This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Overlord
Minimálisan jobb csak az asylumos produkciónál (Nazi Overlord), pedig az sem csúcs.
Válaszol
Marvel Kapitány


Hát, kellett egy eredet történet, ez megvolt, elég gyenge kivitel lett. Egynek elment, de hogy mért pont ő fogja leverni Thanost?
Ki tudja? már persze ha ő lesz....Thor 10x erősebbnek tűnik Smile
Repkedő világító maca, akinek lobog a haja az űrben  SmileSmileSmileSmile

Nagyon remélem a Végjáték  messze messze felülmúlja ezt


4/10 alulról
Válaszol
The House That Jack Built (2018) - 7.5/10

Show ContentBeteg...:
Válaszol
Hülyék Paradicsoma - Idiocracy (2006)

[Kép: 333ea37.png]

Ez a (nem is annyira) vicces szatíra, komédia nekem idáig kimaradt, de a durva az benne, hogy a világ nagyon ebben az irányba
tart manapság. Pl. a jövő agyhalott amerikai elnőkét alakító Terry Crews (a nemrég kijött Crackdown 3 játék húzóneve), hogyaszongya'
"Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho" elnök, simán értelmesebb,mint a mostani igazi...

8/10

Marvel Kapitány - Captain Marvel (2019)

[Kép: 3505vmo.png]

Csak bevitt a 90-es évek nosztalgia a filmre, de sajna ez is inkább a gyengébb Marvel mozik közé tartozik. A korszakra való utalások
- zenék, filmek, gamer dolgok (Street Figter, Gameboy), ruhák - szórakosztatóak, maga a mozi is egyfajta haverfilm szeretne lenni, mint
pl. a Halálos fegyver széria, vagy az Utánunk a tűzözön, de amúgy tipikus szuperhős eredet történet, amire szükség volt a nagy fináléhoz
- Avengers: Endgame. Samuel L. Jackson megfiatalítása viszont döbbenet, semmi természetellenes "uncanny valley" hatása nincs, gyakorlatilag
tökéletes. És a cica aranyos volt... akarom mondani flerkenSmile

7/10

Leaving Neverland (2019)

[Kép: opnyir.png]

Ezzel a fura filmes vádirattal van most tele minden. De mint dokumentumfilm, számomra értékelhetetlen, teljesen egyoldalú. Nem bagatellizálom el
az "áldozatok" történeteit és nem védem a "pedofil állat" Michael Jackson-t sem. Egyszerűen túl manipulatívnak, hatásvadásznak tartom az egészet,
és a 4 órás film alatt, egyetlen egy bizonyítékot sem tudtak prezentálni a vádlók. Ez így ebben a formában csupán megalapozatlan vádaskodás
volt semmi több. Nem és nem vagyok a Michael Jackson Fan Club tagja...

0/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Szaki
Válaszol
Green Book (2018) - 8.5/10
Journal 64 (2018) - 8/10
Válaszol
Burning (Beoning) (2018) - 7.5/10

Show ContentSpoiler:
Válaszol
A Bellevillei zsaru 

Hát ez egy könnyedebb filmje akart lenni Sy-nak, nem igazán sikerült, akciónak hervatag, viccesnek nem az, dráma nulla, poénok sehol..csak úgy elnézegeti az ember, elvitte a hátán Sy, de nagyon nehezen...unalom ellen, vagy csajjal nézni lazán, egyszer elmegy



5/10
Válaszol
(2019-03-11, 13:38:45)Blackpanther Írta: Green Book (2018) - 8.5/10
Journal 64 (2018) - 8/10
Válaszol
Nagymenők - Goodfellas (1990)

[Kép: 2vm632p.png]

No comment, igazi klasszikus . Amúgy besz@rás, hogy ötféle magyar szinkron készült hozzá (Intervideo, Magyar Televizió, Pro Video, RTL Klub, MGM).

10/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Pirate
Válaszol
(2019-03-24, 18:57:40)Don Camillo Írta: Nagymenők - Goodfellas (1990)

No comment, igazi klasszikus . Amúgy besz@rás, hogy ötféle magyar szinkron készült hozzá (Intervideo, Magyar Televizió, Pro Video, RTL Klub, MGM).

10/10

Ne mondd, hogy először láttad ezt a filmet. Hogy leordítaná a fejedet a volt vezetési oktatod, ha megtudná. Big Grin   

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
United Skates (2018) - 9/10

Válaszol
Űrdongó (2018)
Bájos Transformers film családnak megspékelve retros dolgokkal.
6/10

Aquaman (2018)
Hát ez gáz, hogy nem moziba néztem. Mármint az effektek miatt, mert maga a sztori elég kiszámítható.
5/10

T-34 (2019)
Ebben az orosz filmben a második világháborúban Moszkva előtt egy szovjet tankparancsnok egy tankcsata végén fogságba esik. Ugrunk az időben. Már 1944-et irunk. A németek megbíznak egy tapasztalt német tankparancsnokot hogy hozzon létre egy speckó tankos egységet. Előszedi az azóta börtönben senyvedő szovjet tankost, hogy állítsa össze újra a csapatát. Azt a feladatot kapják, hogy egy zsákmányolt T-34 est újítsanak fel és egy tréning pályán munició nélkül próbáljanak meg túlélni egy katonai gyakorlatot német tankokkal szemben. Azonban neki és társai fejében egy másik terv születik... 

A forgatókönyv elég sablonos szerintem. A karakterek mennek A pontból B-be és így tovább a végéig, néha megszakítva egy kis érzelmi monológgal. A Fury ebből a szempontből mélyebben ment bele a karakterekbe és több konfliktus is volt benne (lásd mondjuk konfliktusok a főszereplő katonák között: újonc vs a tapasztaltak).  Nyilván egy európai film költségvetése nem mérhető az amerikaiakéhoz, de ehhez képest jól megoldották, volt benne sok CGI és mindezt csupán majd 10 millió USD-nyi rubelből (ennyi volt kb. nálunk a Kincsem). 

Személyes megjegyzés: Az akciójeleneteknél a CGI time-lapse féle lassítások nekem manapság már nem jönnek be. Értem én 300-nál ütős volt 2007-ben, de azóta eltelt már egy kis idő. De ezek szerint Kelet-Európába most ért el ez a trend, a lengyelek a Varsó'44-ben is ezt nyomatták. 

Nálam 7/10 a film, egyszer simán meg lehet nézni. 

Darkest Hour (2017)
Nyilván tudom, hogy az angoloknak nagyon fontos ez a film. Picit olyan számomra, mint a Király beszéde. Jó volt de abszolút nem maradt meg semmi a filmből. Furcsa volt így látni Churchilt, mint egy kissé esendő embert. Pontosabban, hgy voltak néha nehéz pillanatai is. A Király beszédével szemben ezt talán mégegyszer meg is nézném.
6/10

Dangal (2016)
Indiai film, aminek alapja megtörtént eseményeken alapul: egy édesapa fiai híján két lányának probálja átadni a birkozásban szerzett tudását és reméli, hogy egyszer majd nemzetközi bajnokok lesznek.
Ebben a filmben érdekes módon nem hozták be a felnőtt lányok mellé a megszokott fiúbarát-szálat, hanem a filmben végig folyamatosan jelen volt a apa-lányok/régi módszer-új módszer történet szál, ami egyáltalán nem vált a film hátrányára, sőt el is érzékenyültem a film végére. Zenei betétek nem voltak benne (mármint nem előadták őket, csupán mint háttérzeneként szolgált)
8/10

Sultan (2016)
Szintén Indiai film, egy MMA-s sportszervező próbálja megszerezni Sultan-t, aki India első olimpiai birkozó bajnoka volt, de már visszavonult. Flashbackszerűen ismerjük meg a történetét, aki MMA-ban próbál újra visszatérni a csúcsra.
Egynek elment, de a Dangal után néztem, nem ütött annyira.
5/10

The Art of Loving. Story of Michalina Wislocka  - Sztuka kochania. Historia Michaliny Wislockiej (2017)
Lényegében a Master of Sex lengyel moziváltozata. Miközben egy doktornő próbálja sokadik alkalommal kiadni egy szexuális felvilágosító könyvét, flashback-jelenetekből megismerjük az ő történetét és hogy működött (vagy éppen nem működött) Kelet Európában a szexuális forradalom.
7/10

Férfiremény - Muzi v nadeji (2011)
A cseh mozifilm két házaspár történetét meséli el. A két férfi (após és a vő) jóbarátok és a vő mindig fedezi az após kicsapongásait. Az após szerint ez igazából a hosszú távú házasság titka. Mikor azonban a vő is elkezd ez alapján becsajozni, lesznek bizony komplikációk. 
Nem olyan térdetverős vígjáték, inkább olyan párkapcsolatos dramedy a jobbik fajtából. Ajánlom mindenkinek a film megnézését. 
8/10
Válaszol
Valentine Road (2013) (Gyilkosság az iskolában) - 9/10 


Show ContentDokumentumfilm...:
Válaszol
Krumplihéjpite Irodalmi Társaság - The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)
Bájos dráma egy angol írónőről, aki a második világháború után az újjáépülő Londonban egy levelet kap. Egy könyvklubról szerez tudomást amelyet egy kis sziget lakói még a német megszállás idején hoztak létre (a németek pár szigetet a La Manche csatornában el tudtak anno foglalni a britektől). Új inspiráció után kutatva azonban fogja magát és meglátogatja ezt a bizonyos Krumplihéjpite Irodalmi Társaságot. Lassacskán egy furcsa és életrevaló közösség rajzolódik ki előtte, ami talán pont hiányzott neki a háború után.
Afféle feelgood dráma, ha létezik efféle szó erre. Talán az első film Lily James-től, amiben tetszett az alakítása.
7,5/10

Bűbájosok
Egy francia, egy arab és egy zsidó csaj összeköltözik, miután kiderül, hogy apjuk egy hatalmas lakást hagyott örökül nekik. Nyilván három különböző személyiség bonyodalmakkal. Ezek mellett a néhai apjuk legutóbbi családja is megtámadja a végrendeletet, hogy megkaparithatssák a lányok örökségét
Vígjátékot nyomokban tartalmaz, inkább dramedy
4/10

Crazy Wedding - Скажене Весілля (2018)
Ukrán vígjáték. Az édesapa boldogan újságolja az ismerőseinek, hogy a külföldön tanuló lánya egy francia emberhez fog hozzámenni, aki ráadásul sebész is. Össze is hívja a rokonságot az esküvőre, hogy büszkén hirdesse, hogy Ukrajna most már Európához (értsd: Franciaországhoz) fog csatlakozni, legalábbis egy házasság erejéig. Annál nagyobb döbbenet lesz az arcán, amikor meglátja a vőlegényt...

Mindezt egy flashbackbe belecsomagolva, ugyanis a történet keretét az adja, hogy az édesapa nem helyesli az esküvőt és a kommandósokat kell rá kihívni. Afféle jó kis falusi vígjáték, kicsit írigykedő és kárörvendő szomszédokkal Smile
A film ingyen megnézhető angol felirattal, mert a stúdió kitette a youtube-ra, tehát hivatalos hely. Erre lesz majd látható.
6/10

Megjegyzés: Ahogy az oroszoknál, itt is a külföldi (francia) részek ukrán alábeszélősen mennek, angol feliratozás persze van hozzá.
Válaszol
Így neveld a sárkányod 3.

Sok nem kell erről, aki látta az előző kettőt, az tudja,   remek kis mese zárását kapja, szépen és jól ahogy kell.


9/10..mert a vége kicsit nyálas lett




Elrabolt világ

Sok volt benne, semmit se sikerült megcsinálni belőle, olcsó kis film, olcsó megoldásokkal. Kár érte, olyan kevés ilyen témájú film készül, és ezt is elszúrták rendesen.


3/10  de csak mert hiánytéma film.
Válaszol
Triple.Frontier
Visszavonult kommandós arcok (Ben Affleck, Pedro Pascal, Charlie Hunnam,...)
megakarnak kopasztani egy drogbárót.
Persze elsőre könnyűnek tűnik a meló aztán persze bumm...
6/10
Válaszol
Amanda Seales: I Be Knowin' (2019) - 8/10
A Family Is a Family Is a Family: A Rosie O'Donnell Celebration (TV Short 2010) - 9/10
George Lopez: It's Not Me, It's You (2012) - 7.5/10
Glass (2019) - 3/10
Journey Into Dyslexia (2011) - 9/10
Peppermint (2018) - 7.5/10
Redemption (2013) - 8/10
T.J. Miller: Meticulously Ridiculous (2017) - 5/10
Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend (2016) - 10/10 (Újranézve!)
Válaszol
George Bailey: Ne mondd, hogy először láttad ezt a filmet. Hogy leordítaná a fejedet a volt vezetési oktatod, ha megtudná. [Kép: biggrin.png]  

Másodszor, de ahogy öregszem, pár évente simán újra tudok nézni bármit, mert elfelejtek mindentSmile

Shazam! (2019)

[Kép: 8zgrgw.jpg]

Amitől ez a szuperhős mozi számomra jobb a többinél, hogy van lelke. Simán tudtam azonosulni a szereplőkkel, ami nem nagyon jött össze
az eddig látott hasonló filmekben. Tudom, hogy vannak komoly képregények - mostanában daráltam le a Watchmen-t, az Incal-t a V, mint vendettát
és a From Hell-t is -, de többségében szerintem ezek mégis csak alapvetően fiataloknak, gyerekeknek készülnek. De pl. ezek a Zack Snyder féle
cuccok annyira depressziós, erőszakos, nyomasztó mozik, hogy teljesen kiveszett belőlük az a heroizmus, amit az ilyesmi filmektől elvárna a
gyerek énem. Na ebben pont ez van meg, vicces, szórakoztató, de azért vannak félelmetes pillanatai, mint pl. anno a 80-as évek klasszikusaiban
a Szörnyecskékben vagy a Kincsvadászokban.

8/10
Válaszol
Shazam! (2019)

Fiatal srác szuper erőt kap, amit próbál kihasználni.
Kicsit olyan mint a Deadpool: Egyedi a többi MCU/DC képregény filmekhez képest. Ebben a fimben a gyerek-szülő és a mostohatesó kapcsolatról van szó és ráadásul jól nyúltak a témához.
Két extra jelenet van a film végén: az egyik a végefőcím után, majd a kreditlista végén (nyilván ezek csak a maximalistáknak érdekes). Az nem spoiler, hogy jópár TV-s arc is feltűnik. A sztárokkal lehet még többet hoz(hat)na, de így simán meg tudták uszni 100millió USD-ból és egy jó forgatókönyvet is raktak össze egy jó kaszting mellett úgyhogy nekem nem hiányoztak.
3D-ben néztem mert éppen arra volt hely, de plusz pénzt kiadni feleseges volt szerintem (szemben mondjuk az Aquamannel). De amúgy ajánlom mindenkinek! Smile

8/10
Válaszol
Amy Schumer Growing (2019) - 8.5/10
Kevin Hart: Irresponsible (2019) - 9/10
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég