This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Filmkritikák
Avengers  - Végjáték -

Hát mit lehet írni? áll leejtős, elképesztően megcsinált film, és ezernyi találgatás, és teória ellenére többször is megleptek a film történései, látványos, poénos, ezernyi utalás, és sok minden állt össze, egy remek zárássá..
Egyedül a vége, a teljes vége picit nekem döcörészett, de egyébként..ez odabacott ahogy kell

10/9
Válaszol
Suspiria (1977) - 7/10
Suspiria (2018) - 8/10
Válaszol
Thumbs Down 
(2019-04-27, 12:59:38)Blackpanther Írta: Suspiria (1977) - 7/10
Suspiria (2018) - 8/10

Fejtsd ki bővebben!
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
The Ballad of Buster Scruggs (2018) - 7.5/10
Válaszol
Bosszúállók: Végjáték

A Végtelen háború után sokkal elégedettebben ki a moziból.
Persze jó volt meg minden de mégsem volt az a.
Ha a Végtelen háború 10/10 akkor ez 10/8
Válaszol
Arctic - Sarkvidék (2018)

[Kép: 1h3upd.jpg]

Tetszett, nálam ez amolyan anti "The Revenant" volt. Nem olyan bombasztikusan látványos és Mads Mikkelsen szavak nélkül is,
sokkal visszafogottabban, szerintem jobban alakítja az életéért küzdő túlélőt, mint Leó a Visszatérőben.

8/10
Válaszol
Thumbs Down 
(2019-05-01, 08:09:28)Don Camillo Írta:  szerintem jobban alakítja az életéért küzdő túlélőt, mint Leó a Visszatérőben.

[Kép: 59427243_1414854675321040_40238876906288...e=5D6C347C]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2019-05-04, 10:55:55)George Bailey Írta:
(2019-05-01, 08:09:28)Don Camillo Írta:  szerintem jobban alakítja az életéért küzdő túlélőt, mint Leó a Visszatérőben.

[Kép: 59427243_1414854675321040_40238876906288...e=5D6C347C]

Értettem Hartman Őrmester!!!Smile

Ördöndgősök - Les diaboliques (1955)

[Kép: 14lb11.jpg]

Első osztályú francia thriller, Hitchcock is büszke lehetett volna rá. 1996-ban készült egy középszerű rimék belőle Sharon Stone, Isabelle Adjani és Chazz Palminter főszereplésével.

8/10

Belle és Sébastien trilógia

[Kép: 11smhrb.jpg]

A II. világháború idején játszódó kalandfilm szerűség, egy kisfiú es egy gyönyörű tyutyuli kalandjairól. Szerintem a harmadik rész a leggyengébb, de összességében mindenképpen érdemes
megnézni, szerencsére nagyon messze van a geil hollywoodi kutyás filmektől.

8/10

Agyfürkészők - Scanners (1981)

[Kép: win6kg.jpg]

Meglepett, hogy előkerült egy 2.0-ás magyar narrátoros változat David Cronenberg klasszikusából. Több profi szinkronhang is van a fimben, de inkább "alámondják" a dialógusokat. Egy kisebb
szerepben feltűnik Patrick McGoohan, a Twin Peaks mellett az egyik legelborultabb, legeredetibb tv sorozat, az 1967-es The Prisoner főszereplője is. És talán a filmtörténet legemlékezetesebb
fejszétrobbanása is ebben a moziban látható...

8/10
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
Bosszúállók: Végjáték (Avengers: Endgame) - SPOILERMENTES

[Kép: bosszuallok-vegjatek_prev.jpg]

Nem kapkodtam el, de megnéztem a Bosszúállók: Végjátékot, amelyről most nosztalgiából írok néhány sort, méghozzá SPOILERMENTESEN - habár ennek ennyi nappal a világpremiert követően nem szabad, hogy legyen jelentősége. Mind a rendezők, mind pedig a forgatókönyvírók tiszteletet érdemelnek, amiért képesek voltak huszonegy korábbi Marvel-filmet összefoglalni, ennyi karaktert egységesen mozgatni, és - valamennyire - lezárni. Ugyanakkor tovább...
Válaszol
Bosszúállók: Végjáték (2019)

A Végtelen háború szerintem jobb film, DE férfiasan bevallom, nem értem, hogy:

Show ContentSpoiler:

Ha valaki elmagyarázná, megköszönném.

Nálam 8/10
Válaszol
(2019-05-06, 20:36:58)Don Camillo Írta: Bosszúállók: Végjáték (2019)

A Végtelen háború szerintem jobb film, DE férfiasan bevallom, nem értem, hogy:

Show ContentSpoiler:

Ha valaki elmagyarázná, megköszönném.

Nálam 8/10
Show ContentSpoiler:
Válaszol
(2019-05-06, 20:42:19)adathor Írta:
(2019-05-06, 20:36:58)Don Camillo Írta: Bosszúállók: Végjáték (2019)

A Végtelen háború szerintem jobb film, DE férfiasan bevallom, nem értem, hogy:

Show ContentSpoiler:

Ha valaki elmagyarázná, megköszönném.

Nálam 8/10
Show ContentSpoiler:

Köszönöm, a magamfajta egyszerű halandónak, aki sok Marvel filmet kihagyott, nem volt egyértelmű.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Don Camillo hozzászólását:
  • Agi83
Válaszol
Hollywood banker (2014)
Egy baromi érdekes dokumentumfilm egy holland bankárról, aki meghatározta a 80-as 90-es évek sikeres független amerikai filmstudióinak irányelveit, és az ő támogatásával (is) versenyre tudtak kelni a kis stúdiók (Orion, Carolco, Canon,...) a nagyokkal szemben.
Aki szereti az insider filmeket a filmkészítésről (itt pénzügyi oldalt veszik górcső alá), azoknak kötelező a film. 
Carolco révén még Vajna is feltűnk egy fél perc erejéig.
8/10
Nem bánnám, ha idővel Vajnáról is készülne dokufilm, nyilván megemlítve a Hollwoodi és a magyar tévékenységét is (a filmalapos és a TV2-es időszakát is).

Cseh filmek (Nem röhög, nézek néha ilyet is)

[Mit akar a férfi] - Po čem muži touží (2018)
A tavalyi év legnézetebb cseh filmje Csehországban. A Playboy kissé hímsoviniszta főszerkeszőjéit kirúgják és hazafelé egy vásári jövedő mondó asszonynak azt mondja bárcsak nőnek született volna. Kívánsága teljesül és immár nőként próbálja kifúrni a helyére felvett új főszerkesztőnőt.
Kihagyható, de szórakoztató délutáni filmnek is tökéletes. Lényegében Mi kell a nőnek cseh változata, csak itt gondolatolvasás helyett átváltozik nővé a férfi főszereplő.
6/10

[Szerelem egy hajszálon] - Láska na vlásku (2014)
Mesefilm, ami északi szomszédainknál kihagyhatatlan karácsonyi program. Viszont ez szlovák film. Koldus és Királyfi-adaptáció. Csak itt a két fiút, akik szerepet cserélnek Tomás-nak illetve Matthias Corvin hercegnek neveznek. (Ráadásul épp a királyságba érkezik a feleségül szánt Beatrix hercegnő).
5/10

Az Úr angyala - Anděl Páně (2005)
Szintén karácsonyi mozifilm. A kétbalkezes Petronel angyal a Mennyország kapuján bekopogtató jó embereket is száműzi a pokolba, ezért vezekelnie kell és az Isten a Földre küldi koldus képében (és az ördög társaságában), hogy találjon egy embert, aki utána vezekel a bűnéért.A Földön pedig belecsöppen egy herceg-cselédlány-gazdag bíró szerelmi háromszögébe is.
A második rész szórakoztatóbb volt.
6/10
(nem is irok több kritikák ezekről a mesefilmekről mert végüls is csak egy kaptafára készülnek: csinos lány / jóképű herceg, akik a végén csak összejönnek)

Férfiremény - Muzi v nadeji (2011)
Szintén cseh film. Két házaspár történetét meséli el. A két férfi (após és a vő) jóbarátok és a vő mindig fedezi az após kicsapongásait. Az após szerint ez igazából a hosszú távú házasság titka. Mikor azonban a vő is elkezd ez alapján becsajozni, lesznek bizony komplikációk.
Nem olyan térdetverős vígjáték, inkább olyan párkapcsolatos dramedy a jobbik fajtából. Ajánlom mindenkinek a film megnézését.
8/10

Happytime Murders (2018)
R-rated-es Szezám utca. Készültem rá hogy ilyen lesz, de lehetett volna jobb forgatókönyvet is írni hozzá. Kihagyott ziccer. Talán akkor egy évekkel később is újranézhető kultfilm lehetett volna belőle. De nem ebből.
5/10

BUÉK (2018)
Előtte már láttam az olasz eredetit, és nehezen tudtam a film nézése közben nem összehasonlítani a kettőt. Azoknál a jeleneteknél, amikor kimentek az erkélyre azt forgathatták volna kint is nem a stúdióban, annyira látszódott a díszlet-Budapest.
A lényeg hogy nem rontották el.
7/10
Felkészül a dán Klassefesten is a magyar remake-re ? Wink

Diszkópatkányok (1998)
Ciki vagy nem ciki, én ekkor voltam középsulis. A beszólásokal szállóigeként idéztük a haverokkal
"Mizu, vidéki vagy?"
"Te fogtad meg a seggem?"
Több mint 20 év után ismét megnéztem és rájöttem, hogy a régen látott képkockák beleégtek az agyamba Smile
Bevallom engemet még a mai napig is megmozgat a film (és nemcsak a fejrángásra gondolokSmile )
Ma már látom, hogy a forgatókönyv lényegében csupán szkeccsek egymás után írt sorozata, kicsit hasonló, mint a Wayne világa, mégsem futott be akkora karriert a film.
(Úristen azok a zenék: Haddaway, No Mercy ezeket orrba szájba adták a Danubius rádióban.)
Nálam 9/10, de tisztába vagyok azzal, hogy másoknak ez jóval kevesebbet ér.
Válaszol
(2019-05-11, 13:20:09)kiskiraly Írta: [b]Diszkópatkányok (1998)[/b]
Ciki vagy nem ciki, én ekkor voltam középsulis. A beszólásokal szállóigeként idéztük a haverokkal
"Mizu, vidéki vagy?"
"Te fogtad meg a seggem?"
Több mint 20 év után ismét megnéztem és a rájöttem, hogy a régen látott képkockák beleégtek az agyamba Smile
Bevallom engemet még a mai napig is megmozgat a film (és nemcsak a fejrángásra gondolokSmile )
Ma már látom, hogy a forgatókönyv lényegében csupán szkeccsek egymás után írt sorozata, kicsit hasonló, mint a Wayne világa, mégsem futott be akkora karriert a film.
(Úristen azok a zenék: Haddaway, No Mercy ezeket orrba szájba adták a Danubius rádióban.)
Nálam 9/10, de tisztába vagyok azzal, hogy másoknak ez jóval kevesebbet ér.


Simán 9/10 nálam is, ez már kult film, aki nem érti, megérdemli.. Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Szaszika hozzászólását:
  • kiskiraly
Válaszol
A Diszkópatkányok nálam is klasszikusSmile Hihetetlen jól eltalálták a 90-es évek fílinget.

Összefüggés - Coherence (2013)

[Kép: 2wr0yh1.jpg]

Imádom az időutazós filmeket és ez is tetszett. Kicsit az Őslakóra emlékeztetett. Ezt is nagyjából nulla pénzből hozhatták össze, egy helyszínes mozi, ennek ellenére nagyon jó.
Az itthon is megjelent spanyol Időbűnöket is tudom ajánlani a témában.

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=sEceDz1Rodc
Válaszol
" Kicsit az Őslakóra emlékeztetett."


Őslakó mint időutazós? Hát kb mint a Hegylakó Smile
De nálam az Őslakó az egyik 10/10, az ötlet és a megvalósítás miatt, elképesztő az alapszitu, és a történet zseniális.. Nagy kedvenc
Válaszol
John Wick 3 - Parabellum (2019)

[Kép: 2iliwev.jpg]

"Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj háborúra."

Ha az első kettő tetszett, tudod, hogy mire számíthatsz. Szerintem ez lett idáig a leggyengébb rész a sorozatban, néha már-már saját paródiájának tűnt.
Ezzel együtt is tetszett és a kutyusoknak is több szerep jutott. Talán a legjobb jelenetek is hozzájuk kapcsolódnak.

Számomra tavaly a Netflix-es The Night Comes for Us igazán magasra helyezte a lécet az agyatlan akcióorgia műfajában és ezt nem lenézően mondom, egészen
elképesztő, amit abban a filmben összehoztak az alkotók. Per pillanat nálam az a csúcs, olyan mezőnyben, mint: az Ong Bak, Tom-Yum Goong vagy a Raid 1-2.

7/10
Válaszol
Mia és a fehér oroszlán (2018)

[Kép: t9fe44.jpg]

Ritka manapság az olyan film, amit a család minden tagjának - gyerkőcök, szülők, nagypapi és mami - is meglehetne mutatni, úgy hogy mindenkinek tetszene az, de ez szerintem pont olyan.
Egy kislány és egy fehér oroszlán barátságán keresztül mutatja be az ún "konzerv vadászat" szörnyűségét, mikor emberek által tenyésztett oroszlánokat kínálnak lelövésre tehetős
pénzembereknek, turistáknak. Persze, tudom, hogy túl szép, hogy igaz legyen, de megkönnyeztem a végét...

8/10 - Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=gFa-0ljJQsc
Válaszol
Aladdin   2019 film

Jól megcsinált, néha vicces, elég látványos (dzsini Smith se gáz annyira) aki látta a rajzfilmet kb tudja a történéseket, kicsit átírták, de nem zavaróan..de valahogy mégsem az igazi, talán ha nem lett volna a korszakos rajzfilm előtte, nem tudom...valahogy kimaradt a varázslat
Nekem a szereplők a fő gondom, nagyon nem jöttek be, egyik sem
Aladdin: kis nyálas iskolásnak tűnik, nem egy ravasz tolvajnak
Jázmin, meg a feminista aggszűz, hiányzott belőle minden ami hitelessé tette volna
Jafar meg egy sarki ószeres aki épp átverne, semmi gonosz vagy ilyesmi, csak egy aljaskodó alak..
Szultán színésze inkább illett volna Jafarnak
felesleges szolgálólány meg a dzsinn affér kár volt bele..
Majom meg a papagáj érthetetlenül  kimaradt sokszor, pedig fontos szerepük volt a mesében
zenék elmentek, hiszen nagy része az eredeti, de valahogy nem illett az énekelgetés ide..

nekem olyan 6/10
Válaszol
Godzilla: King of the Monsters (2019)

[Kép: 2l934au.jpg]

Nagyjából azt kaptam, amit vártam. Előző részben túl sok volt a duma és Godzi szinte csak mellékszereplő volt. Ilyen filmektől nem valami mély sztorit, kidolgozott karaktereket,
hanem ötletesen kivitelezett zúzós akciókat várok. Itt javítottak az arányon, több dög, több harc. Viszont mintha direkt arra mentek volna rá, hogy még csak véletlenül se lehessen
semmit látni ezekből a bunyókból, agyonvágott közelik, sötét van, meg folyamatosan esik az eső... A rendező amúgy Michael Dougherty, aki a Kramusszal és főleg a Trick 'r Treat-tel
igazán odatette magát vicces horror fronton. Ebben a műfajban szerintem a Kong Island vagy  Guillermo del Toro Tűzgyűrűje is jobban meg volt csinálva.  De ezzel együtt is, azért
Godzilla fanoknak ajánlom. A következő összecsapásban már King Kong is részt vesz majd.

7/10
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég