This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Könyvmoly
#81
Vesztegzár a Grand Hotelben

[Kép: fnq5vCr8_o.jpg]

A Grand Hotelt vesztegzár alá kell venni, mert az egyik vendéget elérte a bubópestis gyilkos kórja. Aki bent tartózkodott, bent is marad. Legyen az herceg, hittérítő, vagy akár a sarki újságos, mert épp a kapuban volt. További kedélyeket borzol, hogy valaki még el is halálozott, ráadásul gyilkosság által. És mindeközben még Jáva Réme is a hotelben mászkál. Talán épp ő a tettes? Ajaj, lesz itt nemulass, a gyilkoskergetésről már nem is beszélve. És ki lesz a fürdőbe zárva?

Nálam ez az egyik 10-es a Rejtő könyvek közül, és még Fülig Jimmy öklétől sem félek, hogy ezt kijelentem! Majd úgyis kiengesztelem ezután.
Válaszol
#82
Menni vagy meghalni ! A legjobb ! Cool
Válaszol
#83
Star 
Ha valaki várta, nos, megjelent. Karácsonyra meglepem magam vele, ezzel együtt  Big Grin  https://moly.hu/konyvek/alexander-norman-a-dalai-lama

https://moly.hu/konyvek/barack-obama-egy-igeret-foldje

[Kép: covers_630056.jpg?16]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#84
George Orwell - 1984

Igazi klasszikus 1949-ből, az elnyomó, diktatórikus rendszer működésének tűpontos bemutatása, sajnos soha nem fog kimenni a divatból... Minden formátumban szívesen olvasom, nézem, hallgatom.

Nemrég jött ki a képregény változat, ami szintén kiváló kiadás a könyv és a film változat mellett. A mozi 1984-ben jelent meg John Hurt-tel (A nyolcadik utas a halál, Elefántember) és Richard Burton főszereplésével.

Külön is tudom ajánlani a "MAGYAR VAKOK ÉS GYENGÉNLÁTÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE" - MVGYOSZ kiadásában, Bodor Tibor fantasztikus orgánumával tolmácsolt hangoskönyvet. A színészt a Wikipedia, az egyik legjobb hangú magyar színészként említi és ez így van!

[Kép: 20201214-105029.jpg]
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Mammut, Riximus
Válaszol
#85
Új Expanse mini-sorozat indult el ma.

[Kép: 904428._SX360_QL80_TTD_.jpg]

A tartalma alapján a tévésorozat 4. és 5. évada között játszódik.

A BOOM! kiadó sorozatait úgy fele arányban szeretem, fele arányban meg utálom. A mintaoldalak alapján ennek a grafikáját tutira utálni fogom, de talán a sztori jó lesz.

Szerk: már kint van, ha valakinek warez kell: The Expanse 001 (2020) (digital) (Son of Ultron-Empire).cbr
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Don Camillo, Mor Tuadh
Válaszol
#86
(2020-12-09, 09:25:31)Mammut Írta: cmx-en sok a jó akció, szóval ott eleve megéri kivárni.

Humble Bundle-n amúgy épp Image bundle van mától. Bár ott Image gyakran előfordul. De most pl. hozzá lehet jutni olcsón a komplett Descenderhez és a folytatásához, az Ascenderhez is (bár az már a 16 eurós szinten van).
A Chewt is tudom ajánlani, halálian eredeti és tavaly indult egy sci-fi sorozat (Outer Darkness), ami később crossoverezik vele (főleg, mivel John Layman írja mindkettőt).

https://www.humblebundle.com/books/disco...le_index_3

Csak sajnos humble-n a minőség már nem a régi, néhány éve még uhd minőség volt, most többnyire már csak sima hd és azt is agyontömörítik, kb. 60-as jpg szintre. Én a plafonra mászok a jpg hibáktól, de van, akit ez nem zavar.
Válaszol
#87
Photo 
Talán a 80-as években igazán népszerű Boris Vallejo (mindig orosznak gondoltam, pedig perui százmazású) festő. Anno imádtam, és ma is
szeretem a munkáit, rengeteg filmhez is készített plakátot. Jellemzőek rá, ezek a kigyúrt, kardos fentezi csajokSmile

Kiváló könyv/album magyar nyelven, tudom ajánlani!

[Kép: 20201219-063331.jpg]
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
#88
Thumbs Up 
A Télapó korábban érkezett meg (még szinte nálam is korábban).

[Kép: 132139661_1984768158329686_6099657894954...e=60065438]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • elsys
Válaszol
#89
A xenomorfok a Marvelnél debütálnak jövő márciusban.

[Kép: 911303._SX360_QL80_TTD_.jpg]

Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle.
Végig kellene már játszanom az Alien: Isolationt, hogy felzárkózzak a képregényekkel, amik a játék után játszódnak. Meg a regénnyel is, úgy láttam, olyan formában is kijött a játék sztorija.

És ha már Alien, kiolvastam a Dan O'Bannon eredeti forgatókönyve alapján készült Alien-képregényt.

[Kép: 897569._SX360_QL80_TTD_.jpg]

Hát, elég nagy átalakuláson ment keresztül, mire Ridley Scott a vászonra varázsolta nekünk a filmet. Persze, sok a közös pont, de rengeteg különbség is akad, érdekes volt látni őket.

Ami nem tetszett, hogy túl csili-vili, még a szörny is lila az arctámadó formájában. De magánál a kifejlett lénynél is sokat köszönhetünk H. R. Gigernek.

Egyszer mindenképpen megéri elolvasni, de nem fogom ronccsá söpörni miatta az ipademet.

6/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Don Camillo
Válaszol
#90
(2020-12-23, 16:42:05)Mammut Írta: Végig kellene már játszanom az Alien: Isolationt

Ezzel minden karácsonykor szembesülök, mikor megint megpróbálom végigjátszani ezt a játékot. Az a baj vele, hogyha meghalsz, utána tök unalmas újralopakodni az elmúlt félórát. Ritka hangulatos és beszaratós elsőre járni végig a termeket, de csak addig, míg ismeretlenek, utána inkább csak lassú az ismételt lopakodás.

Minden évben tovább haladok kicsit, de aztán mindig megunom emiatt és még mindig aránylag az elején vagyok. Szóval gőzöm sincs, mikor fejezem be, de jövőre biztos újra megpróbálom. Big Grin
Válaszol
#91
Húú, tisztára, mintha karácsony lenne, végre kijött a digitális deluxe kiadása az egyik all-time kedvenc képregényemnek, anno ezzel kezdtem a képregényfordítást és szerkesztést, kvázi ezen tanultam meg photoshopozni*. Smile

Illetve, jó pár éve elkezdték kiadni a deluxe köteteket, de csak a 9. kötettől, ráadásul a 10. kötetet még geoblokkolta is DC. Tény, hogy meg is szüntette azóta a Vertigo kiadót, szóval mit számított nekik, hogy így szabotálják a saját sorozatukat...
Most pedig végre kijött az eleje is, rögtön három kötettel.

[Kép: 908201._SX360_QL80_TTD_.jpg] [Kép: 908206._SX360_QL80_TTD_.jpg]
[Kép: 908211._SX360_QL80_TTD_.jpg]

Ahogy a Vertigo sorozatainál megszokhattuk, ezek felnőtt képregények. Mesehősök története, csak nem gyerekeknek. Mesevilág lakói elmenekültek Meseföldről, mert jött a gonosz Ármány és sorban elfoglalta mesevilág minden zegét-zugát, seregeivel leölve mindenkit, aki nem hódol be neki. A menekültek pedig itt kötöttek ki, a mi világunkban, és azóta is itt élnek, csak épp álcázzák magukat. Ezzel indul nagyjából a jelenünkben a történet, ami visszavezet majd Mesevilágba is, de számos harcon, háborún és drámán keresztül.

A sorozat amúgy sikeres volt, 150 részt élt meg, plusz két spin-off sorozatot, számos specialt, egy regényt és még egy játékot is, The Wolf Among Us címmel, aminek folytatása is jött volna, ha a Telltale kiadó nem szűnik meg.

Itthon is kijött az első kötet Fabulák címen, de sajnos akkoriban még egyáltalán nem volt ilyen képregényes vevőkör, mint most, így nem folytatták. No meg, sajnos nem is volt agyonreklámozva, évekkel később teljesen véletlenül tudtam meg, hogy korábban megjelent, tény, én csak könyvesboltba járok, börzékre nincs időm.

*Ténylegesen, főleg a borítók miatt, számos szkenner segített megtanulnom, hogyan tisztítsam meg őket. Most meg belenézek a deluxe-ba és ott vannak a tiszta borítók... [hajtépő smiley]
Válaszol
#92
Wink 
10 év rágódás után megleptem magamat karácsonyra az első e-book olvasóval .
Egy Onyx boox note air 10,3"-os https://www.boox.com/noteair/ androidos olvasót. Ami nem csak olvasó, hanem jegyzetelő és e-ink kijelzős táblagép is egyben . Az úgymond hagyományos olvasókat használók táborából ellenérzéseket vált ki, hogy ez nem is olvasó, hanem táblagép !
Szóval egy hónap intenzív használat után kijelenthetem, ez igenis olvasó és sokáig bírja az akkumulátor, ha csak olvasok rajta ! De nem csak olvasok, hanem jegyzetelek rengeteget és ha kell a neten is tudok böngészni .
Egész egyszerűen imádom, magát a készüléket, de leginkább az e-ink kijelzőt . Így utólag be kell ismernem, már régen vennem kellet volna e-ink kijelzős olvasót, még ha a régebbi készülékek nem is tudtak ennyi mindent . Az e-ink kijelzőtől nem ég a szemem !
Én fekvő módban kétoldalas formátumban szeretek olvasni, mintha egy nyitott könyv lenne a kezemben, ehhez kellett a 10,3"-os kijelző .
Mindenkinek bátran merem ajánlani az androidos olvasókat, 6"-ban is van és aki használj, szintén imádja.
Ja és, ha már képregények, jönnek a színes e-ink (kaleido) kijelzős gépek ! Egyenlőre csak a pocketbook color elérhető, de rövidesen jön a második generációs e-ink kaleido kijelző, amiről azt ígérik jobb lesz mint az első. (A nyomdák gondolom ennek nem nagyon örülnek !)

Az első könyv, amit elolvastam rajta természetesen egy igazi kedvenc, klasszikus, alapmű volt: Az alapítvány trilógia !
Válaszol
#93
(2021-01-28, 11:01:50)hockeyapu Írta: 10 év rágódás után megleptem magamat karácsonyra az első e-book olvasóval .
Egy Onyx boox note air 10,3"-os https://www.boox.com/noteair/ androidos olvasót. 

479.99 zöldhasú ?  Huh
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#94
Sad 
(2021-01-28, 11:10:04)George Bailey Írta:
(2021-01-28, 11:01:50)hockeyapu Írta: 10 év rágódás után megleptem magamat karácsonyra az első e-book olvasóval .
Egy Onyx boox note air 10,3"-os https://www.boox.com/noteair/ androidos olvasót. 

479.99 zöldhasú ?  Huh

156.000 kemény huf , nem is merem otthonról elvinni!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli hockeyapu hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
#95
(2021-01-28, 20:07:37)hockeyapu Írta:
(2021-01-28, 11:10:04)George Bailey Írta:
(2021-01-28, 11:01:50)hockeyapu Írta: 10 év rágódás után megleptem magamat karácsonyra az első e-book olvasóval .
Egy Onyx boox note air 10,3"-os https://www.boox.com/noteair/ androidos olvasót. 

479.99 zöldhasú ?  Huh

156.000 kemény huf , nem is merem otthonról elvinni!

Akkor most mindenki tudja, hol tartod. Big Grin
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#96
(2021-01-28, 11:01:50)hockeyapu Írta: Ja és, ha már képregények, jönnek a színes e-ink (kaleido) kijelzős gépek ! Egyenlőre csak a pocketbook color elérhető, de rövidesen jön a második generációs e-ink kaleido kijelző, amiről azt ígérik jobb lesz mint az első. (A nyomdák gondolom ennek nem nagyon örülnek !)

Gratula az első kütyüdhöz! Smile

Amúgy szerintem, ha képregény, a retina displaynél nincs jobb, azok a színek csodásak.
Válaszol
#97
Ha valaki kedvet érezne hozzá és időmilliomos éppen, áprilisig még talán beleférhet.

“Nekivág!” Rejtő Jenő irodalmi pályázat

szerk: Ó, és ha segítség kell hozzá, tudom ajánlani Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet? című könyvét, anno igaz, hogy nem jött be a kisregénye, de ez a könyve szerintem hasznos. És Alexander Steele: Kezdő írók kézikönyve című könyve is elég jó szerintem. Angolul pedig Mary Buckham Writing Active Setting című sorozata tetszett, szerintem kezdőknek is szolgál ötletekkel (és pár technika Krisz kezdőknek szóló könyvében is visszaköszön).
Válaszol
#98
Thumbs Up 
Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi jenő: A kőbaltás ember
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli hockeyapu hozzászólását:
  • Maci Laci, Mor Tuadh
Válaszol
#99
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi jenő: A kőbaltás ember

Én Mándy Iván Robin Hoodjával kezdtem anno. Smile
Válaszol
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi jenő: A kőbaltás ember

A Grand Hotel és Piszkos Fred kiment nemrég újra ncore-ra, illusztrációkkal együtt, talán a szöveg is javítva lett, az én régi mobimban volt pár hiba.
Nekem az első saját olvasásom Mányi Nagy László: A Nagy Balhé a világűrben volt, de azóta nem mertem újraolvasni. Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég