This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019) - 7.5/10
Válaszol
Dark Phoenix (2019) - 8/10
Válaszol
Tegnap volt egy szabad délutánom, úgyhogy két NAGYON különböző filmet néztem meg egymás után a moziban:

Sztallónerambóöt:

[Kép: Image7.jpg]

Stallone filmjein nőttem fel annó a 80-as években, úgyhogy vele szemben erősen elfogult vagyok. A John Rambo jobb film és igen ebben nagyon kevés az akció max. 10 perc összesen,
de akkor is tudtam örülni neki, ahogy ez a 72 éves papi leszámol a mexikói kartellel. Gyakorlatilag ez egy Home Alone film Rambo módraSmile

Ha ezek a nagy öregek kihalnak, nem igazán lesznek ilyen faék egyszerűségű akció mozik, szóval én még tudok az ilyesmiért lelkesedni.

Nálam 8/10, de ahogy nézem általában 6/10-re értékelik és ezt is meg tudom érteni.

Ad Astra

[Kép: adastra-bradpitt-spacestation-outside-700x303.jpg]

Brad Pitt az űrben keresi elveszett apját (Tommy Lee Jones-t). Engem jó hangulatban kapott el a film, szóval minden percét élveztem, de ez nem az a tipikus akciódús űr-blockbuster,
pazar látványvilággal. Az okosok az Apokalipszis mostot és Andrei Tarkovsky Szolariszát emlegetik, én se tudok jobbat mondani. A győri CinemaCity-ben néztem 2D 4DX-ben és nagyon tetszett.

9/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Hanemmost
Válaszol
Bill Burr: Paper Tiger (2019) - 8/10
Válaszol
Ad Astra

Mekkora egy vacak ez a film, senyvelgés rinyálás, unalmas álpátoszos moralizálás, a történet egy marhaság, semmi értelme..beleerőltették ezeket a holdkalózokat vagy miket, legyen akcióféle is az előzetesekhez kb ennyi értelme volt
ekkora hülyeséget is rég láttam, a vége meg már a közröhej kategória, bele se megyek..

ez egy nagy nulla..messze kerülje mindenki

0/10
Válaszol
Joker (2019)

[Kép: vlcsnap-2019-10-04-05h36m04s858.jpg]

A képregények ihlette mozik talán legnagyobb gyengéje a semmilyen főgonoszok. A Mavel futószalag termékei közül csak Thanos ugrik be elsőre (a magyarul is megjelent Thanos győz képregény baromi jó!!!),
a DC-nél meg Joker, de nem emlékszem, hogy valaha is szenteltek volnak valamelyiküknek is egy teljes mozit, pláne jót nem. Ez viszont nagyon jó lett, az ihlető egyértelműen Scorsese két klasszikusa a
Taxisofőr és a Komédia királya - De Niro is tiszteletét teszi. Örülök, hogy a DC elengedte az "univerzumépítést" és önállóan is megálló, teljesen eltérő stílusú filmeket kezdett csinálni. A habkönnyű
családi komédia Shazam! után ez egy letaglózó kórrajz egy mentálisan beteg emberről és a világról, amiben él és ami Jokerré teszi. Szombaton megyek másodszor, mert így elsőre nagyon tömény volt.

9/10

+ Ja ez kimaradt, Ad Astra másodszor, még mindig nagyon jó...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Szaki
Válaszol
(2019-10-04, 06:46:30)Don Camillo Írta: Joker (2019)

Te valami moziban dolgozol, Camillo komám, hogy minden új filmet látsz a megjelenés napján? Big Grin

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Agi83, Stone
Válaszol
(2019-10-04, 12:57:34)George Bailey Írta:
(2019-10-04, 06:46:30)Don Camillo Írta: Joker (2019)

Te valami moziban dolgozol, Camillo komám, hogy minden új filmet látsz a megjelenés napján? Big Grin

Show Contentspoiler:

Sajnos nemSmile De oldschool filmrajongóként, még mindig nagyon tudok lelkesedni, ha valami jó dolgot látok a moziba. Hadd osszam meg ezt a fotót gyerekkoromból,
egy "komoly" filmkritikus naplója, anno minden mozijegyet eltettem...

[Kép: IMG-20191004-190611.jpg]
[-] Az alábbi 6 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • bubu001, elsys, kiskiraly, Maminti, Pirate, Szaszika
Válaszol
(2019-10-04, 19:08:57)Don Camillo Írta:
(2019-10-04, 12:57:34)George Bailey Írta:
(2019-10-04, 06:46:30)Don Camillo Írta: Joker (2019)

Te valami moziban dolgozol, Camillo komám, hogy minden új filmet látsz a megjelenés napján? Big Grin

Show Contentspoiler:

Sajnos nemSmile De oldschool filmrajongóként, még mindig nagyon tudok lelkesedni, ha valami jó dolgot látok a moziba. Hadd osszam meg ezt a fotót gyerekkoromból,
egy "komoly" filmkritikus naplója, anno minden mozijegyet eltettem...


Én is a '90-es évek eleje körül kezdtem moziba járni : Home Alone, Az 57-es utas, Interjú egy vámpírral, Az utolsó akcióhős... meg fene tudja, még miket láttam.
Aztán később, 97 körül adták először újból (a gengszterváltás óta - legalábbis nálam) a régi Star Wars filmeket, mármint a moziban (már készülőben volt a Baljós Árnyak, és akarták, hogy a "mai" fiatalok is megismerjék az első 3 részt) - na akkor volt nálam love at first sight. Big Grin

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Hét menyasszony hét fivérnek (1954)
50-es évekbeli klasszikus musical egy erdei pasiról, aki  leugrik a városba, hogy feleséget találjon magának (anno a Dallasból ismert Howard Keel alakítja, aki meglepetésemre elég jól énekel és ő volt Ellie második férje Jock után - igen ennyire öreg vagyok hogy emlékszek ilyenenkre is [Clayton Farlow karaktert alakította]) Mikor hazatér egy asszonnyal a nő megdöbbenve tapasztalja hogy friss férje 6 testvérével lakik együtt. A főcímdal az fülbemászó, na és a párbaj az erdei pasik és a városi kérők között egyik ikonikus jelenete az amerikai musicalfilmeknek
6/10 , de sokat hozzáad az 50-es évek bája is

Music Man (1962)
Egy szélhámos fickóról szól, aki városról városra utazva mindig kiadja magát másnak, hogy azután rászedje az embereket és pénzt szerezzen tölük. Ezúttal zenekar vezetőnek adja ki magát és pénzért cserébe vállalja, hogy a jelentkező emberekből kiváló zenészeket képez ki. Azonban abban a kisvárosban utoléri a szerelem is.
6/10, szintén jelentős retrofaktor, van egy-két fülbemászó sláger benne.

Yentl (1983)
Egy zsidó nő az apja halála után fiúnak adja ki magát, hogy tovább gyarapítsa tudását (nők nem tanulhatnak). Azonban lassacskán beleszeret egy fickóba, akivel együtt tanulnak.
Musical, de meg kell hogy valljam ez a film nem állta ki az idő próbáját. Egy zenét nem tudnék visszaidézni.Nem a klasszikus értelemben vett musical (látványos táncok meg éneklés). Talán 2-3 számot ad elő Streisand, a többi pedig háttérzeneként hallatszik.  Bár ha a 80-as években néztem volna lehet más lett volna a véleményem.
4/10

Családi bunyó - Fighting with My Family (2019)
Meglepően jó kis film egy angol családról akik helyi pankrátor műsorok szervezésével tartják fenn magukat, és akik közöl a lány az amerikai profikhoz is eljutott.
7/10

Aladdin (2019)
Na megnéztem. Bevallom, én korábban nem láttam a rajzfilmet legalábbis elejétől a végéig (nagyot néztem hogy a hercegnőnek van egy élő házi tigrise WTF? Ezt hogy gondolta a Disney?) .
Valahogy még is úgy érzem, hogy a rajzfilm -, amit utólag bepótoltam - jobban sikerült. Ott jobban átjön hogy ez egy mese és a Dzsini is jópofa volt (hála Mikó Istvának is) és ott nem volt üresjárat a filmmel ellentétben, a rajzfilm feszesebb volt. 
Ennek ellenére jó kis esti szórakozás.
Rajzfilm 9/10
Film 7,5/10

Aladdin legújabb kalandjai (2015) / Alad'2 (2018)

Francia Aladdin történet modernkori kerrettörténetbe ágyazva
Az elsőben egy fickó Mikulásnak öltözve mondja el Aladdin történetét a gyerekeknek, persze az ő saját életéből vett karakterek felhasználásával. A másodikban pedig a repülőgépen mond el egy Aladdin-sztorit miközben a barátnőjét próbálja visszaszerezni
Első rész 7/10
Második rész 5/10

Chips (2017)
R rated-es mozifilm, hasonló poénokkal operál mint a Jump street 21, mégis kevésbe van jól megírva a forgatókönyv. OLyan mintha egy nyomozós sorozat egy nagyobb költségvetésű epizódját nézted volna meg.
Ha nem vársz a filmtól sokat egynek elmegy, de másnapra már el is felejted
5/10

First Man (2018)
Elképesztően jól fényképezett film a (La la Land-et még nem láttam a rendezőtől), Annyiban hozott újatt a film, hogy itt Neil Armstrong személyes történetét ismerjük meg, ahelyett, hogy ilyen akcióorientált lett volna, mondjuk mint az Apollo 13. Abszolút nem vált a film hátrányára.
8,5/10

Captain Marvel (2019)
Nem tudom miért savazzák a filmet nem sokkal volt rosszabb mint a Captain America eredet történetes mozifilm. Amúgy az sem tetszett.
6/10

Spiderman: Far from Home (2019)
Tetszett, volt olyan jó mint az első (mármint a Homecoming).
8/10

Bazi nagy francia lagzik 2. (2019)
Amilyen jó lett az első rész, olyan rossz lett a második. Mert lényegében csak újrahasznosították a poénokat. Az após úgyanúgy nem rejti véka alá a véleményét ha más emberekről van szó, ahogy a vejek is néha froclizzák egymást. A film nagyobb (második) része abból áll, hogy az após és az anyós próbálja megfúrni, hogy elköltözzenek a vejeik (és így a lányaik) Franciaországból
Francia nézőszám (boxoffice francia/világ):
  • Első rész: 12,36 millió néző ($105m/$156m) 
  • Második rész: 6,66 millió néző ($53m/$75m)
Ahogy olvastam lesz harmadik rész
5/10

Booksmart (2019)
Két középiskolás barátnő közül az egyik megdöbbenve tapasztalja, hogy annak ellenére hogy tanult egész idő alatt és felvették egy jó egyetemre, addig a folyton bulizós barátai közül is többen szintén jó nevű egyetemeken folytatják majd tanulmányaikat. Ezért barátnőjével együtt összefog, hogy az esti házibulin még a másnapi érettségi diplomaosztó előtt kitombolják magukat.
Első félóra után ki akartam kapcsolni (szinte félpercenként nyomtak be egy slágert egy-egy beszélgetős jelenet után, kicsit túl intenzív lett az eleje), de azért összerázodott a végére.
A két csaj kasztingja szuper volt, jó dumákat nyomtak le. Majd a tracklistet is ellenőrzöm, voltak benne jó számok.

Show ContentSpoiler:
6/10

HBO áldokumentarista filmjei
7 Days in Hell / Tour de Pharmacy
Az egyik egy maratonra nyúlt teniszverseny krónikája, a másik egy 1980-as években lévő Tour de France botránynak a háttértörténetét mutatja be. Sok ismert szereplővel, celeb cameóval és R rated-s humorral.
Régen láttam ilyen műfajú filmeket, néha döltem a röhögéstől. Aki szereti Andy Samberg humorát annak kötelező!
Mindkettő 8,5/10
Válaszol
Gemini Man

Hát ez nem lett több mint egy faék egyszerűségű szimpla akciófilm, se eleje se vége, hiába néz ki úgy. Akciók mai szinten látványosak, de semmi több. Mert súlytalanok, Will átlagos, a nő hozza amit kell, ő a melleket viselő szereplő, ennyi.  A többiek meg időbe meghalnak a motiváció miatt. Gyenge történet, ásítoztam alatta. Még popcornal is kevés..


3/10
Válaszol
Terminator - Sötét végzet -

Szerintem remek kis újrafolytatás, jó kis akciók, persze szuperúj legyőzhetetlen terminátor, meg a védelmező feltuningolt csajszi meg a nagy öregek.
Komoly akciók, rombolás ahogy kell látványosan, jó dumák. Remek kikacsintások. Sőt még a történelmet, és a történetet is egész jól összerakták, már amennyire egy időutazós történetet lehet. Kár nem ezt csinálták meg anno
A vége olyan amilyen, de aki jobbat tud, szóljon Smile
8/10
Válaszol
Thelma (2017)
Norvég lassú folyású (tényleg!), coming-of-ages-es sci-fi-s egy lányról, aki rájön, hogy különleges képességgel rendelkezik, de persze próbálja megmagyarázni magának hogy mi a fene is történk vele.
Tényleg lassú, lényegében az előző mondatban elmondtam az egész filmet. Inkább ilyen művész sci-fi, 70/30 arányban a művészi film javára a sci-fivel szemben. Fényképezés pöpec, de megértem akinek nem jön be a film a lassúság és a művészkedés miatt
7/10

[Askeladden a Hegykirály barlangjában] - Askeladden i Dovregubbens Hall (2017)
Norvég mesefilm, amely norvég folklór elemeket és karaktereket használ fel. A főszerepben Askeladden (kb nálunk a szegényember három fiai közül a legkisebb, akire küldetések várnak), aki egy eltűnt hercegnőt próbál megkeresni két testvérével együtt. És persze felcsendül a címben is említett ismert klasszikus dallam.
Egynek elmegy, ritkán jönnek be az élőszereplős mesék.
6,5/10

Yesterday
Baromi jó az alapötlete a filmnek, de a végén valahogy hiányérzetem lett. Hiányzott a végén valamifajta katarzis, mint mondjuk az In Time-nál.
Show ContentSpoiler:
6/10

A szenteste grálja / Három király tesó / Másnapos karácsony (The Night Before)
(Mi a fenének van ennek a filmnek három magyar címe is ?)
Három barát egy utolsó karácsonyi bulira indul, méghozzá egy olyan buliba, ahova már régen be akartak volt jutni, de titkos volt a helye előttük. Mindezidáig. Betépős karácsonyi mozifilm. Seth Rogen fanoknak kötelező.
6/10, de Seth Rogen fanok biztos imádni fogják.


Csajok hajnalig (Rough Night)
Még mindig próbálok rájönni, hogy ki vagy mi a fene győzte meg Scarlettet, hogy játszon ebben a filmben. Nagyon szeretem, a "viszonylag realtime-ban" játszódó filmeket: Date Night (Párterápia), Game Night (Éjszakai játék). De ez nem volt jó esti vígjáték.
4/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli kiskiraly hozzászólását:
  • mata
Válaszol
Iliza Shlesinger: Unveiled (2019) - 9/10
Válaszol
(2019-10-04, 19:08:57)Don Camillo Írta:
(2019-10-04, 12:57:34)George Bailey Írta:
(2019-10-04, 06:46:30)Don Camillo Írta: Joker (2019)

Te valami moziban dolgozol, Camillo komám, hogy minden új filmet látsz a megjelenés napján? Big Grin

Show Contentspoiler:

Sajnos nemSmile De oldschool filmrajongóként, még mindig nagyon tudok lelkesedni, ha valami jó dolgot látok a moziba. Hadd osszam meg ezt a fotót gyerekkoromból,
egy "komoly" filmkritikus naplója, anno minden mozijegyet eltettem...

[Kép: IMG-20191004-190611.jpg]

Pont ilyen jegyek voltak Szegeden is a Fáklya, Szabadság és Vörös csillag mozikban.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Hanemmost hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Gemini Man (2019)

[Kép: vlcsnap-2019-11-20-16h17m49s594.jpg]


Ang Lee-től a Tigris és sárkány a favorit nekem, pazar mozi, nehéz közös nevezőre hozni azt és ezt a "valamit". A film "selling point"-ja, ami eladja a filmet, a digitálisan
megfiatalított Will Smith lenne, de 99%-ban katasztrófális a dolog... Nagy termálosként a film egyetlen pozitívuma számomra a Széchenyi fürdőben forgatott pár jelenet volt.

3/10
Válaszol
John Wick  3. Parabellum

Gondolkodtam, láttam valaha ennél ostobább, butább, gyengébb, ratyibb filmet? hát nem

-10/10
Válaszol
Elkezdte adni a Duna a Karácsonyi álmok filmeket (Listy do M.)
Az első még fent van a médiaklikken, a második majd szombaton lesz a TV-ben (harmadikat sajna nem látom az online műsorújságban)
Pöpec karácsonyi filmtrilógia a lengyelektől, afféle lengyel Igazából szerelem, de ez inkább dramedy. A harmadik része so-so elmegy, de az első kettőt mindenképpen ajánlom mindenki figyelmébe!
Válaszol
Six Underground – Hatan az alvilágból

Hát vessetek meg, ez nekem nagyon bejött, eszetlen  barom akcióorgia, valami egészen elképesztő szinten megcsinálva. A film eleji autós buli, az egyik legjobb amit láttam filmen. A történet egyszerű, szupergazdag, szupercsapatot hoz össze törvényen kívüliekből. Akik persze a szakterületükön a legjobbak, és mennek rosszat irtani Smile Teszik ezt nagy dumák, és elképesztő látvány akcióorgia közt, kőkeményen, véresen, brutálisan ahogy kell.
Csak szórakoztatni akar, és azt elsőosztályúan, látványosan teszi.

9/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • bubu001
Válaszol
The Irishman (2019) - 7.5/10
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég