This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Semmi vélemény a Tárról? Dodgy 

Ha nincs benne vérontás, zombik, már kutyát sem érdekel?  Huh

Na, majd írok én hamarosan. Lefogadom (látatlanban egyelőre), hogy Cate Blanchett az Oscarig meg sem áll.

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Avatar 2    - A Viz útja   - 

Pocahontas és családja visszatér. Smile Mit lehet erről írni? Látvány hihetetlenül kápráztató, az újabb Navi banda a Vizesek, elképesztően jól vannak kitalálva, persze mesei szinten, de a film ettől még jó. Ezredest is visszahozták, én féltem milyen hülyeséggel, de nagyon hitelesen, mi több logikusan magyarázták meg.
Szokásos "bosszút állok akkor is ha belehalok" film, és nem csak ezért hasonlít rendesen az 1. részre. Erre moziban érdemes rámenni mert a látvány sok mindenért kárpótol, persze eposzi csaták, és komoly veszteségek is vannak benne. Szépen megoldották a vizi világot, nekem külön bejött a Vizi Nagyfőnök, van stílusa.
Egyszó mint száz, a filmet érdemes megnézni, de már azért nem okoz akkora ledöbbenést mint anno az első rész. Ja..és több mint 3 óra, rá kell készülni.

8/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
The Noel Diary 2022
Hallmarkos film utánzat persze kissé magasabb költségvetésből a Netflixtől. Nem fogom pontozni. Hallmark és Lifetime karácsonyi filmek, valakinek bejön, valakik messziről kerülik. Nem az a must see karácsonyi film.

Fallout - Utóhatás (2022)
A főszereplő középiskolás lány iskolájában lövöldözés történt. A film a tragikus esemény feldolgozását próbálja bemutatni a főszereplőn keresztül. Komoly témáról van szó benne, de nem hardcore drámára kell gondolni, szerintem csak a felszín kapargatja egy - sajnos - létező amerikai jelenségről, bár pár erőteljesebb jelenet volt benne (pld.a lövöldözéses - csak a hangokat hallja az ember vagy a második terápiás beszélgetés)
Erős 6/10


Ha tudnád - The Half of It (2020)
Bájos kis modern Cyrano sztori, bár az eredeti sztori számomra csak felszínesen volt ismerős.
7/10
Válaszol
A Gép

Butler újabb "ZS" kategóriás, akció filmje. Most pilótaként domborít, és miután kényszerleszáll noname légitársaság szétverhetetlen szupergépével, (amin minden elromlik) valahol a Fülöp szigeteknél. Ahol persze valami dzsungeles rosszfiú tolja az ipart, gyermeteg bandájával, utasok elmennek túszkodni, míg a kapitány valami bűnöző utassal indul felmenteni, persze a kintiek is beküldenek felmentőket, így rövid tűzharc után, kiszabadulnak és a szétesett nem működő gépet gyorsan helyredobja a kapitány ami azt jelenti hogy tapogatja kicsit a kerekeket..és felszállnak, 
(mert a debil banda mindenre lő csak a kerekekre nem ) a kissé szétesett, és mégjobban viseltes szegény szupergéppel..csak elvergődnek valami kies szigetre, (1 perc alatt) ahol leszáll az ócskavassal simán Smile szárnya sincs, hajtóműve sem Smile kereke is alig..de ez nem zavarja főhősünket, leszáll mert ez van a forgatókönyvben Smile   Mindenki hálás,  taps, puszi ami kell.  50 dolláros film..

3/10   csak mert a lövöldözés nem volt rossz

ui: és jön a 2. rész...könyörgöm, minek??


Asterix és Obelix 2022  -  gőzöm sincs mi az alcíme, mert  hamar meguntam

Réges régen még néha élveztem is a régi Asterixes filmeket, bugyuta  és otromba stílusuk szórakoztatott valahol. De ez már a szánalmas f*s szinten mozog, túlerőltetve és megszégyenítve az amúgy se nagyon acélos régieket..
nem éri meg

1/10 re értékelném..de minek?
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
A Hangya és Darázs    - Kvantumánia - 

Megint egy látványos de hullasz*r film,  zagyva  értelmezhetetlen..nyálas, nulla..ha ebbe az irányba tart a Marvel..nagyon messze lesznek a Endgame szintjétől.

2/10
Válaszol
Star 
Kiteszem őket ide is, ne felejtsem el majd megnézni, amint elérhetőek lesznek.

[Kép: U0zonC8.jpeg]

Hadik 

1757. Hadik András és mindenre elszánt csapata végrehajtja a történelem legvakmerőbb huszárcsínyét. A hétéves háború idején Hadik különleges küldetést kap Mária Teréziától: huszáregységeivel titokban fel kell nyomulnia Berlinig, hogy Nagy Frigyes porosz király távollétében elfoglalják és megsarcolják az ellenséges fővárost. Hadik és katonái az éjszaka leple és mindössze hat nap alatt tették meg a 450 kilométeres távolságot, hogy váratlanul rajtaüssenek a városon és az azt védelmező helyőrségen. A képtelen támadás teljesen váratlanul éri a poroszokat, ennek is köszönhető a küldetés fényes sikere. Hadik serege azelőtt távozik az elfoglalt Berlinből, hogy az ellenség erősítése megérkezne a városba...


Szétszakítva

A Magyar Királyi Székesfehérvári 17-s honvéd gyalogezred 1918. november 17-én hazatér a frontról. Vajon hogyan tudnak visszailleszkedni egy ország életébe azok a katonák, akik hosszú időt töltöttek az Észak itáliai hadjáratokban, s azt túlélték? Ez az út nagyon nehéz volt, s ami még jobban megnehezítette, az az országban zajló folyamatos változás. Elbukott a monarchia, Magyarországot idegen hatalmak támadták meg. S mégis élni kellett! A Nagy háborút követően működésbe lép a Vörös Hadsereg és Lenin fiúinak szégyenteljes kegyetlen működése, mely egészen a Székesfehérvárt elfoglaló, román királyi csapatok betöréséig tart. A történelmi film a székesfehérvári családok „hétköznapi” tragédiáin keresztül mutatja be az első világháború és a Trianon közötti korszakot: a vörös terror és román megszállás időszakát.

Épp mostanában olvastam a Fehérterrorról. Remélem, nem hagyták ki a magyarok bűneit sem a filmből, mert az eltussolásból mit sem tanulnak az új generációk. Blush
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
Thumbs Up 
Luther: The Fallen Sun  8,5/10

Kegyetlen, eléggé brutál, izgalmas - a sorozat rajongóinak kötelező darab. Szívesebben megnéztem volna egy újabb évadban.

[Kép: FhflrbA.jpeg]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
65

Rém fura film, egyrészt a téma érdekes, másrészt elrontották. Sajnos egy izgalmas felvetést tudtak elég béna dinós szaladgálós hülyeséggé degradálni. Ugye az alapvetés:  65 millió évvel ezelőtt egy idegen faj (persze tök emberiek) errefelé űrutaznak,  mikor jaj meteorzápor, de ugye mindenki alszik, a pilóta is épp szunnyad, így kakukkoltak a hajónak és lezuhannak a földre. Erre elég hamar rálehet jönni. Na most mindenki meghal majdnem, a pilóta kicsit sérülten megússza, előveszi szuperpuskát és sétára indul. Persze dínókaland indul, meg megtalál egy túlélő lánykát, akivel elmennek a máshol leesett mentőkabint keresgélni, de hát nem is lenne érdekes ha nem bandáznának dínókkal, és nem esnének pofára minden fűszálban. Közben unalmas betét történések, tájnézegetés, fauna felfedezés. és lőn a meglepetés épp a dínóvilágot kiiktató aszteroida előestéjén vagyunk, így a menekülés eléggé sietőssé válik, és persze a nagy randa Rexek is ilyenkor vacsiznának, jön a bénázás, szaladgálás, lövöldözés, és még több bénázás.
Szóval, semmi meglepi, dínók kinyiffannak, hajó felszáll, meteor becsapódik. és minden happy, a földön eljön az emlősök kora..
Csak mindez rém unalmasan és bénán megcsinálva.

4/10
Válaszol
Shazam 2

Ezt a bárgyú kreténséget..nem pazarlok rá szavakat, messze kerülendő

0/10
Válaszol
John Wick 4


30 percig bírtam, egyelőre, ezt a gagyi blődli lövöldözős nulla semmit, értelmetlen, abszurd, és még akciónak is szánalmas..tele farokméregetős dumákkal, aztán meg írtson ki mindenki mindenkit, mert mért ne..és jönnek a röhejes/szánalmas akciójelenetnek csúfolt burleszkszerű vergelődések...nulla realitással..meg ez a vakdenevér szuperkungfus az már paródiának is szánalmas..
Még nem tudom hogy folytatom-e,  de majd meglátom..

egyelőre ez egy nagy 0

ui: megnéztem de csak rosszabb lett, röhejesen béna, valósághoz nulla közeli akciók, értelmetlen párbeszédek, és az egész egy nagy kaka...legszarabb film amit láttam mostanság..a végén lévő párbaj meg a legröhejesebb szar filmzárás amit valaha is láttam.

-5/10
Válaszol
Galaxis örzői 3


Megint egy nyálas semmi. Érdemi kockázatot nem válalló látványos mese izé. Nem izgulsz, mert nincs min, mindenki pont azt mondja amit akkor elvársz tőle, senki nem beszél csúnyán, mindenki életben marad, izgalom nulla, még a rosszak se halnak meg, vagy ha igen, akkor megbánva tetteiket szépen elmúlnak. Röhejes, unalmas, ásítozva néztem. Látványos persze meg szimpatikusak a szereplők, (vicces cameok vannak) de halál unalmas
Mondjuk Grut elég badass, ezért

5/10

Dungeons and dragons  - honor among thieves -

Egy percig se szabad komolyan venni, és akkor egész szórakoztató kis limonádé. Kliséhalmaz, de elég látványos, pár jó poén benne. Sárkányok, varázslás, boszorkák, bunyók, és a jó győz a végén ahogy kell. Egyszer megéri

7/10
Válaszol
Fast X    - Halálos Iramban 10  -

Azta, hát nem hittem volna hogy tudnak még nagyobb látványos hullavacak filmet a 9. rész után, de majdnem sikerült, és ez a majdnem Momoa benne, imádnivalóan kretén ripacs és gonosz. Egyik pillanatban röhögsz mekkora idióta másrészt meg kegyetlen pszihopata, egész jó a film tőle.
Az egész egyébként egy katyvasz bosszúfilm. Momoát az 5. részben felbosszantották, bosszút áll..ennyi. A csipetcsapat küzd mint hangya a viharban, de csapdák tömkelegébe sétálnak bele, így rendesen le vannak nyomva. Látványorgia, és képtelenség hegyek, de valahogy jobb mint a langyi 9. rész. Persze aki már a 4-5 rész környékén sikítófrászt kapott tőle, messze kerülje. Ja és úgy támadnak fel benne a holtak, mintha végítélet napja lenne Smile

6/10

ui: és hogy egy olasz csávónak és egy fehérbőrű szőke cicának hogy lesz néger gyereke, erős rejtély nekem Smile
Válaszol
A kis hableány 2023

Hát ugye a rajzfilm legendás, és okkal. Mert egy rajzfilmben elfogadunk pár ökörséget mert ugye rajzolt mese, aranyos és a gyerek is élvezi. De egy NatGeo filmbe oltott úszkálós izé..amiben olyan lények úsznak, és beszélnek a víz alatt,  gyerekek meg bután néznek, ez meg mi?
 Ez nem Ariel, mert Ő nem így néz ki, meg Sebastian se, meg semmi se. Herceg meg öreg és  randa. Nem mellesleg pedofil Smile  és hogy lehet hogy Triton összes lánya más náció? Smile Arról nem beszélve hogy 2 másik lánya inkább volt Ariel kinézetű Smile Herceg anyja meg fekete? ez meg hogy?
Ökörség volt ezt filmben megcsinálni, főleg így. Nagyjából követték a rajzfilmet és ez az egyik legnagyobb hibája, a másik a polkorrektség..ez annyira leesik a vászonról, erőltetett és béna.
Talán ha eltérnek a fősodortól, mint a Dzsungel könyvében, kicsit más..de így. Abba bele se megyek mennyi idiótaság van benne, mert ugye mese. Csak a mesékben, nem az a lényeg amit ebben túlerőltettek. Borzasztóan nyálas, persze a színészek beletették amit tudtak, vagy csak pénzért tolták, ki tudja, de nem akarnám ezt mégegyszer látni

1/10
Válaszol
Transformers   - A Fenevadak Kora 2023 -

Már megint sok bazinagy bádogdoboz bunyója. Fura mód ez megint korábbi történet, és megint valami szuper világevő izé jönne, mint Galactus, csak ez unikornis vagy mi Smile  Unikron..ja. Befalná a földet, és hát jó hogy épp itt van pár régi/új hősünk, meg pár random földlakó, akik mindent túlélnek, 2 perc alatt megtalálnak ezerévek óta eltünt izéket, és mindenhez is értenek.
Faék ehhez a filmhez képest atomfizika. Lényeg a látványos püfölése a másik nagy robotizének, amik elég változatosak, de teljesen értelmetlenek Smile Ahogy a film is, tökéletes agylekapcsoló, 1 perc alatt azt is elfelejted hogy egyáltalán megnézted a filmet. Nem szórakoztató mert tudod, aki kell megmenekül, és minden happy..
Lehet bealudtam alatta vagy 10 percet de fel se tünt Smile

2/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
Tyler Rake   - Kimenekítés 2  -


Halhatatlan barátunk visszatér. Kétségtelenül remekül összerakott nagyon látványos akciódús első rész után, ami sikeres volt, naná hogy kellett folytatás. Így Thor Smile barátunkat összeszedik az iszapból,  összerakják, és elmegy üdülni, gyógyulni kies osztrák havas tájakra. De hát a buli itt is eléri. Jön a rejtélyes ember, és emlékezteti hogy volt régen egy családja, és mit tesz az ég, a sógornője a grúz rmaffia fejeséhez ment hozzá..és épp fasírtban van a családdal, ami ott gyors elhalálozással szokott járni. Hősünk érzi a családi kötődést, így secpec alatt félholt sánta/bénából feledzi magát szupermenné megint, és nekivág. Valami börtönből kell kimenteni a csajt meg két gyerekét. Na itt a szarkavarógép a nagyobb gyerek, aki apai hatás alatt romantikusan kalandosnak érzi apa pszhiho gyilkos szerepét, és nem akar a kimentő csapattal tartani. Persze a börtöncsapda kialakul, és rendes bunyó lövöldözés árán lehet csak kijutni, Tyler csapata odateszi magát kint, de bent neki apucit kell kiiktatnia a kijutásért és ez nem jó omen. Na rendesen leamortizálva Bécsig mennek ahol kezelés indul, de a kavarógép felnyomja a rejtekhelyet, és a grúz maffia kivégzőosztaga megérkezik Bécsbe, bosszút állni és indul a kőkemény buli.
Remek koreográfiák, mesteri kivitelezésű akciók tömege..látványos is és vérzős is, így hiteles, nem sérthetetlen senki. Aki bírja a kemény akciófilmeket amiket nem gondoltak túl, csak henteljünk, annak remek szórakozás. Jobban tetszett mint a borzalmas Wick 4.  Nekem az első rész jobban bejött, ott a Dakkai helyszín remekül illett hozzá, itt Bécs kicsit steril, de egész jó film azért ez is, és persze benne hagyták a  folytatást.

8/10
Válaszol
Férjhez menni tilos! (TV-film, 1963)
Egy anyagilag szorult helyzetben lévő nyomozó elvállal egy ügyet, mely során egy gazdag apa felbéreli, hogy kövesse a lányát, és akadályozza meg mindenáron, ha bármely férfi esetleg közelebbi viszonyba akar vele kerülni. Pechjére nem a lányt, hanem annak barátnőjét követi, akinek történetesen egy megadott időn belül párt kell találnia, hogy megkapja az örökségét.
Maga az alapötlet érdekes, de abszolút nem kötött le, bármilyen neves színészek is szerepeltek benne. Vígjátéknak nem vígjáték, drámának pedig nagyon nem dráma.
4/10

A lőcsei fehér asszony (TV-film, 1976)
Ismerős volt a cím, de sohasem jutottam el addig hogy meg is nézzem ezt. Nulla előismerettel ültem le előtte, abszolút nem tudtam, hogy most mely időszakban is játszódik Smile 
Tehát Rákóczi és a kuruc-labanc harcok idején Lőcsét ostromolják a labancok, de város még kitart. A kapitánynak a felesége megelégelve a háborút, átjátsza a várost a labancoknak bizonyos feltételek esetén. Emiatt a kurucok számára áruló lesz, a labancok pedig csak részben tartják be a nőnek adott igéretet. Végül mindkét oldal kitagadja, bár kap egy utolsó utáni esélyt a kurucoktól.
Amikor egy művészfilmes (Maár Gyula) próbálkozik TV-filmmel. Jobban rá kellett volna feküdni a forgatókönyvre.
Ami ötletes volt a filmben (Operatőr: Ragályi Elemér), hogy a nagy tömegjeleneteket kompenzálva sokszor a szűk térben vagyunk a nő emeleti szobájában, amely a város fő terére néz és az ablakból követjük a sokszereplős eseményeket.
Így csak 5/10

Nem sok TV-filmet láttam az m3.hu-n, de eddig csak az Indul a bakterház és az Othelló Gyulaházán TV-filmek jöttek be.

Long Story Short (2021)
Egy dramedy, de inkább dráma az elvesztegett időről. Egy halogató fickó (némi "beavatkozás" hatására) egyszer csak egyre kevesebb ideje marad a körülötte lévő emberekre, köztük a feleségére és a lányára.
Ausztrál film, de már az olaszok is remake-elték.
Kicsit a Groundhog Day-re hajaz (utalnak is a filmben rá), de annyira viszont nem jó.
5/10

Szerelmes SMS (2016) - Love Again (2023)
Bájos kis romkom egy csajról, akinek meghal a pasija és hogy feldolgozza barátja halálát, elkezd sms-eket küldeni a halott barátja telefonjára. Azonban a számot a mobilszolgáltató újra kiosztotta és egy sportújságíró kapta meg aki próbál utánajárni hogy ki is lehet ez a titokzatos személy aki néha megható üzeneteket küld neki. Naná hogy össze is jön a közös találkozó.
A német verzió nekem jöbban bejött, az amerikai lényegében módosítás nélkül egy az egyben átvette a német eredetit.
7,5/10 illetve 5,5/10

Ghosted (2023)
Nem egy romkom volt már ilyen felállásban: két összejött ember közül, az egyikről kiderül, hogy titkolja a másik előtt hogy titkos ügynök
Simán kihagyható. Még a Mila Kunisos budapesti kémes film is jobb volt ennél.
6/10
Válaszol
Adjunk a katonás vonalnak Smile


Kandahar

Régi kedves ismerősünk új szerepben domborít. Gerard Butler, most félig ilyen CIA magánzó kém vagy mi, és épp kiiktat Iráni atom izéket, de közben valami újságíró infót szerez a témában, és lebuktatja őt, amint épp Afganisztánban valami akciót tol. Na mivel hirtelen sokat ér a feje kb minden bandának a környéken, főleg Iránnak, így menekülés van, kissé gyengus  öreg partnerével pár 100km kell áthaladni ellenséges területen, a kimentési pontig. Szóval semmi új, akciók, kissé gyenge cgi és béna ügyeskedés, Butler hozza a kiöregedő de kemény csávót. Elmegy kategória film, sokat nem veszít aki kihagyja.

5/10


The Covenant

Na ez már sokkal jobb. Mert valós és létező problémát dolgoz fel. Ugye Afganisztánban rengeteg tolmács segítette az amcsikat míg ott voltak, mikor kimentek,  a tálibok rendesen kiirtották az ott hagyottakat családjukkal együtt. Na ez az alapja a sztorinak. Egy osztag felderítő küldetés során kőkemény harcba kerül, és hát a vezető és a tolmács kivételével ott maradnak. Remek hiteles brutális tűzharcok, ezen a téren elképesztően jó a film. Na a tolmács kimenti megsebesült főhőst, aki hazakerülvén rájön, segítője kis családjával ott ragadt, és hát népi hős, így a tálibok elképesztően keresik, ki kéne menteni, mert tartozik neki. Hiteles jó sztori, persze ez happyendes, de a film végén jelzik, sajnos százakat otthagytak és így őket kivégezték a tálibok kegyetlenül. Tanulságos jó film.

8/10
Válaszol
Oppenheimer 

[Kép: 3gSmpSR.jpeg]

Az Oppenheimer egyáltalán nem könnyű film, és a 3 órájával nem is rövid (2 óráig bírtam, a bomba letesztelése után úgy voltam, hogy vagy az én hólyagom is úgy fog robbanni, vagy kifutok a mosdóba). Három szálon indul el egyszerre a cselekmény: egyrészt láthatjuk azt, ahogy a Truman-kormányzat alatt megbecsült és elismert Oppenheimerből az Eisenhower-korszak során egy meglehetősen kemény bizottsági meghallgatással kegyvesztett személyt csináltak (tudjuk, mennyire "szerette" Eisenhoover az elődjét). Ahogy halad előre a meghallgatás, szépen lassan megismerhetjük a címszereplő szinte teljes életútját (25-30-as éveitől), ez lesz a sztori második fontosabb csapásvonala. Tanulmányaitól indulunk, nyilván végigmegyünk az egész Manhattan-terven, annak sikerén, később pedig a hidrogénbomba kapcsán felmerülő kételyeken is. Mindezeken túl azonban kapunk egy harmadik réteget is, a Robert Downey Jr. által alakított Lewis Strauss saját bizottsági meghallgatását, ami a film legnagyobb fordulatait tartogatja.
A legizgalmasabb és legnagyobb hatásértékkel bíró jelente a filmnek vitathatatlanul a Szentháromság-hadművelet (Trinity) névre keresztelt kísérleti robbantáshoz kapcsolódik. A rendező ezekben a valóban torokszorító pillanatokban annak ellenére képes csúcsra járatni a suspense-t, hogy aki valaha fogott már a kezében középiskolai történelemkönyvet, az pontosan tudja, hogyan végződött az emberiség történelmének egyik legkockázatosabb vállalkozása.
A kioltott és a megóvott életek számolgatásával, a Hirosimára és Nagaszakira 1945 augusztusában ledobott atomtöltetek költség-haszon elemzésével nem dr. J. Robert Oppenheimernek kellett volna foglalkoznia. Különben is, saját állítása szerint soha nem volt jó matematikából. De ha valakit a Time magazin az "atombomba atyjának" nevez, azt holtáig nyugtalanítani fogja, mire használták fel a teremtményét. Elvégre Oppenheimernek nemcsak atombombája volt, hanem lelkiismerete is.
Elképesztően látványos alkotásról van szó, olyan filmről, amely sok szempontból megváltoztathatja az ember gondolkodását. A film nemcsak az atombomba létrehozását mutatja be, de a hatásáról is gondolkodik, ráadásul nem könnyen megválaszolható erkölcsi kérdések sorát is felveti. Például azt, milyen szerepe lehetett a tudósoknak abban, hogy egyetlen világhatalom se legyen az atombomba kizárólagos birtokosa, hanem létrejöjjön a világban valamiféle egyensúly. Másrészt az a boszorkányüldözés, amelyet Oppenheimer ellen folytatnak a II. világháború után, túl nagy hangsúlyt kap a filmben. Olyan érzésünk van, mintha a történetmesélés nagyobb része menne el ezzel: Oppenheimer kommunista múltjának kutatásával, karakterének gyilkolásával, lejáratásával. Hogy minderre miért van szükség, azt nem mondja ki a film didaktikusan, arra a nézőnek magának kell rájönnie.
Kb. 2/3-át megértettem, akinek nem fűlik hozzá a foga, annak ott a Barbie.  [Kép: BdhQwsS.png]

Mondtam a chat topiknál Pearl Harbor 80. évfordulóján, hogy személy szerint több jót látok abban, hogy ilyen fegyverek léteznek a világon, mintha nem volnának, ugyanis ezen nélkül, meglátásom szerint 45 óta, egy biztos, de talán két újabb világháború is lett volna, de még a legelvetemültebb diktátorok is tisztában vannak vele, hogy egy atomháborúnak nem lennének nyertesei, és annál jobban ragaszkodnak az élethez. Remélem, egyikük sem cáfol rám. Undecided
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • l.a.c.y., Maminti
Válaszol
Thumbs Up 
Amikért érdemes várni az őszt:



und

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Barbie


Hát...nagyon erős előítéletekkel álltam neki, mert ugyan a kritikák meg visszajelzések szerint nem rossz film, de azért..Barbie? rózsaszín nyál meg Ken? nemá..Mindig utáltam őket Smile

De meg kell mondjam a film szórakoztató a maga kissé kretén debil módján, mert azért csak amcsiknak készült, ott meg a mintafilm készítés évtizedekre rúg vissza. Tanítsuk meg a gyerekeknek, felnőtteknek, hogy tolerancia meg szeretet, de azért ne tudjanak sokat a pasik Smile Meg a gyermekek ne lázongjanak már annyira a szülők ellen. Nem tudom,  amcsiban ez szinte minden filmben benne van, bunkó gyerekek a szegény szülőket bántják Smile
Szóval Barbie-nak rá kell jönnie az élet nagy értelmére és céljaira, meg egy lányos anyát is helyre kell tennie a gyerekkel együtt, nagyon nehéz dolga nincs... közben gyenge Mattel reklám is fut néha, Kennek van egy iszonyat béna zenei betéte, és kiderül hogy ahogy Barbie örül egy nőgyógyászati vizsgálatnak, úgy nő még nem örült ennek a földön. Érdemes megnézni? hát ezt mindenki maga döntse el..én nem bántam meg, de nem nézem meg mégegyszer. Robbie persze jó benne, csini a csaj de azért az idő vasfogát nem tudták eltüntetni..Gosling, öregszik vagy mi? Smile Ferrer meg az aki és amit várunk tőle. Kedves kikacsintások vannak a filmben..

6/10

UI: mondjuk ezt a világrajongást nem nagyon értem, de hát ki vagyok én? Smile
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég