This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sorozatkritikák
Knightfall S1

A History Channel templomos lovagokról szóló sorozata. A sorozat a templomos lovagok utolsó évtizedéről szól. Jeruzsálem bukása után, miután az arabok elfoglalták, a templomos lovagok -, akik jogilag a pápa alá tartoztak - jobb hiján hazatértek. Azonban a francia király végleg le próbál velük számolni. Ez nem spoiler, ez benne van a történelem könyvekben.
Lehetett volna egy jó kis darkosabb dráma sorozatot csinálni belőle. Ehelyett egy könnyedebb kardozós-lovagos, Szent Grál keresős évadot készítettek.

6/10
Válaszol
Csernobil - Chernobyl (2019)

[Kép: 29exsl.png]

Az 1986. április 26-án történt katasztrófát bemutató, 5 részes HBO minisorozat. Hátborzongató az egész, mindenféle hatásvadászatot mellőzve mutatja be az eseményeket a film,
az első három epizód, már magyarul is nézhető. Tényleg annyira jó, mint ahogy mondják, érdemes megnézni!

10/10
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • kata111, Maminti
Válaszol
Black Mirror S05E01 - 5/10
Black Mirror S05E02 - 7.5/10
Black Mirror S05E03 - 8.5/10
Válaszol
Yellowstone s01

Remek kis rövid 9 részes sorozat (jön a folytatás) Mai modern cowboy életről, hatalomról vagyonról
Akinek a Dallas ugrik be, alapjaiban igen hasonló, de fényévekkel keményebb, jobb, izgalmasabb, és  érdekesebb
Történet Montana gazdag földbirtokosa körül forog, akinek hatalmas vagyona földjei vannak, de nem fényűzve él, hanem kemény régi elveket valló férfi, aki a hatalmas farmját igazgatja. Családi tragédia, ellenségeskedés, a közelben lévő indián rezervátum különleges státusza..a csodás táj, a vadon,  mind remek összetevője a sorozatnak
Costner élvezi a főszerepet, és remekül hozza is
A sorozat nem szégyellős, minden van benne,  gyilkosság szex, stb
Látványos izgalmas sorozat, az alapokat a Wind River c. film könyv írója adta, ő írta a sztorit..

9/10

Warrior

Egy 1800-as évek végén USA-ban játszódó történet a bevándorló kínaiakról az írekről, a kőkemény alvilági bandákról, és ezek harcairól, egy ide érkező harcművész szemszögéből.
Stílusában a Boardwalk Empire - Gengszterkorzó vérességében a Spartacusra, és belekeverve Bruce Lee kung-fu filmjeinek harcai
Remek sorozat, nagyon jól megcsinált helyszínek, korabeli hangulat, és látványvilág

9/10
Válaszol
Csernobil: A Szovjetunió hősei...

Idézet:"...Nem éltem soha a Szovjetunióban, de éltem húsz évig egy szovjet mintára kreált rendszerben, sőt, az utolsó két komenista évben még sikerült behúznom egy kellemes sorkatonaságot, az pedig a szovjetséghez talán a legközelebbi élmény. Rögtön úgy éreztem, hogy a Csernobil megragadott valamit a lényegből, a kelet-európai lényegünkből. Budapest, Szolnok és a lenti gépesítettlövész-dandár persze nem a Szovjetunió (az utóbbi kettő azért nem volt messze), így volt bennem némi kétség, jól érzem-e. Aztán láttam, hogy a Nyugaton élő oroszok/fehéroroszok/ukránok (ex-szovjetek) szinte egyöntetű lelkesedéssel fogadták a filmet, majd megjelent a Meduza angol nyelvű, orosz ellenzéki híroldalon interjú egy Baltimore-ban élő moldáv (ex-szovjet) származású újságíróval, Slava Malamuddal, aki twitterén szinte percről percre hasonlítgatta a Csernobil jelenteit az ismert vagy kevésbé ismert történelmi tényekkel. És arra jutott, hogy a film elképesztően pontos. Valamint arra, amit én is éreztem: Craig Mazinék világa minden atomjában (bocs) hitelesen idézi meg a nyolcvanas évek Szovjetunióját..."

[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • Don Camillo, Maminti
Válaszol

Válaszol
Pandora 2019 S01E01-E02 - 0.00000001/10

Show ContentShit:
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • bubu001, Mor Tuadh
Válaszol
The boys
Nagyon ott van a  sorozat.
Egy olyan világban játszódik ahol a szuperhősök már már celebek de a maguk kis sötét titkaikkal és van akiknek ez nem tetszik.
A sorozat hivatalos fordítója a 3. résznél jár de az nkóron már van a 7.részhez is felirat...minőségi
9/10

The terror 2 évad
Az első nagyon tetszett
De ez valahogy nem fog meg így az első rész után
Talán kap még egy részt..
Válaszol
The OA S02 - 9/10

Show ContentNetflix...:
Válaszol
PREACHER
Hogy én ezt mennyire imádtam!
10/10