This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Chat topik
(2020-02-11, 15:57:42)marcoverde Írta:
(2020-02-11, 14:01:27)convar Írta: Sziasztok!

Mivel itt aztán megfordul pár fordító, ezért meg szeretném kérdezni, hogy ebben tudna-e valaki nekem segíteni?
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-e...-reszletet

Vagy jobb lenne ha inkább a Sorozatfordítást kérek topikba tenném be? Csak hát oda azért nem gondoltam, mert nekem ugye össz-vissz egyetlen epizód, sőt annak is csak egy kb.  másfél perces részlétének fordítása kellene.

Előre is köszi!!!

Van ilyen topik, hogy "segítség fordítóknak" Smile

Ott biztos jó helyen lenne? Hiszen "segítség fordítóknak", de én nem tudok segíteni egy fordítónak sem, ha meg fordítva értjük akkor meg én nem vagyok fordító.

Amúgy tényleg senki nincs aki meg tudná csinálni? Hangsúlyozom, egy másfél perces jelenetről van csak szó, ez egy itteni profinak max. 30, de inkább csak úgy kb. 10-20 perces munka lehet! Összeszámoltam, összesen 18 mondat.
Válaszol
https://www.facebook.com/ujszinhaz.budap...77/?type=3

Búcsúzunk az ország mesemondójától, meghalt Csukás István!

Csukás István nevére mindenkinek felcsillant a szeme, legyen az gyermek vagy felnőtt: egyformán magával ragadott mindenkit a varázslatos mesevilág, amelyet ő szőtt körénk.
Nehéz felfogni, hogy nincs már közöttünk.
Magára hagyta mesefiguráit, akik történetein számos generáció nőtt fel.
Szerencsések vagyunk, akik ismerhettük, dolgozhattunk vele itt az Újszínházban. Csukás István mindig mosolygott, mindenkihez volt egy kedves szava és sohasem fogyott ki az ő semmihez sem fogható történeteiből.
Örömmel figyelte A Nagy Ho-ho-ho-horgász télen-nyáron című meséjéből születendő előadást. Fantasztikus élmény volt vele dolgozni.
Csukás István 83 évesen itt hagyott bennünket és kicsit mindannyian úgy érezzük, mintha árvábbak lennénk nélküle.
A meséibe kapaszkodunk, hiszen Süsü, a sárkány, Mirr-Murr kandúr kalandjai, Pom Pom meséi és természetesen a Nagy Ho-ho-ho-horgász örökre velünk marad, az életünk, gyermekkorunk részeként.
Csukás István, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas költő, író 83 éves volt.
Fájdalommal búcsúzik tőle az Újszínház teljes társulata.

[Kép: d1000.jpg]



Isten nyugosztalja.
Most már az égieknek írja a meséit.
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Maci Laci hozzászólását:
  • , George Bailey
Válaszol
Tongue 
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Magyar sakkatyaisten volt, ma kis híján hajléktalan...

Idézet:"...A barátaim döfték a hátamba a kést. Közgyűlést tartottunk a szövetségben, azzal kért szót egy alak, hogy tízszer annyi szponzorpénzt hozna be, mint én, cserébe az ő jelöltje legyen a főtitkár. Mire fölocsúdtam, le voltam váltva. Szó nélkül távoztam, még az átadás-átvételre se mentem be. Bosszúból hűtlen kezeléssel vádoltak meg, bilincsben vitt el a rendőr a lakásomról, kihallgattak, elengedtek, hónapokkal később ejtették az összes vádat, de addigra végem volt. Sosem értettem én máshoz, csak a sakkhoz..."
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • Maminti, mata
Válaszol
Tongue 
[Kép: 88964954_10158925391712573_1322121573729...e=5E94B758]

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Romeoo
Válaszol
The Game Changers (2019)...

Idézet:...Special Forces trainer James Wilks asks elite athletes to compare the merits of meat, protein and plants for building strength. Spoiler: plants win...
Válaszol
https://archivum.mtva.hu/m3/open



Mindenki számára szabadon hozzáférhetővé teszi a közmédia az m3.hu tartalmait.

A közmédia segítve a kultúrához, értékes és szórakoztató tartalmakhoz hozzáférés lehetőségét, az elmúlt hatvan év legnépszerűbb műsoraiból készült többszázas válogatást tesz szabadon hozzáférhetővé, korlátozás nélkül az m3.hu oldalon – közölte az MTVA.
A hüjjjeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben. 
Thomas Alva Edison (1847-1931)
Válaszol
Hello

sorozatbarátra nincs valakinek egy meghívója?...kedves rendes vagyok, nem hozok rá szégyent..
előre is kösz..

MÁR tárgytalan..köazi
Válaszol
Tongue 
Mindeközben Floridában Angel


[Kép: 90350044_1709614022511769_59014817355514...e=5E978BB7]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Down 
Egy ilyen mit érdemelne...? Huh

https://hvg.hu/cegauto/20200313_video_ne..._a_hataron
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Nem látták? (kapcsold be a magyar feliratot!)
Válaszol
Válaszol
https://www.facebook.com/kitti.fehervari...7059427230
Válaszol
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • dere.gere
Válaszol
Válaszol
[Kép: 78127_fb_img_1585993968350.jpg]
Válaszol
Pánikkeltő videók helyett javasolnám.

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Idézet:...'A vén hülye öregek az utcákon!- ezt olvastam egyik nap.
Bármerre nézek itt a facen, mást sem látok, mint az idősek csesztetése és szépen írtam. Nézzük csak a vén hülyék álláspontját. Értetlenek lennének és nem te vagy az? Valóban bolondok lennének? Igen, ezek a vén idióták hozták létre a te életedet, tették picit jobbá, segítettek hozzá, hogy legalább neked, – ha már neki nem volt olyan fényes, hogy jobb legyen. A bolond nagyi már hajnalba felkelt mire te felébredsz, az asztalon legyen a reggeli, finom sütiket csinált, hogy kedveskedjen neked, időnként a kis nyugdíjából, keresetéből boldogan csúsztatott a zsebedbe, mert neki már nem kell okostelefon, amit akkor is nyomkodsz, amikor vele kellene foglalkozz abban a félórában, vagy bicikli, netán új autó…. Neki már csak te maradtál! Ez a vén idióta, értetlen, ma már fölöslegessé vált lény, aki egykor érted dolgozott, érted élt és él ma is, – lehet, nem hibátlanul, hiszen megvolt a maga küzdelme, hogy neked kissé szebb jövőd legyen, te pedig ebben a nehéz időszakban szidod, átkozod, lehordod mindennek, megalázod úton útfélen, útban van, mert most is csak neked van igazad. Valóban Ő a hibás? Ő akarta ezt az átkozott vírust a nyakadba varrni, aki eddig érted élt? Eszedbe nem jut, hogy többet tett érted, több szeretet adott, mint most te neki, mert te vagy hálátlan és nem ő idióta? Mi a vétke? Kimegy az utcára, elmegy vásárolni? Vajon miért is teszi? Mert meghalt a társa, magányosan él, netán betegeskedik, esetleg várja az elmenetelt, és nem érdekli a vírus. Oh ne aggódj, te úgy se mész oda, nem kapod el! Más meg rá se nyitja az ajtót, hiszen neki is vannak idős szülei, nagyszülei. Elfelejted, te, aki szidod, átkozod, hibáztatod a vén öregeket, akik bevásárolni mennek, hogy ő már megfáradt a rögös úton, pont úgy, mint a te nagyszüleid, szüleid. Nem az öregek miatt kell otthon ülnöd, és szenvedned a magánytól és a bezártságtól, hanem a koronavírus miatt. Ő ezt naponta átéli évek óta nélküled. Hol a baj? Nálad! Te nem mész hozzá, nem kérdezed meg nagyikám, miben segíthetek? Majd én bevásároltok, elmegyek a piacra helyetted, te csak maradj otthon, most én vigyázok rád és szeretlek, féltelek! Neked már nincs nagyid, bántsuk a másét? Akkor tedd meg mások nagyijával, mintha a tiéd lenne, de ne átkozz, kárhoztass olyanokat, akiknek soha nem jártál a cipőjükben! Hiszen így könnyű!” Csak tudd, egyszer te is megöregszel, leszel Nagymama, vagy Nagypapa kis szerencsével...'
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • Maminti
Válaszol
„Hallgatásommal bűnt követnék el” – egy magyar koronavírusos naplója...
Válaszol
Thumbs Down 
https://index.hu/kultur/2020/04/19/megha...os_filmes/

[Kép: 93782316_10158189161658890_7719073184678...e=5EC314D7]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég