This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Bad Boys 3.

Nosztalgia, látványos lassított bugyuta akciók, és öreg trotylik Smile  ennyi elég?  hát nekem nem igazán..

4/10
Válaszol
A 17-es fogolytábor - Stalag 17  (1953)

[Kép: vlcsnap-2020-05-13-07h46m06s560.png]

Billy Wilder-t idáig a habkönnyű, de zseniális vígjátékairól ismertem (pl. Van, aki forrón szereti, Legénylakás, Sabrina,  Sógorom a zugügyvéd, Haver, haver), ez
viszont egy második világháborús mozi, de nem úgy, ahogy pl. Spielberg komolykodó Ryan közlegény megmentése, hanem humor is van a filmben, és nagyon tetszett.

9/10

Az utolsó esély - Crimson Tide (1995)

[Kép: vlcsnap-2020-05-13-07h45m08s353.png]

Imádom a tengeralattjárós filmeket (pl. Vadászat a Vörös Októberre, U-571, Alattunk az ellenség) persze az etalon, legalábbis számomra örökre a Wolfgang Petersen
féle Das Boot marad, de ez is nagyon jó lett. Rendezője a tragikus körülmények között elhunyt Tony Scott, aki nálam, a 80-as 90-es évek  Michael Bay-e volt, annyi
különbséggel, hogy a klippes, hatásvadás látvány mellett ő jó filmeket is tudott csinálni pl. Az éhség, Top Gun, Mint a villám, Az utolsó cserkész, Tiszta románc,
A tűzben edzett férfi. Számomra Gene Hackman volt a húzónév, aki miatt megnéztem a filmet, és most sem kellett csalódnom benne, de ott van még Denzel Washington,
Viggo Mortensen és James Gandolfini is.

8/10

Hachiko Monogatari (1987)

[Kép: 2.jpg]

Az eredeti változata a Hacsi mozinak, amiről szinte mindenki az amúgy kiváló 2009-es Lasse Hallström rendezte változatot ismeri Richard Gere főszereplésével. Amúgy
ez a film is elérhető magyar szinkronnal. Kutya fanoknak és mindenki másnak is ajánlott néznivaló.

8/10
Válaszol
Midway

Az ismert történelmi csata feldolgozása, valós szereplőkön keresztül, remek film, jól megcsinálva, látványos..elég hiteles..

8/10
Válaszol
Közösségi finanszírozással született két egészen fantasztikus doku film, a 80-as 90-es évek akció és horror filmjeiről, kötelező "olvasmány"
minden film rajongónak!!!

Az "In Search of" sorozat két epizódját ajánlanám most. Az egyik a horror mozikat (In Search Of Darkness 2019), a másik pedig az akció filmeket
(In Search Of The Last Action Heroes 2019, 140 perc) mutatja be. A horroros epizód majd 4 óra 20 perces és aki számít a horror témában, az benne van.

[Kép: Image1.jpg]
Válaszol
Örök kedvencek - 1. rész

Zatoichi sorozat (Criterion kiadás), tökéletes kép, hang minőség és a Magányos farakas kiadás (Shogun Assassin, itthon is kijött az első három rész + a remix változat), de a Criterion kiadás megint csak a legjobb változata a filmnek és igen a többség a Tarantino féle Kill Bill-ből ismerheti... Köszönet Oldfan, Mor Tuadh, Al Bundy, troc , Ash2000, Pispunta és minden fordítónak, akik közreműködtek a sorozat fordításában!!!

[Kép: Image1.jpg]
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • oldfan
Válaszol
A macskás öregúr - Harry and Tonto (1974)

[Kép: Image1.jpg]

Szívmelengető mozi az öregedésről, elmúlásról. A film főszereplője egy hetvenes éveiben járó férfi, akinek miután lebontják a házát, szeretett vörös cicájával
Tontóval hosszú útra indul, hogy találkozzon szeretteivel és megtalálja önmagát. A mozi készítői végtelen empátiával, szeretettel mutatják be szereplőiket és
habár az egész filmet belengi egyfajta melankólia, szomorúság, azért humorban sincs hiány. A film főszereplője Art Carney 55 éves volt a forgatáskor és élete
alakítását nyújtja a nála jó 20 évvel idősebb Harry szerepében (Az öreg rókák, nem vén rókák is ajánlott tőle!), amiért 1974-ben elnyerte a legjobb férfi
főszereplő Oscar díját.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=aPZ87LqYzlM
Válaszol
Video 
Ha vonzanak az öregségről szóló filmek, Camilo komám, javaslom ezt (bár ez fiatalság vs öregség), de előre szólok, hogy nincsenek benne cicák.

Show Contentspoiler:

https://kritikustomeg.org/film/2106/Haro...Maude_1971

[Kép: 51TXBBTT8RL._AC_SY445_.jpg]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2020-05-25, 21:20:52)George Bailey Írta: Ha vonzanak az öregségről szóló filmek, Camilo komám, javaslom ezt (bár ez fiatalság vs öregség), de előre szólok, hogy nincsenek benne cicák.
[spoiler=spoiler

Köszönöm az ajánlást, pazar mozi, de sokaknál még ma is tuti, hogy simán kivágja a biztosítékotSmile, amúgy én is csak ajánlani tudom, a magyar szinkron pedig megint csak zseniális, Maude hangja Komlós "Lenke néni a Szomszédokból" Juci.
Válaszol
(2020-05-27, 07:37:55)Don Camillo Írta:
(2020-05-25, 21:20:52)George Bailey Írta: Ha vonzanak az öregségről szóló filmek, Camilo komám, javaslom ezt (bár ez fiatalság vs öregség), de előre szólok, hogy nincsenek benne cicák.
[spoiler=spoiler

Köszönöm az ajánlást, pazar mozi, de sokaknál még ma is tuti, hogy simán kivágja a biztosítékotSmile, amúgy én is csak ajánlani tudom, a magyar szinkron pedig megint csak zseniális, Maude hangja Komlós "Lenke néni a Szomszédokból" Juci.


Úgy vagyok a szinkronnal, mint vak a színekkel. Big Grin
Mondjuk én azt a filmet az esküvő (vagy annak bejelentése, már nem tudom) után kikapcsoltam. Angel
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Up 
The Age of Shadows - Árnyak ideje 8/10

[Kép: 2414184_landscape.jpg]

Az 1920-as évek Japán megszállása alatt Koreában felütötte a fejét egy ellenálló csapat, mely Korea függetlenségéért harcol. Ezen testvériség tagja - és eszméjük követője - volt régen Lee Jung Chool, azonban mostanra már a Japán Hatóságok tiszteletnek örvendő rendőrkapitánya lett, így persze elsődleges céllá vált a Testvériség felkutatása és likvidálása.
Ezen cél eléréséhez mindent be kell vetniük, ugyanis a Testvériség feje, Jung Chae San szinte megközelíthetetlen. Azonban találnak egy műkereskedő/fotós szakembert, akiről kiderül, hogy ebben a  csoportban már területi vezetői szerepe van, így Jung Chool a bizalmába férkőzve akar Chae San és a csoport közelébe kerülni.
Azonban nem olyan egyszerű hátrahagyni származását és régen követett eszméit akkor, mikor saját hazája embereit kellene a megszállók kezére adni.
Ezen a ponton a Testvériség mindent kockára tesz, és nyíltan kérik a kapitány segítségét egy előre kitervelt terv véghezviteléhez, azonban nem csak a japán hatóságokon és kémeiken kell átjutniuk, hanem saját embereik árulásain is.
Tényleg jó filmnek nevezném, de valami hiányzott belőle, és ezáltal egy leheletnyit kevés ahhoz, hogy a koreai filmgyártás klasszikusaival egy lapon emlegethessük, viszont így is egy működőképes műfaji film, ami magán hordozza a távol-keleti produkciók összes markáns stílusjegyét.
Immár a negyedik film, amit láthattam Kang-ho Songgal, A halál jele, az Élősködök és az Egy taxisofőr után.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Örök kedvencek - 2. rész - A 70-es, 80-as évek horror szériái: Halloween, Péntek 13, Rémálom az Elm utcában, Hellraiser sorozat

[Kép: IMG-20200602-090944.jpg]

Mivel gyerekként az ilyen vhs-en agyonmásolt, magyar, zombihangú, narrátoros sorozatokon nőttem fel, igazán szeretem ezeket a sorozatokat. Annó még beszerezni
is komoly teljesítmény volt egy-egy ilyen epizódot pl. a Rémálom sorozatból. A Halloween kicsit kakukktojás, mert az első John Carpenter rendezte rész ér igazán
valamit (az Ultrafilmes 2 dvd-s kiadást ajánlom), a másik két sorozat részről-részre talán kicsit jobb, humorosabb is lett (a borzalmas Rémálom rebootot inkább hadjuk...).
A Halloween-t amúgy egy győri "művész" moziban láttam anno, projektoros vetítéssel (a VICO kiadást magyar felirattal), de még egy csésze tea és keksz is járt a mozijegy
mellé! Régi szép idők...

A Rémálom sorozatból  magyar kiadás is van nulla extrával, A Navigátor filmes, kockás Hellraiser kiadás tömény magyar extrával pazar lett, és a Péntek 13-ból is kijött egy igazán
minőségi fémdobozos gyújtemény sajna csak kint, ami most már aranyárban szerezhető csak meg, mindkettő megvan... és a Halloween legutolsó része is méltó utódja
(itthon is beszerezhető) a régi filmnek, szerintem.
Válaszol
Tiltott bolygó (1956)
Leslie Nielsen még jóval az Airplane! és a Csupasz pisztoly sorozat és filmek előtt drámai szerepben.
Jővőben járunk, amikor egy kutatóűrhajót (vezetője Nielsen) megbíznak, hogy egy telepesekkel teli bolygót ellenőrízzenek, de meglepődve tapasztalják, hogy előszőr nem is nagyon szívesen látják őket és már csupán csak két ember él azon a bolygón, ennek próbálnak utánajárni.
Nem rossz. Retro scifihez képest elég jó. De azért az WTF- volt, hogy az űrhajó úgy nézett ki, mint egy modernkori tengeralattjáró (pld. periszkóp) és mindenki egyenruhába volt kivétel a szakácsot aki szakács-sapkába és köténybe Smile
6/10 

Üldözők - Searchers (1956)
Első klasszikus amerikai westernfilmem abből az időből, amkor szuperhősos filmek helyett western uralta az amerikai mozikat (John Ford film, benne van a "must see" western filmek között)
Az Észak-Dél háború után járunk, amikor egy családhoz betér egy rokon (John Wayne játssza). Nem sokkal később a családot megtámadják az indiánok és megölik őket, a lányukat viszont nem találtak meg és feltételezik, hogy elvitték őt. John Wayne és a lány mostohabátyja évekig át tartó keresésbe kezdenek, hogy megtalálják az elraboltnak hitt lányt.
Piszok jó fényképezés, és hát igen azért egyik spagetti western sem adja vissza micsoda szép tájakon forgattak az amerikaiak (nyilván, más a spanyol vagy a jugoszláv tájakon forgatni, mint mondjuk Utahban). Ha klasszikus westernfilmre vágysz, ezt ne hagyd ki.
8/10

The World's End (2013)
Kissé félve (és nagy elvárásokkal) ültem le a film elé, hiszen a film rendezője Edgar Wright volt, aki a Scott Pilgrim-filmet is rendezte. Egy régi fiúbanda újra össze áll, hogy megcsinálják a teljes kocsmatúrát, amit anno iskolásként nem tudtak befejezni (az utolsó kocsma neve a film címe). A csapatot egy nagyszájú lúzer vezeti. Őt alakítja Simon Pegg, fekete hajjal(!!!). Sima "klisés csapjuk egy görbe estét a haverokkal"-filmnek indul, de aztán........
Nem láttam az előzetest, így még nagyobbat ütött. Úb*zdm*g. Nagy agymenés az egyszer biztos Smile
8/10

Largo Winch (2008)
Largo Winch 2 (2011)
Egy gazdag üzletembert megölnek és a cég a fia ölébe hullik aki üzleti élettől távol egy dzsungelben húzta meg magát. Azonban kiderült, hogy oka volt annak hogy megölték mert ki akarták túrni a saját cégéből. Afféle business krimi hatalmi harcokkal, sok flashback-kel.
A második rész szerintem jobban sikerült, mondjuk az akciódúsabb is. Kiderül egy titok apja múltjáról, és a cég és ő újra támadások keresztüzébe kerül. Viszont az akciójelenetek néha zavaróan voltak vágva. Van egy főszereplő színész, aki beválalja a keményebb akciójeleneteket is és erre nem használják jól ki ezt a lehetőséget. Pedig csak egy jó akicórendező kellene hozzá. Szerepel benne Sharon Stone is egy kisebb szerepben, de tippre csak azért szerződtették le hogy a franciák nemzetközi szinten is el tudják adni a filmet. Ő pedig elmondta a szövegét és felmarkolta a zsét. De nem lógott ki a filmből, nem fikázásból mondom ezt.
Largo Winch 5/10
Largo Winch 2 6/10
Bejelentették nemrég, hogy lesz harmadik rész is.

A Beautiful Day In The Neighborhood (2019)
Egy újságíró a létező legkedvesebb emberről ír egy újságcikket, miközben a a saját életét is megváltoztatja ezzel az írással. Igaz történet alapján. Tényleg élt egy ilyen fickó bármilyen hihetetlen. Én inkább a róla készült dokumentumfilmet ajánlom de azt nagyon, ez a film kihagyható.
Film: 6/10
Dokumentumfilm: Won't You Be My Neighbor?(2018) 8/10 

Apollo 11 (2019) 
A Holdraszállásról szóló dokumentumfilm. Annyiban merült ki hogy színes felvételekben  mutatják végig a holdraszálláshoz vezető utat a tervektől kezdve. Nem volt narráció, vagy folyamatos feliratozás és magyarázat a szakmai szövegekhez. Ezek hiányoztak. Így csak 5/10

Mathilde (2017)
Egy balerináról szóló orosz film, aki titkos viszonyt folytatott a koronázás előtt álló Miklós cárral. Mármint ekkor még csak cárevics volt Smile
Ezzel elmondtam az egész filmet. Maga a forgatókönyv inkább tévéfilmes. Majd 25 millió dollárból forgatták az oroszok, tehát nagy büdzséből effektek szuperek, de nem kompenzálja a gyenge sztorit. Nem szpoiler, de a elejétől kezdve várható volt, hogy ez a kapcsolat halálra van ítélve, nem jöhetnek össze, hiszen a balerina nem nagy nemesi család sarja. És ezt húzták több mint 2 óráig. Eh..
4/10

Invasion (2020)
Az orosz Attraction folytatása. Főhősnőnket katonai kisérleteknek vetik alá, hogy többet tudjanak meg az alien tech-ről. Viszont Hakon, az alien-humanoid pasija újra megjelenik és újabb menekülés veszi kezdetét.
A film belengeti a folytatás lehetőségét is, de az már teljesen hidegen hagy. Nagyon nem jött be. Értem én, hogy ismét próbálnak egy szociális problémára felhívni a figyelemet. Az első film afféle District 9/Rómeó és Julia mix volt, ez a film pedig a kibertér veszélyeire próbálja felhívni a figyelmet, de ehhez egy jobb forgatókönyv is kellett volna. És nemcsak csupán az lenne a lényeg, hogy jobbnál jobb CGI jelenetek váltogatják egymást.
4/10
Az első rész olyan 6,5/10
Amúgy kezdem lassan érteni, hogy az oroszok is miért írják különböző fórumokon, hogy a filmjeik nagyobb része "CGI filmek jó forgatókönyv nélkül" és művészfilmek kombinációiból áll csupán. Amelyik CGI-s filmet ajánlanám másoknak a vámpíros Őrség filmek mellett, az az Ekipázs(2016) (Airport-copy, de a jobbik fajta)

Gyémántpiramis (1985)
Rajnai András újabb merénylete a sci-fi műfaj ellen. Ő rendezte annó a Pirx kapitány sorozatot is. Hála istennek itt már kenyérkosár helyett legalább már kidolgozott maketteket alkalmaztak, bár egy két blue-box itt is bejátszott. Egy járőrhajó egy vészjelzést leadó kutatócsapat után indul egy titokzatos bolygóra.Túélőket találnak, de ők se nagyon közlékenyek, ami gyanússá válik a járőrhajó kapitánya (Trokán Péter) számára.
Rettenetes film legalább a sztori lett volna jó. Itt már kijön hogy a színpadi színészeket sem instruálták, hogy kamera előtt kissé fogják vissza magukat, mivel itt a kicsi is elég lesz. És valamiért fontosnak tartotta a rendező, hogy a járőrhajó egyik ajtaja a hajón belül fel/le nyílt olyan lassan hogy eltelt vagy 5 másodperc. Tehát addig nem volt semmi dialóg csak holtidő és néztük hogy megy le/fel lassan az ajtó. A rendezőnek ez annyira bejött hogy még vagy 2x jelenetben újra előjött ez a ajtónyitás Smile Röhej.
3/10

A halhatatlanság halála (1976)
Rajnai András újabb próbálkozása Stanislav Lem művéből. 40 percet bírtam ebből. Már az is gyanús lehetett volna, hogy valamiféle űrbeli terembe lévő robbanáshoz az aláfestő zenének a rendező Elvis Presley Jailhouse Rock című számát választotta. Igen,így kezdődik a film első 3 perce.
Értékelhetelen/10

Akik maradtak (2019)
Második világháború után egy nőgyógyász próbálja újrakezdeni az életét azonban találkozik egy furcsa lánnyal aki ugyancsak próbálja újrakezdeni az életét miután árva lett. Az ő különös kapcsolatukról szól a film. A két főszereplő zseniális kaszting volt. A sztori is érdekes, hogy hogyan talál a két szereplő egymásra és megfogni is nehéz mi is van végül közöttük. Mégis a film végén volt egy kis hiányérzetem olyan hirtelen maradt abba. Nyilván a költségvetés is szűkös volt (tévéfilmes támogatást kaptak hozzá). Viszont ami jó hír, hogy ez egy könyv alapján készült és ott azért jobban ki van bontva a sztori, sőt. A film karakterek szempontjából a második világháború végétől az '53-ig lévő eseményeket fedi le. A könyvben viszont '56-ig, plusz az utolsó fejezet újabb kb 10 évet fed le. Tényleg nézős és a könyvre is kiváncsi vagyok ezek után (Az alapjáúl szolgáló könyv: F. Várkonyi Zsuzsa - Férfiidők lányregénye)
7,5/10
Válaszol
Thumbs Up 
Az év filmje (lesz, amint végre kiadják, ami csak akkor fog megtörténni, ha a nagyvilágban telt házas mozik lehetnek)?
Ha netán csalódás lesz (ami nem jellemző Nolar úr alkotásaira), elnevezzük retTenetnek. Big Grin
A csákó Denzel papának a fia, láthattuk már őt a BlacKkKlansmanben is nem olyan régen. Mit mondjak, több esélye van az apjai nyomdokaiba lépni, mint Schumacher fiának. Angel
Don Camilo, már látom, hogy kutyástól, macskástól fogsz elmenni rá. Cool

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Don Camillo, nervous_wreck
Válaszol
1200 mérföld hazáig - Rabbit-Proof Fence (2002)

[Kép: r-Fv-Ktkr-O2prjidztd-AW0-ITz-WQSe.jpg]

Valós eseményeken alapuló, döbbenetes erejű ausztrál mozi. Az 1930-as évektől az ausztrál őslakosok gyerekeit, erőszakkal elszakították a családjuktól,
hogy amolyan átnevelő táborokban a "civilizált" fehér társadalom normáira (szokások, kultúra, vallás) oktassák ki őket... Egy ilyen lélektelen, katonás
közösségbe hurcolnak el három kislányt, akik megelégelve az elnyomást 1200 mérföldet gyalogolva étlen-szomjan újra hazatérnek. Elképesztő film, ráadásul
a végén megjelennek az eredeti "szereplők" és kiderül, hogy a 70-es évekig ez gyakorlat volt Ausztráliában...

9/10

Kanyar (2015)

[Kép: vlcsnap-2020-07-14-08h30m56s669.jpg]

A karantén alatt ismertem meg a Filmbarátok podcastot, itt ajánlották ez a mozit. Nagyon szeretem az efféle egyhelyszínes filmeket. Az alapsztori annyi, hogy
egy lány autóval elindul az esküvőjére, felvesz egy fazont, naná hogy pszichopata (nem Rutger Hauer, gyk. a  Az országút fantomja, kötelező néznivaló), egy
merész akció után a csajszi lezuhan az országútról és a kocsival fejreállva beszorul a lába az ülésbe és ezután így próbál túlélni...

8/10

Gyötrelmes csapda (2012)

[Kép: vlcsnap-2020-07-14-08h31m28s821.jpg]

Hasonló, mint a Kanyar, egy pasas (Stephen Dorff pl. Penge, A törvény nevében - True Detective 3. évad) arra ébred, hogy be van zárva egy plexi dobozba egy kocsi
csomagtartójában és rá kell jönnie, hogy mi is a helyzet. Ez is nagyon tetszett.

8/10

Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története (2020)

[Kép: fire-saga-1189x675.jpg]

A Netflix és Will Ferrell munkássága is nagyon hullámzó, soha nem tudhatja az ember, hogy mit kap, de ez a film a karantén 4. hónapjában nagyon jól esett.
Ez az Eurovíziós Dalfesztivál nevű horrorshow sohasem volt a szívem csücske, sőt, de ezt most nagyon aranyosan sikerült kiparodizálniuk és mint nagy zenehallgató,
ráadásul inkább jazz, hip-hop, elborultabb elektronikus zenék (pl. lengyel jazz cuccok a 60-as évektől, Ninja Tunes kiadó, Warp kiadó cuccai) nagyon tettszettek
a film elképesztően fülbemászó zenéi, ilyen euro disco borzalmak, de tényleg, ha ezeket indítanák az igazi fesztiválon simán nyernének... (személyes kedvencek:
Double Trouble, Husavik, Believe Ray of Light, Jaja Ding Dong) Érdemes megnézni!

8/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • mata
Válaszol
RAID - A törvény nemében (2016)
Főhősnönk mindenképpen szeretne bejutni a francia elitkommandóba (ez a RAID), de sosem sikerül neki. A francia belügyminiszter viszont közbejár az érdekében. De nyilván az esetnek nincs köze ahhoz hogy a nő véletlenül a belügyminiszter lánya.
Francia humor, egynek elmegy. A francia mozinézők szerették. Szerintem beleillik a folyamatosan importált francia tucatvígjátékok közé, semmi extra.
6/10

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020)
Fülbemászó original dalok, Will Ferrel humor, akinek ez a kettő bejön az itt sem fog csalódni
Nekem 7/10 (igen, nekem itt mind a kettő bejött)
De ha valakinek csak 3/10 azt is megértem

Zelary (2003)
Jó kis minőségi cseh/szlovák film.
II. vh idején játszódik, amikor egy csehszlovák ápolónőnek a barátja, aki az ellenállás tagja, azt tanácsolja a nőnek, hogy a lebukás veszélye miatt húzza meg magát egy hegyi faluban, ahol egy kissé szótlan, magának való fickó (akivel a kórházban találkoztak) feleségének adja ki magát. A közöttük lévő kapcsolatról és a városi nő vidéki beilleszkedéséről szól a film. Mindez a II. vh árnyékában. A vidéki álférj szerepében Cserhalmi György.
8,5/10
A filmet Oscar díjra is jelölték
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli kiskiraly hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Elkezdtem összeírni idén is (kissé megkésve) a tavalyi legnézetebb helyi filmeket. Nyár végére remélem befejezem.
Link erre lesz.
Német régió és a francia van meg eddig (+ US ill UK függetlenfilmesek még régebbről)
Európai kontinensről fogok mazsolázgatni.

Előnye(?!) a kései listáknak, hogy nagy az esélye hogy ezek már más formátumban is elérhetőek Wink
Inkább kedvcsináló, ahogy a korábbi listák is.
Válaszol
Duma - A vadon hívó szava (2005)

[Kép: vlcsnap-2020-08-22-10h15m29s026.png]

Pazarul fényképezett, gyönyörű tájakon játszódó (Dél-Afrika), nagyon szép mozi egy gepárd és egy kisfiú barátságáról. Kicsit utána gugliztam és a maga
idejében hatalmas anyagi bukás volt a film, amit nagyon nem értek. Ha pl. összehasonlítom a tavalyi Harrison Ford-os A vadon hívó szavával, azzal a CGI
kutyával, hát ég és föld a különbség... Igazi családi film, a szó legjobb értelmében, tudom ajánlani!

9/10

Sideways - Bortúra (2004)

[Kép: vlcsnap-2020-08-23-10h23m58s978.png]

Dramedy vagy micsoda, sírós-nevetős mozi. Gyerekkori jóbarátok, az egyikük esküvője előtt egy héttel kicsit kirúgnak a hámból, hogy "elsirassák" a cimbi
függetlenségét. Én inkább sörös vagyok, de érdekes volt a borfanok világát is megismerniSmile A filmet az elmúlt hetekben jó háromszor néztem meg különböző
emberekkel és mindegyiküknek nagyon tetszett. Paul Giamatti, Thomas Haden Church és Virginia Madsen triója szenzációs, hatalmas szíve van a filmnek, igazán
élveztem minden percét.

Utóirat: pont a héten vádolták meg a film rendezőjét Alexander Payne-t szexuális zaklatással... Komolyan, szerintem az internet előtti korszak filmeseinek
nagy részének életművét simán be lehetne zúzni a magánéleti dolgaik miatt... Erre persze nincs mentség, nem könnyű elválasztani az embert az alkotásaitól...

De nálam így is simán 9/10

Barry Seal: A beszállító (2017)

[Kép: 609.jpg]

Ha már magánélet és a film elválasztása, ez egy megtörtént eseményeken alapuló Tom Cruise mozi. A 70-es évektől működő pilóta felemelkedésének és bukásának
története, aki kábítószert csempészettel egészítette ki a fizetését. Abszolút pozitív csalódás, a téma komolysága ellenére sok humorral, Amerika történelméről
érdekes részleteket elmesélő film és Cruise teljes erőbedobással (ahogy mindíg) alakítja ezt az erkölcsileg megkérdőjelezhető csempész fazont. Ő a Szcientológiai
Egyház második legnagyobb embere, de amikor színészkedik, akkor 110%-ig odateszi magát.

Egyébként vele kapcsolatban tudom ajánlani a Going Clear: Scientology & the Prison of Belief (2015) című szenzációs dokut, erről a "money scam" dologról...

8/10

Szerelem, halál és robotok - Love, Death & Robots (2019)

[Kép: vlcsnap-2020-07-18-08h07m09s462.jpg]

18 epizódos NETFLIX sci-fi animációs sorozat, számomra kicsit a Black Mirror-t juttatta eszembe. Magyar szinkronnal nézhető!

8/10
Válaszol
Tenet (2020)

[Kép: logo.jpg]

A premier napján néztem szerdán a győri 4DX-ben és bevallom elsőre nagyon frusztráló élmény volt. Sok "kritikusnál" érzem azt a virtuális farokméregetést,
hogy én még csak meg se néztem, de totál értem a filmet... Ez a mozi szerintem tipikusan az, ami több nézést kíván, hogy minden kis apróságát átlássa a néző.
Első nézésre nekem csalódás volt, kicsit olyan, mint mikor pl. valaki néz egy sakk játszmát, de nem ismeri a szabályokat... Lehet, hogy baromi jó, izgalmas a
küzdelem, de mivel totál "sötét" vagyok a dologhoz, nem értem és pont ezért nem is élvezem a látottakat... De azért Nolam filmjei tipikusa többször nézős
alkotások (legalább is számomra) és így lehet azokat igazán befogadni.

Első nézésre 7/10 (de lesz ez magasabb is...)

Ui.: Akár honnan nézem is, számomra Nolan leggyengébb filmje...
Válaszol
Tenet (2020)

Hát nagy erőlködésnek nyögés lett a vége. Nem az a gondom hogy egy zagyva hülyeségre épül a film,
mert jó. legyen ez az izé dolog Smile (nem spoilerezek)
De a történet nagyon halovány, és az akciók meg egyenesen szánalmasak, ilyen gyenge béna akciófilm jeleneteket rég láttam, nagyon rég. Dialógusok rémesek, bénák  nem érthetőek..amire meg épül a film, hááááát, nagyot akartak markolni, nem jött össze Ez nekem kevés.

5/10 jóindulattal
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
A Disney "élőszereplős" rimékjei

[Kép: vlcsnap-2020-09-07-08h37m19s340.jpg]

Oroszlánkirály, Aladin, A szép és a szörnyeteg, 101 kiskutya és a folytatás..., valamint az aktuális új "csoda" a Mulan, tele jó színészekkel Jet Li, Li Gong, Donnie Yen,
Jason Lee, ennek ellenére katasztrófa mind. Amit anno az animátorok pár ecsetvonással tökéletesen tudtak ábrázolni, az ezekben a "fullextrás" kiadásokban egyátalán
nem működnek. Csak a rend kedvéért pl. a Jon Favreau féle Dzsungel könyve egész jó lett szerintem, de ennyi... Az extra pénzbevételen kívül semmilyen indokot nem látok
ezeknek a filmeknek a létjogosultságára. Az új Susi és Tekergő-t még nem láttam.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég