This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Science-fiction
#1
Brick 
Itt sajnos nem volt túl nagy élet, de azért újranyitom, mert nagyon jó kis topik volt így is. Smile
Válaszol
#2
Láttátok az új csillagok háborúját ? Nekem tetszett ? Heart
Válaszol
#3
(2018-01-07, 18:36:57)hockeyapu Írta: Láttátok az új csillagok háborúját ? Nekem tetszett ? Heart

Nem tudom. Tetszett neked?
[-] Az alábbi 4 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • BGabor85, bubu001, J1GG4, mata
Válaszol
#4
(2018-01-07, 19:33:34)Mor Tuadh Írta:
(2018-01-07, 18:36:57)hockeyapu Írta: Láttátok az új csillagok háborúját ? Nekem tetszett ? Heart

Nem tudom. Tetszett neked?

Nekem Mor válasza tetszett.
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli mata hozzászólását:
  • bubu001, J1GG4
Válaszol
#5
Tetszik a topik, kiemelkedően magas színvonalúak az eszmefuttatások, pont mint amilyet az ember elvárna egy ilyen topiktól Smile
Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg?
Rick and Mortyt fordítgatok, mikor időm úgy engedi.
twitter.com/2blazen
Válaszol
#6
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Tetszik a topik, kiemelkedően magas színvonalúak az eszmefuttatások, pont mint amilyet az ember elvárna egy ilyen topiktól Smile
Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg?

Ha military sci-fihez lenne kedved, akkor Vének háborúja.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • blazen
Válaszol
#7
(2018-01-07, 21:29:45)Mor Tuadh Írta:
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Tetszik a topik, kiemelkedően magas színvonalúak az eszmefuttatások, pont mint amilyet az ember elvárna egy ilyen topiktól Smile
Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg?

Ha military sci-fihez lenne kedved, akkor Vének háborúja.

Az első két (max három) könyvig!
//== moly.hu ==/ Sün-fanatikus szoftverfejlesztő /== twitter ==//
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Godem hozzászólását:
  • blazen
Válaszol
#8
(2018-01-07, 21:43:48)Godem Írta:
(2018-01-07, 21:29:45)Mor Tuadh Írta:
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Tetszik a topik, kiemelkedően magas színvonalúak az eszmefuttatások, pont mint amilyet az ember elvárna egy ilyen topiktól Smile
Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg?

Ha military sci-fihez lenne kedved, akkor Vének háborúja.

Az első két (max három) könyvig!

Tény, hogy esett a színvonal, de nekem végig nagyon bejött.
Válaszol
#9
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg ?
Attól nem biztos, hogy megkedveled a scifit !
Ray Bradbury Marsbéli krónikák , igazi klasszikus !
Vagy Zsoldos Péter Távoli Tűz (az egyik kedvencem !) Heart
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli hockeyapu hozzászólását:
  • blazen
Válaszol
#10
Köszönöm az ajánlásokat, majd rájuk pillantok Smile
Rick and Mortyt fordítgatok, mikor időm úgy engedi.
twitter.com/2blazen
Válaszol
#11
(2018-01-07, 23:28:48)hockeyapu Írta:
(2018-01-07, 21:25:47)blazen Írta: Ugyanitt, szkifi irodalomba belépőnek ki mit javasolna? (Eddig A marsit olvastam csak, azt imádtam, de hardscifiből egy időre azért elég volt Big Grin) Vonnegut Ötös számú vágóhíd esetleg ?
Attól nem biztos, hogy megkedveled a scifit !
Ray Bradbury Marsbéli krónikák , igazi klasszikus !
Vagy Zsoldos Péter Távoli Tűz (az egyik kedvencem !) Heart
De a Távoli tűz előtt  A Viking visszatérrel kell ám kezdeni! A végén pedig jöhet Az utolsó kísértés. Mert úgy teljes a trilógia.
There are many things in life that will catch your eyes but only a few that will catch your heart. Pursue those...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli oldfan hozzászólását:
  • blazen
Válaszol
#12
(Látom rágugliztál !) Tongue 
Mindig a legjobb belecsapni a közepébe, aztán elolvasni az elejét és utána már tökéletesen érted a végét ! Big Grin
Válaszol
#13
Big Grin 
(2018-01-08, 19:10:34)hockeyapu Írta: (Látom rágugliztál !) Tongue 
Mindig a legjobb belecsapni a közepébe, aztán elolvasni az elejét és utána már tökéletesen érted a végét ! Big Grin

Nekem túl modern vagy. Részemről maradok konzervatív megoldásnál, már megszoktam.  Most éppen barlangot takarítok Nogóval.  Wink
There are many things in life that will catch your eyes but only a few that will catch your heart. Pursue those...
Válaszol
#14
Te is úgy irtózol a víztől mint Nogo ?
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli hockeyapu hozzászólását:
  • oldfan
Válaszol
#15
(2018-01-09, 20:07:09)hockeyapu Írta: Te is úgy irtózol a víztől mint Nogo ?

Fröccsnél nem. Smile 
Remélem, A feladat feldolgozását láttad. (Hogy ne csak OFF legyen.) Zsoldos könyvének feldolgozása egész jól sikerült, pedig csak TV-re készült. Meg A bunker is. (1978)
Sosem értettem, a trilógiára miért nem csaptak le a filmesek. Igazán vászonra kívánkozik. Akkoriban még elviselhető összegből ki lehetett volna hozni, és a lengyel-NDK-bolgár-szovjet filmesekkel összefogva, akiknek a mieinknél több tapasztalatuk volt sci-fi téren, jó kis mozi sorozat lehetett volna pár év alatt.
There are many things in life that will catch your eyes but only a few that will catch your heart. Pursue those...
Válaszol
#16
Ide is passzol, a Media Markt-ban most le volt értékelve 500Ft-ra, 2018-as Star Trek naptár, már csak a retró képek miatt is megéri, már akinekSmile

[Kép: vzyfyo.jpg]

Salyut-7 (2017)

Ez meg egy amolyan orosz Apollo 13, már levadászható angol felirattal.

Válaszol
#17
A 2007-es őslakó (The Man from Earth) nekem nagyon bejött anno, most itt a folytatás(?) The Man from Earth: Holocene címmel, ugyanattól a rendezőtől.

[Kép: 15hlkzk.jpg]
Válaszol
#18
Remélem valaki bevállalja majd a fordítását:

Visszatért a sci-fihez a Hold rendezője
Válaszol
#19
(2018-01-31, 14:31:05)bubu001 Írta: Remélem valaki bevállalja majd a fordítását:

Visszatért a sci-fihez a Hold rendezője
 Jónak tűnik.
There are many things in life that will catch your eyes but only a few that will catch your heart. Pursue those...
Válaszol
#20
Hatféle változatban jelenik meg itthon a Szárnyas fejvadász 2049:

http://hu.ign.com/szarnyas-fejvadasz-2/3...szarnyas-f
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég