This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sorozatfordítást kérek
(2019-05-07, 13:23:20)Maminti Írta:
(2019-05-07, 11:15:04)balibacsika Írta:
(2019-04-25, 17:54:42)Maminti Írta:
(2019-04-23, 19:58:40)szotyoládé Írta: Helló! A Fleabag S02-höz szeretnék feliratot kérni. Köszönöm előre is!

Jaj, én is nagyon reménykedem, hogy valaki kedvet kap hozzá!!

Csá!

Elkezdtem csinálni, de ez a sorozat minden szempontból kihívás.
Egyszerre beszélnek több helyen, ezért van, ahol valamit ki kell hagyni.
Az időzítés is nagyon szoros, állandóan trükközni kell vele. A szöveg is sok (24 percben 466 tábla! Az átlag a fele.)
Nem csodálom, ha nem csinálta senki. Elismerésem Stanton kollégának!
Poénok is vannak benne, ami a magyar fülnek nehezen lesz értelmezhető, de próbálom megoldani. 

Kis türelmet kérek, nemsokára kész az első rész.
A második egyelőre még nem tudom, hogy alakul.

Üdv, b.
Nagyon köszönöm(jük), hogy megbirkózol vele! Angel

Update: most jelezték az adminok, hogy valaki más (újonc) csinálja (1-2. részt a napokban küldi be), így én már nem látom értelmét, pedig jól sikerült. 

Sajnos nem jeleztem elég egyértelműen, hogy csinálom, így más kapta, én meg így jártam. 

b.
-----------------------------------------------------------
Aktuális fordítások:
- nincs

Fordításra váró sorozat:
- Visszadva minden sorozat, befejeztem a fordítást!
-----------------------------------------------------------

Oi, referee, are you blind?
Válaszol
(2019-05-07, 13:40:27)balibacsika Írta:
(2019-05-07, 13:23:20)Maminti Írta:
(2019-05-07, 11:15:04)balibacsika Írta:
(2019-04-25, 17:54:42)Maminti Írta:
(2019-04-23, 19:58:40)szotyoládé Írta: Helló! A Fleabag S02-höz szeretnék feliratot kérni. Köszönöm előre is!

Jaj, én is nagyon reménykedem, hogy valaki kedvet kap hozzá!!

Csá!

Elkezdtem csinálni, de ez a sorozat minden szempontból kihívás.
Egyszerre beszélnek több helyen, ezért van, ahol valamit ki kell hagyni.
Az időzítés is nagyon szoros, állandóan trükközni kell vele. A szöveg is sok (24 percben 466 tábla! Az átlag a fele.)
Nem csodálom, ha nem csinálta senki. Elismerésem Stanton kollégának!
Poénok is vannak benne, ami a magyar fülnek nehezen lesz értelmezhető, de próbálom megoldani. 

Kis türelmet kérek, nemsokára kész az első rész.
A második egyelőre még nem tudom, hogy alakul.

Üdv, b.
Nagyon köszönöm(jük), hogy megbirkózol vele! Angel

Update: most jelezték az adminok, hogy valaki más (újonc) csinálja (1-2. részt a napokban küldi be), így én már nem látom értelmét, pedig jól sikerült. 

Sajnos nem jeleztem elég egyértelműen, hogy csinálom, így más kapta, én meg így jártam. 

b.
Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)
Válaszol
(2019-05-07, 15:28:11)sznorbi Írta: Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile  (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)

Egyből megküldte nekünk az első rész feliratát, és mivel akkor még fordítót keres volt a sorozat, automatikusan a nevére került, ahogy az ilyen esetben lenni szokott. De mivel újonc, átnézzük a feliratát, mielőtt kitennénk, és ez időt vesz igénybe - most még itt tartunk Smile Az Újoncfordítások közt szerepel a foglalás. Nem minden fordító/újonc használja a fórumot, úgyhogy az a topik se mindig mérvadó.
Aktuális fordítás: In the Dark (s04), She Would Never Know (s01)

Facebook
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli elsys hozzászólását:
  • sznorbi
Válaszol
(2019-05-07, 16:32:53)elsys Írta:
(2019-05-07, 15:28:11)sznorbi Írta: Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile  (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)

Egyből megküldte nekünk az első rész feliratát, és mivel akkor még fordítót keres volt a sorozat, automatikusan a nevére került, ahogy az ilyen esetben lenni szokott. De mivel újonc, átnézzük a feliratát, mielőtt kitennénk, és ez időt vesz igénybe - most még itt tartunk Smile Az Újoncfordítások közt szerepel a foglalás. Nem minden fordító/újonc használja a fórumot, úgyhogy az a topik se mindig mérvadó.


Úgy döntöttem, hogy holnap mégis beküldöm az 1. részt, aki akarja, letölti, aki nem, az nem.
Ha már megcsináltam, ne vesszen kárba, nem?  Cool

b.
-----------------------------------------------------------
Aktuális fordítások:
- nincs

Fordításra váró sorozat:
- Visszadva minden sorozat, befejeztem a fordítást!
-----------------------------------------------------------

Oi, referee, are you blind?
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli balibacsika hozzászólását:
  • Maminti, mata, sznorbi
Válaszol
A Shades of Blue 3. évadát nem vállalná be valaki?  Tudom, hogy máshol elkezdték, de  9 hónap alatt mindössze 2 epizódot sikerült lefordítani sajnos.
Annyira szeretném látni a történet folytatását és befejezését!
Próbáltam én angolul, de csak keveset értettem belőle Sad
Válaszol
(2019-05-07, 18:45:19)balibacsika Írta:
(2019-05-07, 16:32:53)elsys Írta:
(2019-05-07, 15:28:11)sznorbi Írta: Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile  (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)

Egyből megküldte nekünk az első rész feliratát, és mivel akkor még fordítót keres volt a sorozat, automatikusan a nevére került, ahogy az ilyen esetben lenni szokott. De mivel újonc, átnézzük a feliratát, mielőtt kitennénk, és ez időt vesz igénybe - most még itt tartunk Smile Az Újoncfordítások közt szerepel a foglalás. Nem minden fordító/újonc használja a fórumot, úgyhogy az a topik se mindig mérvadó.


Úgy döntöttem, hogy holnap mégis beküldöm az 1. részt, aki akarja, letölti, aki nem, az nem.
Ha már megcsináltam, ne vesszen kárba, nem?  Cool

b.

Kedves balibacsika, jól értem, hogy a többi részt nem fordítod? :Sad
Annyira vártuk páran, hogy valaki elkezdje fordítani! (nehogy a két szék között a pad alá essünk Wink )
Válaszol
(2019-05-08, 11:54:18)Maminti Írta:
(2019-05-07, 18:45:19)balibacsika Írta:
(2019-05-07, 16:32:53)elsys Írta:
(2019-05-07, 15:28:11)sznorbi Írta: Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile  (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)

Egyből megküldte nekünk az első rész feliratát, és mivel akkor még fordítót keres volt a sorozat, automatikusan a nevére került, ahogy az ilyen esetben lenni szokott. De mivel újonc, átnézzük a feliratát, mielőtt kitennénk, és ez időt vesz igénybe - most még itt tartunk Smile Az Újoncfordítások közt szerepel a foglalás. Nem minden fordító/újonc használja a fórumot, úgyhogy az a topik se mindig mérvadó.


Úgy döntöttem, hogy holnap mégis beküldöm az 1. részt, aki akarja, letölti, aki nem, az nem.
Ha már megcsináltam, ne vesszen kárba, nem?  Cool

b.

Kedves balibacsika, jól értem, hogy a többi részt nem fordítod? :Sad
Annyira vártuk páran, hogy valaki elkezdje fordítani! (nehogy a két szék között a pad alá essünk Wink )

Szia!

Az első részt beküldtem, ami még azelőtt készült, mielőtt (saját hibámból) megtudtam volna, hogy más is vállalta.
Hogy mikor kerül ki, azt nem tudom. Ilyen helyzetben még nem voltam kb. 10 éves "pályafutásom" alatt, hogy ketten dolgozzunk ugyanazon. De a szabály az szabály. Másodhegedűs viszont nem szeretnék lenni. 
Remélem, ezzel válaszoltam a kérdésedre. 

Üdv, b.
-----------------------------------------------------------
Aktuális fordítások:
- nincs

Fordításra váró sorozat:
- Visszadva minden sorozat, befejeztem a fordítást!
-----------------------------------------------------------

Oi, referee, are you blind?
Válaszol
(2019-05-08, 12:19:11)balibacsika Írta:
(2019-05-08, 11:54:18)Maminti Írta:
(2019-05-07, 18:45:19)balibacsika Írta:
(2019-05-07, 16:32:53)elsys Írta:
(2019-05-07, 15:28:11)sznorbi Írta: Köszönjük a tájékoztatást és a szándékot Smile  (megnéztem és más sem jelezte a sorozatfordítás bejelentése topicban)

Egyből megküldte nekünk az első rész feliratát, és mivel akkor még fordítót keres volt a sorozat, automatikusan a nevére került, ahogy az ilyen esetben lenni szokott. De mivel újonc, átnézzük a feliratát, mielőtt kitennénk, és ez időt vesz igénybe - most még itt tartunk Smile Az Újoncfordítások közt szerepel a foglalás. Nem minden fordító/újonc használja a fórumot, úgyhogy az a topik se mindig mérvadó.


Úgy döntöttem, hogy holnap mégis beküldöm az 1. részt, aki akarja, letölti, aki nem, az nem.
Ha már megcsináltam, ne vesszen kárba, nem?  Cool

b.

Kedves balibacsika, jól értem, hogy a többi részt nem fordítod? :Sad
Annyira vártuk páran, hogy valaki elkezdje fordítani! (nehogy a két szék között a pad alá essünk Wink )

Szia!

Az első részt beküldtem, ami még azelőtt készült, mielőtt (saját hibámból) megtudtam volna, hogy más is vállalta.
Hogy mikor kerül ki, azt nem tudom. Ilyen helyzetben még nem voltam kb. 10 éves "pályafutásom" alatt, hogy ketten dolgozzunk ugyanazon. De a szabály az szabály. Másodhegedűs viszont nem szeretnék lenni. 
Remélem, ezzel válaszoltam a kérdésedre. 

Üdv, b.

Megértettem, köszönöm...
Amúgy, mi nyelveket nem tudók, csak hálásak lehetünk minden fordítónak! Heart 

Üdv, Maminti
Válaszol
Sziasztok!
A Fleabag 2. évadához én is érdeklődve várom a magyar feliratot. Az első évadot nagyon élveztem, olykor szinte kikapcsolódás volt a magyar felirat elkészítése (a táblánkénti időzítéstől eltekintve), meg hát kicsit kultúrmisszió is. Örülök, hogy népszerű lett a sorozat, két éve még nem folyt róla hasonló diskurzus. A mostani évad az elsőnél könnyedebb, „romkomosabb”, engem nem rántott be annyira – mások szerint viszont még annál is jobb lett. Ahogy balibacsika írta, komoly kihívás, kezdő feliratozónak pláne. Az angol feliratban színekkel jelölik, ki beszél éppen, mert előfordul, hogy egy felirattáblán három szereplő is megszólal.
Igény esetén szívesen segítek az átnézésben.
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli St4nt0N hozzászólását:
  • Maminti, sznorbi
Válaszol
(2019-05-08, 13:07:03)St4nt0N Írta: Sziasztok!
A Fleabag 2. évadához én is érdeklődve várom a magyar feliratot. Az első évadot nagyon élveztem, olykor szinte kikapcsolódás volt a magyar felirat elkészítése (a táblánkénti időzítéstől eltekintve), meg hát kicsit kultúrmisszió is. Örülök, hogy népszerű lett a sorozat, két éve még nem folyt róla hasonló diskurzus. A mostani évad az elsőnél könnyedebb, „romkomosabb”, engem nem rántott be annyira – mások szerint viszont még annál is jobb lett. Ahogy balibacsika írta, komoly kihívás, kezdő feliratozónak pláne. Az angol feliratban színekkel jelölik, ki beszél éppen, mert előfordul, hogy egy felirattáblán három szereplő is megszólal.
Igény esetén szívesen segítek az átnézésben.

Szia St4nt0N kolléga Úr!

Én megtettem, amit az ügyben tudtam. A feliratot beküldtem. 
Ha valaki a továbbiakban is ragaszkodik hozzám, jelezze...  Smile Smile Rolleyes 

Üdv, b.
-----------------------------------------------------------
Aktuális fordítások:
- nincs

Fordításra váró sorozat:
- Visszadva minden sorozat, befejeztem a fordítást!
-----------------------------------------------------------

Oi, referee, are you blind?
Válaszol
(2019-05-08, 13:23:54)balibacsika Írta:
(2019-05-08, 13:07:03)St4nt0N Írta: Sziasztok!
A Fleabag 2. évadához én is érdeklődve várom a magyar feliratot. Az első évadot nagyon élveztem, olykor szinte kikapcsolódás volt a magyar felirat elkészítése (a táblánkénti időzítéstől eltekintve), meg hát kicsit kultúrmisszió is. Örülök, hogy népszerű lett a sorozat, két éve még nem folyt róla hasonló diskurzus. A mostani évad az elsőnél könnyedebb, „romkomosabb”, engem nem rántott be annyira – mások szerint viszont még annál is jobb lett. Ahogy balibacsika írta, komoly kihívás, kezdő feliratozónak pláne. Az angol feliratban színekkel jelölik, ki beszél éppen, mert előfordul, hogy egy felirattáblán három szereplő is megszólal.
Igény esetén szívesen segítek az átnézésben.

Szia St4nt0N kolléga Úr!

Én megtettem, amit az ügyben tudtam. A feliratot beküldtem. 
Ha valaki a továbbiakban is ragaszkodik hozzám, jelezze...  Smile Smile Rolleyes 

Üdv, b.

Jelzem... Wink
Válaszol
Kedves Adminok!

Balibacsika múltjára való tekintettel, kérlek adjátok neki a Fleabag 02. széria fordítási jogát!
Ahogy olvastam az 1. részt beküldte, és szívesen fordítaná a többit.
Tudom, hogy (szinte egy időben) egy újonc is fordítja, de szerintem egy gyakorlott, remek fordító
jobban megbirkózna vele.

Bocs, hogy mezei filmnézőként belekotnyeleskedek a belügyeitekbe, de amint azt valahol írtam, attól tartok, hogy a két szék között a pad alá esünk. Wink 

Kösz és üdv, Maminti
Válaszol
(2019-05-08, 21:02:28)Maminti Írta: Kedves Adminok!

Balibacsika múltjára való tekintettel, kérlek adjátok neki a Fleabag 02. széria fordítási jogát!
Ahogy olvastam az 1. részt beküldte, és szívesen fordítaná a többit.
Tudom, hogy (szinte egy időben) egy újonc is fordítja, de szerintem egy gyakorlott, remek fordító
jobban megbirkózna vele.

Bocs, hogy mezei filmnézőként belekotnyeleskedek a belügyeitekbe, de amint azt valahol írtam, attól tartok, hogy a két szék között a pad alá esünk. Wink 

Kösz és üdv, Maminti

A szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket, ez alapján pedig az újoncé az elsőbbség.
Válaszol
(2019-05-09, 00:04:52)vbalazs91 Írta:
(2019-05-08, 21:02:28)Maminti Írta: Kedves Adminok!

Balibacsika múltjára való tekintettel, kérlek adjátok neki a Fleabag 02. széria fordítási jogát!
Ahogy olvastam az 1. részt beküldte, és szívesen fordítaná a többit.
Tudom, hogy (szinte egy időben) egy újonc is fordítja, de szerintem egy gyakorlott, remek fordító
jobban megbirkózna vele.

Bocs, hogy mezei filmnézőként belekotnyeleskedek a belügyeitekbe, de amint azt valahol írtam, attól tartok, hogy a két szék között a pad alá esünk. Wink 

Kösz és üdv, Maminti

A szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket, ez alapján pedig az újoncé az elsőbbség.
aha...
Válaszol
Hello, kedves forditók! A blöff 2. évadához szeretnék magyar feliratot kérni! Előre is köszi!
Válaszol
(2019-05-09, 15:08:04)ElizabetArany Írta: Hello, kedves forditók! A blöff 2. évadához szeretnék magyar feliratot kérni! Előre is köszi!

Szia!
Úgy tudom, az megy a visasaton magyarul, szóval vagy subrip lehet belőle, vagy valaki a szinkron alapján bepötyögi.
Nem hiszem, hogy ebben az esetben lesz olyan, aki fordítja (ha van szinkron)
Válaszol
(2019-05-10, 05:33:59)teddypicker Írta:
(2019-05-09, 15:08:04)ElizabetArany Írta: Hello, kedves forditók! A blöff 2. évadához szeretnék magyar feliratot kérni! Előre is köszi!

Szia!
Úgy tudom, az megy a visasaton magyarul, szóval vagy subrip lehet belőle, vagy valaki a szinkron alapján bepötyögi.
Nem hiszem, hogy ebben az esetben lesz olyan, aki fordítja (ha van szinkron)

Viasaton nincs felirat, úgyhogy subrip tuti nem lesz, max. bepötyögheti valaki.
Válaszol
Sziasztok!

Doc Martin 8. évadához szeretnék magyar feliratot kérni. Angol felirat ezen az oldalon elérhető.

Köszönöm
Válaszol
Sziasztok!

A Yonderland 3 évadjának a fordítását befejezné valaki? 2016-ban az első részt még megcsinálta EvilConCarne, de ott leállt, és a maradék 7 rész fordítatlan maradt, + a Christmas special. Már annyira befejezném a sorozatot!  Smile Idióta angol agymenés, de most már érdekel a vége!  Big Grin
cateye megjegyzése 2019-05-11, 16:29:49:
Áthelyezve a megfelelő topikba.
Válaszol
(2019-05-11, 15:59:18)Melchyss Írta: Sziasztok!

A Yonderland 3 évadjának a fordítását befejezné valaki? 2016-ban az első részt még megcsinálta EvilConCarne, de ott leállt, és a maradék 7 rész fordítatlan maradt, + a Christmas special. Már annyira befejezném a sorozatot!  Smile Idióta angol agymenés, de most már érdekel a vége!  Big Grin

Tudtommal a 3. évad többi részéhez nincs angol felirat, így ezért sem készült el a magyar.
Válaszol


Hasonló témák...
Téma: Szerző Hozzászólások: Megtekintések: Legutóbbi hozzászólás
Thumbs Up Filmidőzítést kérek Mor Tuadh 47 153 014 5 órával ezelőtt
Legutóbbi hozzászólás: J1GG4
Thumbs Up Filmfordítást kérek Mor Tuadh 1 421 1 248 093 11 órával ezelőtt
Legutóbbi hozzászólás: soadroli
Thumbs Up Magyar SubRipet kérek Mor Tuadh 790 500 714 2024-04-15, 15:45:49
Legutóbbi hozzászólás: csipesz32
Thumbs Up Sorozatidőzítést kérek Mor Tuadh 833 663 093 2024-04-03, 20:05:16
Legutóbbi hozzászólás: Tarzaan
Thumbs Up Angol feliratot kérek Mor Tuadh 159 148 044 2024-03-23, 18:48:42
Legutóbbi hozzászólás: marina2419

Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég