This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
#61
Don't Panic: The Truth About Population (2013) - 10/10
Válaszol
#62
Deadpool 2
Asszem túltolták a hülyeséget benne meg a sztori nulla volt.
Mivel nem nézek,pláne nem járok moziba vígjátékért ,igy mondhatnám ezt a filmet hiánypótlónak..
6/10
(nagyon kellett pisilnem a végén
volt a legvégén valami "kisfilm")
Válaszol
#63
Solo


Direkte nem írtam hogy Star Wars történet,
EZ nekem a legrosszabb Star Wars film, sőt..egy átlagos akciónak is gyenge..nyálas, klisés, unalmas....gyerekes, sőt dedós, az a menekülés a nemtommi elől, a "nagy elnyelőnél" röhejes és ehh..
Ez már megalázása mindannak ami nekem A Csillagok Háborúja volt..
Ráadásul a film 90%-a töksötétben játszódik, összevissza rángatott képpel..
ILYET SOHA TÖBBET nem kérek!
akkor inkább ne legyenek Star Wars filmek..
De rossz volt ez..

2/10  mert azért..
Válaszol
#64
A Bosszú - Revenge (2017)

[Kép: f3tfyr.jpg]

Akinek bejönnek ezek a ultra brutális francia horror cuccok, mint a Magasfeszültség (2003), A betolakodó (2007), Mártírok (2008),
szerintem ezt is szeretni fogja.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=YTJrztVvmx0

Hang nélkül - A Quiet Place (2018)

[Kép: okrdpz.jpg]

Az alapötlet nagyon egyszerű, kussolj, különben meghalsz. Ennyi és ez pont elég volt egy jó horrorhoz. Hasonlóan a Bosszúhoz, sokan
belekötöttek ebbe is, bizonyos logikai bakik miatt. Viszont összességében ez is annyira jól volt megcsinálva, hogy ez nem tudott érdekelni,
számomra nem rontotta le az élményt, nagyon tetszett ez is. És még jön az Örökség, amit az év (egyik) legjobb horrorjakét emlegetnek.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=p9wE8dyzEJE

Solo: Egy Star Wars-történet (2018)

[Kép: 2z57q0h.jpg]

A "Nagy sóhaj" díj e havi nyertese a Solo... Ennyire lélektelen, semmilyen mozgóképi terméket már régen láttam. Nálam már a Zsivány egyes
is nagyon hasonló volt, nem felháborítóan rossz, egyszerűen csak  olyan se íze, se bűze mozi.

5/10
Válaszol
#65
Jurassic World: Bukott birodalom (Jurassic World: Fallen Kingdom)

[Kép: jurassic-world-bukott-birodalom_prev.jpg]

Folytatás soha nem működött még ennyire. Nekem három éve a Jurassic World is eléggé bejött, szerencsére a Jurassic World: Bukott birodalom levetkőzte azokat a gyerekbetegségeket, amelyeket részben Colin Trevorrow lágy szívének köszönhetünk, részben pedig az íróknak, akik képtelenek voltak szituációkhoz méltó monológokat rittyenteni. Minden viccet félretéve kevés folytatás van, ami elmondhatja magáról, hogy jócskán felülmúlta elődjét! Nyilván az is benne van a pakliban, hogy tovább...
Válaszol
#66
Jurassic World: Bukott birodalom

Képtelen voltam végig nézni, hogy ezt valaki filmnek, és jó filmnek értékelje..pfff
egy értelmetlen katyvasz idiótaság, egy percet se ér az életemből..egy cgi hányás brrrrr...
Ehhez képest az első rész egy filmtörténeti monumentális alkotás..


ez: 0.0000/10 sőt -5/10

a legszarabb valami amit néztem egy darabig..
Válaszol
#67
Úgy látom megoszlanak a vélemények a Jurasic parkos filmről
Igaz nálam kizárt,hogy elmenjek egy ilyenre moziba.

Titán
Kihalóban az emberiség vagy a bolygó asszem.
Van egy bolygó amin lehetne élet de csak génmanipulálva,na de ,hogyan meg blabla
6/10
Válaszol
#68
A zátony (The Shallows)

[Kép: a-zatony_prev.jpg]

Wáó! Kevés fóbiám van, de a tóban-tengerben fürdés abszolút ilyen. Habár voltam már mindkettőben, valahol tudat alatt mindig is foglalkoztatott, mi lenne, ha egy ismeretlen eredetű lény rám/ránk támad, amikor a vízben vagyunk tökre kiszolgáltatott helyzetben?! Nos, A zátony erre világít rá piszkosul őszintén és határozottan, valamint az is fix, hogy ezek után mégúgy se vágyok tengerbe... Jaume Collet-Serra megint nagyszerű munkát végzett rendezés terén. Habár tovább...
Válaszol
#69
Revenge (2017) - 8.5/10
Black Panther (2018) - 6.5/10
Pacific Rim: Uprising (2018) - 6/10
Tomb Raider (2018) - 5.5/10
Válaszol
#70
Örökség (Hereditary)

[Kép: oeroekseg_prev.jpg]

Így kell debütálni, ahogyan azt Ari Aster csinálta. Az Örökség a Sundance Film Fesztiválon mutatkozott be, aztán az SXSW közönsége is szemügyre vehette mielőtt a világ legtöbb országában is vásznakra tűzték. Nos, igazándiból az Örökség jó eséllyel kétesélyes thriller, vagyis vagy beszippantja a nézőjét és két órán keresztül el sem ereszti, vagy teljesen semleges hatást gyakorol rá. Nálam előbbi következett be, és tovább...
Válaszol
#71


Épp most olvastam ezt a részt. Nekem tetszett, bár az nem mindennapi dolog, hogy egy könyv 4. részét egy másik iró vegye át, de szerintem megállta a helyét.
Viszont, ami ezt a filmet illeti - se Daniel Craig, se Rooney Mara, se Michael Nyqvist (aki ugye meghalt a valóságban), se Noomi Rapace nem játszik benne. Confused
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#72
Ocean's 8 - Az évszázad átverése (Ocean's Eight)

[Kép: oceans-8_prev.jpg]

Kissé zsúfoltra sikerültek az elmúlt napjaim, így megcsúsztam kicsit az Ocean's 8 írással, de most már itt vagyok. Hogy miért volt fontos ezt leírnom? Mert nagyon halványan, de csalódottan emlékszem vissza a péntekre, avagy elég vegyes érzéseim vannak a női főszereplős majdnem reboottal kapcsolatban. Gary Ross (Az éhezők viadala, Vágta) egy jó rendező, és ez a szerencséje az Ocean's 8-nek. Ross egy remek hangulatban lepergős, lényegében sehol el nem laposodó popcornfilmet készített, ami nem váltja meg a világot, ugyanakkor nem is lehet rá sok rosszat mondani. Egyetlen tovább...
Válaszol
#73
Hang nélkül (A Quiet Place)
[Kép: hang-nelkuel_prev.jpg]
Sci-fi vagy művészdráma? Egyes emberek számára ez ijesztően hangozhat, de ez nem az ő filmjük lesz. Gondolkodom egy ideje, hogy hová sorolnám a Hang nélkül-t, de nem jutok egyről a kettőre és talán nem is fontos. Bennem sok minden megfogalmazódott ebben a 90 percben, többek közt az is, hogy részben jó lett volna moziban látni, másrészt viszont tuti lett volna a teremben legalább egy ünneprontó, így örülök, hogy itthon néztem egy valamirevaló hangrendszerrel. Nagyon fontos a hangolás, és ezzel nyilván nem mondok újat, hiszen kulcsfontosságúak a Marco tovább...
Válaszol
#74
Sicario 2 - A zsoldos (Sicario: Day of the Soldado)

[Kép: sicario-2-a-zsoldos_prev.jpg]

Egy ilyen második rész után nem tudom, hogy akarok-e harmadikat. A Sicario - A bérgyilkos a semmiből robbant be nálam kultuszfilmmé, kétszer is újranéztem a premier óta, így nem csoda, hogy a Sicario 2 - A zsoldos egyrészt nagyon várt idei nyári akciófilmként élt a fejemben, másrészt csupán annyit vártam el, hogy legyen annyira pörgős, tökös és kegyetlen, mint a felvezetés. Úgy tűnik viszont, hogy Denis Villeneuve hiányát nem sikerült áthidalni a helyére érkező Stefano Sollimával. A tovább...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
#75
Haverok harca (Tag)

[Kép: haverok-harca_prev.jpg]

Tegnap délután hirtelen felindulásból jegyet váltottam a Haverok harca című vígjátékra, amelynek előzetese fogott meg valamennyire. Délben még közel sem voltam biztos, hogy este mozizni fogok, ám végül azt kell írnom, hogy nem bántam meg a dolgot. Kifejezetten szórakoztatóra sikerült, az pedig csak hab a tortán, hogy Jeff Tomsic első mozifilm rendezéséről van szó - leginkább tévés frontról lehet ismerős a tag neve. Örülnék, ha tovább...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • adathor
Válaszol
#76
Thumbs Up 
I saw the devil/ Ang-ma-reul bo-at-da   9/10

[Kép: showImage?type=article&sizing=0v&id=2575]

Egy titkos ügynök egy sorozatgyilkos nyomába ered, miután az megölte menyasszonyát. Az egyszerű bosszúnál azonban sokkal kegyetlenebb sorsot szán neki.
Ezt ki ne hagyjátok, testvéreim, mert irtó jó.  Van benne brutalitás (ezért nem mindenkinek ajánlom), de van benne humor is - legalábbis én párszor jót nevettem. Big Grin
Aki unja már az amcsi remake-eket, kóstoljon bele a dél-koreai filmvilágba is. Cool
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Don Camillo, Mr. Bishop®
Válaszol
#77
Felhőkarcoló

Ezt mintha már láttam volna, egy sokkal de sokkal jobb filmben...és Bruce Willis ezerszer hitelesebb volt..

loptak még a Pokoli toronyból a DieHard4-ből, Bruce Lee filmből..(Sárkány közbelép)

Ez unalmas klisé halom, valaki aggódott egy percig is a gyerekekért? bárkiért?? fizika logika nulla szinten..90% töksötétban játszódik..az egésznek kb semmi értelme..se füle se farka..és még csak látványos se volt különösebben

gyenge  2/10
Válaszol
#78
Összegyűlt pár filmem az utóbbi időben. Rövid kritikáim:

Kill Switch (2017)
Közeli jövőben járunk, ahol egy új energiaforrást tesztelnek, de kissé "félresikerült" a projekt. Ugyanis az egyik szakember (Downton Abbey-ben és most jelenleg a Legionban szereplő fickó) egy másik világba találja magát, amely történetesen hasonlít a jelenlegihez.
Trailer alapján azt hittem, hogy csak FPS-es megközelítésű lesz a film (lásd Hardcore Henry), de kiderült, hogy folyamatosan a balesetet megelőző flasback jelenetek is tarkítják a filmet. Csak az FPS rész miatt érdekelt volna a film Sad
5/10

A múmia - The Mummy (2017)
Sokat markol, de keveset fog a film.
Nagyban a stúdió hibája, hogy
  • A-listás sztárokat igazoltak le (a készülő Monster Universehez) egy jobb forgatókönyv írása helyett
  • Állítólag Tom is beleszólt a kreatív folyamatokba, ami elég kockázatos a stúdiónak a filmipar egy olyan időszakában, amikor a nagy studiók manapság a garantált franchise-okkal tudnak nagyot pénzt szakítani.
A film profittal zárt végül a wiki szerint, de nyilván az Universal sem 60-70 milió dollárt akart rajta "szakítani". A sztori elég egyszerű (Megtalálnak egy szarkofágot Tomék amit nem kellett volna), de annyira nem jó, hogy hetekkel később visszaemlékezzek valami emlékezetes jelenetre belőle
4/10

Every Day (2018)
Tini romantikus sci-fi. Nem kell nagy fordulatokra számítani a trailer alapján.
6/10

Tűzgyűrű - Lázadás - Pacific Rim 2: Uprising (2018)
Hit and miss.
Ahelyett, hogy csináltak volna egy jó kis folytatást egy újabb kickass női karakterrel (szerinem ez külöböztette meg a többi sci-fi monsteres filmről), egy új tini csapat összeállításáról szól a film. Meg persze jönnek az újabb kaijuk is.
4/10

The Last Movie Star (2017)
Ez a film Burt Reynolds jutalomjátéka.
Egy idősödő egykor szebb napokat élő szupersztárt meghívják egy filmfesztiválra, ahol életműdíjat adnak neki. De mire odaér kiderül, hogy egy csupán egy lelkes fiatalokból álló filmes közösség az, akik a díjat odaítélték. Eközben újraértékeli az életét és karrierjét.
Játszhatta volna Burt önmagát is hiszen nagyon sok hasonlóság van közte és az általa játszott karakter karrierje között, Pláne, hogy visszaemlékezéses flasback-jelenetekben az ő régebbi filmjei köszönnek vissza
Egyetlen hátránya van, hogy az őt kisérő csajszin (Modern Family-s szemüveges lány) elég rövid nadrág volt. Amivel semmi bajom nincs, csak a filmnél voltak olyan pillanatok, amikor elvonta a figyelmemet Burtről.
7/10

(Biztos hogy nézni fogok klasszikus Burt Reynolds filmeket én még gondolat sem voltam a 70-es években, 80-as évek elején amikor ő a csúcson volt, kíváncsi vagyok a filmjeire)

Set It Up (2018)
Két nagy szigorú főnök titkárjai összefognak, hogy összehozzák a két vezetőt, és hogy végre leszálljanak róluk, de közben kettőjük között is kialakul valamilyen vonzalom. Láttunk már ilyet korábban.
5/10

Szűzörség - Blockers (2018)
Egy éjszaka történetéről szól a film, amikor három szülő rájön hogy a gyerekeik paktumot kötnek hogy szexelni fognak az iskolai báljuk estéjén
R-rated comedy, van egy-két durvább poén benne (hányos és a sörös jelenet)
Nem rossz, de szerintem azok a szülők jobban fogják élvezni, akiknek nem probléma a néhány korhatáros jelenet.
Amúgy a fimben a szülők inkább a főszereplők és nem a gyerekeik.
7/10

Vörös Veréb - Red Sparrow (2018)
JLaw krimis filmje pár magyar arccal apróbb szerepekben.
18+ karikás krimi, amelyben egy amerikai ügynök majdnem lebukik az orosz kapcsolatával, ezért az amerikaiak hazarendelik, Azonban újra visszahívják, mert az orosz informátor csak vele hajlandó találkozni. Erre válaszul az oroszok is ráállítanak egy vörös verebet az amerikaira, hogy megtudják ki az orosz informátor.
Emellett megtudjuk az egyik vörös veréb (JLaw alakítja) történetét is. Utóbbit foghatták volna rövidebbre, a film így is vagy 130 perces. Simán lehetett volna 90 perces is, pláne, hogy a film második fele, sokkal izgalmasabb volt, amikor a veréb már a terepen dolgozott és akkor indulnak be igazán az események.
7/10

Napos oldal - Silver Lining Playbook (2012)
Jó kis amerikai film két,  pszichikailag nem teljesen 100-as ember kapcsolatáról szól, ráadásul az ő környezetük sem teljesen tökéletes
8/10
Azt hiszem, hogy Jennifer Lawrence szinte csak egy figurát játszik a filmjeiben. Nem tudom, mennyi idő amíg Hollywood rájön erre. Mondjuk Hollywood nem csak a mesteri színészetről szól (lásd mondjuk Bruce Willis vagy Rock)
Mondjuk pont ebben a filmben tényleg jó volt.

The Big Sick (2017)
Jobbra számítottam, a film második fele belassul. Szerintem csak azért lett nagy hype-ja ennek a alacsony költségvetésű filmnek, mert az Amazon állt mögötte. Nyilván a film készítőjének más a véleménye, mivel részben az ő életén is alapul ez a film Smile
5/10

Anon (2018)
Sci-fi. Amanda Seyfried és Andrew Niccol második sci-fije az In Time után.
Jövőben az emberek afféle internetes kapcsolatban állnak egymással. A rendőrségnek pedig van egy belső adatbázisa: az 'Éter'. Ezt hasznosítva a nyomozók felhasználják azokat a videó felvételeket, amelyeket az áldozatok a haláluk előtt láttak a saját szemszögükből. Viszont olyan esetek kerülnek elő egyre többször, amikor az áldozatoknak a videofelvételét megbuherálják így nem lehet tudni, hogy ki a gyilkos. A nyom egy Anon nevű hackerhez vezet...
Kicsit olyan film noiros sci-fi. Sok volt a belső jelenet. Így utólag tűnt fel, nem zavart a filmnézés alatt. Egynek elmegy.
7/10

Sötétségben - In Darkness (2018)
Natalie Dormer mozifilm, amit a pasijával csinált.
Már jópárszor látott történet: Vak lány szemtanúja lesz egy gyilkosságnak. Annyiban más, hogy még behoztak egy bosszúsztoris szálat is. Remélem ez nem spoiler. Operatőri munka jó lett.
6/10
Válaszol
#79
Felhőkarcoló (Skyscraper)

[Kép: felhokarcolo_prev.jpg]

Aki szerint rossz film a Felhőkarcoló, annak üzenem, hogy nincs szíve! Az idei nyaralásom miatt a premier hetén kimaradt Rock legújabbja, és soha ne induljon rosszabbul a hét, mint ma. Ez idő alatt nyilván sok mindent lehetett hallani erről az anyagilag becsődölt filmről, ugyanakkor ez nálam mit sem von le az értékeiből, amelyet nagyrészt egyértelműen a Sziklának köszönhetünk. Úgy tűnik, hogy Rawson Marshall Thurber (Kidobós, Családi üzelmek) is megtanult jobban rendezni. Nem tovább...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • Agi83
Válaszol
#80
A Hangya és a Darázs (Ant-Man and the Wasp)

[Kép: a-hangya-es-a-darazs_prev.jpg]

Peyton Reed hozta a tőle elvárt szintet és egy újabb családias légkörű szuperhősfilmet tett le az asztalra. Néhány évvel ezelőtt A Hangya jobban tetszett, mint most a folytatás, ám ezt kizárólag az akkori eredetiséghatásának köszönheti, hiszen a semmiből bukkant elő egy miniatűrre zsugorodni képes szuperhős. A Hangya és a Darázs készítői furmányos húzásokat tovább...
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég