This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sorozatkritikák
Zoo S01-S03

Az első évad elég jól indult, jó kis Állatok napja utánérzésként, az első részek nagyon tetszettek, de aztán egyre kevesebbet voltak az állatok, és egyre hatalmasabbakat ugrottak a sztorival.

Épp ez alatt írtam a rétestésztát, de ez szerintem meg épp az ellenkezője, annyira rámentek arra, hogy minél előbb és egyre nagyobbat szóljon, hogy egyszerűen, ha több évad lett volna, az 5. már minimum egy másik galaxisban játszódott volna a folytonos überelés miatt.

1. évad: 8/10
2. évad: 6/10
3. évad: 3/10
Válaszol
The Punisher S01-S02

Az első évad nem volt rossz, bár a kedvenc Punisherem Ray Stevenson maradt, de azért teljesen jó akciók voltak benne.
A második évad átment ilyen lelkizős baromságba Billyvel, pedig belőle már az első évadban is túl sok volt. Sokkal inkább érdekelt volna a másik főszál, ami folyton háttérbe szorult a hülye lelkizés miatt.

1. évad 8/10
2. évad 2/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
Outer Banks 1. évad 1. rész 1. fele - tegnap ebéd közben kezdtem el, gondoltam, majd vacsoránál folytatom, de ennyi elég volt, egyáltalán nem szimpatikusak a szereplők
Válaszol
Sweet Tooth S01E01: ez viszont betalált, simán nézem este tovább az évadot.

szerk: és simán tartotta a szintet a 2. részre is, nagyon tetszett. Lassan aludnom kellene, mert korán kelek, de muszáj megnéznem a 3. részt is. Big Grin

szerk2: Better than syrup!
Válaszol
Sweet Tooth S01

Ez egy kiválóan sikerült sorozat.

Anno a képregény nem volt a kedvenceim között, olyan közepesnek tartottam, ami nagyban köszönhető a grafikának is, de ha Vertigo, akkor nálam Y The Last Man és Fables az etalon.

Mindenesetre, így utólag, a képregény nagyon elnagyolt és kapkodós a tévésorozattal szemben, itt sokkal kidolgozottabb és logikusabb minden. A durvaságból visszavettek, hogy valahol PG-13 környékén legyen, de azért még mindig nem gyerekmese.

Szép és megható, némiképp kalandos, ha kell, vicces, és néhol kellőképpen borús. A szereplők jó választásnak bizonyultak, a gyerek príma és Anozie se rossz, még ha el is tértek a bőrszíntől, legalább nem csináltak nőt a nagy emberből.

Csak az a baj vele, hogy 8 rész rohadt kevés belőle.

9/10
Válaszol
Santa Clarita Diet S01

Hát ez totál kész! Smile

Drew Barrymore élőhalott lett és embereket eszik, ha ET ezt hallaná... Big Grin
Timothy Olyphant, a férje, meg segít neki beszerezni a kaját, ha Al ezt hallaná... Big Grin

Mindkettőjüket kedvelem külön-külön is, szóval nálam betalált a páros, de a többi szereplő is jó.

Fene jó kis zombis vígjáték, de azért ebéd mellé nem ajánlom a gyengébb gyomrúaknak.
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Blackpanther, J1GG4, Mor Tuadh
Válaszol
Katla S01E01

Ez a sorozat bebizonyította számomra, hogy sok északi filmet a tájért nézek és amiatt nem izgat még a lassúságuk sem.

Itt a táj szürke a hamu miatt és ez olyan nyomasztó bélyeget üt rá, hogy igenis zavartak benne a lassú jelenetek, mintha rányomtak volna egy “dupla unalom” gombra.

Persze, nyilván hozzáad a drámához, ha valaki épp arra vágyik.

Még nem tudom, hogy folytatom-e, mert amúgy érdekes lenne, csak ez így nagyon nyögvenyelős nekem.
Az biztos, hogy valami pörgősebbet nézek vacsorára.
Válaszol
Dystopia (2021)

Nem vagyok egy Star Wars rajongó, de most oly iszonytató erőket érzek magamban, mely előtt egy Jedi lovag is fejet hajtana. Olyan erőket, melyekkel hegyeket mozgathatnék, új világokat alkothatnék vagy rombolhatnék porig. És ezen erőket együttesen kellett megmozgatnom, minden energiámat latba vetve, hogy eme 8 epizódos förmedvény első 3 részét megnézzem. Majd megtörtem. Erőim elfogytak, és feladtam. Pedig horrorrajongóként hozzáedződtem a botrányosan gyenge filmekhez, és gyakorlatilag bármit hajlandó vagyok megnézni, ahol felmerül a horror besorolás. Ez esetben ezt a műfaji jelzőt kizárólag annak lehet betudni, hogy a néző a kínok kínját éli át a képernyő előtt. Nyilván az unalomtól.

Túllépve a zsánerbeli csalódottságon rögvest arcul csap, hogy habár a cím és a promóképek poszt-apokaliptikus világképpel kecsegtetnek, ennek vajmi kevés köze van a filmhez. A sztori egy LARP esemény színhelyén zajlik, és ez a játék valóban egy disztópikus környezetben folyik, de ebből a néző semmit sem érzékel, kivéve az enyhén steampunk jelmezeket.

És akkor pár szóban a cselekményről. A promószöveg szerint: „Egy csapat fiatal LARP játékokra készül egy elhagyatott üzem területén. Mikor felkapcsolják az áramellátást, valami életre kel.” Ez így is történik, és ennyi. Tényleg ennyi. Vagy még ennyi sem, mert a "valami életre kel" rész a filmből nem igazán jön át, én is csak onnan tudom, hogy elolvastam ezt az ismertetőt. Ismerjük azt a jelenséget, mikor van egy fő cselekményfolyam, de hogy kitöltsék a műsoridőt, addig húzzák-vonják-taszigálják, hogy beüt a rétestészta-effektus. Ebben a sorozatban inkább csak a húzás-vonás-taszigálás érvényesül, és azt látjuk: ki kit csalt meg és miért, de valójában nem is akarta, vagy talán mégis; és lehet, hogy újra megcsalja, habár nem kéne, de aztán mégis... és ez a nyavalygás megy, mivel természetesen minden szereplő elmondja minden más szereplőnek.

Summa summarum, ha ez a rettenet szembejönne valakivel, és ádáz démoni hatalmak rávennék az én figyelmeztetésem ellenére, hogy a Download gombra kattintson, az Úr legyen kegyes az ő lelkéhez.
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli KorpSub hozzászólását:
  • George Bailey, l.a.c.y., Mor Tuadh
Válaszol
Sweet Tooth: Az agancsos fiú (2021)

[Kép: Screenshot-20210619-190722-VLC.jpg]

Az első rész után nem nagyon tudtam hova tenni ezt a sorit. Befejezve az első évedot (8 epizód az egész), ez egy amolyan poszt-apokaliptikus, kalandos, dark(osabb) fantasy.
Ráadásul elég bátor húzás volt a készítők részéről, hogy a történet egy pusztító járvány idején játszódik. Nem venném el a felfedezés örömét senkitől, magam sem tudtam róla semmit,
csak azt, hogy igazán pozitív fogadtatásban volt része és a Netflixen már magyar szinkronnal is nézhető. Tudom ajánlani, már készül a második évad.

9/10

Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=9zG9RuJb3QU
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Mammut
Válaszol
Panic S01

Nézhető, de a játék miatt kezdtem el nézni, nem a tiniszappanért és sajnos pár rész után a mérleg nagyon az utóbbi felé billen.

5/10
Válaszol
Loki

2 rész után hát elég fura, a koncepció is elcseszett, és az egész körítés is...kár érte..
spoiler:

Az hogy Loki elkerül valami időőrök által üzemeltetett, mindennek felett álló szent idővonal védő céghez, még ok
De hogy ezek ilyen béna műanyag izékben rohangálnak egy furkósbottal..és ősidők óta védik az idővonalat, lezúzva mindenkit, erre jön egy Loki (klón, vagy más idősíkbeli) és lenyom mindenkit, még az eredeti Lokit is, aki pedig kibírta Hulk pofonját Smile 
ez így egyelőre marha kevés és béna

3/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • Romeoo
Válaszol
Santa Clarita Diet S02-S03

Egyike azon kevés Netflixes sorozatnak, ami tartotta a szintet a későbbi évadokra is. Kár a kaszáért, szívesen néztem volna tovább.
Olyphant és Barrymore mellett a lányukat játszó Liv Hewsont mindenképpen kiemelném, remek alakítást nyújtott.
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • greka, J1GG4
Válaszol
Tongue 
Talán a munkád egybevág a hobbiddal, Mammut komám? Azért ennyi sorizás? Cool
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2021-06-23, 20:18:03)George Bailey Írta: Talán a munkád egybevág a hobbiddal, Mammut komám? Azért ennyi sorizás? Cool

Á, miután karácsony óta nem pihentem, csak összesen kb. három napot, erősen padlón voltam, így kivettem a júniust, hogy felépüljek. Smile
A strand túl drága az én zsebemnek, szóval mást sem teszek, mint sorozatokat és filmeket pótlok, mellette Reactet és Nextet tanulok, meg css-t, és fejlesztem a szótároldalamat. Smile
Csak az a gáz nyáron, hogy nagyon sokáig világos van, és rengeteg horror van, amit majd csak ősszel tudok pótolni, mert utálok világosban horrort nézni, tönkreteszi az egész hangulatát.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
(2021-06-23, 21:19:10)Mammut Írta:
(2021-06-23, 20:18:03)George Bailey Írta: Talán a munkád egybevág a hobbiddal, Mammut komám? Azért ennyi sorizás? Cool

Á, miután karácsony óta nem pihentem, csak összesen kb. három napot, erősen padlón voltam, így kivettem a júniust, hogy felépüljek. Smile
A strand túl drága az én zsebemnek, szóval mást sem teszek, mint sorozatokat és filmeket pótlok, mellette Reactet és Nextet tanulok, meg css-t, és fejlesztem a szótároldalamat. Smile
Csak az a gáz nyáron, hogy nagyon sokáig világos van, és rengeteg horror van, amit majd csak ősszel tudok pótolni, mert utálok világosban horrort nézni, tönkreteszi az egész hangulatát.

A Resident Alient láttad már? Javaslom bepróbálni, szerintem nagyon jó sorozat. A képregényt még nem olvastam, de most már muszáj lesz azt is. Smile
Válaszol
(2021-06-23, 21:23:20)Mor Tuadh Írta:
(2021-06-23, 21:19:10)Mammut Írta:
(2021-06-23, 20:18:03)George Bailey Írta: Talán a munkád egybevág a hobbiddal, Mammut komám? Azért ennyi sorizás? Cool

Á, miután karácsony óta nem pihentem, csak összesen kb. három napot, erősen padlón voltam, így kivettem a júniust, hogy felépüljek. Smile
A strand túl drága az én zsebemnek, szóval mást sem teszek, mint sorozatokat és filmeket pótlok, mellette Reactet és Nextet tanulok, meg css-t, és fejlesztem a szótároldalamat. Smile
Csak az a gáz nyáron, hogy nagyon sokáig világos van, és rengeteg horror van, amit majd csak ősszel tudok pótolni, mert utálok világosban horrort nézni, tönkreteszi az egész hangulatát.

A Resident Alient láttad már? Javaslom bepróbálni, szerintem nagyon jó sorozat. A képregényt még nem olvastam, de most már muszáj lesz azt is. Smile

Még nem láttam, de mindenképpen tervezem, köszi. Hú, a képregényes pótlás egy külön kategória nálam, anno 2-3 éve minden szerda-péntek este vagy két tucat sorozat új füzetét meg jó pár francia kötetet olvastam ki, aztán elmaradtam, szóval gondolhatod, mennyi olvasatlan halmozódott fel. Próbáltam már újrakezdeni, de folyton bőség zavara van.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
(2021-06-23, 21:19:10)Mammut Írta: Csak az a gáz nyáron, hogy nagyon sokáig világos van, és rengeteg horror van, amit majd csak ősszel tudok pótolni, mert utálok világosban horrort nézni, tönkreteszi az egész hangulatát.

Én is igy vagyok. De nem csak horrorral (nem is nézek abból nagyon sokat). Tavasszal-nyáron nincs nagyon filmezhetnékem.
Nem baj, majd ősszel jön a nem is tudom, hányadik hullám, eső, korai sötétedés... Big Grin
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Totál Dráma Sziget S01

Hát ezt végigröhögtem. Jó, volt pár extrém rész, de akkor is, a többsége oltári.
Anno kimaradt, szóval örülök, hogy most pótolhattam netflixen.

9/10

Resident Alien S01

Alan Tudyk zseniálisan hozza az érzelmeket tévéből tanult földönkívülit.
Viszont úgy érzem, hogy kicsit túl gyorsan történt túl sok esemény és félek, hogy nagy blődségeket hoznak majd be a 2. évadba, hogy überelni próbáljanak.
Ezzel szemben rengeteg karakter nem lett kibontva, olyan felemásnak érzem ettől ezt az évadot.
Valahol ezért nem szeretem ezt a 10 részes megoldást, ennyi mindenhez egyszerűen túl rövid.

7/10
Válaszol
Godless S01

Szeretem a western műfajt, és ez a mini-sorozat a klasszikusokat idézte, szóval rendesen betalált. De, gondolom, már mindenki látta, hiszen több éves, velem tök véletlenül jött szembe Netflixen egy keresésnél, szóval örülök, hogy pótolhattam ezt a hiányosságomat is.

8/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • oldfan
Válaszol
(2021-06-23, 10:47:23)Szaszika Írta: Loki

2 rész után hát elég fura, a koncepció is elcseszett, és az egész körítés is...kár érte..
spoiler:

Az hogy Loki elkerül valami időőrök által üzemeltetett, mindennek felett álló szent idővonal védő céghez, még ok
De hogy ezek ilyen béna műanyag izékben rohangálnak egy furkósbottal..és ősidők óta védik az idővonalat, lezúzva mindenkit, erre jön egy Loki (klón, vagy más idősíkbeli) és lenyom mindenkit, még az eredeti Lokit is, aki pedig kibírta Hulk pofonját Smile 
ez így egyelőre marha kevés és béna

3/10


Hogy mindez hogy viszonyul az egész MCU-hoz, azt nem tudom, mert hiányosak az ismereteim, de szerintem egy gyönyörű látványvilágú sorozat, király karakterekkel, elképesztően okos, sistergős dialógusokkal (Az Owen Wilson által szájtátósan megformált Mobius és Loki beszélgetései-re pl. folyamatosan csettintene az ember Smile ), és szerintem halál érdekes koncepcióval. Amellett a zenét is ki lehetne emelni, mind az alap zene, mind a behozott számok elképesztően ütnek. Alapvetően egyes kritikáidat szerintem kicsit korai volt megfogalmazni, mert pl. a 4. rész végére nagyjából látszik, hogy


Show Contentmini spoiler:

Én utálok számozni, de tőlem képzeljen ide mindenki egy olyan pontszámot, ami azt jelenti, hogy kurva jó Smile
Aktuális fordítás: -

Twitter | Facebook
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég