This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Thumbs Up 
The Outfit 8/10

[Kép: thumb_show.php?i=y4dhc3qbd&view]


Az Oscar-díjas Rylance alakítja Leonardot, a magának való szabót, aki Chicago egyik sikátorában viszi a ruhaüzletét, szépen, csendben. Járnak hozzá egyszerű emberek, jó ízlésű emberek és olyan emberek is, akik nem a ruha miatt jönnek, hanem azért, hogy bedobjanak egy borítékot a hátsó szoba egyik dobozába, amit aztán a helyi gengszterek begyűjtenek. Leonard csak némán varr, vág, hosszú monológot mond el narrátorként arról, hogy egy szabónak mennyi dolga van, hány munkafolyamatból áll egyáltalán egy zakó elkészítése. Minden megy a maga útján, senki sem kérdez semmit.
Egészen addig, amíg egy titokzatos boríték nem érkezik abba a dobozba az Egyesült Államokat keresztülszövő, The Outfit névre keresztelt maffiától, amitől a chicagói részleg rendesen felbolydul. Főleg azért, mert a maffia szerint van egy tégla a helyi szervezetben.
De, mint végül kiderül, Leonardnak is vannak elképzelései arról, hogyan kellene megtalálni ezt a beépített embert, amikor a chicagói kiskirály fia és erőembere egy lőtt sebbel együtt becsörtetnek éjszaka a szabóságába.
Aki bírja az olyan filmeket, mint a The Dam Busters, Sleuth vagy Wait Until Dark (ahol az egész cselekmény egyetlen helységben zajlik), az ebben sem fog csalódni.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Ambulancen (2005)

Hát jobbra számítottam. Ugye ez a film a Michael Bay Rohammentő filmjének dán eredetije. Az akciójelenetek minősége szerintem még akkori dán film költségvetési szinthez képest is alacsony volt. Picit zavart, hogy (nyilván költségvetési megfontolásból) a mentőautóban zajló dialógokat egy studióban vették fel, kissé feltűnő volt a háttérvetités. De whatever.
Lényegében egy kamaradráma, ahogyan számítottam is rá, amiben két testvér egy félresikerült bankrablás után elkötnek egy mentőautót és megpróbálnak elmenekülni.  Azonban rájönnek, hogy pechükre hátul van egy mentőscsaj egy súlyosan beteg fickóval.
Jó az alapkoncepció, de számomra úgy tünt hogy volt egy jó filmötlet, csináljük belőle egy filmet, egy két moralizálós részt és ennyi. Semmi más extra.
Ami az előnye, az pont a film hossza: hiszen maga a film is alig több mint 70 perces, nincs nagyon üresjárat.
Utánanéztem azért a dánok se nagyon ostromolták a jegypénztárakat még 50 ezren se mentek el erre a filmre. Gondolom nyilván az amerikai filmstudióknak vonzó volt, hogy 1) skandináv film és hogy 2) egy része a kocsiban játszódik.

Ennél vannak jobb dán filmek is szerintem.
gyenge 6/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli kiskiraly hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Az elveszett város

Ez egy Smaragd románca klón..de tényleg, szinte egy az egyben a történet. Ami nem lett volna baj, hiszen jó az alap, és remek sztár színészek sora van benne..de mégis gyengus. Erőltetett sok poén és helyzet benne, és kevés nagyon kevés. Látványos, kalandos, néhol vicces, de elmaradt a várakozásaimtól..sajnos

5/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
(2022-04-22, 15:35:56)Szaszika Írta: Az elveszett város

Ez egy Smaragd románca klón..de tényleg, szinte egy az egyben a történet. Ami nem lett volna baj, hiszen jó az alap, és remek sztár színészek sora van benne..de mégis gyengus. Erőltetett sok poén és helyzet benne, és kevés nagyon kevés. Látványos, kalandos, néhol vicces, de elmaradt a várakozásaimtól..sajnos

5/10

Na erre kíványcsi leszek, a Nílus gyönygye szintet vajon hozza?
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Szaszika
Válaszol
Johnny Depp munkássága

[Kép: nightmareelmpart122.jpg]

Manapság a bulvár média tele a szerencsétlen színész perével (ha nem nyer, nincs igazság a Földön...). De a lényeg, hogy számomra mind a mai napig ő a kisebb, független mozik sztárja. Elképesztő filmográfiája van a fazonnak és aki csak a Karib tenger kalózaiból ismeri az aktort, az semmit nem tud róla. Szóval mostantól hétről-hétre tőle ajánlanék egy-egy kis remeket.

Ezkről a kiváló mozikról írnák majd:

Rémálom az Elm utcában (1984)
Szakasz (1986)
Cry Baby (1990)
Ollókezű Edward (1990)
Arizónai álmodotók (1993)
Benny és June (1993)
Gilbert Grape (1993)
Ed Wood (1994)
Halott ember (1995)
Holtidő (1995)
Fedőneve: Donnie Brasco (1997)
Csokoládé (2000)
A pokolból (2001)

Szóvel kezdjük a Rémálom eggyel, ami még egy "komoly" horror volt Wes Craven-től. A 80-as évek gyermekeként, ezt anno agyonmásolt VHS-en, fahangú alámondással látva lenyűgöző élmény volt. A 7.4-es értékelés az imdb-n, mint szleser kiemelkedően jó. A Robert Englund-dal forgatott 7 rész számomra bármikor tökéletes kikapcsolódást nyújt, nekem a 4. a legkedvesebb, a többség, ahogy nézem a hármat preferálja igazán. Az első 3D-s filmélményem is ennek a mozinak köszönhetem, amit anno a győri Vörös Csillag moziban láttam és leesett az állam... Az első részben Johnny-nak jutott talán a legemlékezetesebb halál jelenet, ami nem rossz kezdés volt a karrierjében.

Itthon in kijötekk a filmek, 7 lemezes dvd (nulla extra) és az első rész Bluray kiadása (ez már tartalmasabb). Anno Ebay-ről beszereztem az 5 Bluray lemezes változatot az első 7 részről tele extrákkal, kemény 5000Ft-ért, de azért számomra valami igésnyesebb változat is jöhetne, mint pl. a Péntek 13 fémdobozos pazar kiadása. A 2010-es riméket hagyjuk, vállalhatatlan...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Maminti
Válaszol
(2022-05-01, 06:15:31)Don Camillo Írta: Johnny Depp munkássága

Manapság a bulvár média tele a szerencsétlen színész perével (ha nem nyer, nincs igazság a Földön...).

Amennyire megértettem a helyzetét, valami tettlegességi vádakkal kell szembenéznie (a volt felesége részéről). Kívülállóként ilyesmiben állást foglalni nem túl ajánlott, csak ők ketten tudják az igazat (de ha igaz, a hírneve meg a pénze sem jogosítja fel ilyesmire - viszont annak is fennáll a veszélye, hogy a kislány csak megakarja jól rázni a pénzfát).
Kb. ugyanaz a helyzet (kis túlzással), mint anno Michael Jackson pedofilos botrányainál. A rajongók zöme kiállt mellette, mondván "rágalom". Bezzeg, ha az ő gyermeküket rontotta volna meg egy életre, hamar oldalt váltottak volna. 
Tudom, hogy közeleg a nyár (még ha a hőmérő nem is ezt mutatja), de vegyük le a szemellenzőt, mert nem tudjuk, mit tartogat az élet számunkra.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
(2022-05-01, 10:14:28)George Bailey Írta:
(2022-05-01, 06:15:31)Don Camillo Írta: Johnny Depp munkássága

Manapság a bulvár média tele a szerencsétlen színész perével (ha nem nyer, nincs igazság a Földön...).

Amennyire megértettem a helyzetét, valami tettlegességi vádakkal kell szembenéznie (a volt felesége részéről). Kívülállóként ilyesmiben állást foglalni nem túl ajánlott, csak ők ketten tudják az igazat (de ha igaz, a hírneve meg a pénze sem jogosítja fel ilyesmire - viszont annak is fennáll a veszélye, hogy a kislány csak megakarja jól rázni a pénzfát).
Kb. ugyanaz a helyzet (kis túlzással), mint anno Michael Jackson pedofilos botrányainál. A rajongók zöme kiállt mellette, mondván "rágalom". Bezzeg, ha az ő gyermeküket rontotta volna meg egy életre, hamar oldalt váltottak volna. 
Tudom, hogy közeleg a nyár (még ha a hőmérő nem is ezt mutatja), de vegyük le a szemellenzőt, mert nem tudjuk, mit tartogat az élet számunkra.

Én sem ítélkezem senki felett látatlanban, de magamnak is voltak hasonló tapasztalataim... Íme egy elcsattant pofon utáni következmény, ez én vagyok a véremmel... Bocsánat, nem akarom a kedélyket hergelni, de ez 2 nappal ezelőtt történt velem, a részletekről nem akarok beszélni... Akkorát zakóztam, hogy több óra kiesett az életemből, 6 öltéssel varták össze a fejbőrömet a koponya ct után... Szóval ez nem olyan ritka dolog...
Mor Tuadh megjegyzése 2022-05-01, 15:08:51:
A képet töröltem, ennek itt semmi keresnivalója, ahogy egyébként Johnny Depp perének és a saját esetnek sem. Ne haragudjatok, de maradjon meg ez a topik a filmkritikáknak.
Válaszol
(2022-05-01, 12:45:27)Don Camillo Írta:
(2022-05-01, 10:14:28)George Bailey Írta:
(2022-05-01, 06:15:31)Don Camillo Írta: Johnny Depp munkássága

Manapság a bulvár média tele a szerencsétlen színész perével (ha nem nyer, nincs igazság a Földön...).

Amennyire megértettem a helyzetét, valami tettlegességi vádakkal kell szembenéznie (a volt felesége részéről). Kívülállóként ilyesmiben állást foglalni nem túl ajánlott, csak ők ketten tudják az igazat (de ha igaz, a hírneve meg a pénze sem jogosítja fel ilyesmire - viszont annak is fennáll a veszélye, hogy a kislány csak megakarja jól rázni a pénzfát).
Kb. ugyanaz a helyzet (kis túlzással), mint anno Michael Jackson pedofilos botrányainál. A rajongók zöme kiállt mellette, mondván "rágalom". Bezzeg, ha az ő gyermeküket rontotta volna meg egy életre, hamar oldalt váltottak volna. 
Tudom, hogy közeleg a nyár (még ha a hőmérő nem is ezt mutatja), de vegyük le a szemellenzőt, mert nem tudjuk, mit tartogat az élet számunkra.

Én sem ítélkezem senki felett látatlanban, de magamnak is voltak hasonló tapasztalataim... Íme egy elcsattant pofon utáni következmény, ez én vagyok a véremmel... Bocsánat, nem akarom a kedélyket hergelni, de ez 2 nappal ezelőtt történt velem, a részletekről nem akarok beszélni... Akkorát zakóztam, hogy több óra kiesett az életemből, 6 öltéssel varták össze a fejbőrömet a koponya ct után... Szóval ez nem olyan ritka dolog...

Elnézést a képért.
Válaszol
Doktor Strange az őrület multiverzumában


Valahogy Thanos után minden ilyen kicsit unalmas..Valaki jön lát győz..csak más a háttér hozzá. Persze látvány dögivel, néha poénok is, utalások, de nagyon karcsú történet, tele buktatókkal, amit ügyesen "multiban minden lehet"  felkiáltással meg is oldanak. Thanos történetét remekül felvezették és megoldották, ez nem tudom mi volt, de ásítozva néztem, A jó győz, senki nem hal meg, vagy ha igen, nem fontos ..a végén a rosszak felmentést kapnak, vagy békés véget. A jók meg hazamennek, azt elvannak..nem tudom hová tart a Marvel univerzum, de ez rém unalmas

5/10
Válaszol
Ambulance (2022)
A dán után megnéztem az amerikait is, NYILVÁN érződik rajta a dánhoz képest magasabb költségvetés Smile Itt még arra is volt pénz, pld hogy a félresikerült bankrablást be is mutassák (ugye a dánban csak bementek, vágás, bank riasztó hangja, rohanak kifelé), az üldözésről pedig nem is beszélve. Helikopteres jelenetek híján (bár itt volt két helikopter is egy képen) Bay-hez képest alacsonyabb költségvetésbe belefért egy drónvilágbajnok fickó, amely egy 6K-s kamerával felszerelt drónt irányított és Bay ezeket a kamerabeállításokat nyomta el nem is egyszer Smile
Nem cseszték el a sztorit, a forgatókönyv író (a TV sorozatokból átruccant Chris Fedak írta (<- a Chuck sorozat atya) ) is érezte, hogy a film nagy része a mentőautóban játszódik, próbálta adagolni a feszültséget. pld plusz pont, hogy a súlyosan sérült fickó a kocsiban történetesen rendőr volt.
erős 6/10
Voltak azért logikát nélkülöző jelenetek: behajtottak egy Dead End jelzésű útra a mentőautóval, a rendőrautó utána. A mentőautó megállt, a rendőrautó PERSZE NEM, teli gázzal ment tovább: rendőrkocsi ugratás, bukfenc miegymás Smile Nyilván ki volt mérve hogy ott is össze kell törni egy rendőr autót.

A fekete császár (1983, TV-film)
Afféle magyar 1984 akart lenni, de a kivitelezés nagyon el lett rontva. Szenvedés volt végignézni ezt a magyar sci-fit.
Pedig az alapkoncepció érdekes: Egy tudós egy nemzetközi politikai vezetőt arra próbál rávenni, hogy majd alkalmazza a jelenleg még kísérleti stádiumban lévő találmányát. A lényege, hogy a Földre müholdakon keresztül gázt jutatnának, amellyel az emberek tudását korlátoznánk. Pontosabban az emberi tudásnak azt a részét, amivel az ember atombombát állítana elő. Így megelőznénk például a jövőbeli atomháborúkat. A politika vezető hezitál és időközben a tudóst elrabolja egy Fekete Császár néven ismert gazdag fickó, aki támogatná a találmány végleges kifejlesztését. Persze az eszközt megtartaná magának. Azonban idővel kiszabadul a szellem a palackból...
Pozitivum: Nem a Rajnai-féle bluebox technika van alkalmazva, tényleg megépített díszletek vannak
Negatívum: Maga a forgatókönyv inkább hasonlít egy hangjátékra mint egy rendes forgatókönyvre
2/10

Becsúszó szerelem (2021)
Sima magyar romkom romantikus dramedy: egy foci ultra és párja akarna gyereket, de a fickó terméketlen, ezért örökbe próbálnak fogadni. Azonban férfi összetűzésbe kerül a törvénnyel, és emiatt adoptációs programból kiteszik őket. Nincs más alapon az asszony befogad egy nőt, aki épp terhes (+ odaadná szülés után a gyereket)... és amúgy cigány. A fickó kiteszi a terhes nőt, erre a párja is lelép. A fickó visszafogadja a cigány csajt abban a hiszemben, ha látja a párja, hogy próbál tenni a kapcsolatukért és a jövendőbeli gyerekért akkor visszatér. És ehhez még jön az, hogy a férfinak titkolna kell az ultrák előtt ezen ténykedését.
Egy-két helyen elgondolkodtató film, de inkább a könnyedebb délutáni filmezésnek jó. A Seveled-hez képest talán kevésbé sterilebb, sokkal emberközelibb a film.
6/10
Válaszol
Uncharted


Limonádék limonádéja, semmi nem komoly, jók mindent túlélnek, felbecsülhetetlen értékű műkincseket csesznek szét, mert az poénos, értelmetlen történet, realitáshoz nulla köze van...egy gyenge béna Indiana koppintás..valahol szórakoztató, de a végére unalmassá válik.. másnap 1 percet se tudnék felidézni belőle...

5/10


Moonfall

Sokat kritizálták, de szerintem nem is rossz. Persze nyúl a Függetlenség napjából, a Terminátorból..ez egy Alien Skynet, akit le kell nyomni, és megint pár ember megy fel és zúzza le, és a másik barátságos szuperfejletteknek, persze eszükbe se jutott egy egyszerű EMP bomba, amivel megnyuvasszák Smile Amilyen bombánk nem is létezik Smile
Iszonyat látványorgia, fizika szabályai sarokba dobva..és persze a nyamvadt családmentés az nagyon kell bele..apa/fia, meg elvált apa/anya konlfiktusok, csodálom hogy kutyát nem mentettek benne, nem is értem hogy maradt ki. Smile 
A háttérmagyarázat nem is rossz, ügyesen végigvezetett történet, szerintem egy megnézést simán megér

6/10
Válaszol
TOP GUN - Maverick - 

Atyaég, akkora blődli marhaság a film, elképesztő..nosztalgiáznak, a régi kalandok stb..
De lenyúlni a Star Wars alapelemét? mekkora gáz Smile  Meg ez a kiképzés amihez csak Maverick jó, bár az nem derül ki miért is? Mert képzés nincs, csak hülyegyerekek arcoskodása, és elavult vackokkal repkedés.. a feladat meg, komolyan nem bírtam röhögés nélkül..
Akkora hülyeség az egész, ha valakinek bejött a régi film, nosztalgiázhat, de egyébként a történet nevetséges ostobaság. 
Egy ellenséges akármi államra, aki urándúsítót vagy mit fejleszt a hegyekben, csapást kell mérni, világos .Smile 2 mondatban letudják mért nem modern gépekkel mennek, és csak szupernehéz idóta repkedéssel lehet bejutni..(hogy mért nem 100 drónt küldenek, rejtély) és ne aggódjanak, a közeli légitámaszpontra, ahol szuper ellenséges gépek vannak, majd Tomahawk cirkálórakéta csapást mérnek, és kiiktatva az ellenek..marha jó..mért nem a célpontra mérnek csapást?..itt is felsírtam Smile szóval vicces..ez 35 éve eladható volt, ma már nem
Csak elvetemült Top Gun fanoknak ajánlott, de szerintem még ők is szenvedni fognak alatta

2/10  jóindulattal
Válaszol
Jurasicc World  - Világuralom  -

Szégyen hogy erre a filmre is kiírhatják Jurassic, az első ikonikus rész fényévekre van ez előtt..pedig akkor ugye gagyibb technika stb..de film volt..ez meg egy bocs de nincs jobb rá..zagyva fos..
hogyne, tele nagy látványosan szaladgáló dínókkal, aminek semmi értelme, ahogy a filmnek sincs.

1/10  szégyen amit ezzel a filmsorozattal műveltek..
Válaszol
Dara of Jasenovac

[Kép: thumb_show.php?i=x6dadvppp&view]

Mint ahogy létezett egy franciák által végrehajtott  Vel d'Hiv-i razzia  néven hírhedtté vált deportálás 1942-ben, úgy létezett egy nem németek által vezetett haláltábor is a Független Horvát Államban, mely eredetétől fogva a kényszerű "horvátositás" politikáján alapult, mely alapvető célja egy etnikailag tiszta horvát állam létrehozása, amelyből ki kell küszöbölni az összes "akadályt". A jasenovaci koncentrációs tábort az Usztasa-rezsim hozta létre 1941 augusztusában, és a legnagyobb tábor volt a Balkánon, és a harmadik legnagyobb Európában.
Az itt megölt emberek többsége szerb etnikumú volt. Ennek kíván emléket állítani e film, amely középpontjában egy tizenkét éves kislány áll, akinek megölik az édesanyját, ezért rá hárul a feladat, hogy kisöccsét megmentse a haláltól.
Predrag Antonijevic filmjét azonban már a kezdetektől ellenszenvvel fogadták a horvátok, a rendező szerint nem is találtak horvát nemzetiségű színészt, aki eljátszotta volna valamelyik usztasa tiszt szerepét, ezért szerb színészek bújtak az usztasa egyenruhákba. Ám nem csak a horvát művészvilág, de a horvát kormány is rendkívül távolságtartó a filmmel. Obuljen Korzinek horvát kulturális miniszter tavaly novemberben az ügy kapcsán úgy nyilatkozott: tekintettel arra, hogy a jasenovaci áldozatok számával, illetve a horvátországi háborúban elkövetett háborús bűncselekményekkel kapcsolatban manipulálják a szerb közvéleményt, illetve folyamatosan próbálják összemosni a Pavelic-féle Független Horvát Államot a demokratikus Horvátországgal. Az indulatok azután szabadultak el igazán, hogy a film leírása felkerült a legnagyobb és legismertebb filmes internetes adatbázisra, az IMDb-re. Habár az alkotást még be sem mutatták, a szerb és horvát közönség óriási hevülettel kezdett a mű értékelésének, természetesen a 10-es skála legszélsőségesebb osztályzataival. Ezért az IMDb-nél úgy döntöttek, egy időre felfüggesztik a minősítési lehetőséget, hiszen mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy itt már szó sincs a film művészeti értékéről.
A film kritikai értékelése is megjelent, de ez is csak olaj volt a tűzre. Jay Weissberg amerikai filmkritikus Varietyn publikált írására a szerb kormánypárti politikusok óriási dühvel reagáltak. Weissberg szerint ugyanis a mű nem titkoltan katolikus- és horvátellenes. Félredobott minden elmélkedést a nacionalizmus, a gyilkos rasszizmus és a népírtás veszélyeiről, ehelyett inkább olcsó szenzációt és szentimentalizmust nyújt a nézőknek. A szerbiai politikusok közül először Aleksandar Vulin belügyminiszter szólalt meg, aki jelezte: nem tudja, Weissberg milyen filmkritikus, azt viszont igen, hogy egy rossz, megvetésre méltó ember. Maja Gojkovic kultúráért és tájékoztatásért felelős miniszter pedig alaptalan támadásnak és a film lejáratási kísérletének minősítette a kritikát, amellyel szerinte kétségbe vonják, hogy Jasenovacról beszélni lehessen.

De miért vált ki ekkora vihart egy 80 évvel ezelőtti témát boncolgató film? Blush
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
The Valet (2022)
Kivételesen Eugenio Derbez most egy francia romkom remake-jében szerepel, nem volt rossz. Talán picivel még jobban sikerült, mint az eredeti (Topmdell a barátnőm), jelentős szerepe van a családnak ebben a filmben.
7/10 felfrissitő ilyen filmet látni

365 Nap - Ma (2022)
Már csak belepörgettem a lengyel 50 szürke árnyalatában: szexjelenetek és szappanoperás fordulatok váltják egymást ötpercenként.
Show ContentSpoiler:
-/10

Emergency (2022)
Két eminens fekete srác meg akarja csinálni a nagy túrát, ahol minden nagyobb szórakozóhelyekre bemennek, azonban mikor elindulnának egy részeg, eszméletlen fehér csajt találnak a szobájukban, harmadik gémer szobatársuknak fogalma sincs hogyan került oda. Megpróbáljak valahogy elvinni a csajt a szobájukból, de persze ez nem egy olyan sima este lesz...
Az eleje olyan dark comedy, de a film harmadik harmada váratlanul átmegy komoly társadalomkritikában ezért kicsit olyan keserű szájizzel álltam fel.
Olyan erős 5/10

Upgrade (2018)
Közeli jövőben egy fickót és a feleségét megtámadja egy utcai gengszter banda. A feleséget megölik, a fickó megsérül és lebénül. A fickónak volt korábban egy gazdag tudós kliense, aki felajánja hogy ha egy fejlesztés alatt álló chippet belé tud ültetni, újra fog tud járni. Azonban nem is sejti, hogy olyan intelligencia kerül hozzá ami hamarosan megváltoztatja az életét...
Tipikus R-rated B-film, de SZIGORÚAN a jobbik fajtából. Egyik kommentelő megjegyezte, hogy a Venomnak kellet volna efféle forgatókönyv (nincs összehasonlítási alapom, a Venomot nem láttam)
7/10

Csoportterápia (2022) (TV) - musical
Része annak a másfél tucat színpadi darabnak, amelynek tévéváltozatát is elkészítették COVID alatt (Filmintézet így támogatta az épp a munka nélküli színészeket)
Rosszabbra számítottam. Na nem egy Abigél vagy Padlás, de elment. 6 ember összejön egy terembe egy csoportterápiára, ahol kibeszélik egymás problémáit dalokban. A dalszövegeket részben Szente Vajk írta, aki az egyik szereplőt is játssza. (Talán két fővárosi színész van benne a többi Kecskeméti Színházból van. Nyilván hiszen az a színház pályázott a Filmintézetes támogatásra).
A dalok nagy része nekem olyan rágógumi pop zenének tűntek. Odaillettek, jó kis vicces szövegeket írtak hozzá, de nem nagyon marad olyan nóta a fejedben amit dudolgatnék a film nézése után is. (Mindenesetre fővárosban - Madáchban -  siker volt a a színdarab és persze máshol is játszák az országban)
6/10
Válaszol
Lightyear 2022


Hát, csalódott vagyok két okból is, mert persze aranyos, kedves, szórakoztató néhol picit vicces, és megható, de többnyire  ifjúság tanító, és tanulságszájbarágó mesefilm ez,.....DE

1: Semmi köze a ToyStory-hoz, tudom, előzmény filmet, meg valami figura kapcsolódást emlegettek, de köze sincs hozzá. Mármint a 2 főszereplőn kívül, mer hát Zorg felbukkan naná Smile Aki nem is Zorg, hanem..na de ez durva spoiler lenne Smile elég annyi hogy meglepő ötlet, és már láttuk 1-2 filmben. Szóval semmi köze a Toy Story varázslatos történeteihez, de komolyan  nulla..nem is lehet hiszen ez a történet, évezredek múlva a jövőben játszódik egy másik bolygón. (nem, ez nem spoiler, 10 másodperc múlva lejön a kezdésből, és a bemutatókból)

2: A történet..olyanannyira egyszerre felnőttes, és bénán gyerekes hogy hihetetlen, olyan dolgokra hivatkozik az Einstein macska Smile amit egy felnőtt se ért meg..aztán meg kergeti a fényfoltot Smile Szóval egyszerre akar gyerekekhez és felnőttekhez szólni, de egyik se sikerül,  a felnőtt túl komoly, a gyerek rész meg dedózás nagyon
és a történet..se eleje se vége..komolyan csakúgy fébemarad a film..nem értem ez mi akart lenni..rárepültek egy kedvelt figurára és láttak benne pénzt, vagy mi? mert erre semmi szükség se volt

Ha nem lenne a Toy Story akkor 7/10 lenne, így csak 4/10
Válaszol
Minden, mindenhol, mindenkor             - Everything everywhere all at once -


Képtelen vagyok eldönteni hogy amit láttam, az minden idők egyik legzseniálisabb filmje, vagy a legkreténebb idióta baromsága Smile
Azt hiszem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, én remekül szórakoztam rajta, de néha a falat kapartam volna.
Történet egy multiverzumba oltott kicsit mátrixos, anya/lánya önmegvalósítás történet, keverve némi világvége apokalipszisossal, bunyókkal, és elképesztő történet vezetéssel, nagyon oda kell figyelni, és sokan így se fogják érteni Smile 
Szerepek zseniálisak, és érdemes felirattal nézni..

nem tudom hogy 0/10 vagy 10/10  de inkább az utóbbi
Válaszol
Thor  - Szerelem és  mennydörgés -

Ez már olyan szinten bárgyú és szánalmas hülyeség, hogy kár az időt pazarolni rá. Nagyon visszasírom Thanos idejét.

és a vége kisfilm..na megvan az új hülegyerek Smile

2/10
Válaszol
The Princess

Hát ez marha szórakoztató volt. Ilyen középkori hercegnős történetbe oltott Kill Bill, jön a gonosz és elvenné a hercegnőt királyságot, és lenyom elfoglal mindent, de a hercegnő másképp gondolja...és indul a gyilok, de rendesen.
Egy percig se szabad komolyan venni, de látványos, és a harcok elég jól megoldottak, tetszett ahogy azért lassan elhasználódik mint a hercegnő mint a menyasszonyi ruha is a film végére Smile  Vannak jó dumák, poénos is néha.
Egyszer simán megéri

7/10
Válaszol
The Princess
Hercegnőt egy vártorony tetejébe záratnak, mert nem akar feleségül menni a kijelölt herceghez. Mármint nem a szülei zárták be, hanem a férjjelölt, aki lerohanta az egészt várat és fogva tartja az egész személyzetét. Aranyhaj és Raid keveréke. R-rated cuccos, plusz megy az ölés rendesen.
A forgatókönyv elég egyszerű. Ami jó benne, hogy viszonylag alacsonyabb költségvetésből látványos(abbnak tűnő) akciójelenetek vannak benne. Nyilván oda megy ki a sztori, hogy a végén leér a vártorony aljára, ahol megküzd a főellenséggel (férjjelölttel).
6/10
Elmegy, nem nagy durranás

Top Gun: Maverick
Maverick ezuttal újoncokat Top Gun pilótákat tanít be egy lehetetlennek szóló küldetésre Smile. A bonyodalom ott van hogy az akcióra kiválasztásra kerülők között ott van Goose fia is, és Maverick még mindig felelősséget érez iránta. Nyilván erőteljesen meg van lovagolva a retrohullám ezen a filmen. Kicsit olyan érzésem, volt, mintha a 80-as évek beli filmnek csináltak volt egy tisztes remake-et egy-két módósítással.
Jól volt Val Kilmert ismét látni, hacsak rövid időre is (igen beszél is benne egy keveset, ha feliratosan néztem volna biztos elgördult volna egy két könnycsepp) - ezután a Val dokumentumfilm nézős lesz
Show ContentSpoiler:
Ja igen és a Top Gun pilóták egy, a film során meg nem nevezett szakadár államban akcióznak. Azon azért elmosolyodtam Smile  Oroszok már voltak az első részben (UPDATE:  nem biztos, hogy oroszok, de MIG-ek voltak a gépek), kínaiak pedig csak nem lehetnek ha már nagy mozis piac, úgyhogy maradt egy random szakadár állam...
8/10, mondjuk ebből 2 a retro faktor miatt.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég