This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Könyvmoly
(2021-02-10, 06:35:05)Mammut Írta:
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi jenő: A kőbaltás ember

A Grand Hotel és Piszkos Fred kiment nemrég újra ncore-ra, illusztrációkkal együtt, talán a szöveg is javítva lett, az én régi mobimban volt pár hiba.
Nekem az első saját olvasásom Mányi Nagy László: A Nagy Balhé a világűrben volt, de azóta nem mertem újraolvasni. Smile

Nekem az első éppen Piszkos Fred volt.  Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli KorpSub hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember

Az első biztos hogy nem a Mosó Masa mosodája, vagy a Gőgös Gúnár Gedeon, vagy Az öreg néne őzikéje volt?

[Kép: tenor.gif]
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






Válaszol
(2021-02-10, 10:37:24)Maci Laci Írta:
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember

Az első biztos hogy nem a Mosó Masa mosodája, vagy a Gőgös Gúnár Gedeon, vagy Az öreg néne őzikéje volt?

[Kép: tenor.gif]

Egyiket se nevezném regénynek... Big Grin
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • KorpSub
Válaszol
(2021-02-10, 10:49:11)Mor Tuadh Írta: Egyiket se nevezném regénynek... Big Grin

Jó, akkor a Micimackó. Big Grin
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.






Válaszol
(2021-02-10, 10:37:24)Maci Laci Írta:
(2021-02-09, 22:41:40)hockeyapu Írta: Na ja, meg kell tisztelnem az új olvasómat Rejtővel is !
Meg azzal ami az első olvasott regényem volt. Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember

Az első biztos hogy nem a Mosó Masa mosodája, vagy a Gőgös Gúnár Gedeon, vagy Az öreg néne őzikéje volt?

[Kép: tenor.gif]

Emlékeim szerint velünk azokat a tanárnő olvastatta el. Smile
Már ha egyáltalán mi olvastuk és nem felolvasták nekünk, ez már ködös.
Válaszol
Sarah Waters: A szobalány 

[Kép: covers_418986.jpg?1479812236]

Bizony, az a szobalány (https://kritikustomeg.org/film/67777/ah-...alany-2016 ). Cool
Ám a filmbéli japán megszállás alatti Korea helyett a regény a viktoriánus Angliában játszódik. 
Sue Trinder árva lány, akit Mrs. Sucksby gondjaira bíztak. Az asszony olyan szokatlan gyengédséggel nevelte Sue-t, mintha a sajátja volna. London egyik nyomornegyedének szívében lévő háza nemcsak nyűgös apróságok menedéke, akiket alkalomadtán ginnel csendesít le, hanem kisstílű tolvajok ideiglenes otthona is.
Egy napon beállít az egyik legkedveltebb tolvaj, Gentleman. Az elegáns szélhámos csábító ajánlatot tesz Sue-nak: ha elnyeri a naiv, nemes hölgy, Maud Lilly mellett a szobalányi állást, és segít Gentlemannek a nő elcsábításában, megosztoznak majd Maud hatalmas örökségén, akit őrültté nyilváníttatnak és egész életére bezáratják egy bolondokházába.
Sue elvállalja a feladatot, mert arra gondol, hogy az így szerzett pénzzel leróhatja a háláját a fogadott családjának a tőlük kapott kedvességért. Amikor azonban belekerül a dolgok sűrűjébe, kezdi megsajnálni tehetetlen áldozatát, és nem várt érzésekkel fordul Maud Lilly felé… De senki és semmi nem az, aminek tűnik ebben az izgalmakkal, meglepetésekkel és leleplezésekkel teli regényben.
Aki azt gondolja, "minek olvassam könyvben, amit láttam már filmben?", hatalmasat téved. Nagyon eltér a kettő, főleg a második fele, aminek nagyon örültem. Hisz "minek olvassuk könyvben, amit láttunk filmben?" Big Grin vagy fordítva.
Hogy melyik tetszett jobban? Mindkettő.
Akinek nincs kedve egy 620 oldalas könyvhöz (amit méghozzá meg kell venni, mert nem találni semmilyen oldalon, de nem olyan drága), nyugodtan megnézheti a filmet. 
Inkább a '75-'80 után születetteknek ajánlom (mindkettőt), mert azok már másképp viszonyulnak az LMBTQ témájú dolgokhoz.  Angel
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Űrkedvelőknek szól az új humble könyvbundle:

https://www.humblebundle.com/books/astro...bookbundle
Válaszol
Tongue 
Ismét bespájzoltunk. Angel

[Kép: 150915046_2030358147104020_6482017591039...e=60525FAD]

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Csak én nem hallottam eddig a Fallout RPG-ről? Oké, rég nem szerepjátékoztam, ez tény. Mindenesetre ez kellemes kis bundle, még 3d-s nyomtatható tárgyak is vannak hozzá. A fene, rossz korban születtem, ilyesmiért 20-30 éve öltem volna AD&D-hez. Big Grin

https://www.humblebundle.com/books/books...bookbundle
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
(2021-02-10, 11:19:39)Mammut Írta:
(2021-02-10, 10:37:24)Maci Lac Írta: Az első biztos hogy nem a Mosó Masa mosodája, vagy a Gőgös Gúnár Gedeon, vagy Az öreg néne őzikéje volt?

[Kép: tenor.gif]

Emlékeim szerint velünk azokat a tanárnő olvastatta el. Smile
Már ha egyáltalán mi olvastuk és nem felolvasták nekünk, ez már ködös.

Igazad van a Gőgős gúnár gedeon volt a legelső az nem egy agyleterhelő olvasmány! Wink
Azért azt most nem olvasom újra! Big Grin
Jodi Tayler Stt. Mary krónikáiban utazom jelenleg (az időben).
J1GG4 megjegyzése 2021-03-15, 14:09:15:
Beleírtál az idézetbe, javítottam.
Válaszol
David Grann: Megfojtott virágok 

[Kép: ID22-311282.JPG]

Hogyan született az FBI? Eredete 1908. július 26-ára vezethető vissza, amikor is Charles Joseph Bonaparte igazságügy-miniszter egy különleges ügynökökből álló testületet hozott létre Theodore Roosevelt elnöksége alatt. A szervezetet először Bureau of Investigationnek (nyomozóiroda, BOI) hívták, és csak 1935-ben vált FBI-já.
Első jelentős ügye a szesztilalom idejéhez köthető, mely később az amerikai bűnüldözés egyik legsötétebb fejezeteként vonult be a történelembe, amikor Oklahoma északi szegletében rettenetes gyilkosságsorozat vette kezdetét. 
A szerencsétlen oszázs indiánok sorsa a többi törzs között is kiemelkedően tragikus. A területeik nagy részét az amerikai polgárháború alatt/után elvették, közben a járványok és a korabeli kapzsi, kedvtelő népirtás áldozatai voltak, végül egy művelésre alkalmatlan területre száműzték őket. Szerencséjükre (és balszerencséjükre) jött a csattanó: kiderült, hogy Amerika legnagyobb olajkészlete fölött éldegélnek. Így lettek meglepő és bizarr fordulattal kisemmizettekből milliárdosok, a korabeli társadalom irigyelt és megvetett különcei az 1920-as évek környékén. Sokuk ha pl. defektet kapott, inkább otthagyta az autóját és újat vett. Big Grin
Kalandorok és vállalkozók sokasága lepte el a vidéket, hogy a korabeli sajtót idézve a „rézbőrű milliárdosoktól” bérbe vett földeken meggazdagodjon.
Ám egyszer csak valami egészen hátborzongató történt. Undecided  A törzs tagjait egymás után meggyilkolták – volt akivel méreg végzett, volt akivel golyó, és volt akivel bomba. És azok is meghaltak, akik kérdéseket tettek fel vagy nyomozni próbáltak a rejtélyes halálesetekben. Ki állhatott e szörnyűségek hátterében?
A nyomozóiroda fiatal és ambiciózus új igazgatója, J. Edgar Hoover a legújabb technológiától kezdve a fedett ügynökökön át mindent bevetett, hogy sikert tudjon felmutatni, és ezzel igazolja az FBI létét. De vajon létezik olyan, hogy "igazság az indiánoknak"?
Ha valakit érdekelnek az indiánerek, annak melegen ajánlom, vagy ha nincs kedve a könyvre, kivárhatja a filmet, ugyanis Scorsese (valamikor - ne feledjük, hány évek kellett várjunk a The Irishman c. filmjére is) vászonra viszi a történetet, DiCaprióval és Niróval a főszerepben.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Megjelent az új Alien képregény.

[Kép: 911303._SX1280_QL80_TTD_.jpg]
Válaszol
Robert Matzen: A holland lány 

[Kép: covers_578945.jpg?1573481913]

Tudtátok-e, hogy:

- A.H. szülei személyesen ismerték a Führert

- 15 évesen tagja volt a holland ellenállásnak (olyan szülők, ilyen gyerek)

- nem egy rokonát végezték ki a nácik (Különös dolog a fájdalom – mondta Audrey később. – Eleinte ellenség, olyasmi, amivel nem akarunk szembenézni, rágondolni, foglalkozni vele. Idővel azonban szinte a barátunkká válik. Ha elveszítesz valakit, akit nagyon szeretsz, először nem bírod elviselni, de ahogy telnek az évek, éppen a veszteség fájdalma emlékeztet rá olyan élénken – arra, hogy valaha létezett. Amit átéltem, akiket a háborúban elvesztettem, a fájdalom miatt élnek bennem oly elevenen.)

- ismeritek A bridge too far c. filmet? https://kritikustomeg.org/film/3390/a-br...e-van-1977 Audrey átélte személyesen a csatát

- a hollandok (jelentős része) irtó rendesek voltak a háború alatt, rengeteg zsidók bujkáltattak éveken át

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Látszik, hogy az elmúlt egy-két évben ritka kevés képregény olvasására jutott időm, így kizárólag a kedvenc témákra, az új dolgok teljesen kikerültek a látóteremből. Ezért se vettem észre, hogy magyar képregény jelent meg cmx-en.

[Kép: 824188._SX360_QL80_TTD_.jpg]

Persze, itthon megjelent nyomtatottan is, de én a digitális megjelenést előnyben részesítem, pláne minőséget szállító helyen.
Válaszol
Truffaut - Hitchcock

[Kép: 189418880-197809625526184-6074699118544098484-n.jpg]

A magyarul 1996-ban megjelent interjúkötet, a francia François Truffaut és Alfred Hitchcock több évtizedet átölelő interjúinak gyűjteménye. Fura de életében Hitchcock annyira
nem volt megbecsült alkotó és ha jól tudom, anno csak egy kegyelem életmű Oscar-t vágtak hozzá... Európában viszont nagy kultusza volt. Fantasztikus olvasmány és 2015-ben egy
dokumentum film is készült a témáról. Manapság szinte lehetetlen beszerezni a kiadványt, de érdemes figyelni az aukciós oldalakat, megéri.
Válaszol
From Hell - A pokolból

Alan Moore (Watchmen) képregénye a Hasfelmetsző Jack néven ismert, prostituáltakat gyilkoló rejtélyes tömeggyilkosról szól. Pazar olvasmány, ami magyarul is kijött, engem kicsit a David Fincher féle Zodiákusra emlékeztetett,
ahol szintén nem sikerült rájönni, mind a mai napig, hogy ki is volt a rosszfiú... A képregényből egy film is készült Johnny Depp főszereplésével, amit habár jó régen láttam, de annyira emlékszem, hogy a látványvilág, hangulat eszméletlen volt.


[Kép: 20210604-075638.jpg]
Válaszol
Filmbarátok kiskönyvtára sorozat

A 70-es és 80-as években megjelent sorozat bemutatta az egyetemes filmtörténet legnagyobb alakjait, színészeket, rendezőket egyaránt. Köztük Marlon Brando-t, Törőcsik Marit,
Antonionit, Fellinit, a mai nemzedék számára talán csak bébi Joda atyjaként ismert Werner Herzogot, aki az egyik legjobb Drakula mozit tette le az asztalra, az elmebeteg, de
zseniális Klaus Kinski főszereplésével stb... A sorozat kötetei általában kb. 100 oldalban mutattak be egy-egy alkotót, nem nézték hülyének az ovasót, egyszerre voltak
komolyak és informatívak, szórakoztatók. A könyvek még ma is beszerezhetők nevetséges áron (400/500 Ft per darab) minden filmbarát számára.


[Kép: 191064419-198877352086078-7466534203036716081-n.jpg]
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Maminti
Válaszol
@Mammut

Láttad? A Fumax kihozza magyarul a Death Vigilt. Smile
Válaszol
(2021-07-06, 14:32:32)Mor Tuadh Írta: @Mammut

Láttad? A Fumax kihozza magyarul a Death Vigilt. Smile

Legalább nem gyötör majd tovább, hogy anno nem fejeztem be a komplett sorozat fordítását.
Kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg majd a beágyazott szövegek horror szerkesztését, bár ők valószínűleg kapnak letisztított oldalakat is hozzá hivatalosan és nem kell napokig vért izzadniuk vele. Smile

Viszont fura, hogy kihoznak egy misztikus horror képregényt, a Batman sorozat meg cancelt kap. Az ember azt hinné, hogy utóbbira van nagyobb kereslet.
Válaszol
(2021-07-06, 18:23:15)Mammut Írta:
(2021-07-06, 14:32:32)Mor Tuadh Írta: @Mammut

Láttad? A Fumax kihozza magyarul a Death Vigilt. Smile

Legalább nem gyötör majd tovább, hogy anno nem fejeztem be a komplett sorozat fordítását.
Kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg majd a beágyazott szövegek horror szerkesztését, bár ők valószínűleg kapnak letisztított oldalakat is hozzá hivatalosan és nem kell napokig vért izzadniuk vele. Smile

Viszont fura, hogy kihoznak egy misztikus horror képregényt, a Batman sorozat meg cancelt kap. Az ember azt hinné, hogy utóbbira van nagyobb kereslet.

Teljesen más kiadó, elég más a két cucc helyzete.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég