This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sorozatkritikák
The Boys

én csak most ugrottam neki, de ez mekkora királyság..atom a sorozat..
Ilyen szuperhősös, de elég realisztikus gyilkolászások fejletépések stb..és remek kis történet, durva Smile

9/10

Killing Eve

ez még mindig hozza a szintet, remek bérgyilkolós kémes sorozat, és a csaj benne, frászt hozza rám Smile

9/10

Warrior

A legjobbak egyike, az még hagyján hogy jó harcolós, de remek korrajz is, és izgalmas történet

10/10
Válaszol
Az Eufória „speciál” 2. részében, kábé 9 és fél percnél van egy elég látványos ugrás, talán kényszerleállás lehet az oka.
[Kép: euphoria-continuity.jpg]
Szerk.: az első rész még felért a sorozat nívójához, ezt viszont nagyon vontatottnak találtam.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli St4nt0N hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
The Expanse

Most jutottam el oda, hogy felzárkózzak és up-to-date legyek az 5. évaddal. Továbbra is amondó vagyok, hogy túl steril és felületes a sorozat a könyvekhez képest. Bár a 4-5. évadban pár fokkal javult, ezt el kell ismerni.

Ha sima sci-fi sorozatként nézem, teljesen jó. Ha nem olvastam volna a könyvet, 5 pontnál biztosan többet adnék neki.
Válaszol
The Expanse S05

Ó, ha tudom, hogy csak 10 részes az évad, vártam volna egy hetet az előző részekkel, mert több rész együtt ütősebb. De most már mindegy.

Gyorsan meglestem az évadzárót is, érdekes ponton hagyták abba.

Show Content7-9. könyv és 5. évadzáró szpojler:

Az első évadoknál mindenképpen jobbnak tartom a megvalósítást, de azért a pénzlimit meglátszott rajta.
Show Content5. évad komplett és évadzáró szpojler:

Mindenképpen megnézem a 6. évadot, de a 9. kötetet jobban várom.
Válaszol
(2021-02-03, 19:55:59)Mammut Írta: Az első évadoknál mindenképpen jobbnak tartom a megvalósítást, de azért a pénzlimit meglátszott rajta.
Show Content5. évad komplett és évadzáró szpojler:


Show Content5. évad komplett és évadzáró szpojler::

Egyébként számomra eddig a negyedik évad volt a leggyengébb, mert a karakterek is látszólag erős fejtraumát szendvedtek, és elfelejtették, hogy kik ők, és az egész világépítés a háttérbe szorult.

Megnyugtató, hogy az ötödikben újra szedi Avasarala a gyógyszereit, és valami első évadhoz hasonló politika is van benne.

Egyébként nem olvastam a könyvet, de megcsináltad hozzá a kedvet!
Válaszol
(2021-02-05, 17:00:04)kgello Írta:
Show Content5. évad komplett és évadzáró szpojler::

Show Content5. évad komplett és évadzáró szpojler::

A könyv szerintem sokkal részletesebb (főleg az űrbéli dolgokban ez nálam hatalmas plusz pont), izgalmasabb, és hogy is mondjam, piszkosabb. Smile A politika nem a szívügyem, de az is erősebb benne.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • kgello
Válaszol
Inuyasha 1-167

Mire jó munka közben az ebéd- és vacsoraszünet, ha nem arra, hogy pont belefér egy anime epizód?

Bár biztos nézhettem volna jobbat is ennél.

Nemrég elkezdődött egy új sorozat, az alapsorozatot pedig nagyon régen láttam a tévében, szóval gondoltam, felfrissítem.

A történet összefoglalható lenne annyival, hogy az íróknak sikerült minduntalan az "egy falut zaklat egy démon" és a "jön a főellen, aztán elfut" sztorikártyát kihúzniuk a rétestészta pakliból. Mert kb. ez ment váltakozva.

Semmi bajom a végtelenséggel, ha kedvelhetők a karakterek, de több színesebb mellékkarakter és változatosabb melléksztorik kellenének egy végtelenségig nyújtott főszálhoz. Mert a falu női vagy a földművelő nagypapa meg az unokája bajban vannak x+5000. rókabőre kicsit unalmassá válik idővel. Legalább a karakterek fejlődnének, de ők is csak toporognak.

3/10
Válaszol
(2021-02-14, 20:13:11)Mammut Írta: Inuyasha 1-167

Mire jó munka közben az ebéd- és vacsoraszünet, ha nem arra, hogy pont belefér egy anime epizód?

Bár biztos nézhettem volna jobbat is ennél.

Nemrég elkezdődött egy új sorozat, az alapsorozatot pedig nagyon régen láttam a tévében, szóval gondoltam, felfrissítem.

A történet összefoglalható lenne annyival, hogy az íróknak sikerült minduntalan az "egy falut zaklat egy démon" és a "jön a főellen, aztán elfut" sztorikártyát kihúzniuk a rétestészta pakliból. Mert kb. ez ment váltakozva.

Semmi bajom a végtelenséggel, ha kedvelhetők a karakterek, de több színesebb mellékkarakter és változatosabb melléksztorik kellenének egy végtelenségig nyújtott főszálhoz. Mert a falu női vagy a földművelő nagypapa meg az unokája bajban vannak x+5000. rókabőre kicsit unalmassá válik idővel. Legalább a karakterek fejlődnének, de ők is csak toporognak.

3/10

Ilyen vélemény mellett letoltál 167 epizódot? Az azért már kitartás a javából. Big Grin
Válaszol
Miután már 30 ebédet belefeccöltem, már csak azért is végignéztem.
Meg kíváncsi voltam a végére, erre az lett a vége, hogy nincs is vége, mert annyira rétestészta, hogy készült egy külön sorozat a befejezéséhez. Big Grin
Szóval az új sorozat még mindig több mint egy hónapra van, de éltet a remény, hogy az talán már jobb lesz. Smile
Válaszol
Your Honor 8/10

Heisenberg visszatért. Pontosabban feltámadt Big Grin , és családot/szakmát váltott. A mostani fia rendesen tud járni, ám asztmával küzd és épp vezetés közben esik ki a kezéből az inhalálója, amit lehajol, hogy felvegyen, ám ennyi pont elég, hogy halálosan elgázoljon valakit, akiről kiderül, hogy egy helyi gengszter fia. Mint bárki más, ő is futva menekül a helyszínről  Angel
Ezért főhősünk (mármint az apa), aki egy köztiszteletben álló bíró, kénytelen hátrahagyni erkölcsi normáit és bepiszkolni a kezét, aminek idővel egyre súlyosabb, nem várt következményei lesznek mint családja, mint mások életére.
 A sorozatban komolyabb társadalmi kérdések is fókuszba kerülnek, úgy mint a rendőrségi korrupció, rasszizmus és úgy általában a társadalmi egyenlőtlenségek, ami például egy fehér, mégiscsak privilegizált helyzetben levő, valamint egy fekete fiatal felelősségre vonása között húzódnak. 
Ez az első sorozat (abból, amit én láttam), amiben volt utalás a jelenlegi vírushelyzetre is.
Nem egy Breaking Bad, de egyszer simán nézhető.


[Kép: p19044069_b_h13_aa.jpg]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Cobra Kai S01-S03

Ezek szerint már 3 éve kerültem ezt a sorozatot. Valahogy minden dologhoz, amit réten szerettem és újra elővették, irtózatosan nyúltak hozzá, így eddig nem mertem elkezdeni.

De azt kell mondjam, hogy ez jól sikerült, jól egyensúlyoznak a 80-as évek és a mai app-korszak között.

Szépen lassan behoznak mindenkit, aki anno a filmekben játszott. De az igazi főszereplő Johnny, Daniel-san nem csak volt nemezise, és vicces az ő szemszögéből is hallani a régi sztorit. De aztán némi ébresztő után Daniel is szépen lassan újra felnőtt Mr. Miyagi szelleméhez.

Bár a sztori központjában persze a gyerekek állnak, de igazából a régiek simán ellopják a showt tőlük.

Show Content3. évad spoiler:
Válaszol
Az a baj az igazán jó sorozatokkal, hogy miután véget érnek, fogalmam sincs, hogy mit nézzek, valahogy minden lapos utánuk.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
(2021-03-30, 16:27:33)Mammut Írta: Az a baj az igazán jó sorozatokkal, hogy miután véget érnek, fogalmam sincs, hogy mit nézzek, valahogy minden lapos utánuk.


Én a jó sunákkal vagyok úgy. Big Grin
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Romeoo
Válaszol
Shadow and Bone

Hát ilyen Twilight-ba oltott lightos Trónok harca szerű, tini dráma fantasy izé
elment, de sosem fog olyan kult sorozattá válni mint a Trónok..meg lehet nézni, raktak bele pénzt, a háttér a megépített világ szép, figyeltek rá, CGI elmegy..de kb ennyi, de igen fura ez a 1800 as évekbeli oroszország feeling Smile

6/10

The Boys

akár szinkronnal de ezt kötelező megnézni

9/10
Válaszol
Frontier S01-S03

Jól indult a sorozat, jó kis vadonban játszódó, félig-meddig indiános sorozatként. Aztán egyre inkább átment bosszúhadjáratba és ezt a vonalat követte a 3. évad végéig sajnos, amit én amolyan lejtmenetként éltem meg.

Momoa miatt kezdtem el, de ő végül alig játszott benne. Persze, főszereplő maradt, de túl sok karaktert vezettek be ahhoz, hogy ne körülöttük forogjon többször a történet. Egyik sem volt az a kimondottan szimpatikus szereplő, voltaképpen a 3. évadban már simán megnéztem volna, ahogy lemészárolják mind egy szálig őket, tény, egyiküket sem írták meg túl szimpatikusra.

A többit spoilerben:
Show ContentSpoiler:

Rengeteg szál maradt a levegőben, nem tudom, terveztek-e 4. évadot, vagy szimplán csak megfeledkeztek róluk.

1. évad: 6/10
2. évad: 4/10
3. évad: 2/10
Válaszol
(2021-05-09, 17:28:43)Mammut Írta: Frontier S01-S03

Jól indult a sorozat, jó kis vadonban játszódó, félig-meddig indiános sorozatként. Aztán egyre inkább átment bosszúhadjáratba és ezt a vonalat követte a 3. évad végéig sajnos, amit én amolyan lejtmenetként éltem meg.

Momoa miatt kezdtem el, de ő végül alig játszott benne. Persze, főszereplő maradt, de túl sok karaktert vezettek be ahhoz, hogy ne körülöttük forogjon többször a történet. Egyik sem volt az a kimondottan szimpatikus szereplő, voltaképpen a 3. évadban már simán megnéztem volna, ahogy lemészárolják mind egy szálig őket, tény, egyiküket sem írták meg túl szimpatikusra.

A többit spoilerben:
Show ContentSpoiler:

Rengeteg szál maradt a levegőben, nem tudom, terveztek-e 4. évadot, vagy szimplán csak megfeledkeztek róluk.

1. évad: 6/10
2. évad: 4/10
3. évad: 2/10

A női szereplők sokkal jobban voltak a sorozatban szerintem. (Persze voltak kivételek...)

Ami engem nagyon zavart, az az, hogy a távolságok mintha nem is léteznének. Egyik pillanatban a Hudson-öböl melletti erődben van valaki, aztán hopp, Montrealban, aztán hopp, megint az erődben...
Válaszol
(2021-05-09, 21:08:29)Mor Tuadh Írta:
(2021-05-09, 17:28:43)Mammut Írta: Frontier S01-S03

Jól indult a sorozat, jó kis vadonban játszódó, félig-meddig indiános sorozatként. Aztán egyre inkább átment bosszúhadjáratba és ezt a vonalat követte a 3. évad végéig sajnos, amit én amolyan lejtmenetként éltem meg.

Momoa miatt kezdtem el, de ő végül alig játszott benne. Persze, főszereplő maradt, de túl sok karaktert vezettek be ahhoz, hogy ne körülöttük forogjon többször a történet. Egyik sem volt az a kimondottan szimpatikus szereplő, voltaképpen a 3. évadban már simán megnéztem volna, ahogy lemészárolják mind egy szálig őket, tény, egyiküket sem írták meg túl szimpatikusra.

A többit spoilerben:
Show ContentSpoiler:

Rengeteg szál maradt a levegőben, nem tudom, terveztek-e 4. évadot, vagy szimplán csak megfeledkeztek róluk.

1. évad: 6/10
2. évad: 4/10
3. évad: 2/10

A női szereplők sokkal jobban voltak a sorozatban szerintem. (Persze voltak kivételek...)

Ami engem nagyon zavart, az az, hogy a távolságok mintha nem is léteznének. Egyik pillanatban a Hudson-öböl melletti erődben van valaki, aztán hopp, Montrealban, aztán hopp, megint az erődben...

Igen, tisztán emlékszem, hogy Harry Potter egyszer pont hasonlóképpen jelent meg az indiánsátor után az erődben, mintha csak az erőd kapuja előtt állna a sátor. Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
South Park S20

Azt hiszem, hasonlóan folytatásos volt a 19. évad is, azért hagytam abba anno.

Valahogy a régebbi, minden részben új sztori szerkezet jobban feküdt nekem, legalábbis amikor ugyanannak kellene viccesnek lennie 3-4 rész után is, azon már nem tudok olyan jót derülni és rengeteg ilyen ismétlés volt ebben az évadban.

5/10

A 21. évadba belekezdek, de ha megint folytatásos évad lesz, lehet, újra fagyasztóba rakom pár évre a sorozatot.
Válaszol
Thumbs Down 
Line of Duty

Szívesebben fogok visszaemlékezni az olyan sorozatokra, mint pl. a Person of Interest vagy Bron/Broen, amiknek idő előtt vetettek véget (szerintem), mint az olyanokra, amiket a végtelenségig húztak-nyúztak. 

[Kép: 188534864_2105302989609535_6120756413811...e=60CC38AA]

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Hehe, a rétestésztákat én sem szeretem.
De van, amiből simán néztem volna a 100. évadot is, akár szérializált, mint pl. Buffy/Angel, akár epizódikus, mint pl. Outer Limits ('95), SGA, SG-1 (bár az utóbbi utolsó pár évadja már különösen erős átívelő szállal bírt, talán határeset?)
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég