This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Fordítási kérdések
Sziasztok!

Az Arrow 7x04-ben megakaszt egy nyelvtörő, amivel nem tudok semmit sem kezdeni, bedobom ide, hátha valakinek ihlete támad, mert csak ez áll a felirat kipakolásának útjában. A szituáció annyi, hogy az Arrowverzumban több Föld is létezik, multiverzumok vannak. Ez a Laurel konkrétan a Föld-2-ről jött, és igyekszik a Föld-1-es énjének helyét átvenni, aki spoiler alert, meghalt, és anno ügyvéd volt.

Felicity: So you are actually practicing law.
Laurel: Why does everybody find that so hard to believe?
Felicity: Well, probably because you're not the real Laurel or a real lawyer. Try saying that 3 times fast. What a tongue twister.

Köszi előre is!

Válaszol
(2018-11-11, 23:27:34)eszticsillag Írta:
Sziasztok!

Az Arrow 7x04-ben megakaszt egy nyelvtörő, amivel nem tudok semmit sem kezdeni, bedobom ide, hátha valakinek ihlete támad, mert csak ez áll a felirat kipakolásának útjában. A szituáció annyi, hogy az Arrowverzumban több Föld is létezik, multiverzumok vannak. Ez a Laurel konkrétan a Föld-2-ről jött, és igyekszik a Föld-1-es énjének helyét átvenni, aki spoiler alert, meghalt, és anno ügyvéd volt.

Felicity: So you are actually practicing law.
Laurel: Why does everybody find that so hard to believe?
Felicity: Well, probably because you're not the real Laurel or a real lawyer. Try saying that 3 times fast. What a tongue twister.

Köszi előre is!


A Laurel-lawyer -re nemigen jut eszembe semmi. Esetleg ha a jelzőkkel játszol?
Pl. jogos Laurel - jog-os Laurel
jogos Laurel - jogász Laurel
A valós - válós is eszembe jutott, de nemigen válóperekkel foglalkozott... Big Grin
Még töröm a fejem, ha eszembe jut valami, majd ideszerkesztem...


" If an injury has to be done to a man, it should be so severe that his vengeance need not be feared. "
[Kép: 186px-Machiavelli_Signature.svg.png]
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Pirate hozzászólását:
  • eszticsillag
Válaszol
(2018-11-11, 23:27:34)eszticsillag Írta:
Sziasztok!

Az Arrow 7x04-ben megakaszt egy nyelvtörő, amivel nem tudok semmit sem kezdeni, bedobom ide, hátha valakinek ihlete támad, mert csak ez áll a felirat kipakolásának útjában. A szituáció annyi, hogy az Arrowverzumban több Föld is létezik, multiverzumok vannak. Ez a Laurel konkrétan a Föld-2-ről jött, és igyekszik a Föld-1-es énjének helyét átvenni, aki spoiler alert, meghalt, és anno ügyvéd volt.

Felicity: So you are actually practicing law.
Laurel: Why does everybody find that so hard to believe?
Felicity: Well, probably because you're not the real Laurel or a real lawyer. Try saying that 3 times fast. What a tongue twister.

Köszi előre is!


"...mert nem te vagy az igazi ász, pláne nem jogász..."
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli mata hozzászólását:
  • eszticsillag
Válaszol
@Pirate @mata mindkettőtöknek köszi az ötleteket! Aludtam rá egyet, én is nyűglődtem rajta, de végül úgy döntöttem, hogy nem erőltetek bele nyelvtörőt, és inkább az utolsó mondatot módosítom. De tényleg köszi, hogy agyaltatok rajta! Blush
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli eszticsillag hozzászólását:
  • mata, Pirate
Válaszol
Sziasztok!


Az American Vandal 2x08-ban az egyik szereplő a közösségi médiában mutatott képünkről elmélkedik.


666
00:36:13,004 --> 00:36:16,049
We're the first generation
that gets to live twice.</i>


667
00:36:17,550 --> 00:36:21,721
Our existences are simultaneously
experienced...


668
00:36:21,846 --> 00:36:23,098
and curated.


669
00:36:24,182 --> 00:36:25,182
Presented.


670
00:36:25,767 --> 00:36:26,768
Packaged.


671
00:36:27,435 --> 00:36:29,979
Polished for our own protection.


Hogy lehet ezt szépen átültetni magyarba? A „curate” szó fordítható itt pl. szerkesztésnek?


„A létezésünket (létezésünk élményeit?) egyidejűleg megéljük... és szerkesztjük. Bemutatjuk. Csomagoljuk. Fényezzük (szépítjük?) a saját védelmünkben.”


Már annyiszor végigmentem ezen a szövegen, hogy képtelen vagyok objektíven megítélni. Segítsen valaki. Smile Köszönöm.
Válaszol
(2018-11-14, 14:05:11)mrgreen Írta: Sziasztok!


Az American Vandal 2x08-ban az egyik szereplő a közösségi médiában mutatott képünkről elmélkedik.


666
00:36:13,004 --> 00:36:16,049
We're the first generation
that gets to live twice.</i>


667
00:36:17,550 --> 00:36:21,721
Our existences are simultaneously
experienced...


668
00:36:21,846 --> 00:36:23,098
and curated.


669
00:36:24,182 --> 00:36:25,182
Presented.


670
00:36:25,767 --> 00:36:26,768
Packaged.


671
00:36:27,435 --> 00:36:29,979
Polished for our own protection.


Hogy lehet ezt szépen átültetni magyarba? A „curate” szó fordítható itt pl. szerkesztésnek?


„A létezésünket (létezésünk élményeit?) egyidejűleg megéljük... és szerkesztjük. Bemutatjuk. Csomagoljuk. Fényezzük (szépítjük?) a saját védelmünkben.”


Már annyiszor végigmentem ezen a szövegen, hogy képtelen vagyok objektíven megítélni. Segítsen valaki. Smile Köszönöm.

Szia!

Szerintem a szerkesztés helyett inkább igazgatás lehetne, vagy terelgetés. A kurátor a kiállítás szervezője, felügyelője; szóval egyfajta "igazgatója". Úgy képzeld el, mintha az életed lenne az a kiállítás, aminek a kurátora vagy. A csomagolni meg az én értelmezésemben akár elfedést is jelenthet, mintha a valóságot el akarnám adni egy szép csomagolásban. Hiszen nem csak, hogy bemutatjuk az életünket a közösségi médiában, de el is fedhetjük a számunkra kellemetlen dolgokat, vagy számunkra kedvező körítéssel adjuk elő. Az biztos, hogy a csomagolni önmagában nem az igazi. Visszatérve a kiállításos példához: ugyan a te életedet hivatott bemutatni, de mégsem egészen egyezik meg a valósággal, mert te határozod meg, hogy mi menjen ki belőle a külvilágnak. Ezért élsz kétszer, egyszer a valóságban és egyszer a közösségi médiában. Pl.:

Az életünket egyszerre éljük...
és igazgatjuk.
Bemutatjuk.
Palástoljuk.
Szépítjük a saját védelmünkben.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Kazimir2 hozzászólását:
  • mrgreen
Válaszol
(2018-11-15, 15:36:32)Kazimir2 Írta:
(2018-11-14, 14:05:11)mrgreen Írta: Sziasztok!


Az American Vandal 2x08-ban az egyik szereplő a közösségi médiában mutatott képünkről elmélkedik.


666
00:36:13,004 --> 00:36:16,049
We're the first generation
that gets to live twice.</i>


667
00:36:17,550 --> 00:36:21,721
Our existences are simultaneously
experienced...


668
00:36:21,846 --> 00:36:23,098
and curated.


669
00:36:24,182 --> 00:36:25,182
Presented.


670
00:36:25,767 --> 00:36:26,768
Packaged.


671
00:36:27,435 --> 00:36:29,979
Polished for our own protection.


Hogy lehet ezt szépen átültetni magyarba? A „curate” szó fordítható itt pl. szerkesztésnek?


„A létezésünket (létezésünk élményeit?) egyidejűleg megéljük... és szerkesztjük. Bemutatjuk. Csomagoljuk. Fényezzük (szépítjük?) a saját védelmünkben.”


Már annyiszor végigmentem ezen a szövegen, hogy képtelen vagyok objektíven megítélni. Segítsen valaki. Smile Köszönöm.

Szia!

Szerintem a szerkesztés helyett inkább igazgatás lehetne, vagy terelgetés. A kurátor a kiállítás szervezője, felügyelője; szóval egyfajta "igazgatója". Úgy képzeld el, mintha az életed lenne az a kiállítás, aminek a kurátora vagy. A csomagolni meg az én értelmezésemben akár elfedést is jelenthet, mintha a valóságot el akarnám adni egy szép csomagolásban. Hiszen nem csak, hogy bemutatjuk az életünket a közösségi médiában, de el is fedhetjük a számunkra kellemetlen dolgokat, vagy számunkra kedvező körítéssel adjuk elő. Az biztos, hogy a csomagolni önmagában nem az igazi. Visszatérve a kiállításos példához: ugyan a te életedet hivatott bemutatni, de mégsem egészen egyezik meg a valósággal, mert te határozod meg, hogy mi menjen ki belőle a külvilágnak. Ezért élsz kétszer, egyszer a valóságban és egyszer a közösségi médiában. Pl.:

Az életünket egyszerre éljük...
és igazgatjuk.
Bemutatjuk.
Palástoljuk.
Szépítjük a saját védelmünkben.

Szia!


Köszönöm a választ és az agyalást. Smile Az igazgatással az a gondom, hogy a kurátor egyben arról is dönt(het), hogy melyik tárgyak kerüljenek bele az adott kiállítás anyagába, ahogy mi is eldöntjük, hogy az életünk történéseiből melyiket tárjuk a világ elé. Szóval lehetséges, hogy inkább erre próbáltak itt célozni. Holnapig még gondolkodom rajta.
Végignézegettem a külföldi kollégák megoldásait, és a dokumentálástól kezdve a színre vitelig mindennek fordították ezt a részt. Big Grin
A palástolásra is alszom még egyet, a szépítést megtartom. Köszönöm még egyszer, hogy időt szántál a dologra.


Üdv.
mrgreen
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli mrgreen hozzászólását:
  • Kazimir2
Válaszol
(2018-11-11, 20:18:08)elsys Írta: Sziasztok!

God Friended Me-t fordítok, a jelenetben a főszereplőnk zongorán mutogat egy kissrácnak pár dolgot:

372
00:22:17,130 --> 00:22:20,800
okay, it's very simple.
Uh, all major notes.

373
00:22:20,830 --> 00:22:22,870
E, G, B, D, F...

374
00:22:23,240 --> 00:22:26,600
"every good boy does fine."

375
00:22:27,360 --> 00:22:30,760
My mom was in charge of
my dad's church choir.

376
00:22:31,340 --> 00:22:35,990
She taught me how to play.

Bárkinek ötlet a szójátékra, hogy a kezdőbetűk megmaradjanak?  Undecided

Ha jól látom, ez még élő? Utánajártam:
Mo-on + főleg német nyelvterületen rendszerint a B = H,  tehát nálunk ilyen uez a hangsor:  EGHDF, ezt érdemes guglizni.

tipp:
- a találatokat érdemes magyar nyelvre állítani.
- ha nem megy egybeömlesztve, ki kell próbálni szóközzel és/vagy kötőjellel

A memorizálást segítő mondókák nincsenek kőbe vésve, akár minden tanár találhat ki mást. 
Hirtelen ezt a mondókát találtam erre guglival:

(....) ha az E-G-H-D-F, a kotta öt vonalának ábécés neveit kell megjegyezni alulról felfelé, g- kulcs esetén:
„Este gitározik három derűs fickó”.

Lásd még pl.:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Mnemotechnika
http://www.zeneiskolam.hu/zeneora/keresz...zeneiskola  (kommentek)

A zenészek bizonyára értik a kínai részeket is Smile

Ez se rossz, igazi gyögyszem:  Cérna Géza Diót Árul, Ezért Helypénzt FISZET (sic!).

Pár sorozatban is előfordulnak hasonló memorizációs versikék, emlékszem, annak idején az O.C.-ben Anna (Samaire Armstrong karaktere) még fabrikált is ilyeneket.
Kár, hogy nálunk nem igazán terjedt el, szvsz életet mentett volna egy csomó tantárgynál.
készül: WCTH 10x11-12
Referenciák: When Calls The Heart S1-9, When Hope Calls karácsony, Titanic:Blood and Steel, Emma-2009, Cranford, Lost in Austen, My So-Called Life stb. FILM pl.: PP+Zombies, Belle, Miss Austen regrets + Saphirblau, Rubinrot
Válaszol
(2018-11-15, 23:51:54)Alice Írta:
„Este gitározik három derűs fickó”.

Szuper, köszönöm a segítséget és az utánajárást! Próbáltam guglizni, találtam egy rakás megfelelő mondatot rá - angolul... hiába magyar keresőszavakkal kerestem. Köszi a tippeket is a guglihoz! Smile
Aktuális fordítás: In the Dark (s04), She Would Never Know (s01)

Facebook
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli elsys hozzászólását:
  • Alice
Válaszol
Sziasztok,

A Future Man 1x6-nál jött ki egy szóvicc, amihez kérnénk a kreatív fordítók segítségét Smile
Az alaphelyzet, hogy egy gyorsan elvégezhető DNS-tesztről mesél a beszélő:

185
00:06:38,892 --> 00:06:40,852
It's like, spit in a bottle,

186
00:06:40,936 --> 00:06:42,103
mail it away, and boom.

187
00:06:42,187 --> 00:06:43,396
Bob's your uncle.

188
00:06:43,480 --> 00:06:44,898
You find out Bob's your uncle.

189
00:06:50,945 --> 00:06:53,823
- Humor.
- We have an Uncle Bob.

Azt értem, hogy mit akarnak, hogy a Bob's your uncle egy amerikai kifejezés, ami arra utal, hogy pofonegyszerű, megy mint a karikacsapás, aztán ugyanezzel a "kifejezéssel" fejezi ki, hogy Bob a nagybácsi.
Ezt szeretnénk frappánsan lefordítani.
Eddig két ötletünk van:
- "A tesztet akár egy Uncle Ben's főzése közben is meg lehet csinálni, aztán kiderül, hogy Ben bácsi tényleg a rokonod." - ez azért lenne jó, mert utána mondhatja az új megszólaló, hogy neki is van egy Ben nevű nagybátyja, viszont hátránya, hogy nem Bob lesz a feliratban.
- "Isten nem ver Bobbal" - előnye, hogy Bob van a feliratban, de nehéz belefonni az előtte és utána szereplő részeket.

Ti mit gondoltok? Minden ötletnek örülök Smile
Üdv,

kissoreg

fordítások: Outlander, Shadowhunters, Poldark
Válaszol
Sziasztok!

A The Ballad of Buster Scruggsban több dal is volt, és mindegyik fontosabbnak tűnt, tehát nekiálltam mindnek, viszont az utolsóba beletört a bicskám.
Itt van a vers és, szétszedtem részekre és a harmadikat nem igazán értem. Meg az utolsóban a "bear up my pallt" és a "That they may not smell me as they go along"-ot. Szeretnék egy kis segítséget kérni a dal értelmezésben.

As I was a walking
Down by the loch
As I was a walking
one morning of late
Who should I spy
But my own dear comrade?
Wrapped up in flannel
So hard is his fate

I boldly stepped up to
And kindly did ask him
Why are you wrapped
In flannel So white?

My body is injured
And sadly disordered
All by a young woman
My own heart's delight
Oh had she but told me
When she disordered me
Had she but told me
of it at the time
I might have got salts
Or pills of white mercury
But now I'm cut down
In the height
of my prime

Get six pretty maidens
To carry my coffin
And six pretty maidens
To bear up my pall
And give to each of them
Bunches of roses
That they may
not smell me
As they go along
Fordítás alatt: -
Eddigi munkáim: Hand of God S02, Goliath S01-S02-S03, Lucky(2017), A Prayer Before Dawn(2017), Black '47(2018), The Ballad of Buster Scruggs(2018), Roma(2018), The Sisters Brothers(2018), At Eternity's Gate(2018), The Lighthouse(2019)

Válaszol
(2018-11-25, 20:32:18)Hanzeed Írta: Sziasztok!

A The Ballad of Buster Scruggsban több dal is volt, és mindegyik fontosabbnak tűnt, tehát nekiálltam mindnek, viszont az utolsóba beletört a bicskám.
Itt van a vers és, szétszedtem részekre és a harmadikat nem igazán értem. Meg az utolsóban a "bear up my pallt" és a "That they may not smell me as they go along"-ot. Szeretnék egy kis segítséget kérni a dal értelmezésben.
Show ContentSpoiler:

Most csak így a végét néztem meg. A pall egy másik szó a koporsóra: https://www.macmillandictionary.com/dict...ish/pall_1

Nem tudom, miről szól a dolog pontosan, de remélhetőleg jól értettem. Nyers megfogalmazás:

Jött hat csinos leány cipelni a koporsómat
És e hat csinos leány el is bírja azt
Mindnek adok egy csokor rózsát
Így talán nem érzik szagomat útközben.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli vbalazs91 hozzászólását:
  • Hanzeed
Válaszol
Sziasztok! Egy szójátékban szeretném a segítségeteket kérni, hátha valakinek lesz rá ötlete. Legends of Tomorrow 4x06

Nate fog egy lantot a kezében, mire megkérdezi valaki, hogy mi az a mini gitár ott a kezében, és itt kezdődik a szójáték:

Nate: Oh, this--this is a lute.
Mick: Someone say loot?
Nate: This is what we're gonna use to put... (spoileres rész, de nem lényeg)
Mick: I thought you said that was loot.
XY: I don't understand.
Constantine: Well, I suppose it is more of a lyre.
Mick: Everyone's a liar.

Próbáltam játszani a pengető/pengő párossal, de sehogy sem jó, hiszen a gitár is pengetős, a pengő meg magyar pénz. Próbáltam a lírahangszerrel és a líra pénznemmel, de Constantine mondata miatt ez is bukta.

MEGOLDÓDOTT: Köszi a segítséget vbalazs és eszticsillag. Smile
Fordítások: -
Szünetelő: Doom Patrol, Titans, DC's Legends of Tomorrow
Előfoglalás: -
Válaszol
Lenne még egy problémám.

A The Ballad of Buster Scruggs negyedik történetében, az All gold canyonban, ami egy Jack London novella, na abban az aranyásó miközben kutatja az aranyat folyamatosan Mr. Pocketnek szólítja. Próbáltam megkeresni hivatalos fordítást, de vagy sose volt vagy olyan címe van, ami kicsit se emlékeztet az angolra. Én Szajré úrnak fordítottam, de nem tartom ezt valami jó megoldásnak. Szívesen fogadok ötleteket. Big Grin
Fordítás alatt: -
Eddigi munkáim: Hand of God S02, Goliath S01-S02-S03, Lucky(2017), A Prayer Before Dawn(2017), Black '47(2018), The Ballad of Buster Scruggs(2018), Roma(2018), The Sisters Brothers(2018), At Eternity's Gate(2018), The Lighthouse(2019)

Válaszol
(2018-11-29, 19:17:48)Hanzeed Írta: Lenne még egy problémám.

A The Ballad of Buster Scruggs negyedik történetében, az All gold canyonban, ami egy Jack London novella, na abban az aranyásó miközben kutatja az aranyat folyamatosan Mr. Pocketnek szólítja. Próbáltam megkeresni hivatalos fordítást, de vagy sose volt vagy olyan címe van, ami kicsit se emlékeztet az angolra. Én Szajré úrnak fordítottam, de nem tartom ezt valami jó megoldásnak. Szívesen fogadok ötleteket. Big Grin

Az aranyásó hozzáállása befolyásolja a választást. Pl. Nagyon vágyik rá, ismeri a hatalmát, mohó az illető, vagy csak magát mulattatja az elnevezéssel.
Pár ötlet: Mr. Pénzérc / Mr. Csalárd / Mr. Zsebvágy
There are many things in life that will catch your eyes but only a few that will catch your heart. Pursue those...
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli oldfan hozzászólását:
  • George Bailey, Hanzeed
Válaszol
(2018-11-29, 19:17:48)Hanzeed Írta: Lenne még egy problémám.

A The Ballad of Buster Scruggs negyedik történetében, az All gold canyonban, ami egy Jack London novella, na abban az aranyásó miközben kutatja az aranyat folyamatosan Mr. Pocketnek szólítja. Próbáltam megkeresni hivatalos fordítást, de vagy sose volt vagy olyan címe van, ami kicsit se emlékeztet az angolra. Én Szajré úrnak fordítottam, de nem tartom ezt valami jó megoldásnak. Szívesen fogadok ötleteket. Big Grin

http://london.sonoma.edu/writings/MoonFace/

Eszerint 1906-ban jelent meg a novella először, az adott kötetben.

https://moly.hu/konyvek/jack-london-jack...novellai-i

Jelen kiadványban az 1893–1909 között publikált írásokat nyújtja át az olvasónak.


Vagyis ebben a kötetben szerepelnie kell.  Ott van a tartalomjegyzék.
Első tippre a Rengeteg arany (Juhász Viktor fordítása) lesz az.
Valamelyik könyvtárban biztos hozzáférhető a kötet. Vagy egy antikváriumban, könyvesboltban és át lehet lapozni a helyszínen.

@Hanzeed
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Maci Laci hozzászólását:
  • Hanzeed
Válaszol
(2018-11-30, 10:51:34)Maci Laci Írta:
(2018-11-29, 19:17:48)Hanzeed Írta: Lenne még egy problémám.

A The Ballad of Buster Scruggs negyedik történetében, az All gold canyonban, ami egy Jack London novella, na abban az aranyásó miközben kutatja az aranyat folyamatosan Mr. Pocketnek szólítja. Próbáltam megkeresni hivatalos fordítást, de vagy sose volt vagy olyan címe van, ami kicsit se emlékeztet az angolra. Én Szajré úrnak fordítottam, de nem tartom ezt valami jó megoldásnak. Szívesen fogadok ötleteket. Big Grin

http://london.sonoma.edu/writings/MoonFace/

Eszerint 1906-ban jelent meg a novella először, az adott kötetben.

https://moly.hu/konyvek/jack-london-jack...novellai-i

Jelen kiadványban az 1893–1909 között publikált írásokat nyújtja át az olvasónak.


Vagyis ebben a kötetben szerepelnie kell.  Ott van a tartalomjegyzék.
Első tippre a Rengeteg arany (Juhász Viktor fordítása) lesz az.
Valamelyik könyvtárban biztos hozzáférhető a kötet. Vagy egy antikváriumban, könyvesboltban és át lehet lapozni a helyszínen.

@Hanzeed
Köszönöm!

A városom egyik könyvtárában megvan. Szerintem ma elmegyek és megnézem.
Fordítás alatt: -
Eddigi munkáim: Hand of God S02, Goliath S01-S02-S03, Lucky(2017), A Prayer Before Dawn(2017), Black '47(2018), The Ballad of Buster Scruggs(2018), Roma(2018), The Sisters Brothers(2018), At Eternity's Gate(2018), The Lighthouse(2019)

Válaszol
Megnéztem a könyvtárban. Ott volt a könyv, viszont a Rengeteg arany nem az volt. A tartalomjegyzékben ott voltak a novellák eredeti címei is és egyik se volt All gold canyon. Viszont az egyik lábjegyzetben le volt írva, hogy pár novellát átdolgozott és újra kiadott ezért azokat a Jack London összes novellája II-ben lehet majd megtalálni. Ami viszont a jelek szerint sose jött ki. Ezért úgy döntöttem, hogy a Mr. Pocketet, Mr. Pénzércnek írom, mert ez tűnik a legodaillőbnek. Ezt köszönöm oldfan-nek!
Fordítás alatt: -
Eddigi munkáim: Hand of God S02, Goliath S01-S02-S03, Lucky(2017), A Prayer Before Dawn(2017), Black '47(2018), The Ballad of Buster Scruggs(2018), Roma(2018), The Sisters Brothers(2018), At Eternity's Gate(2018), The Lighthouse(2019)

Válaszol
(2018-11-30, 16:26:36)Hanzeed Írta: Megnéztem a könyvtárban. Ott volt a könyv, viszont a Rengeteg arany nem az volt. A tartalomjegyzékben ott voltak a novellák eredeti címei is és egyik se volt All gold canyon. Viszont az egyik lábjegyzetben le volt írva, hogy pár novellát átdolgozott és újra kiadott ezért azokat a Jack London összes novellája II-ben lehet majd megtalálni. Ami viszont a jelek szerint sose jött ki. Ezért úgy döntöttem, hogy a Mr. Pocketet, Mr. Pénzércnek írom, mert ez tűnik a legodaillőbnek. Ezt köszönöm oldfan-nek!

Néhány helyen "A színarany kanyon" néven emlegetik ezt a művet, de nem látom, hogy bárhol elérhető lenne fordítás belőle.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli vbalazs91 hozzászólását:
  • Hanzeed
Válaszol
Megpróbálom, hátha valaki...

Clement Clarke Moon: Twas the Night before Christmas c. versének utolsó versszaka magyar fordítása kellene.
Magyarul: Karácsony előestéje címen jelent meg.

Erről lenne szó.


He sprang to his sleigh, to his team gave a whistle,
And away they all flew like the down of a thistle.
But I heard him exclaim, ‘ere he drove out of sight,
"Happy Christmas to all, and to all a good-night!"


Előre is köszi. Smile

Szerencsém volt, megoldódott. Smile
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






Válaszol


Hasonló témák...
Téma: Szerző Hozzászólások: Megtekintések: Legutóbbi hozzászólás
Question Egyéb feliratozási kérdések Mor Tuadh 201 205 230 2023-07-19, 22:37:02
Legutóbbi hozzászólás: laci
Question Helyesírási kérdések Mor Tuadh 57 76 981 2023-02-28, 11:04:57
Legutóbbi hozzászólás: J1GG4

Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég