This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Sport
(2021-12-12, 22:40:43)Szaszika Írta: Érdekes adalék a mai F1-hez
Sokan sok helyen írták hogy belenyúlt a versenyig. a versenybe.
De azt valahogy elfelejtik ezek  a "szakértők" hogy a Merci elbacta a taktikát, és nem kicsit, nagyon..persze akár be is jöhetett volna, de nem jött be. Ha Hamiltont behozzák kerékcserére, akkor azt az 1 kört röhögve kivédekezi, simán.
De a Mercinél másképp döntöttek, és a vak szerencse, vagy pech kinek hogy, úgy alakította hogy baleset miatt szoros lesz a vége.
HA a gumicsere meg lett volna, mosolyogva nyer, de rongyá kopott gumikkal nem tudta tartani Max-et
De nincs HA...Merci nem cserélt és a körülmények így alakultak lehet mutogatni a versenybíróságra bárkire, de ezt ők taktikázták el..100 esetből 99x bejött volna
de ez volt az az 1, nagyon valószínűtlen eset..
Az hogy sokan a versenybíróságot hibáztatják, blődli butaság..ott volt az esélye Hamiltonnak 1 kör az élről..meg kellett volna csinálnia..nem tudta.
Ennyi.,

Ezt máshol már kivesézték. Az SC és a VSC alatt sem tudták volna kihozni Hami cserére, mert Verstappen mögé került volna vissza, reagálni sem tudtak a Red Bullra, Hamilton elment a boxbejárat mellett, Verstappen meg kijött mögötte... a következő körben már nem volt értelme kockáztatnia a Mercedesnek... Ilyenkor mindig az van taktikai előnyben, aki hátul halad, az előtte lévő már csak 1 körrel később tud reagálni, ahogy ez történt a 14.15. körben az első kerékcseréknél...
Ha meg kihozzák Hamiltont, akkor Verstappen nem jön és megint csak az angol elé kerül.
De.... Totóék legalább egy ponton valóban eltaktikázták... a 32. körben az angol vezetett 5 másodperccel, ott kellett volna kihozni... akkor ugyan a holland mögé jön vissza, de a hollandnak akkor már 17 körös gumijai voltak, a merci motorerő fölényével meg simán be lehetett volna fogni a maradék 26 kör alatt a Red Bullt... ráadásul pár körrel később jött a VSC szakasz és a végén ugye az SC... és akkor pont fordítva lett volna... a holland autóján lett volna 40 plusz körös gumi, míg az angolén a fele sem...
De Totóék arra bazíroztak, hogy nem lesz SC/VSC... ez kapitális hiba volt, mert 25-30 körrel a vége előtt ilyenre nem adhatnak...

Az is megér egy misét, hogy Masi és társai amit nem csak ezen a versenyen de a többin is bohóckodtak, azért minimum kerékbe törés járna... az egy vicc hogy alkudoznak a Red Bullal, hogy engedd már vissza magad elé szegény Mercist...
Vagy ahogy Hami 40-szer hagyta el a pályát 4 kerékkel valamelyik versenyen, és semmit bünti, míg másnál a 3. után már röppent is...
Meg ahogy a csattanásokat is kezelték például... Az angol a silverstoniért kapott 5 másodpercet, ami vicc kategória... ahogy Verstappen Monzáért 3 rajthelyet szintén vicc...
És a többi... ebben az évben a "forma 1-es cirkusz" ténylegesen kiérdemelte a cirkusz jelzőt... és nem a versenyzők, hanem Masiék miatt... Charle Whiting alatt ennyire sosem szalad el a ló a versenybírókkal...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli csiri bá hozzászólását:
  • Szaszika
Válaszol
Sad 
Sajnos azóta sem változott sok minden (és nemcsak a sport világában).

[Kép: thumb_show.php?i=qycw6waqb&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Idézet:...Hogy aztán gyorsan hazatérjen, mert valaki Magyarországról arról tájékoztatta az egyetemet, hogy kapott már fizetést a hazai kluboktól, ezért nem minősíthető amatőrnek...

Kijelentette, hogy én az ő kreálmánya vagyok, nélküle én nem viszem semmire...
Válaszol
Star 
The real champion of 2021. The Gr8est of all time.

[Kép: thumb_show.php?i=dx8wt4v54&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Erre vajon mit mondanak a KKKlansman utálkodók?

https://hu.motorsport.com/f1/news/hamilt...aC7dM4W27k
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
[Kép: thumb_show.php?i=jqevw7nar&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
https://telex.hu/sport/2022/02/17/kirugt...nyei-miatt

És ezzel hivatalosan is elismerték, hogy a tavalyi szezonzáró futam utolsó 2 körében csalt a versenyigazgató, megfosztva Hamiltont a világbajnoki címtől.
Nincs több kérdésem.


[Kép: thumb_show.php?i=tpyzmwjhw&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Tongue 
[Kép: thumb_show.php?i=c9w767r65&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Tongue 
Kötsögné vagyok, ments ki innen! S72E01



[Kép: thumb_show.php?i=5nqjaq83h&view]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
[Kép: verstappen.png]


Imola 2022, Hamilton vs. Verstappen...

Nem előzés, lekörözés.
Válaszol
[Kép: a810RP3_460swp.webp]






[Kép: FB_IMG_1648661239726-573x600.jpg]







[Kép: NEW.jpg]




Válaszol
https://index.hu/sport/forma1/2022/06/13...nagydijon/

A Mercedes versenyautója az egész futam alatt rendkívül intenzíven pattogott, ami rendszeresen visszatérő problémává nőtte ki magát a csapatnál.

[Kép: Screenshot_20220330_193453-1024x415.jpg]
Válaszol
Válaszol
Ugyanaz a bunkó, paraszt maradtál öreg korodra is, Nelson, mint amilyen voltál fiatalon, 3 vb-cím ide vagy oda. Nem hiszem, hogy létezne még egy csúcsra felért sportoló, aki a saját hazája is annyira megvessen.

https://hu.motorsport.com/f1/news/piquet.../10327445/

Nem csoda, hogy az útszéli lányodnak csak annyi ambíciója van, hogy valamilyen Red Bull pilóta előtt koptassa a térdét.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Egyik vén marháról... https://motorsport.hu/nelson-piquet-tobb...lasa-miatt

... a másikra  Angel   : https://gphirek.origo.hu/f1/20220630-ber...kozat.html
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Up 
Bevallom, éveken át nagyon ellenszenvesnek figurának tartottam, azért is, mert német, és azért is, mert 4 éven át dominálta a sportot (no meg valahányszor nyert (53x), a magasba emelte a mutatóujját, 2013-ban Malajziában felrúgta a csapatutasitást, mert neki bármi szabad, úgyis az ő pártját fogja majd a csapat), de amint a fénykora véget ért, valahogy egészen más oldalról ismerhettem meg. Sosem volt a legnagyobbak között, 4 vb cím ide vagy oda, de emberiségből nagyon előverekedte magát.
Úgy tűnik, az egész mezőnyből csak ő és Hamilton képes belátni, hogy olyan kiváltságos helyzetben vannak, hogy lehetőségük van felemelni a hangjukat a hangtalanokért (nem tudom felfogni, hogy Alonso 41 éves vén fejjel hogy nem képes semmiért az égvilágon kiállni, Kimin nem csodálkoztam ő, mindig idióta volt, szerintem ha Finnországot lerohanná Oroszország, lerendezné egy vállrándítással, és egy "szerencsére Svájcban élek, nem otthon"-nal, legfeljebb ha világszinten bevezetnének a szesztilalmat  Big Grin ).
Seb azon kevés pilótákhoz tartozott, aki - akárhány kocsija is legyen - nem egyszer érkezett meg egy-egy versenyhétvégére biciklivel, és a tavalyi magyar futam után ottmaradt, hogy segítsen a "kedves" honfitársaink által hátrahagyott tengernyi szemét eltakarításában.
Minden jót a továbbiakban, Seb, remélem, jövő év végén Hamilton is követi a példádat (remélhetőleg a tavaly ellopott 8.-adik címmel), mert ez a "sport" már nagyon nem az, ami egykor volt.


Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Blackpanther, mata
Válaszol
Válaszol
Photo 
[Kép: GettyImages-1242776702%20(1)-1.jpg]

[Kép: 301862239_3311233495818766_4545089482564830108_n.png]
Válaszol
[Kép: FbL11zIUUAEwawJ.jpg]
Válaszol
A valaha volt legnagyobb, az a játék intelligencia, és elegáns tenisz...csak az övé volt

https://hvg.hu/sport/20220915_Visszavonul_Roger_Federer
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • csiri bá
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég