This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
#1
Video 
Itt lehet értékelni a megnézett filmeket.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
#2
It (2017) - 5/10
Blade Runner: The Final Cut (1982) - 6/10
Blade Runner 2049 (2017) - 7/10
Válaszol
#3
Logan Lucky

Ebben a filmben sokkal-sokkal több volt, mint amit végül kihoztak belőle.
A színészek jók, a sztori hihetetlenül szürreális, de valahogy mégsem áll össze.
5/10

The Foreigner

Meglepő volt Jackie Chan filmet nézni, amiben Jackie szinte csak mellékszereplő, alig bunyózik, és inkább krimi/dráma, semmint akció-vígjáték.
Éppen ezért (vagy talán ennek ellenére) kifejezetten jó volt.
7/10

Kingsman: The Golden Circle

Ez egy kicsit jobban tetszett, mint az első rész, pedig aztán ez is tele volt gyerekes túlzásokkal.
6/10
Válaszol
#4
(2018-01-05, 18:05:44)Lantee Írta: The Foreigner

Meglepő volt Jackie Chan filmet nézni, amiben Jackie szinte csak mellékszereplő, alig bunyózik, és inkább krimi/dráma, semmint akció-vígjáték.

És igencsak megöregedett (ahogy Brosnan is). Tongue
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#5
Ha már szóba került Brezsnyev, látta valaki valaha a Levél Brezsnyevnek című filmet? Big Grin

http://www.imdb.com/title/tt0089477/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#6
Star Wars - The Last Jedi

A hetedik részt a mai napig nem vagyok hajlandó elfogadni, de érdekes módon ezt a nyolcadikat nem tudtam annyira gyűlölni, mint amennyire gondoltam, hogy gyűlölni fogom.
A látvány kifejezetten tetszett, a zene is szépen visszakanyarodott az ismert dallamokhoz. A történet katyvasz, illetve Finn és Poe nélkül is pont ugyanez lenne a végeredmény.
A kaszinós jelenetsort kukázni kellett volna, de egynek elment. Jöhet a Han Solo spin-off.

6/10
Válaszol
#7
The Greatest Showman - A legnagyobb showman (2017)

[Kép: j0cmle.jpg]

Cirkuszi környezetben játszódó musical Hugh Jackman-nel. A tavalyi Kaliforniai álom (La La Land) nem fogott meg,
ez viszont nagyon-nagyon tetszett. Szép, érzelmes mozi, fülbemászó zenékkel.

9/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=UlA0__qrTOY

The Belko Experiment (2016)

[Kép: 2wbvq5e.jpg]

Irodai Battle Royale,  James Gunn (Super, A galaxis őrzői 1-2) forgatókönyvéből, egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

7/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=qZNfwayNLL0
Válaszol
#8
Blade Runner 2049

A Blade Runner-t valamikor 1994-95 körül láttam először, úgy 15 éves koromban. Az OST-t már másnap megvettem, és a szerelem azóta is tart.
1997-ben kijött egy kalandjáték PC-re, amit természetesen szintén azonnal megvettem, és orrvérzésig játszottam. (Érdemes manapság is elővenni, mert
a hangulata fantasztikus, mégha a grafika azóta meg is kopott egy picit)
Paul Oakenfold - Another World című kétlemezes albuma az etalon, hiszen a trance mixbe több tracket is beillesztett a Blade Runner OST-ből.
2008-ban kijutottam Kanadába, és nagyjából az első vásárlásom az akkoriban megjelent Blade Runner Special Edition Voight-Kampf bőrönd volt.

Steam-en most ingyen le lehet tölteni egy VR-ban is működő kis cuccot, amiben be tudjuk járni Rick Deckard lakását. Még az erkélyre is kimehetünk...imádom.

Nos, ekkora rajongással nehezen vettem rá magam a folytatásra. Nem tudom, észrevettétek-e, de az új Star Wars részek is csak akkor működnek igazán,
amikor visszakapsz valamit a régi klasszikusból: akár egy karaktert (Chewie, we're home.), akár a régi ismert taktusokat, bármit.


Denis Villeneuve, mint rendező számomra borzasztóan vontatott, és bár az eredeti alkotás sem volt egy pörgős akciófilm, ez még arra is rátesz egy-két lapáttal.
Elhiszem, hogy ez az ő kézjegye, de azért nem lenne szabad hagyni, hogy 4 percig csak az ablakon csorgó esőt lássa a néző, hiszen könnyű elaludni rajta.


Amúgy nem volt rossz, sőt, magasan a várakozásomon felül teljesített. A történet nem igazán van lezárva, tehát simán benne lehet egy folytatás.
Hans Zimmert pedig most már el kéne felejteni egy időre, mert egyrészt képtelen megújulni, másrészt az általa komponált zene egyre inkább csak idegesítő zaj.
És persze itt is akkor a legjobb, amikor a régi klasszikust idézi fel....a legvégén.

A legjobb rész, amin szó szerint majdnem sírva fakadtam a gyönyörtől, amikor 
Show ContentBLABLA:

Később megnéztem a Youtubon, hogyan csinálták...valami fantasztikus.

Szóval a régi klasszikushoz nem ér fel, de nem sokon múlt.

8/10
Válaszol
#9
I, Tonya

[Kép: itonya_wallpaper3.jpg?w=1503&h=1000&crop=1]

Inkább hagyjuk. Nem is jó erről a filmről beszélni. Sick


Lady Bird 7/10

[Kép: lady_bird-546261513-large.jpg]

Greta Gerwig első önálló rendezése merész, új hangot üt meg, bravúrosan tárja fel a humort és a pátoszt, amit egy anya és tinédzser lánya közti viharos viszony rejt. Christine „Lady Bird” McPherson teljesen olyan, mint a szeretettől túláradó, megrögzötten makacs és határozott anyja, Marion, akivel örökös harcban áll. Marion nővér, és fáradhatatlanul dolgozik, hogy ellássa családját, miután Lady Bird apja elveszíti az állását. A kaliforniai Sacramentóban vagyunk 2002-ben, az amerikai gazdaság szeszélyesen változásai közepette játszódó történet érzékeny tükröt tart a kapcsolatoknak, melyek formálnak minket, a hiteknek, melyek meghatároznak minket, és a páratlan szépségű helynek, amelyet otthonnak nevezünk.
  Jó volt visszautazni kicsit a facebook- és okostelefon nélküli korszakba.

A The Darkest Hourst, a Three Billboards Outside Ebbing, Missourit, a Hostilest, a Phanton Threadet  és a Wondert viszont csak HD-ben leszek hajlandó megnézni.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#10
Gengszterzsaruk - Den of Thieves (2018)

Lassab tempóban haladó krimi csupán két komolyabb akciójelenettel az elején és a végén. Egy páncélautót kirabló társaságot egy megyei sheriff és slepje (innen a kissé megtévesztő cím, hogy Gengszterzsaruk) próbálja elkapni
Szemtől szemben koppintás lenne, de a rosszabik fajtából. Alapjában véve semmi bajom sincs azzal hogy az alapszitu hasonló, de
  1. Az akciójelenetek elég szarul lettek fényképezve és vágva Pld. az első akciójelenetek. Nimród Viszkis jelenetei mérföldekkel jobbak voltak ezeknél.
    Attól, hogy mutatjuk az embereket totálba, hogy lövöldöznek attól még nem lesz húdejó akciójelenet.
  2. A karakterek nem is voltak kidolgozva, beleraktak egy-egy családi szálat Butlernek és 50 centnek, hogy legyen már valami feleség és gyerek is benne. 
  3. Volt benne egy-két jó duma, de ez nem menti meg a filmet
  4. A végét összecsapták szerintem kissé zavaros lett a vége.
Show ContentSpoiler:
6/10 akartam adni neki, de jobban belegondolva max 5/10 ha ér. Nem érte meg a mozijegy árát szerintem.
Válaszol
#11
Hogyan legyél latin szerető? – 8,5/10
Ez egy spanyol vígjáték, kb. 3-4 olyan poén van benne, hogy könnyesre röhögtem magam, szerintem érdemes megnézni.

Logan Lucky – 8/10
Vidéki suttyók bűnözőnek állnak, egy nagy rablást terveznek - vicces, feelgood és drámai egyben, tetszett.

Valerian – 7,5/10
Sci-fi, olyan Avatar és Star Wars keverék, a kissé idegesítő főszereplő srác von csupán le érdemeiből, amúgy érdekes világ volt, tetszett.

Chips – Bukós szakasz – 7,5/10
Akcióvígjáték, jobb volt, mint számítottam. Egy lerobbant volt motoros kaszkadőr rendőrnek áll (motoros rendőr), akinek a motorozáson kívül semmihez nincs érzéke. A társa pedig egy profi zsaru lesz, aki viszont motorozni nem igen tud. Big Grin Röhögtem pár poénon.

Barry Seal – A beszállító – 7,5/10
Tom Cruise játsza azt a kokain-fegyvercsempészt, aki a drogkartellek mellett a CIA-val is üzletelt, megtörtént eseményeket dolgoz fel a film, egész jó.

Baby driver – 7,5/10
Nyomd bébi, nyomd magyar címmel jelent meg, a főszereplő srácot hívják Baby-nek, aki piti autótolvajként kezdte. Egyszer egy maffiavezér autóját próbálta elkötni, életben hagyták, viszont törlesztenie kell, bankokat rabolnak ki és ő a sofőr. Érdekes karakter a srác, valamiért tetszett a film, pedig semmi extra.

The Man Who Knows Infinity – 7,5/10
Egy indiai matematikus zseni életrajzi filmje, a nyomorból eljut Angliába a Harvardra, jó kis korrajz, 1920-as évek, elnyomás, háború, kultúrák találkozása. Az egyik professzort, aki felkarolta, Jeremy Irons játsza, az indiai pedig a Gettómilliomosból a srác.

Kingsman 2 – 7/10
Nem ér fel az első rész nyomába, de még így is jó kis akciófilm, amolyan James Bond utóérzésű.

Pókember – hazatérés – 7/10
Egyik legjobb Pókember film az utóbbi évekből, jár is neki a hetes pontszám.

Egy kutya négy élete – 6,5/10
Megható film egy kutyáról, aki megmurdel - háromszor is. Könnycsatornák nem maradnak szárazon. Amúgy romantikus/családi film.

Gru 3 – 5/10
Az előzetesben az összes poént ellőtték, elég megnézni a trailert. Smile

It – Az – 5/10
Para ez a bohóc, bassza meg. A kölkök nem szartak be, respekt nekik.

The monster is calling – 5/10
Drámai, megható film. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

A galaxis őrzői 2 – 6/10
Első része jobb volt, erős közepes lett a második. A zöld csaj jó benne.

Brazilok – 5/10
Faluban focibajnokságot rendeznek, a helyi romák is neveznek, mert a nyertes csapat mehet Brazíliába. Olyan Mi kis falunk hangulatú, több szereplő is játszik abból a sorozatból, pl. a pap, vagy a polgármester titkára.

Life
Űrhajóban játszódik, erősen Alien utánérzés, találnak a Marson valami kis élet nyomot, aztán azt vizsgálják az űrhajóban, aztán beüt a kénköves ménkű. Elég nagy nevek játszottak benne, Ryan Reynolds, Jake Dzsilenhál, valami fekete manus, amit láttam már más filmekben is, de hát olyan egyformák ezek a feketék.
6/10.

Sing
Animációs, jópofa volt. Csinálnak ilyen tehetségkutató műsort, mint a Megasztár, aztán énekelnek. Persze van benne pár mellékszál is, bankrablás, meg egyebek.
5/10

Wonder Woman
Há-há-há. Elég béna lett az egész, de megvan a bája. Főleg mert jól néz ki a csaj. De amúgy...
5,35/10


Flatliners - Egyenesen át (2017)
Fiatal orvostanhallgatók kutatják a halál közeli élményeket, az egyik kitalálja, hogy kiüti magát, hogy megnézze magának, milyen a túlvilág, a többiek meg visszahozzák 2 perc múlva. A többieknek is megtetszik ez a jó ötlet és ők is megmihálylanak pár percre. Először jól érzik magukat, meg minden eszükbe jut, amit valaha is láttak/olvastak/hallottak. Aztán nem.
5/10


The Mountain Between Us
Egy kisrepülőgéppel lezuhannak a hegyekben, aztán túl kell élni valahogy a két túlélőnek. Kínlódnak sokat.
5/10

A setét torony – 4/10 - felejtős, azt se tudom, miről szólt már. Valami fantasy szerűség.

Transpotting 2 – 4/10 - Gyenge, se füle, se farka.

Vault – A széf – 3,5/10 - Bankrablós film, de a bank alagsorában lévő széfben valami zombik vannak elrejtve, szóval átmegy horrorba, de erősen B kategória.

A múmia (2017) – 2/10 Ez valami szörnyen gagyi és felesleges lett. A réginek volt hangulata, humora, ennek semmi, horror akar lenni, vagy mi, sötét, csupa cgi az egész, Tom Cruise nagy buktája, még jó, hogy a Barry Seal-ben javított.
Válaszol
#12
Brawl in Cell Block 99 (2017) - 8.5/10

Bone Tomahawk (2015) - 7.5/10
Válaszol
#13
Kojot (2017)

"A Kojotnak a nyitójelenete szerintem az utóbbi 20-30 évnek az egyik legerősebb nyitójelenete volt egy magyar filmben."
Antal Nimród

Alapsztori: egy városi fickó megörököl nagyapjától egy kis földet és elhatározza, hogy párjával a vidéki telken új életet kezd. Azonban a helyi kiskirály is szemet vetett a földre, aki a környéken lévő földeket próbálja megszerezni, hogy majd egy svéd vállalkozóknak adja el jó áron. Erről a viszályról szól a film.

Sztori magyar (és amerikai) filmekhez képest gyorsabb folyású, a cselekmény gyorsan halad előre. Emiatt a színészek se tudnak nagyon kiteljesedni. A karakterek sokszor frusztáltak és sokszor bepöccennek már az első rossz szóra. Nem azt mondom hogy adrenalin-rush film, mint mondjuk a Jason Statham Crank filmje esetén, de azért hamar elcsattant egy-két pofon a karakterek között.

Most már a harmadik magyar filmet látom (Testről és lélektől ill. Viszkis után) ami után kimondhatom: Magyarországon BAROMI jó operatőreink vannak. És most nem a régi klasszikus öregekre gondolok (Zsigmond Vilmos, Koltai Lajos vagy a  fiatalabb generációból a már USA-ban dolgozó Pados Gyula). Nagyos szép képeket sikerült alkotni
Verekedős jelenetek tényleg elképesztően jók és realisztikusak voltak (remélem senki sem sérült meg komolyabban). Viszkis mellett egy újabb magyar film, amely előtt le a kalappal az akciójelenetek rendezésével kapcsolatban.

7,5/10, ebből 1 pont legalább a képi megvalósításra.

Sajnálom a film sorsát. Ez a film még fesztiválokra is eljuthatott volna. Kelet-Európai fesztiválok (pld. Varsó, Karlovy Vary) szerintem fogékonyak lettek volna erre a kissé realisztikus, kiskirályok elleni harcra.

Info: A filmet vagy 3 ezer ember nézte meg a moziban, legutoljára a Youtube-on 88 ezret nézték amikor délben leszedték a hivatalos oldaról.
Válaszol
#14
ez a film (American Pie Present) Hole in One (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1263800/?ref_=nv_sr_1

megjelent ez szinkronnal? valami rémlik, hogy szinkesen láttam régen, de most sehol nem találom és infót se róla. talán vmelyik tévé csatorna adhatta le, és a szinkron lett ráhúzva vmelyik eredeti nyelvű relase-ra.
Válaszol
#15
Split - Széttörve (2017)
Egy tudathasadásos fickó (23 személyiség lakozik benne) egyszer csak elrabol három tini kiscsajt és bezárja őket valami alagsorba. A fogvatartó váltogatja a személyiségeket, néha nőként, néha kisfiúként beszél a lányokkal, néha meg vadállat lesz, elég beteg egy film.
6/10

Szárnyas fejvadász 2049
Ekkora egy vontatott, ótvar szart már régen láttam. Nem szól semmiről, olyan, mintha megbízták volna Jancsót, hogy itt van b.meg 250 milliárd dollár, csinálj valamit a filmalapból. Smile 
3/10

Why him (2016)
James Franconak nagyon jól áll a suttyó szerep, pl. Ananász Expressz, Felkoppintva filmekben is emlékezeteset alkotott. Itt egy milliomos f.szkalapot játszik, akit be akar mutatni a barátnője a szüleinek, ezért elhívják a csaj a szüleit a birtokára, hogy ott bejelentsék, összeházasodnak. A lány apja a Breaking Badből jól ismert Heisenberg (Bryan Cranson), aki persze konzervatív, komoly ember, az első perctől rühelli a lányának udvarlójának fejét. Megegyeznek, amíg nem adja az apa áldását a lánykérésre, nincs házasság. Nagyon sok káromkodás és alpári poén van benne, néha már sok is, de amúgy egyszer megnézhető.
6/10
Válaszol
#16
The Shape of Water - A víz érintése (2017)

[Kép: 2j2hr7m.jpg]

Már egy ideje itt pihent a gépen a szkríner, de ezt a filmet moziban akartam látni és nem bántam meg. Annyi helyen félremehetett volna,
de nem ment. Már az alapsztori, néma lány és a "viziszörny" szerelme, anyám borogass... és működik!  Guillermo del Toro filmjeivel kapcsolatban
elfogult vagyok. Stílusában talán a Faun labirintusához hasonlítható, ahol a szó szerint véres valóság keveredik a mesével.

10/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=eiX6nmGM7lk
Válaszol
#17
Üdv újra! Két komoly filmmel tértem vissza. Smile 

A víz érintése (The Shape of Water)

[Kép: a-viz-erintese_prev.jpg]

Kétórányi tömény Guillermo del Toro! A víz érintése eleinte még csak-csak letagadhatná, hogy del Toro mester áll mögötte, de amikor elindulnak az események, nincs megállás, lavinaként pörög fel a cselekmény. Bevallom hősiesen, tegnap estére annyira elfáradtam, hogy nagyjából az első húsz perc alatt alig bírtam nyitva tartani a szemem. Piszkosul vártam, hogy mivé növi ki magát A víz érintése, ami mellesleg az idei Oscar-szezon legtöbb jelölést begyűjtő filmje, de az álmosságommal egészen addig nem sikerült mihez kezdeni, mígnem valójában beindult ez a szürreálisan tovább.

Testről és lélekről

[Kép: testrol-es-lelekrol_02.jpg]

Ránézésre nem feltétlenül tűnik annak, de alapvetően meredek és felkavaró élmény a Testről és lélekről. Bevallom hősiesen, annyira régen foglalkoztam ezzel a hatalmas utakat megjárt, Oscar-jelölt és Arany Medve-díjas művészfilmmel, hogy a történetére még csak nyomokban sem emlékeztem, és ez így volt jól. Szerintem ott túl sokat árulnak el, egyszerűen sokkal misztikusabb az egész, hogyha a játékidő előrehaladtával fedezzük fel a részleteket. Enyedi Ildikó író-rendező egyetlen korábbi filmjét sem láttam, de minden elismerésem ezért az igazán eredeti történetért és annak naturalista megvalósításáért. Látszólag egy hétköznapi közegben, átlagos dolgokat mutat be a film, de tovább.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
#18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) - 9/10

Show ContentOscar 2018...:
Válaszol
#19
Isten hozott Németországban! (2016)

A film egy tehetős német családról szól. A házaspár két felnőtt gyereke már saját életüket élik és a feleség bejelenti  - a család legnagyobb döbbenetére -, hogy be fognak fogadni egy afrikai menekültet egy kis időre. Elég gyenge film lett, pedig egy sima klisés vígjátékra számítottam. Egy nagyon rossz dramedynek lehetne nevezni.
Egy-két helyen fel lehet nevetni (például amikor először ül le a család és új fickó ebédelni).
De:
  • a feleségről nem lehet tudni, hogy mi motiválta igazából, hogy idegent fogadjon be
  • a sikeres sebész férjének kapuzárási pánikja van (Igen, a férjnek ezt a drámai szált írták a filmben - vagy ez vicc akart volna lenni a filmben? )
  • a lányuk nem találja az igazi szerelmet
  • a fiuk pedig egy üzletember, de keveset foglalkozik az ő gyerekével
  • + még ott van a menekült srácnak a története
Pedig szerintem lehetett volna egy jó kis dramedy-t (vagy drámát) csinálni ebből a témából. Nem akarok sztereotipizálni, de sajnos ez egy tipikus német vígjáték.

Összehasonlításképp nálam:
Német top dramedy: Good Bye, Lenin
Német top comedy: Fák jú, tanár úr! 1-2

A film 4/10, nagy jóindulattal. Messze kerülni.
Válaszol
#20
Éjszakai játék (Game Night)

[Kép: ejszakai-jatek_prev.jpg]

A semmiből valami. Leginkább ezekkel a szavakkal tudnám jellemezni az Éjszakai játék című krimi-vígjátékot, amelyben stílusjegyek találkozásának lehetünk tanúi. Tegnap reggel valamiért megfordult a fejemben, hogy mégis csak be kéne ülnöm erre a filmre, aztán mivel egyszer élünk, nem is hezitáltam sokat. Elöljáróban annyit, hogy az Éjszakai játék piszkosul eredeti és valamennyire egyedi is lett. Egyébként viszont a New Line Cinema tarthatna tehetségtelen hollywoodi filmeseknek előadást arról, hogyan adjunk tovább...

Nyírjuk ki Günthert! (Killing Gunther)

[Kép: nyirjuk-ki-guenthert.jpg]

Ó, te jó ég, ennyi fölöslegesen elköltött dollármilliókat... A Nyírjuk ki Günthert! egy majdnem jó film lett, ám végül kisfiúként visszavonult a homokozóba, hogy ott vigyen be fárasztó jobbegyeneseket társainak. Abszolút pozitívan, előítéletek nélkül ültem neki ennek az akció-vígjátéknak, ám húsz perc után már tudtam, hogy meg kell állítanom és önteni egy pofa sört, hogy kibírjam a végéig. Mindössze másfél óráról beszélünk, de Taran Killam író-rendezőnek ezt sem sikerült értelmesen kitölteni. Oké, hogy tovább...
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég