This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
#21
Vörös veréb (Red Sparrow)

[Kép: voeroes-vereb_prev.jpg]

Úgy tűnik, hogy ami tavaly Charlize Theronnak nem igazán jött össze, idén Jennifer Lawrence-nek sikerült. Érdekes kémthrillerré nőtte ki magát a Vörös veréb, amelynek hangulata a régi időket intézi, holott a jelenkorban játszódik. Tehát ilyen tekintetben elég különös a végeredmény, arról nem is beszélve, hogy rengeteg jelenetet Magyarországon vettek fel, és ha őszinte akarok lenni, vannak rések a pajzson, amikor Pozsonyt is a hazánknak akarják eladni, de ilyeneken nem érdemes fennakadni. Alapvetően tovább...
Válaszol
#22
Three Billboards...

Hatalmas alakítások, nagyszerű forgatókönyv. Mindenképpen kapjon Oscart.
9/10

Darkest Hour

Gary Oldman elképesztő, Oscart neki!
8/10

Justice League

Egy újabb szégyenfolt Hollywood testén. Valaki árulja már el nekem, hogy mire jók...hogy MIÉRT jók ezek a sablonfilmek?
3/10 - Mert Gal Gadot  Big Grin
Válaszol
#23
Köszönöm, idén végre nem kell értetlenkednem az Oscaron.  Cool
Válaszol
#24
 Seven Sisters (What Happened to Monday) (2017) - 7.5/10
Válaszol
#25
Six Shooter (2004) - 7.5/10

In Bruges (2008)
- 5/10


Show ContentKimaradt, felejthető...:
Válaszol
#26
(2018-03-07, 13:41:32)Blackpanther Írta: Six Shooter (2004) - 7.5/10

In Bruges (2008)
- 5/10


Show ContentKimaradt, felejthető...:

Jesszus, az In Bruges felejthető kategória? Na ne már. Tongue
Akkor már inkább a Három óriásplakát...
Válaszol
#27
DOWNSIZING

Pont 40 percig bírta fenntartani az érdeklődésemet, és a maradék 90 perc kínos unalomban telt.
Mi volt ez? Mi akart ez lenni? Papíron vajon még jól nézett ki?

3/10
Válaszol
#28
Loft (2008)

Belgáknál ez a mozi minden idők legnézettebb hazai filmje. Tegyük azt hozzá megérdemelten.

Alapsztori: Egy esős időben egy illető egy emeletes házról a kocsira zuhan. A követező jelenetben pedig kihallgatáson van öt fickó, akiknek a flashback-szerű elmondásaikból megtudjuk, hogy a titkos közös legénylakásukban egy halott nő kerül elő. De ki az a nő, és hogy hogyan került oda? Erről szól ez a thiller.
Késő este néztem, az elején vagy háromszor bealudtam, de a film kb. harmadától beindult a menet: piszkos jó film, jópár előre nem látott csavarral.

8/10

Loft (2014)

Naná egy amerikai remake is született. Mivel ugyanaz a belga rendező rendezte az amerikai változatot, nagy különbség nincs a két film között (vizuálisan sem). Ami érdekesség, hogy az egyik barátot alakító színész az eredetiben is szerepelt (Matthias Schoenaerts), de itt most (nyilvánvalóan) amerikai karaktert kellett alakítania.

7/10
Válaszol
#29
Annihilation (2018)

[Kép: qx82na.jpg]

Jeff VanderMeer sci-fi(?) trilógiáját, amiből a film készült, nem ismerem, összehasonlítási alapom nincs. A film viszont tetszett,
nagyon hangulatos, sűrű atmoszférájú, jó nyomasztó film. A Tarkovszkij hatást (Solaris) nem lehet nem észrevenni, de engem inkább a
(látvány)világ, a lények - az a medve... - fogtak meg. Az elég vegyes Netflix mezőnyből - ami tetszett: Hét nővér, Okja - messze ez
volt idáig számomra a legjobb.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=89OP78l9oF0
Válaszol
#30
Tomb Raider

[Kép: tomb-raider_prev.jpg]

Mihez kezd az új főszereplős Tomb Raider filmmel egy olyan rendező, mint Roar Uthaug?! Talán a Hideg préda kapcsán hangzik majd ismerősen a neve, egyébként norvég az ürge, én pedig igazán kedvelem az északiakat, mert totálisan más a látásmódjuk, mint a legtöbb, begyöpösödött hollywoodi átlagot prezentáló rendezőnek. Kétkedve indultam moziba ma reggel, arról nem is beszélve, hogy a vártnál jóval hamarabb érkezett ez a film. Nyilván ez utóbbi totálisan mellékes a film minősége szempontjából, úgyhogy tovább...
Válaszol
#31
Expedíció (Annihilation)

[Kép: expedicio_01.jpg]

A sci-fi, ami a Paramount nem mert bevállalni moziban és már picit értem, hogy miért gondolkodtak így. Hú, hát nem egyszerű az Expedíció helyzete a mai piacot nézve, ez tény, ugyanakkor mégsem gondolom, hogy a Netflix félrenyúlt volna vele. Alex Garland (Ex Machina) hozta a tőle elvárt szintet és lerakott az asztalra egy merőben érdekes témát feszegető sci-fit, ami akkor lenne még átütőbb, hogyha nem adaptáció lenne. Ettől tovább...
Válaszol
#32
Bosszúvágy (Death Wish)

[Kép: bosszuvagy_prev.jpg]

Előző héten kimaradt a Bosszúvágy, gondoltam, jó ötlet pótolni, moziban megnézni Bruce Willis legújabb filmjét. Nagyon érdekes krimi-dráma cseperedett ebből az újragondolásból, amelynél rengeteg pozitívum van, ám az ellenkező oldal sem egyszerű. Bruce Willis az utóbbi években annyi idióta filmszerepet vállalt, hogy mára a legtöbb esetben erősen a vicc kategória tárgyát képezi. Hogy példát is hozzak, a Volt egyszer egy Venice-szel voltak bajok bőven. A Bosszúvágy remake ettől jóval komolyabb film, már csak tovább...
Válaszol
#33
Éjszakai játék (2018)

Jó kis fekete humorú vígjáték egy házaspárról akik egész életüket társasjátékként fogják fel. Míg egyszer csak komolyra fordulnak a dolgok egy "megrendelt" játék közben a házaspárral (és a hozzájuk tartózó baráti társasággal).

Nem váltja meg a világot a film, de simán megérte a mozijegy árát.

7/10
Válaszol
#34
Annihilation

érdekes egyedi film..de az a rohadt medve....3 napig álmodtam róla Smile)

8/10
Válaszol
#35
(2018-03-27, 19:00:47)Szaszika Írta: Annihilation

érdekes egyedi film..de az a rohadt medve....3 napig álmodtam róla Smile)

8/10


Show ContentSpoiler:
Válaszol
#36
(2018-03-27, 19:05:52)mata Írta:
(2018-03-27, 19:00:47)Szaszika Írta: Annihilation

érdekes egyedi film..de az a rohadt medve....3 napig álmodtam róla Smile)

8/10


Show ContentSpoiler:

Kösz szépen...most megint álmodni fogok..gonosz vagy
Válaszol
#37
Ready Player One

[Kép: ready-player-one_prev.jpg]

Rögtön kérdéssel nyitok, miszerint az a gondolat vetődött fel bennem már rögtön az első nagyobb akciójelenetnél, de a moziból távozva meg főleg, hogy Steven Spielbergnek vajon hány ember fogta a kezét, hogy ezt így vászonra pakolhassa?! A forgatókönyvírók biztosan, de a VFX-ért felelős kollégáknak is nagyban köszönhető, hogy a Ready Player One-ról ódákat zenghetek. Az elmúlt tíz, de inkább tizenöt évben nem láttam Spielberg-filmet, amiért ennyire odáig lennék, amelyen tovább...
Válaszol
#38
Tűzgyűrű: Lázadás (Pacific Rim Uprising)

[Kép: tuzgyuru-lazadas_prev.jpg]

Emlékszem, hogy néhány éve a Tűzgyűrű is ádáz módon megosztotta a közönség véleményét, csakhogy a Tűzgyűrű: Lázadás egy annyira felesleges folytatás lett, hogy már tíz perc után fogtam a fejem, hogy egy ilyen hollywoodi köntösbe csomagolt majdnem B-filmes második részre mi szükség van?! Bevallom őszintén, egyetlen dolog miatt bíztam a Lázadásban, ő pedig nem más, mint Steven S. DeKnight, a Daredevil sorozat executive producere, aki most először rendezett mozifilmet, de tovább...
Válaszol
#39
Tölthető a Viszkis az nCore-ról, testvéreim! Cool Shy
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • bubu001
Válaszol
#40
Rampage - Tombolás (Rampage)

[Kép: rampage_prev.jpg]

Rock sohasem fogy ki az akciófilmekből, Brad Peyton pedig egyre jobb munkákat ad ki a kezei közül! A Rampage alapvetően nem nagy szám, senki se számítson agysebészet bonyolultságú történetre, ellenben, hogyha csak simán kikapcsolódnál száz valahány percre és csíped a Sziklát, akkor nyomás a moziba! Természetesen az alapokat adó játékkal nem játszottam - ahogyan azt illik - tehát, mint tovább...
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég