This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Mandy (2018)

[Kép: 33m7eh3.jpg]

Nicolas Cage vs. Jesus Freaks. A történet faék, sima bosszú sztori, a megvalósítás, a színészek, fényképezés, zene, HANGULAT viszont első osztályú.
Nagyon lassan indul be az egész, kell hozzá egyfajta hangulat, hogy működjön, de annyira elszállt, elborult az egész, hogy a sok egyen, futószalag
mozi után igazi felüdülés volt látni valami mástSmile Végre egy igazán jó Nicolas Cage film. Október végén itthon is jön dvd-n és bluray-en.

8/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • bubu001
Válaszol
Jó képek!
Lehet belenézek!
Válaszol
Thumbs Down 
Nem tudok egyetérteni az előttem szólóval. Big Grin

Nem tudnának annyit fizetni, hogy megnézzek egy, az elmúlt 10-12 évben készült Nicolas Cage filmet. Confused
Vele jó csak a Szikla meg mondjuk a Fegyvernepper volt (mai énemnek nemigen lenne már türelme a Tolvajtempóra sem). 
De amikben az elmúlt jó 10 évben játszott... Cry Sick Undecided
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Predator  A Ragadozo 2018

Komolyan meglepődtem, ez egy nagyon szórakoztató remekül megcsinált film, látványos, jól illeszkedik az előző történetekbe, rengeteg egész jó poén van benne, jó harcok, elég durva is, ahogy kell egy Ragadozótól, ügyesen újítottak, nem felborítva az eredeti történet lényegét..
persze jó része éjjel történik, mert mért ne ? Smile
De korrektül megcsinált, jó kis film..ajánlott kategória

nálam simán   8/10
Válaszol
(2018-09-23, 21:30:27)George Bailey Írta: Nem tudok egyetérteni az előttem szólóval. Big Grin

Nem tudnának annyit fizetni, hogy megnézzek egy, az elmúlt 10-12 évben készült Nicolas Cage filmet. Confused
Vele jó csak a Szikla meg mondjuk a Fegyvernepper volt (mai énemnek nemigen lenne már türelme a Tolvajtempóra sem). 
De amikben az elmúlt jó 10 évben játszott... Cry Sick Undecided

Egyetértek veledSmile Engem is meglepett, hogy ez a mozi mennyire jó. Azért ha követed a filmjeit, látszik, hogy a sok szemét közé, azért mindig elpottyant
egy-egy  kis gyöngyszemet pl a 2013-as Joe. Azóta én se láttam tőle jó filmet, idáigSmile
Válaszol
Budapest Noir (2017)
Az előzetes hírek (sikeres könyvsorozat) alapján jóra számítottam. 
Alapsztori: egy bűnügyekkel foglalkozó újságíró egy női holttestben felismer valakit, akit már korábban látott illetve korábban az egyik rendőri vezető asztalfiókjában lévő fotón is ez a nő szerepelt. Saját szakállára elkezd nyomozni, azonban kiderül, hogy a szálak felsőbb körökhöz vezetnek...
A sztori maga faék egyszerű: megtudunk valamit A-tól, modja, hogy B többet tud ezért hozzá megyünk, ő C-hez irányít és így tovább.. a végén pedig Z lesz a gyilkos.
Kritikaként fogalmazták meg, hogy milliárdos költségvetés ellenére tévéfilmes jellege van. És tényleg. Nem varnám Ragályi Elemér nyakába, de az a nyomott skandi noiros hangulat nyomokban sem fedezhető fel itt. A szereposztás so-so elmegy, bár a főszereplő karakterét szerintem kissé darkosabbá és kimértebbé tehették volna.

A film sajna 4/10 , a sztori gyenge a vizualitás pedig abból állt, hogy régi Budapesti épületek között sok ember mászkál '30-as korabeli ruhákban. A könyvet ettől függetlenül ki fogom olvasni, ha már olyan sokat írtak róla

Rubinrot - Rubinvörös (2013)
Német young adult sci-fi egy német könysorozat alapján.
Mortal Instruments: City of Bones-hoz képest sokkal jobb lett, az nekem zavaros film volt. Jó volt a szereposztás is.
Két fiatal képes időutazásra és ezt a képességet egy titkos társaság (Páholy) fel is használja.
Az itthon is népszerű könysorozat három könyvből áll, mind a hármat megfilmesítették, de annyira nem lett nagy siker (Németországban filmenként kb 500e nézőt hozott~ az kb. 10 millió euró)
Délutáni tévézésnek tökéletes. Fura volt úgy nézni a filmet, hogy Londonba játszódik angol karakterekkel, miközben német produkció volt német színészekkel (feliratosan néztem) Smile
6/10 

To All the Boys I've Loved Before (2018)
Netflixes cucc, de valójában csak vettek egy indie-filmet:
Egy csajszi szerelmes levelekben vallja be szerelmét a barátainak. Azomban egyik nap a levelek eltünnek és a barátoknál kötnek ki. Történetesen az egyik levél a csaj lánytesvérének barátjának szólt, akibe titkon szerelmes volt. De épp korábban szakítottak a lánytesóval...Dráma! Smile
Amerikai indie-filmek jellegzetességei: kevés cselekmény, sok beszélgetés.
5/10
Válaszol
(2018-09-27, 21:06:36)kiskiraly Írta: Budapest Noir (2017)
Az előzetes hírek (sikeres könyvsorozat) alapján jóra számítottam. 
Alapsztori: egy bűnügyekkel foglalkozó újságíró egy női holttestben felismer valakit, akit már korábban látott illetve korábban az egyik rendőri vezető asztalfiókjában lévő fotón is ez a nő szerepelt. Saját szakállára elkezd nyomozni, azonban kiderül, hogy a szálak felsőbb körökhöz vezetnek...
A sztori maga faék egyszerű: megtudunk valamit A-tól, modja, hogy B többet tud ezért hozzá megyünk, ő C-hez irányít és így tovább.. a végén pedig Z lesz a gyilkos.
Kritikaként fogalmazták meg, hogy milliárdos költségvetés ellenére tévéfilmes jellege van. És tényleg. Nem varnám Ragályi Elemér nyakába, de az a nyomott skandi noiros hangulat nyomokban sem fedezhető fel itt. A szereposztás so-so elmegy, bár a főszereplő karakterét szerintem kissé darkosabbá és kimértebbé tehették volna.

A film sajna 4/10 , a sztori gyenge a vizualitás pedig abból állt, hogy régi Budapesti épületek között sok ember mászkál '30-as korabeli ruhákban. A könyvet ettől függetlenül ki fogom olvasni, ha már olyan sokat írtak róla

A helyedben kiolvasnám az összeset: a legelső a Szélhámos Budapest, ez a 2. kötet, aztán jön a Bűnös Budapest, majd a Budapesti kém, aztán a Budapest romokban,
és a legutolsó a Budapest novemberben.
 
Show Contentspoiler:


Olvastam az egészet. Elég jó volt.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Napszállta (2018)

A nyitójelenet: Egy nő kalapot próbál, mígnem kiderül, hogy hogy ő egy Leiter-lány, az ő családnevét viselő kalapszalon egykori tulajodosának a lánya. Feljött Budapestre hogy megtudja mi történt a rég nem látott családtagjaival.
Mindenhol
  • vagy döbbenet fogadja, amit meghallják a családnevét
  • vagy tanácsolják neki (köztük a új kalapszalon tulajdonosa), hogy ne kutakodjon a múltban, inkább menjen haza
Lassacskán egy történet kezd kibontakozni, amelyben megtudja mi van a bátyával, akiről kiderül, hogy életben van és hogy mi történt a családjával és a kalapszalonnal.

Ez a 'nyomozása' volt nekem nehezen emészthető, mert sokszor kiszámíthatatlanul csapong az amúgy kissé fura női karakter az emberek által adott nyomok között, hogy megtudja a 'titkot' (szinte mindig falakba ütközik, így 1,5 óra után kezdtem unatkozni kicsit), ráadásul a Saul fiában megszokott rövid dialógokkal.
Picivel jobbra számítottam. A forgatókönyvön és a dialógokon lehetett volna mit csiszolni.
Ha már Saul fia: vizuálisan is szinte ugyanaz a film (arc közeli képek, pöpec hangutómunka). Részben ez jó is volt, amikor pld. érezni lehetett a Monarchia-beli pezsgést Budapest utcáin. Vagy amikor egy házba beszűrődik a város zaja (lovaskocsik, rikkancsfiúk, stb...).
Viszont egy majd 2 és fél órás filmet így végigülni kicsit fárasztó volt.

Show ContentSpoiler:

Egy monarchiabeli társadalomkritikával teletűzdelt thillert kaptam, de maga a film egy döcögő dialógokkal teletűzdelt forgatókönyvön alapul.
Kaszting okés volt. Dobos Evelint a kalapszalont írányító lányt jó volt látni az Egynyári kaland-tól kissé eltérő szerepben. Ráadásul befestették a haját ettől egy hitelesebb, idősebb és komolyabb karaktert tudott alakítani. Először fel sem ismertem.

A film megvalósítása és látvány 9/10
de a forgatókönyv 4/10
A film olyan erős 5/10
Válaszol
Peppermint - A Bosszú Angyala -

Írhatnám hogy tipikus, és az is, hogy klasszikus bosszúálló film, mert az, hogy magányos hős kiírtja a fél alvilágot, mert azt csinálja..a családját megbosszulva, mert bosszul..Smile
klisé hegyek, de érdekes módon mégis szórakoztató film volt, olyan John Wick stílusban csak Gardnerrel...és annál kicsit hitelesebben..érzelmekben és a fájdalomnak volt tartalma..értelme..
de azért ilyet már láttunk, kb 100x

6/10
Válaszol
Pappa pia (2017)

Történet egy srácról, aki megpróbálja megmenteni nagyapja csónakházát, úgyhogy azt romkocsmává alakítja és bevételeiből akarja fedezni az öreg adósságát. Mindezt pedig egy táncoscsapat segítségével, akik egész filmen át követik őt mindehova. Jól értettétek: MINDENHOVA. Persze lesz nagy meglepi amikor kiderül, hogy a csónakházat venni akaró, gonosz válalkozó egyik jobbkeze történetesen a srác ex-barátnője.

Hátb+. Ez rettenetes volt. Mintha Sas Tamás csinált volna musicalt a 2000-es évek elején.

Minden színész komolyan veszi a filmet, ettől még gázabb az egész. Kivétel Stohl, aki kivételesen jól ripacskodik. (Tényleg, nem sértésképp). Az már egy intő jel lehetett, amikor a rendező nyilatkozta a premier idején, hogy amúgy nem érti a musical filmeket, hogy miért fakadnak dalra hirtelen az emberek. Ez meg is látszik a filmen.

És mégis magyar ember módjára végignéztem, mert nem tudtam eldönteni, hogy miért is kerülhetett ez 1 milliárd Ft-ba.

4/10

Istenem, csak remélem, hogy az általam még nem látott Made In Hungária ennél jobb.
Válaszol
Venom

[Kép: venom_02.jpg]

Amennyire tartottam a Venom minőségétől, épp annyira kellemes élményekkel távoztam a moziból, habár azt megjegyezném, hogy a rendezői székbe helyezett Ruben Fleischer (Gengszterosztag, Zombieland) munkáit a legtöbb esetben mindig szívesen fogyasztottam. Ez a tény pedig a Venom esetében sincs másként, sőt! Nem tovább...
Válaszol
Venom

Pár értékelhető poén kedvéért nem érdemes végigszenvedni..rengeteg unalmas üresjárat, kínos mellékszereplők..uncsi kiszámítható vég
kaptafa szuperakármi film
megint

2/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • mata
Válaszol
Vélemények a First Manről? Érdemes elmenni rá? Huh

https://www.imdb.com/title/tt1213641/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Apostle - Apostol (2018) (NETFLIX)

[Kép: 348hite.jpg]

Csak annyit tudtam a filmről, hogy Gareth Evans új filmje, aki előtte a két Rajtaütést (The Raid) rendezte. Némi hasonlóság felfedezhető a
klasszikus 1973-as A vesszőből font emberrel, de ennél többet nem is mondanék. Számomra meg is van az év horrorja.

8/10

The Night Comes for Us (2018) (NETFLIX)

[Kép: 2jax2py.jpg]

És ha már Gareth Evans, akkor ez a film lehetne akár a Raid 3 is. Már-már az abszurdig fokozták a brutalitást benne, de akinek bejön az efféle,
akciófilmbe oltott Hullajó stílus, ne hagyja ki.

8/10
    
Going to Pieces - The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)

[Kép: 2nvw6mq.jpg]

Ez meg egy érdekes doku a szleser filmek történetéről. Aki számít a műfajban, az benne van.

A film online megnézhető itt:

https://www.dailymotion.com/video/x2k9vq9
Válaszol
Ready Player One (2018)
Speilberg nem fél bevallani, hogy lélekben még mindig egy geek '80-as évekből. Thanks Steven.
8/10 
Aki szereti a 80-90-es éveket, azoknak kötelező(!) ez a film.

Ghost in the Shell (1995) / Ghost in the Shell (2017)
Scarlett Johanson néz szomorúan lebigyeszett szájjal és harcol slow motionben. Kellett volna egy sokkal jöbb operatőr. Véleményem szerint látványilag olyan Ember gyereke-Szárnyas fejvadász féle feelingnek kellett volna átjönnie, hát nem sikerült. A zene brutálul ütött az animénél, ami itt is felhangzott, bár csak az end creditnél
Anime 8/10
Film 5/10

The Spy Who Dumped Me (2018)
A Melissa McCarthy-s kémes film ezerszer jobb ennél, Mila vicces is tud lenni (lásd Ted), Kate valamit ad hozzá a fimhez vicces sidekick-ként, de ennyi. Gyenge a forgatókönyv, bár jó akciójelenetek vannak benne
4/10

Szerelembe gurulva - Tout Le Monde Debout (2018)
Romantikus vígjáték egy világéletében hazudós fickóról, akit véletlenül tolószékben találnak és elindit egy újabb hazugságot, csak idővel közbe jön a szerelem is. A jobb poénok már el vannak lőve az előzetesben sajna, a film maradék részében pedig inkább a szerelmi szál a hangsúlyosabb. Aki jobban szereti a romantikus filmeket némi vígjátékkal azoknak ajánlott.
6/10
Picivel jobbra számítottam.
Válaszol
Star 
First Man 8,5/10

[Kép: aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kv...cwMS5qcGc=]

Damien Chazelle ezúttal a Holdra küldi Ryan Goslingot, hogy eljárja a Moonwalkert és énekeljen.  Big Grin Big Grin Big Grin  Na jó, nem épp.
1969-ben Neil Armstrong (Ryan Gosling) amerikai űrhajós volt az, aki első emberként a Holdra lépett, ahol az a bizonyos, híressé vált mondat - "Kis lépés ez egy embernek, de nagy ugrás az emberiségnek" - is elhagyta a száját. A film az ő szemszögéből mutatja be az akkor, az egész emberiség szempontjából mérföldkőnek számító történteket, illetve az utazást megelőző majdnem egy évtizedet, ami egyáltalán nem volt egyszerű és zökkenőmentes. 
Aki egy elejétől-végéig látványos/pörgő filmre számít, az messziről kerülje. Még csak nem is 3D-s.
Érik-e Ryan Goslingnak az Oscar?  Angel
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Felhőkarcoló

"Komoly "nevek voltak ,mind a két oldalon de ez sem segített,hogy unjam az egészet.
Egyszernézős..
Válaszol
22 mérföld

Nagyon kemény brutális akciófilm, kis csavarral a végén, de azért nem annyira meglepő. viszont igen látványos verekedések és tűzharcok benne..nem is rossz, persze a történet tele lukakkal és teljesen logikátlan..de kit érdekel? Smile

7/10
Válaszol
Az első ember (First Man)

[Kép: az-elso-ember_prev.jpg]

Mielőtt moziba mentem, valamennyire tartottam Az első ember megnézésétől, gyakran gondoltam arra, hogy ez inkább dráma lesz, mintsem űrsci-fi, amit majd nem tudok maradéktalanul élvezni. Nos, nem tudom, miért ittam előre a medve bőrére, hiszen Damien Chazelle (Whiplash) eddigi pályafutása során nem rendezett még olyan filmet, amit ne zabáltam volna két pofára. Ez alól természetesen Az első ember sem képez kivételt, amelynél a szűk két és félórás játékidő sem hozott túl sok tovább...
Válaszol
22 mérföld (Mile 22)

[Kép: 22-merfoeld_prev.jpg]

Peter Berg és Mark Wahlberg házasságából újabb gyerek született, ez a 22 mérföld, amelynek előzetese egészen meggyőzött, ezért is került azonnal napirendre a film. Kicsit azonban olyan érzésem van, hogy hamar feledésbe merül majd, mert egy jó akciófilm, ha az összképet nézzük. Egynek viszont tovább...
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég