This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Melyik ez a film?
#21
(2019-08-02, 20:59:36)k11zoltan Írta: Helló

Egy magyar filmet keresek.
90-es évek, vagy korábbi.
Talán Kern András, vagy Cserhalmi György.

A főhős Amerikába megy egy turista csoporttal, de otthagyja a csoportot, és úgy dönt kint marad.
Hajléktalan lesz, és összeáll különféle feketékkel.
New Yorkban forgatták. 

Valakinek?
Szerintem ez a Tiszta Amerika lenne.

https://port.hu/adatlap/film/tv/tiszta-a...movie-2460
A hüjjjeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben. 
Thomas Alva Edison (1847-1931)
Válaszol
#22
(2019-08-02, 20:59:36)k11zoltan Írta: Helló

Egy magyar filmet keresek.
90-es évek, vagy korábbi.
Talán Kern András, vagy Cserhalmi György.

A főhős Amerikába megy egy turista csoporttal, de otthagyja a csoportot, és úgy dönt kint marad.
Hajléktalan lesz, és összeáll különféle feketékkel.
New Yorkban forgatták. 

Valakinek?

Szia,

Tiszta Amerika a címe, Gothár Péter rendezte 1987-ben és Lukáts Andor a főszereplő.
Jó film, meg is nézem újra... Smile
Válaszol
#23
Köszönöm mindenkinek!  Wink Wink
Válaszol
#24
(2019-06-25, 08:48:08)nika50 Írta:
(2019-06-24, 10:33:11)kata111 Írta:
(2019-06-22, 21:21:02)nika50 Írta: Sziasztok!

Újra megnéznék egy filmet (vagy sorozatot?), de sehogyse jut eszembe a címe.

A tartalom röviden: egy pasi nőket csábít el, majd meggyilkolja őket.
Konkrét epizódok:
- egy nő megmenekül, mert mielőtt beszállna a pasi kocsijába, észreveszi a barátnőjét, és beszélgetni kezd vele. A pasi mérgében elhajt, és az út szélén felvett lányt öli meg
- a pasi a csomagtartóban lévő gumikesztyűt szokta felhúzni
- egy nő, míg a pasi a csomagtartóban matat, rájön, hogy mi készül. dulakodnak az autóban. mikor elindultak, a pasi kérte, hogy kapcsolják ki a mobilokat. azt hiszem, a nő nyomozó, a kollégái próbálják hívni, de nem tudják elérni
- egyszer a pasi csaknem lebukik, mert a felesége rányit a garázsban
- valami elhagyatott épület is rémlik, mintha a pasi oda szokta volna vinni a nőket (vagy a hullákat)

Kb. ennyi jött elő, hosszas agykurkászás után. Kérlek, segítsetek!
esetleg ez:

https://www.imdb.com/title/tt2294189/
Sajnos nem. A Hajszára nagyon is emlékszem, jó kis sorozat volt.
Köszi, hogy gondolkodtál a kérdésen.
(A történet amúgy Ted Bundyéra hasonlít, lehet, hogy az is. Megnéztem az összes elérhető Ted Bundy filmet, de egyik se az, amit keresek.)


@nika50

Itt egy csomó opció, hátha:
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:S...ller_films

Smile
Válaszol
#25
sziasztok -
Volt valamelyik doku csatornán egy sorozat ami arról szólt,  ha mi lenne a Földdel az ember után, és hogyan nézne ki a bolygó, ha mindannyian eltűnnénk róla.
valahogy úgy csinálták hogy 1 hét. 1 hónap 1év stb.
emlékszik rá valaki?
Válaszol
#26
(2019-10-26, 15:16:58)birdman Írta: sziasztok -
Volt valamelyik doku csatornán egy sorozat ami arról szólt,  ha mi lenne a Földdel az ember után, és hogyan nézne ki a bolygó, ha mindannyian eltűnnénk róla.
valahogy úgy csinálták hogy 1 hét. 1 hónap 1év stb.
emlékszik rá valaki?

Hali!

A Life After People ugrik be.
Létezik belőle tv film (2008) és sorozat (2009) is.
Aktuális fordítás: -
Új évadra vár: Why Women Kill | Veronica Mars
Facebook | Twitter
Válaszol
#27
(2019-10-26, 23:37:45)Lex Írta:
(2019-10-26, 15:16:58)birdman Írta: sziasztok -
Volt valamelyik doku csatornán egy sorozat ami arról szólt,  ha mi lenne a Földdel az ember után, és hogyan nézne ki a bolygó, ha mindannyian eltűnnénk róla.
valahogy úgy csinálták hogy 1 hét. 1 hónap 1év stb.
emlékszik rá valaki?

Hali!

A Life After People ugrik be.
Létezik belőle tv film (2008) és sorozat (2009) is.
ez az - köszönöm.
Válaszol
#28
Sziasztok.

Két nap után feladom a kutatást.
Valaki esetleg felismeri melyik filmből van ez a részlet? Ismerős keresi nagyon. (Ami tuti így első blikkre valami orosz film lehet és nem túl régi).




Előre is köszi.
Isten adta a rokonainkat, de hála neki a barátainkat magunk választhatjuk meg.
Válaszol
#29
(2020-12-30, 18:39:04)combrader Írta: Sziasztok.

Két nap után feladom a kutatást.
Valaki esetleg felismeri melyik filmből van ez a részlet? Ismerős keresi nagyon. (Ami tuti így első blikkre valami orosz film lehet és nem túl régi).




Előre is köszi.

Talán ez?

https://www.darksidereviews.com/film-the...anov-2019/
Válaszol
#30
Szép találat. Az utolsó előtti előtti mintakép alapján tuti.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
#31
(2020-12-30, 21:38:05)Mammut Írta: Szép találat. Az utolsó előtti előtti mintakép alapján tuti.

Lőttem egy screenshotot a videóból és ráküldtem a Google képkeresőjét... Big Grin
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mor Tuadh hozzászólását:
  • J1GG4
Válaszol
#32
Félelmetes, mennyi kép lehet indexelve vagy duplikálva gugli szerverein, nekem is kellene egy olyan végtelen tárhely. Big Grin
Válaszol
#33
(2020-12-30, 20:53:48)Mor Tuadh Írta:
(2020-12-30, 18:39:04)combrader Írta: Sziasztok.

Két nap után feladom a kutatást.
Valaki esetleg felismeri melyik filmből van ez a részlet? Ismerős keresi nagyon. (Ami tuti így első blikkre valami orosz film lehet és nem túl régi).




Előre is köszi.

Talán ez?

https://www.darksidereviews.com/film-the...anov-2019/

Ez lesz az, köszike Smile 

(Fene se gondolta volna, hogy google képkereséssel keressek...)
Isten adta a rokonainkat, de hála neki a barátainkat magunk választhatjuk meg.
Válaszol
#34
HBO-n 90-es évek végén ment egy film, magyar címe "Üsd és vágd!".

Egy idősebb srác terrorizált egy fiatalabb baseball-os srácot az iskolában, és kívül is.

Régi HBO előzetesek között láttam youtube-on, de így magyarul nem találok semmit. 
Nem tudom az angol címét.

Valakinek esetleg infója?
Válaszol
#35
(2021-06-25, 18:46:18)k11zoltan Írta: HBO-n 90-es évek végén ment egy film, magyar címe "Üsd és vágd!".

Egy idősebb srác terrorizált egy fiatalabb baseball-os srácot az iskolában, és kívül is.

Régi HBO előzetesek között láttam youtube-on, de így magyarul nem találok semmit. 
Nem tudom az angol címét.

Valakinek esetleg infója?

@k11zoltan

Esetleg ez az?
https://www.imdb.com/title/tt0117742/

Ha nem, akkor belinkelnéd a youtube-ról az előzetest? Megnézném.
Válaszol
#36
(2021-06-25, 18:52:26)Mor Tuadh Írta:
(2021-06-25, 18:46:18)k11zoltan Írta: HBO-n 90-es évek végén ment egy film, magyar címe "Üsd és vágd!".

Egy idősebb srác terrorizált egy fiatalabb baseball-os srácot az iskolában, és kívül is.

Régi HBO előzetesek között láttam youtube-on, de így magyarul nem találok semmit. 
Nem tudom az angol címét.

Valakinek esetleg infója?

@k11zoltan

Esetleg ez az?
https://www.imdb.com/title/tt0117742/

Ha nem, akkor belinkelnéd a youtube-ról az előzetest? Megnézném.

Valszeg ez az, igen, én ezt találtam:
http://iszdb.hu/?film=18661
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Mammut hozzászólását:
  • Mor Tuadh
Válaszol
#37
(2021-06-25, 18:52:26)Mor Tuadh Írta:
(2021-06-25, 18:46:18)k11zoltan Írta: HBO-n 90-es évek végén ment egy film, magyar címe "Üsd és vágd!".

Egy idősebb srác terrorizált egy fiatalabb baseball-os srácot az iskolában, és kívül is.

Régi HBO előzetesek között láttam youtube-on, de így magyarul nem találok semmit. 
Nem tudom az angol címét.

Valakinek esetleg infója?

@k11zoltan

Esetleg ez az?
https://www.imdb.com/title/tt0117742/

Ha nem, akkor belinkelnéd a youtube-ról az előzetest? Megnézném.
Ez az!


Szép munka.
Köszi!  Wink
Válaszol
#38
Régebben láttam ezt a filmet, (arra sem emlékszem mikor) lehet, hogy 90-es évekbeli film, de az is lehet, hogy csak pár éves?!

Arra emlékszem, hogy dráma volt kb. de semmi többre.

A jelenet, ami alapján be lehet lőni, hogy egy réten játszik egy srác (talán) egy repülővel (10 év körüli, és talán) ő a film egyik főszereplője. Odamegy hozzá egy hasonló korú fiú, és együtt játszanak egy darabig. 
Aztán odamegy hozzájuk a másik fiú apja, és szól a fiának, hogy induljanak.
A fiú viszi a játékot magával (talán repülő). Erre a srác szól, hogy az az övé, de a fiú apja fellöki a réten, és a fia elviszi magával a másik srác játékát, miközben ő a földről fekve nézi.

Annyi rémlik még, hogy a srácra amúgy is rájárt a rúd, talán az egész filmben cseszegetik. (nem akik elvették a játékát, azok csak ebben a jelenetben voltak.)

Aki látta a filmet, talán emlékszik. Elég nyomasztó jelenet volt, de arra emlékszem jó film.

Köszi  Wink
Válaszol
#39
(2021-10-09, 19:39:42)k11zoltan Írta: Régebben láttam ezt a filmet, (arra sem emlékszem mikor) lehet, hogy 90-es évekbeli film, de az is lehet, hogy csak pár éves?!

Arra emlékszem, hogy dráma volt kb. de semmi többre.

A jelenet, ami alapján be lehet lőni, hogy egy réten játszik egy srác (talán) egy repülővel (10 év körüli, és talán) ő a film egyik főszereplője. Odamegy hozzá egy hasonló korú fiú, és együtt játszanak egy darabig. 
Aztán odamegy hozzájuk a másik fiú apja, és szól a fiának, hogy induljanak.
A fiú viszi a játékot magával (talán repülő). Erre a srác szól, hogy az az övé, de a fiú apja fellöki a réten, és a fia elviszi magával a másik srác játékát, miközben ő a földről fekve nézi.

Annyi rémlik még, hogy a srácra amúgy is rájárt a rúd, talán az egész filmben cseszegetik. (nem akik elvették a játékát, azok csak ebben a jelenetben voltak.)

Aki látta a filmet, talán emlékszik. Elég nyomasztó jelenet volt, de arra emlékszem jó film.

Köszi  Wink
Radio Flyer (1992) - Szerintem ez lesz, magyar szinkronnal is elérhető Repül a testvérem címmel.

Előzetes:https://www.youtube.com/watch?v=PP6-G0t7LFU

[Kép: image.jpg]
Válaszol
#40
(2021-10-10, 09:35:58)Don Camillo Írta:
(2021-10-09, 19:39:42)k11zoltan Írta: Régebben láttam ezt a filmet, (arra sem emlékszem mikor) lehet, hogy 90-es évekbeli film, de az is lehet, hogy csak pár éves?!

Arra emlékszem, hogy dráma volt kb. de semmi többre.

A jelenet, ami alapján be lehet lőni, hogy egy réten játszik egy srác (talán) egy repülővel (10 év körüli, és talán) ő a film egyik főszereplője. Odamegy hozzá egy hasonló korú fiú, és együtt játszanak egy darabig. 
Aztán odamegy hozzájuk a másik fiú apja, és szól a fiának, hogy induljanak.
A fiú viszi a játékot magával (talán repülő). Erre a srác szól, hogy az az övé, de a fiú apja fellöki a réten, és a fia elviszi magával a másik srác játékát, miközben ő a földről fekve nézi.

Annyi rémlik még, hogy a srácra amúgy is rájárt a rúd, talán az egész filmben cseszegetik. (nem akik elvették a játékát, azok csak ebben a jelenetben voltak.)

Aki látta a filmet, talán emlékszik. Elég nyomasztó jelenet volt, de arra emlékszem jó film.

Köszi  Wink
Radio Flyer (1992) - Szerintem ez lesz, magyar szinkronnal is elérhető Repül a testvérem címmel.

Előzetes:https://www.youtube.com/watch?v=PP6-G0t7LFU

[Kép: image.jpg]
Kereső szavak alapján nekem is ezt adta be, de szerintem nem ez az.
Minden estre ránézek, és írok.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég