This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Sötét elmék (The Darkest Minds)

[Kép: soetet-elmek_prev.jpg]

A zsúfolt augusztusi rohanásban a Sötét elmék kimaradt, és néha ahogyan azt hozni szokta a papírforma, nem is olyan nagy baj, hogy itthon töltöttem el vele ezt a 100 percet. Nem tudom, hogy min ment el az egész, de kissé erőltetett lett a végeredmény. Az egy dolog, hogy Jennifer Yuh Nelson (Kung Fu Panda 2-3) rendezőtől sokat nem szabad várni, de valamiért tovább...
Válaszol
Derült égből apu   Two Is a Family


Azt hiszed az elején, hogy egy ökörködös vígjáték Omar Sy-al, aztán azt hogy valami könnyed kis családi mese...aztán hogy valami más
és a végén összeáll a kép, egy csodás dráma, egy csodás film, és igen bőgtem a végén..nagyon.

Lehet kedvelni Sy-t vagy nem szeretni, de ez a film ott van...nagyon.

10/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
(2018-10-30, 02:02:13)Szaszika Írta: Derült égből apu   Two Is a Family


Azt hiszed az elején, hogy egy  ökörködös vígjáték Omar Sy-al, aztán azt hogy valami könnyed kis családi mese...aztán hogy valami más
és a végén összeáll a kép, egy csodás dráma, egy csodás film, és igen bőgtem a végén..nagyon.

Lehet kedvelni Sy-t vagy nem szeretni, de ez a film ott van...nagyon.

10/10

Én a mexikói-t láttam először. Azon esetek közé tartozik, amikor egy remake van olyan jó mint az eredeti. Nálam mindkettő 9/10.
Válaszol
Halloween (2018)

[Kép: 33biidc.jpg]

Nem rossz film, de nekem olyan volt, mint amikor a mindenből ötös, stréber, jó tanuló felel. Felmondja szépen a kötelezőt,
de igazán semmi eredetit, önálló gondolatot nem ad hozzá a témához.

Számomra pl. a 2016-os Hush vagy a Vaksötét sokkal feszültebb, izgalmasabb volt a témában.

7/10
Válaszol
Hunter Killer

Hát ez nagyon gyenge.. nagyon akartak, látványossá tenni, meg tengeralattjárós mindig menő..de rengeteg sötét értelmezhetetlen kép, iszonyat logikai buktatók..ehhez képest a Támadás a Fehér Ház ellen...remekmű Smile
Történet annyira buta hogy hihetetlen, valami balti tengeri értelmetlen attak után odamegy szupermen főhősünk a hajójával amit 2 órája irányít (előtte még soha) és szintén értelmetlenül lövöldöz, majd gyorsan megmenti a világot..mert épp ráért Smile
Fájdalmasan ostoba film..

2/10
Válaszol
Thumbs Up 
https://hu.ign.com/breaking-bad/43793/ne...g-bad-film   Cool

[Kép: f66f3e0291e8b834bc55867f5c7408b6.jpg]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Meg - Az őscápa (The Meg)

[Kép: meg-az-oscapa_prev.jpg]

Rég láttam ennyire erőltetett és fölösleges filmet, mint a Meg - Az őscápa. Szóval 2018-ra A nemzet aranya 1-2 rendezője, Jon Turteltaub tényleg ide jutott, ami szörnyű. A zsúfolt augusztusban kissé sajnáltam, hogy kihagytam egy popcorn cápás filmet moziban, most viszont áldom az eget, hogy bármi mással foglaltam el magam, mintsem egy ilyen filmért fizettem. Azt pedig álmomban sem gondoltam volna, hogy jelenleg itt tart Hollywood szellemileg. A zátony nézése közben legalább izgultam, itt tovább...
Válaszol
A hazafiak napja (Patriots Day)

[Kép: a-hazafiak-napja_prev.jpg]

A hazafiak napja a magyarországi mozikba sajnos nem jutott el, pedig Peter Berg (Mélytengeri pokol, 22 mérföld) filmjeit szokták hozni. Nos, ami engem illet, nem is nézhettem meg volna jobbkor, mint most, vagy írhatnám akár azt is, hogy idén. Tavasszal elkezdtem ugye futni, így a film első félórája mélyebb hatást gyakorolt rám - teljesen tovább...
Válaszol
Predator - A ragadozó (The Predator)

[Kép: predator-a-ragadozo_prev.jpg]

Hogy is fogalmazzak szépen, hogy mindenki azt értse, amit mondani akarok. Szóval a Predator - A ragadozó nem lett nagy szám, hetek múlva már emlékezni sem fogok rá, ettől függetlenül vannak benne kifejezett pozitívumok, de újra biztosan nem nézném meg a jövőben és annak is örülök, hogy nem fizettem érte moziban. A rendezésért felelős Shane Blacknek (Rendes fickók) sem ez lesz karrierje csúcspontja, viszont tovább...
Válaszol
Arany (Gold)

[Kép: arany_prev.jpg]

Moziban kimaradt az Arany és így, hogy itthon rostokolok, pótolom azokat a filmeket, amelyek valamennyire mozgattak, mégsem jutottam el rá. Hát, először is, Matthew McConaughey ismét zseniális, hatalmasat villantott és imádtam a vívódásait elejétől a végéig. Persze ott van még Edgar Ramírez is, aki szintén nem okoz csalódást sem színészileg, sem pedig a karaktere szempontjából. Tetszett, hogy az írók odafigyeltek apróságokra, amelyekből meglepetés lett számomra. Nyilván tovább...
Válaszol
Halloween - 2018

[Kép: halloween_prev.jpg]

Túl mélyen nem mennék bele az idei Halloween-film elemzésébe, számomra ez is egy egyszer nézhető, de kis borzongást okozó horrorfilm lett. Eleve nem sokat vártam egy olyan rendezőtől, mint David Gordon Green (Ananász expressz), viszont a végére kellemesen csalódtam a képességeiben. Mondhatni könnyen lepergett a bő másfélórás játékidő, habár a tovább...
Válaszol
A ház, amit Jack épített - The House That Jack Built (2018)

[Kép: 4dpib.png]

Talán láttam az összes Lars von Trier filmet és függeltlenül attól hogy jópár mozija nagyon nem jött be, ő még mindig az a rendező,
akinek a nevére bemegyek a moziba, a film témájától függetlenül. Fura, de  akármennyire súlyos film, ez volt számomra talán a legkönnyebben
befogadható mozija. Matt Dillon pszichopata tömeggyilkosként szenzációs. Összességében nagyon tetszett a film, persze nem könnyű eset,
ugyanolyan megosztó lett, ahogy a rendező összes többi rendezése is.

9/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=BYF2tfdD1fA
Válaszol
Legendás állatok - Grindelwald bűntettei (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

[Kép: legendas-allatok-grindelwald-buntettei_prev.jpg]

Végre eljutottam ide is, és borzasztóan örülök, hogy még sikerült moziban elcsípni a Legendás állatok - Grindelwald bűntetteit, ugyanis még, ha történet szempontjából vannak is rések a pajzson, vizuálisan parádés látványvilágot alakítottak ki. Sok jelenet meglehetősen színpadias, bírtam, hogy kicsit lassabb lefolyásúak az események, ugyanakkor ezt nem mindig bírta el maga a film. Pedig nem is értem, hiszen ugyanúgy tovább...
Válaszol
Searching
Eltűnik egy diákány és az apja elkezd nyomozni utána.
A film 95%-a az apa szemszögét mutatja, ahogyan a neten keresi,kutatja a lánya eltűnéséhez utaló nyomokat,pl: twitter,mailel és különböző oldalak,chatek.
Ezzel is már érdekessé válik a film de a végén van egy jó kis csavar ha ez nem lenne elég.
Valaki azt állítja,hogy már fél óra után rájött a lényegre....kamúSmile
8/10
Válaszol
22 July

[Kép: MV5BNGY2MmQ0YTYtNjRjOS00ZjBhLThlMDMtN2Fi...1540772281]

  Míg az Utøya 22. juli film csupán a szigeten való mészárlásról szólt, ez 30 percben azt összecsapja, és az azt követő eseményekkel foglalkozik, egészen az ítélethirdetésig.
Miután az ember túlteszi magát a "jajjj, de fura, hisz angolul beszélnek"-en, rájön, hogy cseppet sem egy rossz film.
A film fele Breivikről szól, míg a másik fele egyik áldozatáról (a sok közül), Viljar Hanssenról, aki a fél szemét hagyta ott aznap... és a korábbi életét is.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Aquaman  2018

Hát kevés olyan filmet láttam, amiben ennyire pofátlan lenyúlások tömege van..fel se lehet sorolni,
Avatar,  5.elem, Bosszúállók, Gyűrűk Ura, Star Wars, stb stb
és még csak nem is titkolták nagyon...A film marha látványos, de annyira kapkodó, hogy szinte élvezhetetlen, beleszédülsz az elképesztő gyors képvágásokba.. CGI ott van a szeren, de ez manapság nem akkora érdem, történet faék, és értelmetlen ahogy kell, motivációt logikát, tartalmat nyomokban se tartalmaz Smile
Vicces néhol, pár poén..ok.. de a legnagyobb klisék benne, ahogy kell..
1x megnézed, és soha többet..nem unalmas, inkább érdektelen, értelmetlen..semmi..nagy színes szagos semmi..

3/10
Válaszol
Varsó '44 - Miasto '44 (2014 )
A varsói felkelésről készült a második világháború végén játszódó film. Nem a gettó felkelésről szól, hanem az egy évvel későbbiről, amikor varsói lengyel fiatalok fegyvert ragadtak német megszállók ellen a szovjet katonai egységek közeledésének hírére.
Az nem spoiler, hogy a németek leverték a felkelést, az oroszok pedig - ,bár ott áltak Varsónál - csak a leverés után hónapokkal később foglalták el Varsót. Ennek mindenki utána tud olvasni.
Alapsztori: egy lengyel srác belekerül egy társaságba, akik felkelést szerveznek. Ott megismerkedik egy szőke lánnyal. Mikor azonban elkezdődik a felkelés, a harcok (és egyéb körülmények) miatt idegösszeropppanást kap, de a barátnője nem hagyja magára.
Show ContentSpoiler:
A film a fiatalok 2 hónapos gerillaharcát mutatja be, miközben a lebombázott Varsó különböző kerületeiben járunk
Pozitivum
  • Látvány 10/10
  • Diszlet 10/10 mintha felépíttetek volna egy teljesen lerombolt Varsót (gratula a díszlettervezőknek)
Negatívum
  • Akciójelenetek és a slow motion (300 óta ezek már csak önismétlések). Az egyik jelentben kissé túl is tolták a giccset: két szerelmes egy golyózápor közepén (és nem fedezékben!) smárolnak. Mindezt lassított felvételen.
  • Egy-két jelentben rosszul megválasztott zenét raktak be. Egyik ilyen jelenetnél például techno-t. Tényleg.
  • A srácnak nem éreztem a motivációját, hogy miért tart mégis a többiekkel, amikor a barátnője felajánlja, hogy inkább próbáljanak meg ketten valahogy kiszökni a városból.
Ezek a negatívumok nem voltak annyira rosszak inkább csak kizökkentettek a film nézése közben.
Igazi lengyel blockbuster mozi, néhol kissé idegesítő hibákkal.
6,5/10
Ui: a lengyel csajok csinosak, a szőke a mostani Netflixes 1983-ban is szerepel.

Kiler (1997)
Lengyel kult akcióvígjáték. Egy titokzatos bérgyilkost próbál a rendőrség elfogni, akit 'Kiler'-nek neveznek. Azonban a rendőrség a nyomok alapján egy másik fickót csuk le, akit történetesen Jurek Kilernek hívnak. Egy gengszterfőnök azonban kiszabadítja a fickót (abban a tudatban, hogy a rendőrök az igazi bérgyilkost kapták el), mert lenne számára egy megbízás. A film második felében indul be igazán, amikor "bérgyilkosunk" megpróbálja teljesíteni a megbízásokat Smile
Meglepően jó film, a Szexmisszió rendezőjétől. Még az egyik ottani színész is szerepel benne, mint a bérgyilkost üldöző egyik zsaru.
8/10

Listy to M. 3 - Levelek a Mikulásnak 3.
A lengyelek Igazából Szerelmének harmadik része. Nagy szereposztás, néhány visszatérő karakter, szerelmek, barátságok és újra összálló családok Karácsony idején
1 rész 8/10
2 rész 7,5/10
3 rész 7/10

Predator (2018)
Sokan kritizálják ezt a filmet, pedig jó kis popocorn mozi. Bár aki szereti az első részben a feszültséget a láthatatlan alien ellen (ahogy Nimród is megoldotta a Predatorsban) az nagyot fog csalódni, itt egyből a közepébe vágnak. A poénos egysorosok helyett itt vicces beszolások és szituációk vannak.
Ami talán kicsit fura volt az a vége, hogy így akartak meg ágyazni egy mozis folytatásnak 2018-ban.
7/10

Little Italy (2018)
Két pizza készítő család (pontosabban a családfők) egy régi viszály miatt örök haragban vannak egymással. De mi van akkor, ha két fiatal a különböző családból egymásba szeret egy kanadai város olasz negyedében?
Messziről klisés romantikus film, simán kihagyható, bár háttértévézésnek tökéletes.
6/10

Dog Days
Klisés sokszerelős film főszerepben jópár kutyával. Macskások kerüljék a filmet Smile
5/10

Natale a 5 stelle - 5 csillagos karácsony
Az olaszok megcsinálták a saját Miniszter félrelépjüket (mondjuk úgye az is egy angol színdarabon alapult). Még így is hogy alacsonyabb költésgvetés, a miénk szerinte jobban sikerült. Volt pár modosítás az eredetihez képest lásd a végén amikor kiderülnek a titkok, egy politikai rendezvényi bálon történik.
3/10

Lyod - [Jég] (2018)
Orosz sportdráma. Arrafelé most ezek mennek.
Egy lányról szól, akinek álma, hogy bajnok korcsolyázónő lehessen. Amikor végre teljesül élete álma egy sikeres korcsolyázóbajnok mellett, egyik versenyen megsérül és tolókocsiba kerül. Egykori edzője és egy eltiltott jégkorongjátékos viszont megpróbálja a lányt újra talpraállítani.
Kicsit a Cutting Edge - Borotvaélen (1992) mozifilmre hajaz a film, Ja igen és a filmben zenei betétek vannak. Mint a bollywod-i filmekben, tehát nem a klasszikus értelemben musical (és nem original, hanem orosz pop-rock slágereket adnak elő). Hazájában az év legnézetebb orosz filmje.
7/10


Fingersmith - Tolvajlány (TV)
Ugyanazon könyv alapján készült mint a koreai film (A szobalány).
Nehéz összehasonlítani, hiszen ez kétrészes tévéfilm, a másik pedig egy lenyűgöző képekkel operáló mozifilm
Ha a mozilfim 9/10, akkor a tévéfilm 6/10, bár a fordulatok már ismerősök voltak a filmből.
Válaszol
(2018-12-20, 10:35:10)kiskiraly Írta: Little Italy (2018)
Két pizza készítő család (pontosabban a családfők) egy régi viszály miatt örök haragban vannak egymással. De mi van akkor, ha két fiatal a különböző családból egymásba szeret egy kanadai város olasz negyedében?
Messziről klisés romantikus film, simán kihagyható, bár háttértévézésnek tökéletes.
6/10

Ezt én is nemrég néztem meg, és akkora egy szar volt, hogy nem hittem el. Gondoltam, valami jó kis könnyen limonádé lesz, de olyan szinten nem voltak benne értelmes karakterek, jelenetek, szövegek, hogy alig bírtam végignézni. Jóindulattal sem tudtam négy pontot adni rá, szóval részemről 3/10.
Válaszol
(2018-12-20, 13:21:24)vbalazs91 Írta:
(2018-12-20, 10:35:10)kiskiraly Írta: Little Italy (2018)
Két pizza készítő család (pontosabban a családfők) egy régi viszály miatt örök haragban vannak egymással. De mi van akkor, ha két fiatal a különböző családból egymásba szeret egy kanadai város olasz negyedében?
Messziről klisés romantikus film, simán kihagyható, bár háttértévézésnek tökéletes.
6/10

Ezt én is nemrég néztem meg, és akkora egy szar volt, hogy nem hittem el. Gondoltam, valami jó kis könnyen limonádé lesz, de olyan szinten nem voltak benne értelmes karakterek, jelenetek, szövegek, hogy alig bírtam végignézni. Jóindulattal sem tudtam négy pontot adni rá, szóval részemről 3/10.
Nulla előismerettel és elvárással ültem le elé, talán épp ezért volt türhető, pláne, ha az ember mást is csinál mellette Smile
Válaszol
Thumbs Down 
Örök tél


[Kép: pageheader_v12.png]

Az 1944. decemberében kezdődő történetben szovjet katonák egy dél-dunántúli sváb faluból elhurcolják a munkaképes nőket egy kis munkára, elvileg három hét kukoricatörésre. Köztük van Irén, aki fogságba esett férjét várná haza szüleivel és hatéves kislányával. Mikor érte jönnek a katonák, azt reméli, hamarosan hazatérhet, de az ukrajnai munkatábor kapui bizonytalan időre bezárulnak a nő háta mögött. Innentől kezdve csak a remény és a túlélési ösztön tartja életben a Irént, aki furcsa szövetségesre és lelki társra lel a Rajmund nevű tapasztalt fogoly személyében.
A film nemigen nyújt semmi újat vagy meglepőt (ha az ember rendelkezik egy kis történelemtudással), kivéve a filmvégi kiirást.

Show ContentFilmvégi kiírás:

And the Nobel-békedíj went to...
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég