This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Könyvmoly
#1
Smile 
A topik neve önmagáért beszél. Smile
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • alex26_forevermagix, hockeyapu
Válaszol
#2
Amit most olvasok, az Rysa Walker első könyve, az Időcsapda Smile  Nem tudom letenni, egyszerűen imádom Smile Van benne időutazás, szerelem, egy kis történelem, igazi vörös pöttyös Smile
Válaszol
#3
Shocked 
T'henks ! Big Grin
Igen a "A topik neve önmagáért beszél.  " Remélem nem gondolkoztál túl sokáig rajta !
Szóval még egyszer köszönöm !
Megint egyszerre vagy 5-6 könyvet is olvasok, lehet ez a rossz szokás a sorizás közben ragadt rám !
Időnként beleunok a bugyutábbnál bugyutább sorikba, igazán színvonalas szerintem kevés van (senkit nem akarok megsérteni ezzel !). Ilyenkor belecsapok az olvasásba amit sokkal kevésbé bírok abbahagyni mint a filmeket ! Mondjuk így is a monitort bámulom, mert már kényelmesebb a táblán olvasni mint a vaskos köteteket tartani. Némelyik olvasása  kisebb gyúrással ér fel !
Most próbálom utolérni magamat néhány restanciával, az egyik james s. a .corey Babilon hamvai a Térség c. sorozat 6. kötete, amit elkezdtem néhány hónapja, de félredobtam , hogy ez eddig a leggyengébb, most újrakezdtem és k. tetszik !
Válaszol
#4
Star 
Na mivan' ? Senki nem olvas ? Persze tudom a feliratok olvasása már amúgy is megterheli az átlag elmét, könyvekre nem igazán jut energia ! Blush
Válaszol
#5
Én az elmúlt másfél-két hónapban Kondor Vilmos "budapesti" könyveit olvastam: Szélhámos Budapest 
                                                                                                                    Budapest noir 
                                                                                                                    Bűnös Budapest
                                                                                                                    A budapesti kém
                                                                                                                    Budapest romokban
                                                                                                                    Budapest novemberben

Vagyis, az utolsó kettő között még kiolvastam Heinrich Harrer - Hét év Tibetben c. regényét. Ennyi. Big Grin
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#6
(2018-01-07, 18:37:35)George Bailey Írta: Én az elmúlt másfél-két hónapban Kondor Vilmos "budapesti" könyveit

Szemezgettem már vele. Milyen ? Hasonlítható valakihez ?
Válaszol
#7
(2018-01-07, 18:49:11)hockeyapu Írta:
(2018-01-07, 18:37:35)George Bailey Írta: Én az elmúlt másfél-két hónapban Kondor Vilmos "budapesti" könyveit

Szemezgettem már vele. Milyen ? Hasonlítható valamihez?
Az első 2 még elmegy... vagyis a többi is elmegy, de semmi extra. 

Inkább javaslom a Hét év Tibetbent. Sokat tudtam meg a tibeti kultúráról.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#8
Köszi, akkor hanyagolom !
A hét év tibetben gondolom ami filmen is megy, azt csípem, többször láttam, a könyvet még nem olvastam pótolom !
Válaszol
#9
(2018-01-07, 23:19:37)hockeyapu Írta: A hét év tibetben gondolom ami filmen is megy, azt csípem, többször láttam, a könyvet még nem olvastam, pótolom !

Filmen sose láttam. Huh
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#10
(2018-01-07, 23:22:01)George Bailey Írta:
(2018-01-07, 23:19:37)hockeyapu Írta: A hét év tibetben gondolom ami filmen is megy, azt csípem, többször láttam, a könyvet még nem olvastam, pótolom !

Filmen sose láttam. Huh

http://www.filmkatalogus.hu/Het-ev-Tibetben--f139   Az egyik kedvencem ! Heart
Válaszol
#11
(2018-01-08, 19:00:18)hockeyapu Írta:
(2018-01-07, 23:22:01)George Bailey Írta:
(2018-01-07, 23:19:37)hockeyapu Írta: A hét év tibetben gondolom ami filmen is megy, azt csípem, többször láttam, a könyvet még nem olvastam, pótolom !

Filmen sose láttam. Huh

http://www.filmkatalogus.hu/Het-ev-Tibetben--f139   Az egyik kedvencem ! Heart

Tudok a filmről, úgy került a könyv a kezembe (vagyis a tabletre Big Grin)
Nincs bajom Brad Pittel, de nagyon sokra se tartom. Confused
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#12
Viszont jó a film ! Rolleyes
Válaszol
#13
Ernest Cline: Ready Player One

Hangoskönyv formájában "olvastam". Aki valaha is szerette a számítógépes játékokat, a 80-as éveket, annak zenéit, filmjeit,
szerintem nagyon fogja élvezni. El nem tudom képzelni, hogyan tudja ezt Spielberg "megmozgóképesíteni", mert eléggé réteg
könyvnek mondanám, hihetetlen mennyiségű bennfentes utalás van a korszakra, amit aki nem akkor élt, nem ismer, igazából nem
fogja érteni.

Témához csatlakozik Beregi Tamás: Pixelhősök című pazar könyve, minden igazi gémernek tudom ajánlani!

https://moly.hu/konyvek/beregi-tamas-pixelhosok
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
#14
(2018-01-10, 19:46:44)Don Camillo Írta: Ernest Cline: Ready Player One

Hangoskönyv formájában "olvastam". Aki valaha is szerette a számítógépes játékokat, a 80-as éveket, annak zenéit, filmjeit,
szerintem nagyon fogja élvezni. El nem tudom képzelni, hogyan tudja ezt Spielberg "megmozgóképesíteni", mert eléggé réteg
könyvnek mondanám, hihetetlen mennyiségű bennfentes utalás van a korszakra, amit aki nem akkor élt, nem ismer, igazából nem
fogja érteni.

Témához csatlakozik Beregi Tamás: Pixelhősök című pazar könyve, minden igazi gémernek tudom ajánlani!

https://moly.hu/konyvek/beregi-tamas-pixelhosok

Hihetetlen jó könyv. A filmet úgy oldják meg, hogy tele lesz modernebb geek utalásokkal is.
Válaszol
#15
(2018-01-10, 20:28:06)Mor Tuadh Írta:
(2018-01-10, 19:46:44)Don Camillo Írta: Ernest Cline: Ready Player One

Hangoskönyv formájában "olvastam". Aki valaha is szerette a számítógépes játékokat, a 80-as éveket, annak zenéit, filmjeit,
szerintem nagyon fogja élvezni. El nem tudom képzelni, hogyan tudja ezt Spielberg "megmozgóképesíteni", mert eléggé réteg
könyvnek mondanám, hihetetlen mennyiségű bennfentes utalás van a korszakra, amit aki nem akkor élt, nem ismer, igazából nem
fogja érteni.

Témához csatlakozik Beregi Tamás: Pixelhősök című pazar könyve, minden igazi gémernek tudom ajánlani!

https://moly.hu/konyvek/beregi-tamas-pixelhosok

Hihetetlen jó könyv. A filmet úgy oldják meg, hogy tele lesz modernebb geek utalásokkal is.

Fú, a Pixelhősök tényleg veszett jó könyv, kétszer is olvastam, ami annak fejében is elmond mindent róla, hogy amúgy (sajnos) alig olvasok. Viszont a mellékelt CD-t sosem böngésztem át, na de talán majd idén, mert amúgy nagyon régen tervben van már. Smile
Válaszol
#16
Azt mondjátok 80-as évek, azt nem szabad kihagyni ! Nekem elég zürös volt, akkor házasodtam ! Heart
Válaszol
#17
(2018-01-11, 18:34:59)hockeyapu Írta: akkor házasodtam ! Heart

OFF: Hányadjára (vagy azóta még hányszor)? Big Grin
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#18
Lars Tuzkø - Életbitorlók

 Ebből film fog készülni, és nem magyar. Ilyesmit kötelező a nagyvászonra vinni. Ennek az írónak a műveiből fognak a gyermekeink érettségizni.
Néhány igencsak fontos irodalmi díjjal már most meg kellene ajándékozni Tuzkø urat. Hamarosan dúsgazdag lesz, az nem vitás. Cool
És aki rosszul bánt (ill. beszélt Tongue) vele, az reszkethet majd. Tongue

Show Contentspoiler:



[Kép: borító3D_600.jpg]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#19
Heart 
(2018-01-11, 19:03:23)George Bailey Írta:
(2018-01-11, 18:34:59)hockeyapu Írta: akkor házasodtam ! Heart

OFF: Hányadjára (vagy azóta még hányszor)? Big Grin

Azóta is tart és 77 óta ismerem, ja és ő is imádja a könyveket. Heart
De, ahogy Virág elvtárs mondta Pelikán elvtársnak "Az élet nem egy habostorta " !  Undecided
Meg is nézem !
Válaszol
#20
(2018-01-24, 21:02:32)hockeyapu Írta: Meg is nézem !

Mit nézel meg?

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég