This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sport
https://www.instagram.com/p/CVBMXNYpK79/

------------------------------------------------------------------------------------------------------

338 ezer kilométer van a lábában, de amíg járni tud, addig futni is...

[Kép: 1634031105-temp-bdlaka-20211012-1440-0-90-cr.jpg]
Válaszol
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Forma-1 2021. Brazil Nagydíj

  Akkor a legédesebb a győzelem, amikor minden(ki) ellened dolgozik, és a pályán hagyod féképnél a nagy hátszéllel büszkélkedő ellenfeledet, és utolsó helyről behúzod a győzelmet. Ez a bajnokság messze nincs még lefutva. Álmatlan éjszakák várnak az ellendrukkerekre, ami főleg az öregekre igencsak veszélyes lehet. 

[Kép: thumb_show.php?i=heeu3k6e9&view]

Show Contenthelyzethez illő:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Tongue 
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Star 
Forma-1 2021. Katari Nagydíj 

  A két egymás utáni győzelem Hamiltontól nagyon sok optimizmusra ad okot, de nyugodtan kijelenthetjük, hogy tűzijáték (mindkét értelemben) várható a hátralévő 2 futamon. Biztos mindkét pilóta ki fogja hozni a maximumot, a többi pedig a csapattársakon és a leggyorsabb körért járó pontokon fog múlni.

[Kép: thumb_show.php?i=hn69ku3ew&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Idézet:"...A legfájdalmasabb, mégis tipikusnak mondható Magyar Zoltán, kétszeres olimpiai bajnok avíttnak és áporodottnak ható nyilatkozata volt, amiben azt állította, hogy a bántalmazás az érmek, a teljesítmény, a hazának szerzett dicsőség ára. Amit én ebben látok, az a vegytiszta kognitív disszonancia redukció egy egykor bántalmazott gyerek részéről. Örökzöld klasszikus: „engem is vertek, mégis ember lett belőlem, ha nem, éppen azért”. Aztán mintakövetően sokan maguk is átadják ezt a következő generációnak, mitől is ne tennék, ha sohasem kérdőjelezték meg annak a jogosságát, ami velük történt. Szerintem, aki csak érmekben és eredményekben gondolkodik, amiért cserébe a bántalmazás, a lélek megtörése, az emberi árulás és akár az (ön)hazugság sem megfizethetetlen ár, az egyszerűen nem érti az emberélet értékét és célját. Nem azért vagyunk itt a földön, hogy sebeket kapjunk és adjunk, ez nem valami magasztos cél, de nem is járulékos veszteség. A bántalmazás, a másik ember lelkének megsebzése sohasem lehet magasztos. A hatalom, a kegyetlenség nem tesz halhatatlanná senkit. Sportnyelven: nézzük meg, kik kapják a fair play díjakat, és miért. Mennyivel többen és jobb szívvel őrizzük őket az emlékeinkben, mint azokat, akikről azt hisszük, bárkin átgázoltak a sikerért, vagy azért, amit ők annak tartottak.
.
.
.
Meg lehet bocsátani annak, aki sosem tanúsított megbánást?


Bocsássunk meg Martonnak, aki a „puszild meg” után még be is akarta perelni az áldozatát rágalmazásért? Amíg nem lett tíz megszólaló az egyből? Netalán megbocsátás kiérdemlésére jogosult a Kiss László-féle módszer, a kitartó tagadás után átadott, hatalmas, ízléstelen virágcsokor, a ma is hátborzongató ,,Adhatok egy puszit?" kérdéssel fűszerezve az áldozat, Takács Zsuzsa felé? Jár bocsánat Aczél Endre szavaiért, aki kurvának akarta beállítani az áldozatot és sohasem kért bocsánatot mindezért?
.
.
.
Ha a felsoroltak közül nem tudott mindenki mindent ezer éve, megeszem a kalapom. Egyértelmű, hogy ki ilyen, ki olyan, akár rendkívül komplex okokból (önérdek, hála, félelem, lojalitás, PTSD, trauma hasítás stb.), de összezár a többiekkel, egymás hátát fogja mindenki. Kizárt, hogy a felsoroltak közül bárkit, bármi is nagy meglepetésként érjen. Elég csak a 2013-as, Turit védő (Cseh László által is aláírt) nyílt levélre gondolni. A kérdés inkább az, hogy lesz-e, akinek megszólal a lelkiismerete. Előbújnak-e az igazán nagy nevek, akik szemtanúként közvetve, vagy áldozatként közvetlenül elszenvedői voltak a rendszerszintű abúzusnak. Természetesen azt sem szabad elfelejteni, hogy a bántalmazásnak a tanúja is traumatizálódik, így maga is áldozat.

Kikre gondol?

A legfontosabb szereplőkre. Nagy kérdés, hogy Cseh után megszólal-e Darnyi Tamás, Egerszegi Krisztina, Kovács Ágnes, Czene Attila, Szabó Joe, az öngyilkossági kísérletet elkövető Rózsa Norbert, vagy hallgatásukkal továbbra is hozzájárulnak a tabuk fenntartásához. Ez sokat elárul majd arról is, hol tart Magyarország 2021-ben, ha áldozatvédelemről, a múlttal és jelennel való szembenézésről van szó. Mert az egy dolog, hogy a közbeszéd sokat fejlődött az elmúlt pár évben, az meg egy másik, hogy ez az alulról szerveződő változás mikor érezteti a hatását ott, ahol emberek döntenek más emberek sorsáról..."


Turi-ügy: A bűncselekmény elévül, de a bűn sohasem...
Válaszol
Star 
"How come he's got a knighthood and I don't Angry ?"  Big Grin

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Sad 
https://gphirek.origo.hu/f1/20211128-f1-...itoja.html

[Kép: thumb_show.php?i=wkw94242y&view]

Amit ez az ember elért élete során (a szerény összegekből, amik a rendelkezésére álltak) nyugodtan mehet a nagy vászonra.
Mikor 2012-ben (a már akkor nem túl jól muzsikáló Williamsszel) Spanyolországban Maldonado győzelemmel ajándékozta meg a 70. születésnapját ünneplő Franket, eszembe jutott az 1988-as Olasz Nagydíj, ahol az egész szezonban győzelemre esélytelen Ferrarik (a McLaren abszolút domináns évének köszönhetően), alig pár hétre Enzo Ferrari halála után csodálatos kettős győzelmet arattak.
2012-ben arra gondoltam, hogy ez egyfajta búcsúajándék Franknek, mert talán a 80-at nem éri meg.

Ennél többet egy tolószékből legfeljebb F.D.R. ért el.

Tegnapig élő legenda, mától örök legenda.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
Válaszol
Adja a Nagyszellem... még 8 nap.

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Up 
Forma-1 2021. Szaúd-Arábiai Nagydíj

Ez az! Az utolsó előtti futam is behúzva. Az évezred futama, az évezred csatája (legalább). 1974-ben Emmerson Fittipaldi és Clay Regazzoni bajnoki csatájának évében történt utoljára, hogy pontegyenlőséggel érkezzen a szezonzáróra a 2 bajnoki esélyes. Sajnos a több futamgyőzelmének köszönhetően Verstappen van elől, és nagyon tartok tőle, hogy egy hét múlva Abu-Dzabiban megpróbálja kiütéssel lerendezni, talán már az első kanyarban (99%, hogy ők ketten lesznek első sorban), de ha igy lesz, remélem, a versenybíróságnak eszébe fog jutni az 1997-es jerezi szezonzáró Schumacher és Jaques Villeneuve között, ahol Schumacher szintén kiütéssel próbálkozott Villeneuve ellen, amivel kiverte a biztosítékot a versenybiráknál és kizárták miatta az egész évi bajnokságból (az összes pontját elvették, de a futamgyőzelmeit, dobogóit mégis megtarthatta).
Ha ezzel a vagy én maradok elől/előzlek téged vagy kiütöm mindkettőnket hozzáállással fog Verstappen a jövőben is versenyezni, akkor nagyon-nagyon megfogja magát utáltatni, nemcsak a rajongókkal, de a mezőny többi pilótájával is. Hamilton 12, majdnem 13 évvel idősebb, sokkal megfontoltabb, aminek köszönhetően jóval kevesebb incidens volt kettejük között, de Hamilton nem marad örökké az F1-ben, utána a fiatalok ellen fog kelleni harcolnia Maxnak, akik még nála is örültebben fognak harcolni. Nem vitatom a tehetségét, és azt mondom, hogy ha nem öl meg senkit,  - beleértve saját magát -, egy világbajnoki cím szinte biztos van benne (ami lehet, idén jön össze, lehet, valamikor a jövőben). De az egy meglehetősen nagy "ha". Az utolsó top-pilótát, aki soha nem akarta megtanulni hol a határ, 27 évvel ezelőtt temettük el.
Valami azt súgja nekem, hogy egy évet fogok öregedni a következő hétvégéig, minden értelemben. Mit tegyünk, nem könnyű ezzel a stresszel élni. A pilótákat a világ legjobb sportpszichológusai segitik az ezzel járó stressz feldolgozására, de a rajongóknak nem fizetnek ilyesmit. Angel

[Kép: thumb_show.php?i=mtpgyxhqb&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Én is szinte ugyanígy reagáltam abban a 37. körben, mikor azt hittem (szerencsére tévesen), hogy ott a vége mindennek. Big Grin
De aztán eszembe jutott, hogy jó 100 eurót adtam a hallgatómra. Angel

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
F1 A kiskötsög persze nulla büntetést kap bármiért..más meg azért is kap ha arrafelé néz amerre ő van..röhej
Válaszol
Thumbs Up 
[Kép: the-grinch-evil-smile.gif]

https://hu.motorsport.com/f1/news/ellens...J7JwYUsHRU
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Az én tippem vasárnapra.


[Kép: thumb_show.php?i=8xx2udaqq&view]

És aztán jövő hét folyamán (karácsonyig mindenképp) kiderül, kinek a fejére kerül a korona. Angel
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Down 
Ha én lennék a Red Bull csapat bármely tagja, ez elég övön alulinak tartanám. Miután kitették a belüket, éjt nappallá téve, hogy az éveken át domináló Mercedesszel felvehessék a versenyt, és olyan elsőszámúvá tették Maxot, mint amilyen még Schumacher sem volt a Ferrarinál, ez a köszönet. "Bárcsak olyan autóm lehetne, mint az ellenfélnek". 
Lehet Hamiltonba belekötni, hogy amikor egy futamon nem nyer, meg se szólal a rádióban a levezetőkörön, de csak jobb néha hallgatni, mint ilyesmiket mondani.

https://hu.motorsport.com/f1/news/versta...W1dGZ6RP14
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
F1    Végre egyszer nem a kiskötsög javára dőlt el a szerencsefaktor, és a vezetőség se csalt a javára, így az nyert aki  kicsit jobban megérdemelte
Válaszol
Thumbs Down 
Gratulálok Maxnak a világbajnoki címhez. Soha nem értettem, miért nem lehet megdicsérni egy győztest az életben. A mai fiatalokon persze nem lepődőm meg, csak mostanában kezdték kapni az első pofonokat az élettől, amely nem úgy alakult, mint azt gyerekkorukban vizionálták (és amiben ők teljesen ártatlanok: dehogy volt mondva iskolás korukban, hogy "nyomjad, mint az őrült, különben egész életedben csak küzdeni fogsz minimálbérért". Épp nemrég olvastam valahol, hogy annyira felszínesekké váltunk, hogy "Mondd, mivel foglalkozol, hogy megmondjam, mennyire tisztellek". Szerintem ez nagyjából mindig igy volt, bár a "tisztellek" szót talán lecserélném "komolyan vegyelek"-re), és a frusztrációt/gyűlöletet ki kell adniuk magukból, és mi jobb célpont, mint egy sikeres valaki. 
A Csacsikákat annyira sem veszem emberszámba, mint a valós Magda Göbbelset. Ő legalább az alvilág felső köreiben mozgott, míg az ilyenek legfeljebb arra jók, hogy mocskos mellékhelyiségekben  térdelve keressék kenyerüket. De hogy öreg tatákat is azt látni, hogy mindenféle sértő jelzőkkel illesszenek meg egy sportolót (még megérteném, ha egy politikust, hisz "nyilván" ők a hibások mindenért az életben, az embernek semmi hibája, hogy az élete egy marék szar. Ez lett az eredménye a poroszos fegyelemnek, aminek szellemében nevelték évtizedekkel ezelőtt a gyerekeket: egy rakás nyuszi fiú, aki egész életében el nem mozdult az anyja szoknyája mellől, és öreg korára döbbent rá, hogy nincs kire támaszkodjon, és persze az ebből fakadó haragot le kell vezetni valakin). Nemigen tudom megérteni. 
Szereted, nem szereted, leszarod, örülsz a pechjének, de amennyi gyűlöletről tettek tanúságot idén a közösségi médiában a magyar Hamilton ellendrukkerek, erre nem tudok magyarázatot találni. Én mindig csak magyar voltam, soha büszke magyar, és kezdem egyre jobban megérteni ennek okát.

Hogy melyikük érdemelte volna meg jobban a címet? Szerintem mindketten kihozták a maximumot, a többi pedig szimpátia kérdése. Voltak piszkos húzások, szabálytalan megmozdulások, ütközések - pont mint amit láthattunk annyi évtizeden át, csakhogy az idő mindig megszépiti a múltat, és emiatt kétszeresen mocskosnak tűnik a jelen.
Eddig minden - ha nehezen megemészthető, de - oké lenne, ám ami ma történt a futam utolsó másfél körében, arra az elhatározásra juttatott, hogy ez volt az utolsó F1-es verseny, amit valaha megnéztem. Csak 2004 óta követem a sportot, de nagyjából az összes szezonról olvastam az elmúlt 70 évre visszamenőleg, de SOHA nem hallottam olyasmiről, hogy a versenyirányitás ennyire aljasul beleszóljon a bajnoki küzdelembe. Ha leállítottak volna a futamot, mint tették azt júniusban Bakuban, most mindenki az F1-et ünnepelné, még a vesztes fél drukkerei is.
Már csak egyvalaminek drukkolok még, ami az F1-et illeti: hogy (még 2 éves szerződés ide vagy oda, de) Hamilton bejelentse (feltehetőleg még a héten), hogy visszavonul. Hagyja meg az árja népnek ezt a sportot. Van egyéb is az életben.
Életemben nem szégyelltem még ennyire, hogy fehér vagyok: amikor az 1936-os berlini olimpián a 4 aranyat bezsebelt Jessie Owensnek hazatérve annyit sem mondott a hazája, hogy félkalap (miközben a fehér aranyérmeseket még az elnöki is kitüntette) vagy mikor 1940-ben Hattie McDaniel az első színes bőrűként Oscar-díjat nyert, ám a díjátadói ünnepségen részt sem vehetett, csak épp  a kulisszák mögül léphetett be, hogy átvegye a díjat, oszt "irány haza, büdös néger!", akkoriban ez volt a "normális". Azt hittem, azóta változott pár dolog. Sajnos tévedtem. Sad
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Blackpanther
Válaszol
Érdekes adalék a mai F1-hez
Sokan sok helyen írták hogy belenyúlt a versenyig. a versenybe.
De azt valahogy elfelejtik ezek  a "szakértők" hogy a Merci elbacta a taktikát, és nem kicsit, nagyon..persze akár be is jöhetett volna, de nem jött be. Ha Hamiltont behozzák kerékcserére, akkor azt az 1 kört röhögve kivédekezi, simán.
De a Mercinél másképp döntöttek, és a vak szerencse, vagy pech kinek hogy, úgy alakította hogy baleset miatt szoros lesz a vége.
HA a gumicsere meg lett volna, mosolyogva nyer, de rongyá kopott gumikkal nem tudta tartani Max-et
De nincs HA...Merci nem cserélt és a körülmények így alakultak lehet mutogatni a versenybíróságra bárkire, de ezt ők taktikázták el..100 esetből 99x bejött volna
de ez volt az az 1, nagyon valószínűtlen eset..
Az hogy sokan a versenybíróságot hibáztatják, blődli butaság..ott volt az esélye Hamiltonnak 1 kör az élről..meg kellett volna csinálnia..nem tudta.
Ennyi.,
Válaszol
https://hu.motorsport.com/f1/news/wolff-...b/6877005/

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff azt nyilatkozta, hogy bár Lewis Hamilton a világbajnoki címek számában megelőzheti Michael Schumachert, akkor sem lesz nagyobb a német legendánál.

Ha a főnöke mondja róla...

https://24.hu/sport/forma-1/2021/12/13/l...agga-utes/
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég