This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Feliratok értékelése
Sziasztok!

Csak egy apró szösszenet a Blindspot 8 rész címe, hogy lett Ghost Train-ből "Szellemhajó"???? 

Amúgy még egyszer köszönöm a fordítást

Üdv Romeoo
A hüjjjeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben. 
Thomas Alva Edison (1847-1931)
Válaszol
(2020-07-15, 19:57:05)Romeoo Írta: Sziasztok!

Csak egy apró szösszenet a Blindspot 8 rész címe, hogy lett Ghost Train-ből "Szellemhajó"???? 

Üdv Romeoo

Szia!

Őszintén szólva sokszor nem értettem a Blindspot címeit (mámint, hogy miért az lett ami), lefordítani meg kész rémálom volt.
Ha Szellemvonat lett volna, akkor szerinted beszédesebb lenne?
Nekem pont ugyanannyit mondana. Amúgy már nem emlékszem miért ennek fordítottam, lehet elírtam. Big Grin
Mindig légy önmagad.
Kivéve, ha Batman lehetsz... akkor inkább légy Batman!  Cool
Válaszol
(2020-08-28, 11:08:19)Matyika29 Írta:

Üdv Romeoo

Szia!

Őszintén szólva sokszor nem értettem a Blindspot címeit (mámint, hogy miért az lett ami), lefordítani meg kész rémálom volt.
Nekem pont ugyanannyit mondana. Amúgy már nem emlékszem miért ennek fordítottam, lehet elírtam. Big Grin
Hello! 

Egyiknek sincs értelme, mert az epizódhoz nem kapcsolódik. Sokszor néztem milyen címeket adtak(egyik jobb volt mint a másik). 
Amúgy "tök" mindegy már, sajnos vége. 
Azért köszi a fordításokat.
A hüjjjeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben. 
Válaszol
(2020-08-28, 15:18:00)Romeoo Írta:

Üdv Romeoo

Szia!

Hello! 

Egyiknek sincs értelme, mert az epizódhoz nem kapcsolódik. Sokszor néztem milyen címeket adtak(egyik jobb volt mint a másik). 

Bocsi, hogy beleszolok, mivel én nem is vagyok fordito, csak forditàsok fogyasztoja, és nem is néztem a Blindspot cimu sorozatot, nekem egyàltalàn nem jott be.  Na mindegy, csak annyit akartam mégis beleszolni, hogy szerintem igenis a "szellemhajo" beszédesebb, mint a szellemvonat, valoszinuleg mert gyerekkoromban sok olyan kalandregényt olvastam, mint pl. Verne, Stevenson és egyéb iroktol, akiknek a nevére màr nem is emléksze, de arra emlékszem, hogy a matrozok és egyéb tengerészek szobeli mitologiàjàban, ha lehet igy nevezni, gyakoriak voltak a mesék, torténetek, melyekben szellemhajo szerepelt.  Viszont szellemvonatrol nem emlékszem hogy hallottam volna.

És még egy  szösszenet:  Mit jelent az, hogy "szösszenet" ?  Kerestem szotàrakban és sehol sem talàltam.  Koszi, és még egyszer bocs.
Válaszol
Szösszenet: Rövid terjedelmű írás, történet, gondolat. Könnyű és kicsi, mint egy szösz.(kb ennyit jelent) 
Válaszol
(2020-08-28, 17:39:47)churi Írta:
(2020-08-28, 15:18:00)Romeoo Írta:

Üdv Romeoo

Szia!

Hello! 

Bocsi, hogy beleszolok, mivel én nem is vagyok fordito, csak forditàsok fogyasztoja, és nem is néztem a Blindspot cimu sorozatot, nekem egyàltalàn nem jott be.  Na mindegy, csak annyit akartam mégis beleszolni, hogy szerintem igenis a "szellemhajo" beszédesebb, mint a szellemvonat, valoszinuleg mert gyerekkoromban sok olyan kalandregényt olvastam, mint pl. Verne, Stevenson és egyéb iroktol, akiknek a nevére màr nem is emléksze, de arra emlékszem, hogy a matrozok és egyéb tengerészek szobeli mitologiàjàban, ha lehet igy nevezni, gyakoriak voltak a mesék, torténetek, melyekben szellemhajo szerepelt.  Viszont szellemvonatrol nem emlékszem hogy hallottam volna.

És még egy  szösszenet:  Mit jelent az, hogy "szösszenet" ?  Kerestem szotàrakban és sehol sem talàltam.  Koszi, és még egyszer bocs.

Nekem a Szellemhajóról egy 2002-es film ugrik be... aminek a hangulata hasonlít a bunkerre a Blindspotban. Smile
Amúgy utánanéztem, a Szellemvonatnak is van értelme, de semmi kapcsolódást nem találtam a résszel.
Romeoo: nézd meg a S.H.I.E.L.D. ügynökei címeket... ott Benderrel nagyon kreatívak voltunk! Big Grin Big Grin
Mindig légy önmagad.
Kivéve, ha Batman lehetsz... akkor inkább légy Batman!  Cool
Válaszol
(2020-08-28, 18:38:34)Matyika29 Írta: Nekem a Szellemhajóról egy 2002-es film ugrik be... aminek a hangulata hasonlít a bunkerre a Blindspotban. Smile
Amúgy utánanéztem, a Szellemvonatnak is van értelme, de semmi kapcsolódást nem találtam a résszel.
Romeoo: nézd meg a S.H.I.E.L.D. ügynökei címeket... ott Benderrel nagyon kreatívak voltunk! Big Grin Big Grin

Sajnos azt a sorit nem néztem, de most hogy az is vége lehet majd elkezdem.  Big Grin
Válaszol
Sziasztok,
South Park S24E00 Pandemic Specialben ezeket a cseréket kéne végrehajtani:
Kód:
" !" -> "!"
" ?" -> "?"
"SOUTH Park" -> "South Park"
Az első kettő egyszer fordul elő csak hibásan, a harmadik végig így van írva.
Válaszol
(2020-10-18, 03:48:05)pcroland Írta: Sziasztok,
South Park S24E00 Pandemic Specialben ezeket a cseréket kéne végrehajtani:
Kód:
" !" -> "!"
" ?" -> "?"
"SOUTH Park" -> "South Park"
Az első kettő egyszer fordul elő csak hibásan, a harmadik végig így van írva.

Javítottam, köszi a jelzést.
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég