This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sorozatkritikák
Succession  - Öröklés - 

Aki csípi nézni a megagazdagok eléggé beteges, de fényűző világát, annak bejöhet. Ez kb már Musk meg Gates szintje, ott élnek főhőseink iszonyat gazdagon egy nagy médiabirodalom tulajdonosaiként, egy nagy család. Természetesen kb mindenki megtudná fojtani a másikat egy kanál vízben, és elég betegesek némelyek benne. Látványos magángépek, szuperyachtok stb..de hát a gazdagék élete is nehéz, mert van ellenfél kivül is, belül is, és itt a pénzt milliárdokban beszélik, dollárban Smile  Így megy a kavarás rendesen, érdekes látni ezt a világot, amit kb az emberiség 0.001% él. Tanulságos.

8/10
Válaszol
Justified -  City Primeval  -

Minden idők egyik legjobb sorozata visszatér. Raylan badass ahogy kell, és bár az idő vasfoga rajta is nyomott hagyott, de ezt cinizmussal és szarkazmussal kiválóan ellensúlyozza Smile

ui: és mint kiderült az egész sorozat és a benne lévő balhé csak felvezetés volt az utsó rész utsó 10 percéhez, ami rendesen előrevetíti a dolgokat.

8/10


Warrior s03

Végre lett folytatása ennek a remek akciósorozatnak. Alapja valós, 1880-as években Sanfranciscóba (USA-ba) rengeteg kínai bevándorló érkezett. Akik olcsó jó munkaerők voltak, és kiszorították a helyieket, meg az Ír bevándorlókat. Persze alvilág és bűnözés is jött velük. Lett is belőle rendes banda háború. Főhősünk is ebbe csöppent bele, húgát keresve érkezett 2 évaddal ezelőtt. Mára már egy banda fontos tagja lett, és elképesztő harcművész tudása, kemény ellenféllé teszi. De sok banda van, kemény emberekkel, plusz a helyi Ír banda, meg a rendőrség is és a korrupt hivatalnokok. Szóval nagy a kavarc, de rendkívül életszerű, remekül felépítve, csodásan megcsinálva a korabeli háttér. Nagyon jó kis sorozat, és hát, keményen valósak a harcok bemutatása, nincs finomkodás. Akinek anno bejött a Spartacus mint sorozat, imádni fogja.

9/10
Válaszol
Reacher S1
Kisvárosi krimis gyilkosságsorozat felderítése, megspékelve egy kis House M.D.-s és Banshee-s ízzel.
A Banshee-t egyfajta "magányos igazságosztó a kisvárosban" miatt írtam, a House-os példát pedig arra, hogy fejből tudja hogy az az adott nyom honnan származik és mit hol érdemes elkezdni kutatni Smile
Nem láttam a filmet, de jó kasztingnak gondolom a fickót, még így is hogy csak idővel jön bele a szerepébe.
Összességében tetszett, nem egy Banshee-pótlék de uborkaszezonban tökéletes.
7,5/10
Válaszol
One Piece

1: nem láttam az anime-t
2: belenéztem de hányinger fogott el annyira ocsmány hülyeség  (magánvélemény)

Így álltam neki a sorozatnak. Háát..nem volt rossz, de nem folytatom majd. Átküzdöttem magam a végéig, ha már elkezdtem, de már nagyon untam a gyerekes debil stílust. Értem én hogy anime alap, de nekem nem jött be, és nem is értem a világ mitől ájult el tőle. Nem óhajtok vitába szállni a témában, akinek a stílust tetszik biztos élvezi ezt a dedózást, nekem fárasztó volt.

3//10  de lehet valakinek bejön Smile


Twisted Metal

Erról utólag tudtam meg hogy játék alap. Mindenesetre szórakoztató idiótaság. Posztapok világban "Tejes emberek" lásd: postások viszik a zárt városok közt a cuccot, kinti MadMax-es világban ide-oda. Főhősünk is ilyen, laza túlélő postás, EVO-val Smile és persze belecsöppen valami gyanús cuccos buliba.
Láttunk már ilyet Costnertől. Ebben viszont a kretén humor, és látványos irtás az alap, ha nem veszed komolyan, egész szórakoztató

6/10


Ahsoka

Erről egyelőre jót vagy semmit Smile 
SW sorozat, és mivel imádom a világát, így elnézem a botladozást, és a gagyi rajzfilmes utalásokat is. Kicsit komorabbra vehették volna a témát, ezek a gügyögő robotcsincsillák mindig kellenek bele, meg valami szőrös kisizé állat ami édibédi..
bleee Smile

7/10---egyelőre..
de így a végére nekem túl sok benne a gagyizmus és a rajz mesék hülyeségei, bsozorkányok meg mágia..ez nálam nem fér össze az SW világával..így dobtam a fenébe...végére nálam uncsi sablon gyerekmatiné szintre ment le..kár érte

2/10
Válaszol
B. R. I.   - A Brigád   -

"Research and Intervenciós Brigade" ennek rövidítése a cím. Ez egy francia sorozat, tehát ez egy francia SWAT egység, vagy valami olyasmi. Párizsban tolják az ipart. Manapság történik a sorozat, így elég aktuális a témája, épp új vezető érkezik a csapathoz, mert a régi családi tragédia miatt elvileg visszavonul (persze egy frászt) és így az új főnök veszi fel  a munkát és próbálja magához illeszteni a csapatot. Hááát..nagyon francia a sorozat, így egészen más a  ritmusa dinamikája a sorozatnak, hamarabb és sokkal mélyebben megyünk bele a csapat magánéletébe, ami elég erősen szerves része a történéseknek. Mivel a csapat nagyrésze bevándorló családból való, így elég fura a hangulata a sorozatnak.
Csak az álljon neki, aki látott már francia krimi sorozatot manapság, mert ez nagyon más mint a kaptafa usa sorozatok. Nem mondom hogy rossz, de erősen társadalomkritika is, és a mai világ realitása is benne van + fura a kémia és az emberi kapcsolatok bemutatása. Elnézve biztos nem akarnék párizsban élni Smile

7/10


Loki    2. évad

Még mindig  lökött és elvetemült ez a sorozat, annyira idiótaság hogy vigyorogva élvezi az ember.

9/10
Válaszol
Gen V


Ha valaki nézte, nézi a The Boys sorozatot, annak ez kötelező, kevés elmebetegebb és állat sorozatot láttam ennél. Annyira lazán gyilkolásznak benne, és mivel szuperképességű kissé zavaros fiatalok iskolájáról szól, így adott a látványos mészárlások, és kalandok. De hogy ennyire elvont legyen, és brutál Smile Olyan poénokkal..eszméletlen szórakoztató és izgalmas is a sorozat, de kell hozzá gyomor Smile

9/10
Válaszol
Végre megjött a Reacher 2. évada

Egyelőre 3 rész egyben, de könnyen lecsúszott, jön a többi rész, és a 3. évad is hál istennek Smile
A nagyember még nagyobb, és aki bulldózer méretekkel, erővel és akarattal rendelkezik, ráadásképp képzett közelharcos, hát az átmegy a falon is. Ahogy Reacher át is megy Smile Meg jó pár rosszarcun is
 A 2 évad  kicsit más mint az első, régi csapatával kezd el bandázni, mert pár régi kollegát kegyetlenül legyilkolnak, és hát nehogymá tesokat öljék halomra, így vendetta motívum adott, de ezek elég nagy és kemény ellenfelek, és óriás cégek, ki tudja egyelőre mi a céljuk azon kívül hogy a csapatot kiiktatnák. Na ehhez lesz pár szava dózer barátunknak és csapatának. Eddig remek akciók, bár kicsit kevés, és ügyes történetszövés, nem bonyolítják túl, de azért elég érdekes hogy hentelésen kívül ez is érdekeljen 
Eddig simán

9/10


A vége kicsit rezgett, pár dolog azért vicces volt, de a karizmatikus főhös simán elviszi a sorozatot, és a társai is odatették magukat, nem csak háttérdísznek voltak, jön a 3 évad, remek hír Smile
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • gricsi, Romeoo
Válaszol
Obliterated  s01


Imádom az ilyen "beteges" humorú, stílusu sorozatokat. Alapvetés az hogy van egy kissé idiótákból álló de eredményes kemény akciócsoport, akik ugye mindig megmentik a világot, de USA-t mindenképp. Most épp elkapnak Vegasban egy orosz bandát akik atomfegyvert akartak elsózni. Na, a banda semlegesítve, bomba megy a titkos laborba, ők meg jogosnak érzik hogy Vegasban ünnepeljék kicsit a sikerüket, így atomállat módjára bebacnak, bekokóznak, meg ami cucc létezik és árt azt betolják. Persze a buli közepén kiderül hogy a bomba hamis, így menni kell megkeresni a táskát, mert robbanni fog. De mivel atomállat módjára  bevannak lőve, kissé érdekes a buli Smile Nagyon szórakoztató kretén kis sorozat, semmi komoly benne, de megéri lazán nézve végigtolni. Adtak benne mindennek, van szex, lövöldözés, macsó pasik, szép csajok kemény ügynökök, és annyi elvont kretén humor, hogy szénné röhögtem néha magam Smile 
Jól megcsinált de persze komolytalan sorozat, de, nagyon jó lenne több ilyen

simán 
8/10
Válaszol
Masters of the Air  1-2. rész

Régóta várt sorozat ez. Az Elit alakulat, alapmű talán minden idők legjobb sorozata, a The Pacific, nálam vegyes megítéléssel volt, nem nőtt fel a nagy elődhöz, igaz a léc kuvamagasan volt. 
Hát ez egyelőre nem annyira tetszik, nem is a hitelesség, vagy a képi dolgok, mert az rendben van, hanem a történet, olyan kapkodó zavaros, kissé értelmezhetetlen ki mikor miért mit csinál, ki kihez tartozik. Rengeteg szereplő, hajózók, tisztek kavarognak és nagyon nem jön le ki kicsoda. Nem látni át mint a nagy elődöt. Nem érezni azt a hihetetlen történelmi pillanatot ami abban volt..itt csak sokszor idióta kölykök üvöltöznek részegen a semmiért..ok..lehet így éltek angliában a bevetésre menő repülősök, de nekem ez egyelőre annyira nem jött be. Látványos, de a történet, és az a mély emberi tragédiák, és történelmi valóság ami az Elit alakulatban volt, nem jön át, ez csak egyelőre egy repkedős filmsorozat...

még nem pontoznám..kivárom a végét
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég