This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Helyzetjelentések
WCTH 7x00 duplarész nyersfordításban 75 %-on, jól lehet vele haladni.
Még ebben a hónapban szeretném hozni, hogy végre átnyergelhessek a tavaszi részekre.

Az S7 ezen a bevezető részen kívül 10 részből fog állni, picivel hosszabb, mint szokott. Kitartás!
Folyamatban: WCTH 11x01 + 10. évadpakk
Referenciák: When Calls The Heart S1-9, When Hope Calls karácsony, Titanic:Blood and Steel, Emma-2009, Cranford, Lost in Austen, My So-Called Life stb. FILM pl.: PP+Zombies, Belle, Miss Austen regrets + Saphirblau, Rubinrot
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Alice hozzászólását:
  • kata111
Válaszol
Agatha Raisin 3×02-03 státusz: fordítás kész, még átnézem én, aztán elsys Smile
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Dana hozzászólását:
  • 68attila, balukapitany5
Válaszol
Sziasztok!

Újra itt, újra némi helyzetjelentéssel a Mom és Flash fordításokhoz, illetve úgy egészében a jövőbeli terveim alakulásáról.

Pár éve csupán egy hobbinak indult, de az idő múlásával mondhatni a fordítás szerelmese lettem. Mindig azon voltam, hogy fejlődjek,
és mások olyan élvezetet találjanak a magyar nyelv szépségeiben a feliratok olvasásánál, amit én is érzek fordítás közben.

Annak érdekében, hogy most a feliratozás szabta keretekből kiléphessek, úgy döntöttem, belekóstolok a szinkronfordítás világába.
A dolognak szuper előnyei vannak. Elképesztően változatos. Sok olyan új dolgot tanultam, tanulok,  és persze nem utolsó sorban, még fizetnek is érte. Smile
Jelenleg viszont főállás mellett, mellékállásként foglalkozom vele, aminek egyetlen tagadhatatlan hátránya van a feliratozásra nézve: a határidők miatt az élvez minden elsőbbséget.

Ami az itteni sorozataimat illeti, igyekszem behozni a lemaradásomat. A Momnál ez már majdnem sikerült is, 2 részes lemaradásom van.
A Flash részeket illetően holnap beküldöm a 10. rész feliratát, illetve a héten átnézem és kijavítok még 3 részt, amiknek a fordításait már megcsináltam. Ezzel, a jövő heti részt is beleszámítva, 4 részre csökkentem a lemaradásomat. Majd ezt követően már részenként haladok tovább, nem halmozok fel több félkész részt, ahogy most.

A haladáshoz konkrét időpontokat ezúttal sem mondanék, mert fogalmam sincs, hogy tudnám-e tartani őket.

Ami biztos, hogy az évadot végigviszem, hacsak idő közben nem találnak új fordítóra a sorozatok.

Hogy utána mi lesz... nem tudom, nem szeretnék találgatásokba menni.

timrob
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli timrob hozzászólását:
  • eszticsillag, mrgreen
Válaszol
Sziasztok!

Cardinal 3x06 beküldve.
Évadzáró epizód, jó szórakozást hozzá! Smile

mrgreen
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli mrgreen hozzászólását:
  • balukapitany5, goodm, kata111
Válaszol
Sziasztok!

Elkészültem a Young Ones (2014) feliratával. Átnézem, időzítem, aztán küldöm is.

Üdv,
Ouroboros
Válaszol
The Baker and the Beauty 1x02 beküldve. Jó szórakozást! Smile
Aktuális: -
Előfoglalt: A Teacher
Szünetelő: Nancy Drew; Love, Victor
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Menzer hozzászólását:
  • goodm
Válaszol
WCTH 7x00 duplarésznél már a finomhangolásnál vagyok, 379/929 véglegesítve a nyersfordításból.
Legkésőbb máj. 3. vasárnap hozom, de mivel munkaszünet is lesz, szerintem előbb.

UPDATE: szombat ebéd előtt beküldve Smile 7x01 elkezdve.


üdv, A.
Folyamatban: WCTH 11x01 + 10. évadpakk
Referenciák: When Calls The Heart S1-9, When Hope Calls karácsony, Titanic:Blood and Steel, Emma-2009, Cranford, Lost in Austen, My So-Called Life stb. FILM pl.: PP+Zombies, Belle, Miss Austen regrets + Saphirblau, Rubinrot
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Alice hozzászólását:
  • kata111
Válaszol
Agatha Raisin 3×04-05 státusz: 4. rész időzítés javítva, fordításából 30% kész
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Dana hozzászólását:
  • 68attila
Válaszol
Dennykeh betársult mellém a The Baker and the Beauty fordításába.
elsys megjegyzése 2020-05-03, 13:14:31:
Felvettem őt is a sorozathoz.
Aktuális: -
Előfoglalt: A Teacher
Szünetelő: Nancy Drew; Love, Victor
Válaszol
Sziasztok!

Cardinal 4x01 évadnyitó beküldve.
Jó szórakozást hozzá! Smile

mrgreen
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli mrgreen hozzászólását:
  • bubu001, George Bailey, kata111
Válaszol
Folytatom a 3. rész után idő hiányában felfüggesztett Crashinget.  Elsys kolléganő továbbra is van olyan kedves, hogy átnézi nekem a részeket.  A 4. résszel kész vagyok, ez átnézés után, attól függően, hogy elsys jó sok projektje mellett mikor tud rá időt szakítani,  a héten felkerül, a maradék két rész is el fog készülni a terveim szerint a köv két hétben, ezek is hamarosan felkerülnek. 
A Sorry We Missed You (Elnzést, nem találtuk otthon) 30%-on van, de most többet fogok vele foglalkozni, legkésőbb május 15-ig az is fel fog kerülni.
Aktuális fordítás: -

Twitter | Facebook
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli marcoverde hozzászólását:
  • Maminti, sznorbi
Válaszol
The Baker and the Beauty 1x03 beküldve. Jó szórakozást DennyKeh nevében is! Smile
Aktuális: -
Előfoglalt: A Teacher
Szünetelő: Nancy Drew; Love, Victor
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Menzer hozzászólását:
  • kata111
Válaszol
(2020-03-29, 20:05:59)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-03-04, 14:47:12)eszticsillag Írta:
(2020-03-02, 03:00:36)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-02-25, 18:26:11)thr3dots Írta: Zoey's Extraordinary Playlist 1x01 beküldve

Jó szórakozást hozzá! Smile

Jaj de joSmile de sajnos nem találom seholSad

Azoknak a munkáját, akik nem rendelkeznek fordítói ranggal, átnézzük. Szóval az említett felirat is átnézés alatt áll.

köszönöm válaszod! nem szeretnék türelmetlenkedni de lehet kb tudni mennyi idő az átnézés?

@eszticsillag Én sem szeretnék türelmetlenkedni, de van rá esély, hogy májusban még ellenőrzésre kerül a felirat? Köszi! Smile
Válaszol
(2020-05-11, 15:02:43)Katus Írta:
(2020-03-29, 20:05:59)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-03-04, 14:47:12)eszticsillag Írta:
(2020-03-02, 03:00:36)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-02-25, 18:26:11)thr3dots Írta: Zoey's Extraordinary Playlist 1x01 beküldve

Jó szórakozást hozzá! Smile

Jaj de joSmile de sajnos nem találom seholSad

Azoknak a munkáját, akik nem rendelkeznek fordítói ranggal, átnézzük. Szóval az említett felirat is átnézés alatt áll.

köszönöm válaszod! nem szeretnék türelmetlenkedni de lehet kb tudni mennyi idő az átnézés?

@eszticsillag Én sem szeretnék türelmetlenkedni, de van rá esély, hogy májusban még ellenőrzésre kerül a felirat? Köszi! Smile

Már a fordítónál van javítás alatt.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli eszticsillag hozzászólását:
  • Emrys
Válaszol
The Baker and the Beauty 1x04 beküldve. Jó szórakozást DennyKeh nevében is! Smile
Aktuális: -
Előfoglalt: A Teacher
Szünetelő: Nancy Drew; Love, Victor
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Menzer hozzászólását:
  • goodm, kata111
Válaszol
When Calls the Heart 7x01 nyersen kb. 85 %-on.
Megnézvén a részeket, jelentem, h a 7x02-3 tartozik történetileg egybe, így kihúznám a mindenki által rühellt cliffhanger lába alól a talajt és várhatóan azokat tapasztom inkább egybe,
ezt egymagában hozom jövő hét II. felében.   üdv, Alice
Folyamatban: WCTH 11x01 + 10. évadpakk
Referenciák: When Calls The Heart S1-9, When Hope Calls karácsony, Titanic:Blood and Steel, Emma-2009, Cranford, Lost in Austen, My So-Called Life stb. FILM pl.: PP+Zombies, Belle, Miss Austen regrets + Saphirblau, Rubinrot
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Alice hozzászólását:
  • kata111, kferika
Válaszol
Sorry We Missed You 90%.
Még át is kell nézni, jövő hét elején felkerül a felirat, köszi a türelmet.
Aktuális fordítás: -

Twitter | Facebook
Válaszol
The Baker and the Beauty 1x05 beküldve. Jó szórakozást DennyKeh nevében is! Smile
Aktuális: -
Előfoglalt: A Teacher
Szünetelő: Nancy Drew; Love, Victor
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Menzer hozzászólását:
  • goodm, kata111
Válaszol
(2020-05-11, 15:02:43)Katus Írta:
(2020-03-29, 20:05:59)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-03-04, 14:47:12)eszticsillag Írta:
(2020-03-02, 03:00:36)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-02-25, 18:26:11)thr3dots Írta: Zoey's Extraordinary Playlist 1x01 beküldve

Jó szórakozást hozzá! Smile

Jaj de joSmile de sajnos nem találom seholSad

Azoknak a munkáját, akik nem rendelkeznek fordítói ranggal, átnézzük. Szóval az említett felirat is átnézés alatt áll.

köszönöm válaszod! nem szeretnék türelmetlenkedni de lehet kb tudni mennyi idő az átnézés?

@eszticsillag Én sem szeretnék türelmetlenkedni, de van rá esély, hogy májusban még ellenőrzésre kerül a felirat? Köszi! Smile

(2020-05-11, 18:51:42)eszticsillag Írta:
(2020-05-11, 15:02:43)Katus Írta:
(2020-03-29, 20:05:59)orbanzsuzsanna Írta:
(2020-03-04, 14:47:12)eszticsillag Írta:
(2020-03-02, 03:00:36)orbanzsuzsanna Írta: Jaj de joSmile de sajnos nem találom seholSad

Azoknak a munkáját, akik nem rendelkeznek fordítói ranggal, átnézzük. Szóval az említett felirat is átnézés alatt áll.

köszönöm válaszod! nem szeretnék türelmetlenkedni de lehet kb tudni mennyi idő az átnézés?

@eszticsillag Én sem szeretnék türelmetlenkedni, de van rá esély, hogy májusban még ellenőrzésre kerül a felirat? Köszi! Smile

Már a fordítónál van javítás alatt.

Én sem akarok kívülállóként okoskodni, de szemmel láthatóan túlvállalta magát, és ebből soha az életben nem lesz felirat. Nem lehet ilyenkor visszavenni, és addig meghirdetni fordításra amíg a köztudatban van a sorozat és talán lesz rá jelentkező?
Válaszol
When Calls the Heart 7x01 beküldve, jó szórakozást! Big Grin
7x02 elkezdve, párban jön a következővel.

üdv, Alice
Folyamatban: WCTH 11x01 + 10. évadpakk
Referenciák: When Calls The Heart S1-9, When Hope Calls karácsony, Titanic:Blood and Steel, Emma-2009, Cranford, Lost in Austen, My So-Called Life stb. FILM pl.: PP+Zombies, Belle, Miss Austen regrets + Saphirblau, Rubinrot
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Alice hozzászólását:
  • kata111, kferika
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 6 Vendég