This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Kamuvőlegény - Narzeczony Na Niby (2018)
Egy tévés producercsaj rajtakapja pasiját (aki egyben a főnöke is) egy másik nővel. Viszont a lánytestvérének esküvőjén részt kellene venni egy férfival. Ezért egy nemrég karambolban megismert fickóval szövetkezik, hogy adja ki magát a pasijának.
Nem volt rossz, délutáni filmnek tökéletes.
6,5/10

[Taxing Love]  - Podatek od miłości (2018)
Egy fickóra rászál az adóhatóság. Hogy leszáljanak róla azt álítja, hogy ő prostitucióból keresi a betevőt, ami arrafelé adómentes.
És történetesen azzal a női ellenőrrel találja magát szember, akivel az előző nap összeszólalkozott egy bárban. Miközben a lengyel NAV-os nő nyomoz a fickó után, a nő lassan ráébred, hogy nem is annyira faragatlan a pasi.
Klasszikus romcom ide vagy oda, ezt inkább nem ajánlom. Ennek ellenére az egyik balti ország már remake-et is gyártott belőle.
4/10

Talán a Planeta Singlivel nagyra tettem a lécet a lengyel romkomok esetén. Ahogy nézem a filmweb.pl-t igazam van, mivel az a film elég elől van a ranglistán.

Last Christmas (2019)
A cím már sejteti, hogy itt valakinek az utolsó karácsonya lesz Wham! nóta ide vagy oda. Nem musicalszinten vannak megoldva a George Michael-számok a filmben, hanem csupán néha aláfestőzeneként szolgált, nem idegesítően. A film második fele jobban sikerült, mint az első fele. Pont a cím miatt félve ültem a film elé, de kivételesen jól oldották meg.
7/10

Így vagy tökéletes (2021)
A magyar filmben egy kissé zsémbes reklámfilmes forgatókönyvíró és egy friss könyvsikerrel rendelkező írónő különös kapcsolatát mutatja be. A fickó egy véletlen folyamán rájön, hogy a nő sikerének farvizén ő is sikeres tudna lenni. Eközben fura kapcsolat kezd körvonalazódni amiből kiderül, hogy útjuk nem először keresztezte egymást.
Ne romantikus vígjátékra gondoljatok(!) - lásd: Csak szex és más semmi- , hanem inkább párkapcsolati drámára némi vígjátékkal fűszerezve. Kissé komolyabb dramedyre kell gondolni.
A díszlet kicsit sterilnek tűnt. Gondolom sok studiós belső forgott, de hála istennek kompenzálta ezt a jobb forgatókönyv (ugyanaz az író írta, aki a Megdönteni Hajnal Tímeát filmet is. LOL. Annál sokkal jobb lett ez a film).
A főszereplő csajnak - ez legyen az én bajom - nem jött be az aszimmetrikus haja. Ez nálam csak kick-ass csaj karaktereknél, vagy sci-fis női karaktereknél jön be. Vagy itthon most ez a trendi?
Casting 10/10
Forgatókönyv 8/10
A film erős 7/10, a négy film közül ez jött be legjobban
Válaszol
Az ukrán mozik főmenüje 




Amúgy elég gagyi egy film.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2022-02-03, 22:32:19)George Bailey Írta: Az ukrán mozik főmenüje 

...

Amúgy elég gagyi egy film.

Nem vicces.
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • George Bailey, Szaszika
Válaszol
(2022-02-03, 23:01:55)Mor Tuadh Írta:
(2022-02-03, 22:32:19)George Bailey Írta: Az ukrán mozik főmenüje 

...

Amúgy elég gagyi egy film.

Nem vicces.

Nem is annak szántam...
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
(2022-02-03, 22:32:19)George Bailey Írta: Az ukrán mozik főmenüje 




Amúgy elég gagyi egy film.

Köszi az ajánlót, hétvégén meg is nézem.
Válaszol
Uncharted (2022)

[Kép: u1.jpg]

Nem vagyok nagy ismerője a pléjsztésönön futó sorozatnak, de kipróbáltam a szériát és a 4. rész valami egészen fantasztikus volt... Vicces, hogy miközben sok játék egyre inkább közelít a filmekhez, addig a filmes feldolgozások
sokkal gyengébbek lettek. Nem rossz a a film, de szerinem ez az a tipikus lélekteken középszer (mint pl. a Red Notice a "The Rock"-kal). A szereplőknek totál semmi közük a játék végtelenül szerethető, kedves karakterehiez, a
szereplők totál nem stimmelnek az eredeti közreműködőkkel. És habár sok helyen pozitív feldolgozásként kezelik a filmet, ez még mindíg egy nagy nulla szerintem...

Nathan Fillion pörfekt főszereplő lett volna, de ez legyen az én bajom...

Ui.: Marky Mark már hazavágta egy tökéletes játék megfilmesítését a Max Payne-t, de ahhoz képest ez még mindig jobb volt. Sovány vigasz...

5/10
Válaszol
Toxikoma (2021)

[Kép: vlcsnap-2022-02-22-07h56m01s927.png]

Szabó Győző (heroin függő) vs. Csernus (bevállalod?!!!) Imre összecsapásáról szóló mozi. Nem mondom, hogy pozitív csalódás, mert éreztem, hogy jó film lesz, de mindenképpen ajánlom, ott a helye a tavalyi év legjobb magyar filmjei között.

7/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=RA25ScKG9J4
Válaszol
Fel a fejjel (1954)

[Kép: vlcsnap-2022-02-28-07h48m50s035.png]

A 2. Világháború végén játszódó tragikus komédia egy cirkusz éltébe enged betekintést, a színész atyaúristen Latabár Kálmán főszereplésével. Annó én a színészt gyerekként, amolyan űber ripacsként könyveltem el, hasonlóan
Rátonyi Róberthez, aztán persze rá kellett jönnem, hogy NAGYOT tévedtem.

Kötelező néznivalóként ajánlom, minden kicsit is jobban, a magyar történelem iránt érdeklődő filmbarátnak!!!
Válaszol
Végeztem a Marvel filmekkel

[Kép: marvel-universe-i31869.jpg]

Megnéztem a Fekete Özvegy, Shang-Chi és a Tíz Gyűrű legendája, Pókember Nincs Hazaút, Örökkévalók filmeket, és nem tudok örülni, szerintem ezek a mozgóképi termékek tényleg a szuperhős filmek meki filmjei.
Mindegyik hozza a szinvonalat, de ennyi. Ez az uccsó Pókember mozi nálam egyátalán nem talált be, és tudom, hogy ez nagyon szubjektív, de most vén filmrajongóként elengedtem ezeket a mozikat. A következő egy
Sam Raimi film lesz meg minden, de akkor sem. Ugyanaz a hambi, kicsit más szósszal...
Válaszol
Katonadolog - Dog (2022)

[Kép: 318.jpg]

Kutyás filmekkel engem meg lehet venni kilóra, ha jó, ha nem, de ez egy igazán kiváló mozi lett. A történet egy volt katona (Channing Tatum) és egy Lulu nevű kutyus történetét meséli el, akinek el kell jutnia a harctéren elhunyt gazdája temetésére. Nem gyerkőcös film, annál sokkal komorabb, a végén pedig garantált a sírás...

Magyar előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=oFs9lTH4d0A
Válaszol
Atlantis (2019)

[Kép: 383693-1603954656-1484.png]

Nem kiemelkedő, de egy megnézésre mindenképpen érdemes ukrán mozi, most így az orosz-ukrán háború miatt egészen hátborzongató aktualitása lett. A sztori szerint az oroszok által földig rombolt Ukrajna terülén próbál megélni
filmünk főszereplője... Magyar felirattal nézhető a mozi, amiért hatalmas köszönet Anonymus-nak.
Válaszol
Pirula panda (2022)

[Kép: Pirula-panda.png]

A tavalyi mestermű a Lélek után, a Pixar megint csak letett egy kiváló filmet az asztalra. Nem olyan mély, földbedöngölő, mint a Lélek volt (legalább is szerintem), inkább egy könnyedebb, gyerkőcök, felnőttek számára is élvezetes,
kedves, humoros és értelmes mondanivalóval rendelkező (elsősorban a felnövésről, önállóvá válásról szóló) animációs film. Amúgy kap egy kis fricskát ez a koreai (szép)fiú csapat jelenség is. Az ismeretségi körömben is vannak fiatal
hölgyemények, akik istenítik ezeket a skacokat, és habár nem az én zenémet játszák, el kell ismerjem, hogy végtelenül profi, énekelni, táncolni nagyon jól tudó fazonokról van szó, akiket a Jóisten, nem zámbó krisztiáni fizimiskával
"áldott" meg...

Semmi konkrétumot nem mondanék a film történetéről, én is így néztem, egy "hibája" van, hogy az előzetesben szereplő Backstreet Boys szám nincs benne a filmben..Smile

Magyar előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=LEx9fmCrE3w
Válaszol
The Adam Project

Érdekes hogy egy mindenhonnan összeszedett  (lopkodott) időutazós film, még mostanában is tud szórakoztató lenni. Ez nagyban köszönhető a remek gyerekszínésznek, és Ryan is hozza a tőle elvártakat. A történet egyszerű:  időutazó vissza a mába és hamar összeáll a gyerek önmagával és meg kell oldaniuk tenger sok problémát itt,  a múltban és a jövőben is. Teljesen szabvány klisé hegyek benne, gyakorlatilag tankönyvszerűen megcsinálva, és valahogy mégis működik, szórakoztat. Kár lenne elspoilerezni, és nagyon nem is lehet, hiszen kb tudható előre minden. Vicces is, megható is kicsit, és látványos harc is akad.
Nem oldja meg az időutazás problémáját, csak másképp okoskodik mint más filmekben. Nézhető, élvezhető

7/10

ui: én vártam hogy előjön Hulk..de nem jött Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Az Adam-projekt (2022)

[Kép: vlcsnap-2022-03-15-06h17m13s210.png]

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kellemes, pozitív csalódás volt ez a Ryan Reynolds (Deadpool) közreműködésével készült időutazós film. A szokásos átlagos szinvonalú NETFLIX moziktól talán a szereplők közötti kémia emeli ki a filmet a középszerből. A gyerek és felnőtt Ryan Reynolds közti adok-kapok nagyon működik. A film magyar szinkronnal nézhető és ajánlom!

Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=nyUTDbviCbs
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Szaszika
Válaszol
Pókember  - No Way Home - 

Hát annyira nem rossz mint sokan írják. Látványos, sokszereplős, de azonkívül hogy polkorrekt történetet akartak csinálni belőle, sok értelme nem volt.

6/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Film(NEM)ajánló - Elk*rtuk (2021)

[Kép: vlcsnap-2022-03-16-06h34m30s674.png]

Néha vannak előítéleteim egyes filmekkel kapcsolatban, de meg szoktam adni az esélyt bármilyen mozinak. Ezzel a mozgóképi izével viszont úgy voltam, hogy ingyé' sem kell. De azért csak letöltöttem, megnéztem és nem csalódtam, ugyanolyan sz@r lett, mint vártam. Nem véletlen, hogy a magyar szinten komoly költségvetésből - majd 1 milliárd Forintból - forgatott egész estés propaganda reklámfilm elkészültét egyetlen egy kicsit is komolyabb presztizsű magyar filmes alkotó is támogatta volna és a nevét adta volna hozzá. Az ún. mondanivaló kb. az egybites amőbák szintjén van, nem tudok mit kezdeni vele.

Filmes szempontból, rendezés, dramaturgia, színészi játék, fényképezés, katasztrófa az egész, kerüljétek el messziről.

0/10
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Blackpanther, Mor Tuadh, Szaszika
Válaszol
Photo 
Against the Ice - A jég ellen (2022)

[Kép: 6dae3b135983583-61f1636461cdb.png]

Valós események inspirálta havas/túlélős kalandfilm Nikolaj Coster-Waldaua-val (Trónok harca) a NETFLIX-en magyar szinkronnal. Ha tetszett a Mads Mikkelsen féle Arctic, az 1993-as Életben maradtak, a Kutyahideg, vagy pl. a Liam Neeson-os Fehér pokol, szerintem ezt is szeretni fogod.

Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=bEyyKwVORvo
Válaszol
Summer of Soul (2021)

[Kép: summer-of-soul-1024x576.webp]

Sajnos az idei Oscar nem a filmekről, hanem egy nyomorult pofonról szólt... Mindenesetre a legjobb doku díját a legendás "The Roots" rap formáció dobosának rendezésében készült "Summer of Soul" nyerte. A film egy az elsősorban fekete emberek számára 1969-ben megrendezett zenei fesztiválról szól és fantasztikus lett. Aki kicsit is érdeklődik a zenei kultúra fejlődése irántt, nézze meg, mert NAGYON jó!!! Angol felirattal nézhető a film.
Válaszol
Morbius (2022)

[Kép: MV5-BYjlh-NTA3-Y2-It-Yjhi-Yi00-NTBi-LTg5...-Mj-M2.jpg]

A vámpíros témával engem meg lehet venni kilóra (Bram Stoker Drakulájának könyves kiadásait, mind a mai napig próbálom megszerezni minden formában), de ez valami egészen katasztrófálisan rossz lett. Még a letöltést sem érdemli meg ez az izé...

És hogy ne legyek túl negatív, pár ajánlás:

Nosferatu (1922) - No comment, szerintem klasszikus
Éhség - David Bowie és Susan Sarandon vámpíros művész mozija, nagyon különleges valami
Vamp (1984) - Ez egy személyes "bűnös élvezet" film Grace Jones főszereplésével, de vannak benne egészen hidegrázós jelenetek...
Interjú egy vámpírral - Brad Pitt, Tom Cruise, Kirsten Dunst, Christian Slater főszereplésével a zseniális Neil Jordan rendezésében
Bram Stoker’s Dracula - Anno moziban láttam és nem szerettem, de utólag nagy kedvenc lett Coppolától, talán az utolsó értékelhető film a rendezőtől
Fright Night - A legjobb horror komédia számomra a 80-as évekből, szerintem hibátlan
Shadow of the Vampire - Az 1922-es Nosferatu rendezéséről készült film Willem Dafoe főszereplésével
Only Lovers Left Alive - Jim Jarmusch kiváló mozija, ami az örök élet oldaláról közelítette meg a vámpíros témát, kiváló darab!!!
Válaszol
Felejthetetlen utazás (2018)

[Kép: 320215-1542699972-4523.jpg]

Egy kislány nagypapája, Amadeus (Nick Nolte) Alzheimer-kórban szenved. A hozzátartozók szeretnék egy idősotthonba küldeni az öreget, de Matilda másként gondolja... "Elrabolja" a nagypapit és elviszi egy utolsó nagy kalandra Velencébe. Két éve volt egy igazán komoly mozi "Az apa" a témában, ez egy kicsit könnyedebb, humorosabb oldalról közelíti meg a témát, de szintén kiváló darab. Akár kisgyerkőccel is nézhető a film, szépen, okosan beszél a feltétel nélküli szeretetről, elfogadásról és elmúlásról. A kislány és Nick Nolte közti kémia fantasztikus, csak ajánlani tudom a filmet!!!

Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=ZYjLvyhxGls
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: oldfan, 2 Vendég