This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
(2019-05-27, 23:08:26)Szaszika Írta: Aladdin   2019 film

Jól megcsinált, néha vicces, elég látványos (dzsini Smith se gáz annyira) aki látta a rajzfilmet kb tudja a történéseket, kicsit átírták, de nem zavaróan..de valahogy mégsem az igazi, talán ha nem lett volna a korszakos rajzfilm előtte, nem tudom...valahogy kimaradt a varázslat
Nekem a szereplők a fő gondom, nagyon nem jöttek be, egyik sem
Aladdin: kis nyálas iskolásnak tűnik, nem egy ravasz tolvajnak
Jázmin, meg a feminista aggszűz, hiányzott belőle minden ami hitelessé tette volna
Jafar meg egy sarki ószeres aki épp átverne, semmi gonosz vagy ilyesmi, csak egy aljaskodó alak..
Szultán színésze inkább illett volna Jafarnak
felesleges szolgálólány meg a dzsinn affér kár volt bele..
Majom meg a papagáj érthetetlenül  kimaradt sokszor, pedig fontos szerepük volt a mesében
zenék elmentek, hiszen nagy része az eredeti, de valahogy nem illett az énekelgetés ide..

nekem olyan 6/10

A film nézése nélkül kérdezem: Sok "kritika" érte a filmet, hogy egy az egyben a rajzfilm élőszereplős változata. Nem lehet hogy az ismert dalok újrahasználása miatt történetileg is meg volt kötve a forgatókönyvírók keze?
Válaszol
(2019-06-02, 16:28:57)kiskiraly Írta:
(2019-05-27, 23:08:26)Szaszika Írta: Aladdin   2019 film

Jól megcsinált, néha vicces, elég látványos (dzsini Smith se gáz annyira) aki látta a rajzfilmet kb tudja a történéseket, kicsit átírták, de nem zavaróan..de valahogy mégsem az igazi, talán ha nem lett volna a korszakos rajzfilm előtte, nem tudom...valahogy kimaradt a varázslat
Nekem a szereplők a fő gondom, nagyon nem jöttek be, egyik sem
Aladdin: kis nyálas iskolásnak tűnik, nem egy ravasz tolvajnak
Jázmin, meg a feminista aggszűz, hiányzott belőle minden ami hitelessé tette volna
Jafar meg egy sarki ószeres aki épp átverne, semmi gonosz vagy ilyesmi, csak egy aljaskodó alak..
Szultán színésze inkább illett volna Jafarnak
felesleges szolgálólány meg a dzsinn affér kár volt bele..
Majom meg a papagáj érthetetlenül  kimaradt sokszor, pedig fontos szerepük volt a mesében
zenék elmentek, hiszen nagy része az eredeti, de valahogy nem illett az énekelgetés ide..

nekem olyan 6/10

A film nézése nélkül kérdezem: Sok "kritika" érte a filmet, hogy egy az egyben a rajzfilm élőszereplős változata. Nem lehet hogy az ismert dalok újrahasználása miatt történetileg is meg volt kötve a forgatókönyvírók keze?

Egyrészt nem egy az egyben, van eltérés..a dalok elmennek, de valahogy kilógnak magából a filmből. Indokolatlan énekelgetés menekülés közben Smile mért lett volna megkötve? De ha meg is volt, a szereplő választásnál bukott el a dolog nálam..nagyon rossz
Válaszol
Overlord (2018) - 3/10

Show ContentIdőpocséklás...:
Válaszol
I Am Mother (2019) - 8/10
Válaszol
US (2019) - 6/10
Válaszol
Men in Black 2019

Hát semmi új vagy érdekes, kicsit nekem az első rész ugrik be róla, csak épp minden ami abban jó volt itt nincs, se eredetiség, se poénok, se szerethető karakterek..
Van látvány..bár még az sem annyira sok, meg sok idióta alien, nekem már kicsit sok volt..meg 2-3 színész akik pénzt keresni voltak benne...Nem mondom hogy szenvedtem nézés közben, de  néha untam, és ez már nagy baj..

5/10
Válaszol
Dick Tracy (1990)

[Kép: 23lo67r.png]

Nálam a Marvel simán tökön lőtte magát a Bosszúállók: Végtelen háborúval és a Végjátékkal. A két részre vágott finálé számomra tökéletesen elég volt, elégedetten engedem el
a Marvel univerzumot. Látva a következő "fázis" filmjeit, egyátalán nem érdekelnek az új jövevények.

Viszont a régi felhozatalból pl. ez a film Warren Beatty rendezésében és főszereplésével nagyon tetszett. A látványvilág, Vittorio Storaro (Apokalipszis most, Az utolsó császár)
operatőr tolmácsolásában, valami egészen fantasztikus, tényleg egy megelevenedett képregény. Fantasztikus szereposztással - Dustin Hoffman, Al Pacino, Paul Sorvino, Charles Durning,
Seymour Cassel, William Forsythe és Madonna, aki pocsék, de a szőke cicababa szerepére pont jó... Érdemes megnézni.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=-4rzqSsqaqA
Válaszol
Heavy túra (2019)

[Kép: 2dhd6cp.jpg]

Régen nevettem ennyit filmen. Fene sem gondolta volna, hogy egy "black metál" vagy milyen stílusú zenét nyomató zenekerról szóló komádián fogok ennyit derülni és
a magát "szimfonikus poszt-apokaliptikus, rénszarvasdaráló, extrém harcos-pogány, skandináv-félszigeti metálnak" tituláló banda tagjait fogok ennyire megszeretni,
de nagyon-nagyon jól szórakoztam ezen a filmen. Csak ajánlani tudom.

8/10
Válaszol
Pókember  - Idegenben 2019

Hát nekem az előbbi jobban bejött, ez nagyon összetákoltnak tűnt..értelmetlen főellen, buta történet, iszonyat kapkodó képek,
Ez most nekem nagyon nem..

3/10
Válaszol
Bird Box (2018) - 7/10
Alita: Battle Angel (2019) - 8/10
Válaszol
Photo 
Indiana Jones és a végzet temploma (1984)

[Kép: 0838da547954795c81859998a7ee5295ca9a2073.jpg?mw=600]

Talán a bemutatásakor láttam utoljára, még Juhász "Zeneputik" Előd műsorában találkoztam először az előzetessel, ami teljesen elvarázsolt. Érdekes volt újra nézni, és rádöbbenni, hogy mennyire jobb még
ez az epizód is, amit annó, a horrorisztikusabb mivolta miatt sokan nem szerettek, mint ez a kristálykoponyás, cgi-jal súlyosbított katasztrofális rész... Nagyon tetszett.

9.5/10
Válaszol
Szupercella 3

ne pazarold rá az idődet

1/10


Toy Story 4

Aranyos, meg minden, de szerintem felesleges volt ez a tökéletes lezárású 3. rész után..

7/10

Különleges Alakulatok 2011

Érdekes módon ez egy francia film (ilyeneket amcsiiktól szoktunk meg) ezért valahogy más a tempó, a beszélgetések, az egész film valahogy más mint a megszokott USA katonai akció filmek
Pedig a sztori a szokásos, elrabolt szöszi újságíró gonosz tálib tömeggyilkos vezér, kommandó megy kiszabadítani.. de ez ugye valóságra épül, így sokan ott maradnak, remek tűzharcok, komoly kemény film..

8/10

Pikachu detektív

Gőzöm sincs mért néztem meg Smile Nekem kimaradt ez a rajzfilm vagy manga vagy mi..így nincs előzmény infóm..nekem gyermeteg kis izének tűnt, pár jó poénnal, elszórakoztatott..

5/10

Hellboy 2019

Hát nem tudom ez is minek kellett? A már már szinte kult 1. részt messze alulmúlja, értelmetlenül túlzásba vitt vérengző jelenetek, és  nem lehet eldönteni hogy ez most kifigurázása az egész történetnek és Hlelboy-nak, vagy csak ilyen rosszra sikerült..én nem tudtam eldönteni. Se füle se farka az egésznek..rossz film, gyenge szereplőkkel

2/10


The Upside 2017  Életrevalók

Aki látta a remek francia változatot, annak talán nem kéne megnézni, mert ez se rossz film, vannak poénok,  meg minden, de azt  a hangulatot, emberséget, és élményt amit a francia film adott, meg sem közelítette..ez túl harsány túl amcsi..
Így nem lenne korrekt a francia film fényében pontozni

önmagában  6/10
Válaszol
Whitney Cummings: Can I Touch It? (2019) - 8.5/10
Jim Jefferies: Freedumb (2016) - 9/10
Avengers: Endgame (2019) - 7/10
Válaszol
A kockázat ára (1983)

[Kép: Image2.jpg]

Tudtam, hogy van egy francia "Menekülő ember", de meglepett, hogy milyen durván lenyulták a sztorit és a filmet is az 1987-es Swarci moziban.
Amúgy ez sem rossz, aki csak a Running Man-t ismeri, ezt se hagyja ki.

8/10
Válaszol
Halálos Iramban Hobbs és Shaw

Hát látványos meg nagy dumás, de nekem kicsit üres volt. Persze ez egy agyatlan nézd és röhögj,
de nekem erőltetett és túlzó volt..elmegy

5/10
Válaszol
Running with Beto (2019) - 6/10
Válaszol
Volt egyszer egy Hollywood (2019)

[Kép: ca-times-brightspotcdn-com.jpg]

A Grindhouse – Halálbiztost leszámítva Tarantinoban még nem csalódtam, most sem. Szerintem ez talán a legérzelmesebb, legvisszafogottabb mozija.
A filmnek nincs egy elmesélhető eleje/közepe/vége története, hanem megidézi az 50-es 60-as évek Hollywood-ját, annak hangulatát. És amit Sharon Tate
tragikus sorsát ismerve, Polanski feleségének karakterével csinált, az nagyon szép volt és tetszett.

9/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Maminti
Válaszol
Brightburn (2019) - 5.5/10
Válaszol
Once Upon a Time... in Hollywood


    Fene tudja.... nem amire számítottam, és nem amit megszokhattunk Tarantinótól. Nyár esti kikapcsolódásnak elmegy...
A színészek remek alakítást nyújtottak, de a cselekménynek (kivéve a végét) szinte füle-farka nem volt.
Remélem, ez jobban bejön majd: https://www.imdb.com/title/tt1302006/

[Kép: d4fe66ebb9a9332e9374773f2b5be69dce5ecc44...icy=wan_v3]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Aki bújt - Ready or Not (2019)

[Kép: 2289-aki-bujt-41602.jpg]

Komédiának nem túl vicces, horrornak nem túl félelmetes, a gyilkos család tagjai nem túl karakteresek, emlékezetesek, de azért egész jól szórakoztam. A főszereplő hölgyemény Samara Weaving
viszont tényleg jó. Az idei inkább komolyabb és jobban sikerült horror cuccok mellett, mint a Mi, a Fehér éjszakák, Brightburn - A lángoló fiú, Gyerekjáték, ezt is érdemes megnézni.

7/10

+ néhány francia vígjáték, amik igazán kellemes meglepetések voltak és nagyon jól szórakoztam rajtuk: Nicky Larson - Ölni vagy kölni? (2019), Alibi.com (2017), Az én hősöm (2018)
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég