This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Akiket érdekel az európai film:

Elkészítettem egy év végi toplistát a legnagyobb bevételű/nézőszámú filmekről. Viszont ez a lista nem a szokásos Bosszúállók, Hihetetlen Család 2, Mamma mia 2, stb... kezdetű toplista.
Minden toplistában csak a helyi filmek szerepelnek. Végigveszem a legnagyobb európai országokat, de a magyar és a környékbeli régiót is.
Folyamatosan töltöm fel majd a többi toplistát. Ezen a címkén lesznek majd elérhetőek:
Európai toplisták hazai filmekről, 2018

(lehet hogy lesznek majd adatbeli változások, ugyanis hivatalos adatokból dolgozok és néha van, hogy az adott nemzeti filmalap nem rögtön publikálja a hivatalos számokat)
UPDATE: frissítettem az adatokat, ezek már a véglegesek.
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli kiskiraly hozzászólását:
  • bubu001, Don Camillo
Válaszol
Űrdongó 2018


Hát ha ez a film másfél óra, akkor remek feszes tempójú király kis retro akció kaland vígjáték, és korrekt előzmény..jól beleillesztették a történetbe..
De ez így nagyon hosszú, tele unalmas részekkel, időhúzással..és felesleges történésekkel..
A film jó..de király lehetett volna ha rövidebb, és nem ennyire célzottan 8-14 éveseknek  (is ) készül....mert így kicsit ásítozol a nagy akciók alatt is..senkinek semmi baja..ok, mehet tovább
Űrdongó a kedvenc karakterem ezért ez +2-t ér

ezért  6/10
Válaszol
Rosie O'Donnell: A Heartfelt Standup - 8.5/10
Válaszol
Posledniy bogatyr - Az utolsó lovag (2017)

Orosz fantasy vígjáték. Egy magát mentalistának nevező (és egy tévés vetélkedőben is szereplő) fickó egy szláv mesevilágban találja magát, ahol ő az utolső hős fia, akinek szembe kell szállnia egy gonosz varázslőnővel szemben. Fogságba kerül, de kiszabadítja néhány szintén bebörtönzött mesealak (Baba Yaga[vasorrú bába szláv megfelelője], Koscsej [egy halhatatlan lovag], és egy harcoslány), valamint később segítségükre lesz Vogyanoj, a rejtélyes vizilény.

Tele van metadolgokkal, amelyek csak a szláv mesékből ismerősek. A sztori amúgy elment, nem volt rossz, de nem hiszem, hogy valaha ez külföldi (értsd FÁK-on kívüli) országokban behozzák a forgalmazók.

6/10
Nagy siker volt a film arrafelé, készül a második rész is.

Off, de orosz hír: készül az Attraction 2 is, de annak premierje csak év végén lesz előreláthatólag, tehát az még messze van

On: BÚÉK!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli kiskiraly hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Katt Williams: Priceless: Afterlife (2014) - 8.5/10
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted (2015) - 8/10
Sarah Silverman: We Are Miracles (2013)
- 9/10
Quincy Jones: Burning the Light (2016) - 7.5/10
John Leguizamo's Ghetto Klown (2014) - 8/10
Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend (2016) - 10/10
Amy Schumer: Live at the Apollo (2015) - 8/10
Válaszol
Thumbs Up 
L'insulte erős 9/10

[Kép: Case-Nbr-23-750x420.jpg]

A libanoni keresztény autószerelő, Tony becsülettel üzemelteti saját műhelyét, és ha igazságtalanságot érez, azonnal hangot ad neki – még akkor is, ha ezzel bajba sodorja magát. A palesztin menekült Jasszer hasonló mentalitású építésvezető, akit a környék felújításán dolgozik. Amikor Tony (aki ugyanott lakik) megtagadja Jasszertől, hogy megszerelje az erkélye ereszét (amely teraszából lefolyó víz a tömbház előtt dolgozó munkásokra folyik), ő mégis önhatalmúlag nekilát a munkának. Kettejük látszólag tét nélküli összeszólalkozása felszínre hozza az egymás mellett élő nemzetekben szunnyadó feszültséget, visszafordíthatatlan láncreakciót indítva el.
Hogy miért nem ez a film vitte haza tavaly a legjobb külföldi filmnek járó díjat... Huh

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Maminti
Válaszol
Truman Show - The Truman Show (1998)

[Kép: bhydrs.jpg]

Az ausztrál Peter Weir rendezőtől rossz filmet még nem láttam (Gallipoli, A kis szemtanú, Holt költők társasága, Zöld kártya, Félelem nélkül, Kapitány
és katona) ez is nagyon-nagyon jó, talán Jim Carrey legjobb filmje. Amolyan virtuális valóság, Big Brother történet, anno sci-finek tűnt, de nem az,
sokadszor újranézve is zseniális.

10/10

Örökség - Hereditary (2018)

[Kép: fm729e.jpg]

Kellemes meglepetés, nálam simán odafér a Netflix-es Apostol mellé, mint 2018 év legjobb horrorja. Amolyan "slow burn" mozi, mint pl. a The Blackcoat's
Daughter (2015), The Babadook (2014) vagy a The Witch (2015) volt. Pont az ellenkezője, mint a manapság divatos, szerintem gagyi "jump scare" filmek pl.
Az apáca, amit kb. 5 percig bírtam nézni...

9/10

A tűzben edzett férfi - Man on Fire (2004)

[Kép: 9qelag.jpg]

A Denzel Washington filmekkel elég csehül állok, szóval elkeztem bepótolni őket és ez pl. nagyon tetszett. Tipikus bosszú mozi, de a megvalósítás kiváló
és a mexikói viszonyok bemutatása nagyon érdekes. A 2012-ben elhunyt Tony Scott (Top Gun, Utolsó cserkész) klippes látványvilág ellenére is nagyon jó mozit
csinált, pont az ellenkezője Zack Snyder-nek, akinél a tartalom (katasztrófa) és a forma (eszméletlen jó, szerintem) nagyon nem jön össze.

8/10

Hervé vacsorára - My Dinner with Hervé (2018)

[Kép: whb9qs.jpg]

A 70-es évek leghíresebb törpe színészének, Hervé Villechaize-ről szóló film, aki az Aranypisztolyos férfi című James Bond filmmel lett híres, Peter
Dinklage-dzsel (Trónok harca, Bosszúállók: Végtelen háború) a főszerepben.

8/10

A Védelmező 2. - The Equalizer 2. (2018)

[Kép: 2vubwag.jpg]

Szintén bosszúfilm, az első szerintem jobb volt, de Denzel Washington és a nagyon hangulatos finálé miatt ezt is érdemes megnézni egyszer. Ennek már nagyon
"öregúr rendet rak" á la Liam Neeson szaga voltSmile

7/10
Válaszol
Thumbs Down 
Ha Rami Malek az Oscar-dijat is behúzza, én...


Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • mata
Válaszol
Aquaman

[Kép: aquaman_prev.jpg]

Az Aquaman nagyjából azt nyújtotta, amit az előzetesek sugalltak, egy teljesen jól fogyasztható szuperhősös film lett, ugyanakkor a két és félórás játékidőt semmi sem indokolja. Sőt, ha őszinte akarok lenni, lényegében ez az egy dolog nem tetszett, hogy fölöslegesen húzták túl a dolgokat. Rendben van, eredettörténet, tehát tovább...
Válaszol
Jerrod Carmichael: Love at the Store (2014) - 7/10
Jerrod Carmichael: 8 (2017) - 6.5/10
Bill Maher: Live from D.C. (2014) - 8/10
Bill Maher: Live from Oklahoma (2018) - 9/10
Billy Crystal: 700 Sundays (2014) - 10/10
Válaszol
A bérgyilkosnő (Aknyeo / The Villainess)

[Kép: a-bergyilkosno_prev.jpg]

No, mint az bizonyára nektek is feltűnt, mostanság egyre kevesebb filmet nézek, ennek pedig annyi az oka, hogy irtó kevés az, amelynek sikerül tartósan lekötnie, illetve kissé ráuntam, hogy *szinte kivétel nélkül minden amcsi film ugyanarra a kaptafára készül. Ráadásul már a művészfilmek sem kötnek le annyira, mint az elmúlt évtized során. Az Aknyeo teljesen véletlenül akadt a horgomra, belebotlottam a tovább...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
(2019-01-19, 19:52:37)függő Írta: A bérgyilkosnő (Aknyeo / The Villainess)

[Kép: a-bergyilkosno_prev.jpg]

No, mint az bizonyára nektek is feltűnt, mostanság egyre kevesebb filmet nézek, ennek pedig annyi az oka, hogy irtó kevés az, amelynek sikerül tartósan lekötnie, illetve kissé ráuntam, hogy *szinte kivétel nélkül minden amcsi film ugyanarra a kaptafára készül. Ráadásul már a művészfilmek sem kötnek le annyira, mint az elmúlt évtized során. Az Aknyeo teljesen véletlenül akadt a horgomra, belebotlottam a tovább...
Tényleg jó film ajánlom mindenkinek, a film amúgy kissé Nikita-koppintás, viszont kapunk egy plusz Nikita eredettörténetet és a filmben váratlan fordulatokat.
Válaszol
Bohém rapszódia (Bohemian Rhapsody)

[Kép: bohem-rapszodia_prev.jpg]

A kórházba kerülésem idején debütált a Bohém rapszódia, akkoriban volt is ihletem a filmre, utána viszont voltak fontosabb pótolnivalók, ám most végül csak sikerült leróni a tartozásom. Nos, a megtekintés előtt is vegyes érzések töltöttek el és ezek csak a film közben oszlottak el, idővel pedig már teljesen jól szórakoztam. Nyilván tovább...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli függő hozzászólását:
  • Agi83
Válaszol
Csillag születik (A Star Is Born)

[Kép: csillag-szueletik_prev.jpg]

Ősszel nem jutottam el a Csillag születik újragondolásra, amelyet a főszerepben is látható Bradley Cooper rendezett részben a saját forgatókönyvéből. Az amerikai színész első filmrendezéséről beszélünk, ami bizony nem hittem volna, de több sebből is vérzik. Szívesen mondanám, hogy tetszett, amit láttam, de a valóság sokkal ridegebb ettől. Egyik este pont volt hangulatom egy zenés filmhez, gondoltam a Csillag születik legalább egy kicsit elbűvöl majd, elvégre is tovább...
Válaszol
Haláli bábjáték

Hát ez rendesen félrement, se nem vicces, se nem érdekes, ehelyett kínosan unalmas, béna, lapos.
Kár mert az ötletben több volt

2/10
Válaszol
Zöld könyv - Útmutató az élethez - Green Book (2018)

[Kép: 54akww.jpg]

Az idei Oscar mezőnyből ez volt az egyetlen film, amire rá tudtam venni magam, hogy megnézzem. Amolyan Életrevalók és Miss Daisy sofőrje
keverék, tetszett.

9/10 - Magyar feliratos előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=IjPGOQodmmc

Sóhajok - Suspiria (2018)

[Kép: s5xv13.jpg]

Legalább olyan szentségtörésnek tűnt, mint pl. a Psycho 2. és legalább olyan pozitív csalódás, sőt! Szerintem simán összemérhető Dario Argento
sokak által klasszikusnak tekintett eredetijéhez.

9/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=BY6QKRl56Ok

Legenda - Legend (1985)

[Kép: v7ysth.jpg]

Ez megint csak pozitív csalódás volt, Ridley Scott rendezte fantasy Tom Cruise-zal, Tim Curry-vel (Rocky Horror Show, It) és David Bennent-tel
(Bádogdob). A rendezői változatot láttam - ebből a filmből használt föl egy unikornis jelenetet a rendező a Szárnyas fejvadászhoz... Gyerekfilmnek
azért néha ölég bizarr, félelmetes volt, de a mai CGI-jal sújtott filmekhez hasonlítva, pl. a látványvilág egészen lenyűgöző.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=QnHNJy2ALs0
Válaszol
Thumbs Up 
Creed II erős 8/10

Akinek a Rocky filmekből a negyedik rész a kedvence, annak ez kötelező darab. Cool

Show Contentspoiler:

[Kép: giphy.gif]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
Alita, a harc angyala


Hát, nem tudom, látványos, érdekes ötlet, de sajnos semmi új..se eleje se vége, érezhetően a folytatásra építik az egészet. Annyira nem túl izgalmas, kicsit kapkodó néha nehéz követni az akciókat. Kicsit lerágott csont történet
Többet vártam

5/10


Ralph lezúzza a netet

Hát ez remek kis film, szórakoztató, haláli poénokkal és elképesztően sok kikacsintással, gyakorlatilag ami Disney az benne van, meg Marvel is, meg még sok más film és rajzfilm szereplő (Star Wars) Smile)
a netet eredetien ábrázolják "belülről" rém vicces..a történet nem nagy izgalom, és a vége kicsit gyengus nekem (a megoldás)

de simán     9/10
Válaszol
Nagyítás (1966)
Ma szemmel nézve kicsivel többre számítottam: egy fickó mellékállásban fotózással foglalkozik. Egyik alkalommal a parkban egy párt fotóz le, de a pár női tagja a fickó után ered, hogy visszaszerezze a filmet. A fickó viszont a fotón egy végzetes felfedezést tesz. 
Egy baromi jó krimis felütéssel kezdődik a film fele, de ne tévesszen meg senki a második része teljesen átmegy teljesen művészfilmesbe
Nem fogom pontozni, mert lehet abból flame-elés lesz Smile Nem az a film lett (krimi-thiller-nyomozos), mint amire a film közepéig számítottam. Viszont a fényképezése a filmnek tökéletes és tanítani való a mai napig.

Főfőnök (2006)
Egy IT-s cég tulajdonosa beszervez egy kissé elvont művészlelkű amatőr színészt, hogy játssza el hogy igazából ő a cég tulajdonosa. Ugyanis a tulajdonos mindig ha valamlyen munkatársak számára hátrányos döntést hoz, a felelősséget egy képzeletbeli Főfönökre tolja (aki nyilván nem létezik).
Azonban a céget eladni tervezi és a vevő számára fontos a személyes megjelenés. Amíg az üzletet nyélben nem üti addig viszont az amatőr színésznek a főnököt kell játszania. És ő nincs tisztában azzal hogy őt nem szeretik az alkalmazottak. Nagyon nem.
Maga sztori szerintem baromi jó, de a fényképezés (ahogy olvasom szándékosan ilyen) elégé furcsa megvalósítású lett
Színdarabként szivesen megnézném ez a vicces filmet.
8/10

Tűzzel-vassal (1999)
1600-as évek közepe, a lengyelek polgárháború szélén, miközben keletről a tatárok és az ukránok fenyegetnek. Persze mindez romantikus sztorival körítve egy jóképű fiúval és egy csinos lánnyal. Utóbbit még el is rabolnak később. Naná, hogy meg kell majd menteni.
Számomra gyorsan halad a történet (úgy kell felfogni, mintha egy nagyköltségvetésű minisorozatot nézne az ember), nyilván képben kell lenni egy picit a lengyel történelemmel. A főcímzenéje fülbemászó. A rendszerváltozás óta ez a  legnézetebb lengyel film.
8/10

XX. század kalózai (1979)
Amikor a szovjet filmipar próbálta Hollywood-ot imitálni. Egy szovjet hajót Japánból Vlagyivosztokba tartó útvonalon megtámadnak a rakománya miatt, de a legénység nem hagyja magát. Afféle tengeri akciófilm sok vízalatti jelenettel.
A Szovjetunió legnézetebb mozifilmje.
6/10, a vízalatti jelenetek jók voltak.

Johnny English Strikes Again (2018)
Mintha egy régebbi újrafelhasznált Johnny Englisht néztem volna.
6/10

Battle of the Sexes (2017)
Megtörtént események alapján. A korszak legsikeresebb teniszezőnőit hívta ki egy egykori Wimbledoni férfi bajnok, aki inkább celebeseménynek fogta föl ezeket a kihívásokat. Két teniszezőről szól a film miközben a háttérben közdelmek zajlanak a magánéletben és a teniszéletben is (nagyobb pénzdíjas tornák létrehozása nőknek vagy a női WTA megalakulása például).
5/10
Annyira nem jött be, bár Steve Carell nagyot alakít benne szerintem.
Az ez alapján készült dokumentumfilm (The Legend of Billie Jean King: Battle of the Sexes) viszont 8/10-es.
Annak az előzetese erre lesz

Vakrandi (2015)
Francia romantikus limonádé két, egymás mellett lakó emberről, akik a hangjuk alapján beleszeretnek egymásba.
Ennél még a kerekesszékes francia romkom is jobb volt.
Volt egy jelenet, amikor a fickó a másik lakásból instruálta a lányt, hogy teljes átérzéssel zongorázzon. A jelenet végén a nő átélessel teli előadása után az összefogott haja kibomlott és a blúzáról is elpattant az a rohadt gomb. Na körülbelül ilyen humorra kelll számítani. Simán kihagyható francia romkom.
4/10
Válaszol
Hologram a királynak (A Hologram for the King)

[Kép: hologram-a-kiralynak_prev.jpg]

Napok óta kerülgettem különféle filmeket, mint például a felénél kikapcsolt Újra otthon, vagy mondjuk a Suburbicon - Tiszta udvar, rendes ház, erre a semmiből előbukkan a Hologram a királynak című különös hangulatú film és valamennyire elkap. Egyáltalán nem szupersztár filmről beszélünk, ám épp az egyszerűsége miatt tetszett annyira Tom Tykwer legújabb rendezése, ami összességében tovább...
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: J1GG4, 2 Vendég