This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Science-fiction
#21
Válaszol
#22
Video 
Sorozatjunkie-ról:

Pilotszkript: The Peripheral – Amazon, készítő: Scott B. Smith, pilotnrendező: Vincenzo Natali, executive producer: Jonathan Nolan és Lisa Joy – William Gibson regénye (itthon: A perifériaitt a hivatalos, magyar nyelvű tartalom) alapján. A sorozat a közeli jövőben játszódik, amikor a technológia lassan elkezdte megváltoztatni a társadalmat. A főhőse egy nő, aki felfedez egy rejtett kapcsolatot egy sajátjáétól nagyon eltérő valósággal, egy számára igencsak sötét jövőt jelentő valóságot.


Ígéretes, remélem nem jár úgy, mint az Oasis, ami eltűnt sajnos a süllyesztőben a pilot után...
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






Válaszol
#23
Nem is tudtam, hogy kaszálták:

http://comment.blog.hu/2018/05/22/megmen...az_expanse
Válaszol
#24
Impulse trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=OdKCzhU7kQI

magyar felirat hozzá:

https://data.hu/get/11231687/Impulse__Of...er.hun.rar
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






Válaszol
#25
Szombaton megnéztük az új Star Wars IX. részét, ami erős indulatokat vált ki szinte mindenhol.
Én csak szimplán még jobban utálom a Disney-t, a lányom azonban a föld színéről is eltörölné őket ! Sad
Ettől függetlenül mindenkinek meg kell nézni és imádni, vagy gyűlölködni ! Angry
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli hockeyapu hozzászólását:
  • Agi83
Válaszol
#26
(2018-01-07, 23:28:48)hockeyapu Írta:
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg ?
Attól nem biztos, hogy megkedveled a scifit !
Ray Bradbury Marsbéli krónikák , igazi klasszikus !
Vagy Zsoldos Péter Távoli Tűz (az egyik kedvencem !) Heart

Zsoldostól valójában bármi, de valóban a Távoli tűz a legjobb, illetve az előzménye, A Viking visszatér.
Meg persze a nemzetközi klasszikusok:
- Frank Herbert, de tőle szigorúan csak az első négy Dűne regény, a másik kettő már sokkal gyengébb, az összes előzménykönyvet meg már nem is ő írta, hanem az igencsak átlagos képességű Kevin J. Anderson (Azok a Star Wars regények... brr!).
- Isaac Asimov: Az Alapítvány sorozat ma már talán megosztóbb, mint egy-két évtizede, de nekem örök favorit.
- Ha valami modernebbre gondolok, akkor pedig vagy Marko Kloos Frontvonalak regényei ugranak be (magyarul eddig öt jelent meg), ami kőkemény katonai sci-fi, de igényesen és ötletesen, vagy a The Expanse sorozat alapjául szolgáló Térség könyvek James S.A. Corey-től.
- Ha meg simán csak röhögni akarsz, akkor Dévényi Tibor (csak névrokon) és a GaMMa kommandó, vagy a Hová lett Artúr. Oké, negyven alatt talán kevésbé érthetőek a poénok, de engem máig újra meg újra megnevettet, ha kézbeveszem.
Válaszol
#27
Újraolvastam az alapítvány trilógiát. Hát most nem fogott úgy meg mint a 70-es évek elején !
Nem tudtam, hogy sori lesz, szóval nem ezért csaptam bele ! 
A Tv sorit még nem bírtam megemészteni ! Blush
A Dűnéröl nem is beszélve ! (Komoly, hogy Liet Kynes egy feka nő!!) Huh
Válaszol
#28
(2021-11-22, 23:26:01)hockeyapu Írta:  (Komoly, hogy Liet Kynes egy feka nő!!) Huh

Ki beszél igy? Huh
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#29
Miért, mit szeretnél, hogy írjam le? De akkor is ez a véleményem!  Angry És nincsenek előítéleteim, de ezen kiakadtam !
Válaszol
#30
Megnéztem a Halo sorit, nekem tetszett ! 
Szóval rákattantam a Halo könyvekre, ami már elérhető magyarul, eddig 8 könyv és egy kisregény (novella).
Jó is meg nem is, hogy annyian írják, kissé zavarosnak tűnik először, de aztán szép lassan összeáll a Halo univerzum. Rolleyes
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég