This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Chat topik
Tényleg senkinek nem drukkolok az Oscaron, és ilyenkor mindig úgy vagyok vele, hogy nyerjen olyan, aki még nem nyert soha (nyilván kiváló színésznő Cate Blanchett, de minek neki harmadik Oscar...?), igy, a régi idők kedvéért inkább Schumacher egykori ferraris csapatfőnökének a feleségének, Michelle Yeo-nak adnám, az Everything Everywhere All at Once-ban nyújtott alakításáért (mondjuk én annál a filmnél kb. 15 perc múlva elvesztettem a fonalat, igy nem tudnám értékelni).

[Kép: bOIThwd.png]
A kép nyilván nem mostani. Lassan már 10 éve nem láttuk Schumachert.

A férfiaknál valószínűleg Austin Butler kapja az Elvisben nyújtott alakításáért (mondjuk az a film sem ér többeb egy marék sz@rnál).
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • Tarzaan
Válaszol
(2023-03-12, 11:17:59)George Bailey Írta: Tényleg senkinek nem drukkolok az Oscaron, és ilyenkor mindig úgy vagyok vele, hogy nyerjen olyan, aki még nem nyert soha (nyilván kiváló színésznő Cate Blanchett, de minek neki harmadik Oscar...?), igy, a régi idők kedvéért inkább Schumacher egykori ferraris csapatfőnökének a feleségének, Michelle Yeo-nak adnám, az Everything Everywhere All at Once-ban nyújtott alakításáért (mondjuk én annál a filmnél kb. 15 perc múlva elvesztettem a fonalat, igy nem tudnám értékelni).

[Kép: bOIThwd.png]
A kép nyilván nem mostani. Lassan már 10 éve nem láttuk Schumachert.

A férfiaknál valószínűleg Austin Butler kapja az Elvisben nyújtott alakításáért (mondjuk az a film sem ér többeb egy marék sz@rnál).

Legalább az első összejött. Schumi, láttad? Cool




Brendan Fraser. OMGF Angel Nem láttam a filmet, igy nem tudok véleményt mondani róla, de hogy tudott ez az ember is úgy eltorzulni a 90-es éveki önmagához képest (akárcsak Val Kilmer) Öregedés egy dolog, itt nem arról van szó. Huh

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2023-03-13, 10:36:56)George Bailey Írta: Brendan Fraser. OMGF Angel Nem láttam a filmet, igy nem tudok véleményt mondani róla, de hogy tudott ez az ember is úgy eltorzulni a 90-es éveki önmagához képest (akárcsak Val Kilmer) Öregedés egy dolog, itt nem arról van szó. Huh

Olvass utána egy kicsit, hogy mi történt vele!
Válaszol
(2023-03-13, 17:54:50)Mor Tuadh Írta:
(2023-03-13, 10:36:56)George Bailey Írta: Brendan Fraser. OMGF Angel Nem láttam a filmet, igy nem tudok véleményt mondani róla, de hogy tudott ez az ember is úgy eltorzulni a 90-es éveki önmagához képest (akárcsak Val Kilmer) Öregedés egy dolog, itt nem arról van szó. Huh

Olvass utána egy kicsit, hogy mi történt vele!

Fraserrel vagy Kilmerrel?
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2023-03-13, 21:37:29)George Bailey Írta:
(2023-03-13, 17:54:50)Mor Tuadh Írta:
(2023-03-13, 10:36:56)George Bailey Írta: Brendan Fraser. OMGF Angel Nem láttam a filmet, igy nem tudok véleményt mondani róla, de hogy tudott ez az ember is úgy eltorzulni a 90-es éveki önmagához képest (akárcsak Val Kilmer) Öregedés egy dolog, itt nem arról van szó. Huh

Olvass utána egy kicsit, hogy mi történt vele!

Fraserrel vagy Kilmerrel?

Fraserre gondoltam, hisz őt kérdezted. De akár Kilmernek is utánaolvashatsz, elég csúnya betegsége van.
Válaszol
(2023-03-14, 13:30:54)Mor Tuadh Írta:
(2023-03-13, 21:37:29)George Bailey Írta:
(2023-03-13, 17:54:50)Mor Tuadh Írta:
(2023-03-13, 10:36:56)George Bailey Írta: Brendan Fraser. OMGF Angel Nem láttam a filmet, igy nem tudok véleményt mondani róla, de hogy tudott ez az ember is úgy eltorzulni a 90-es éveki önmagához képest (akárcsak Val Kilmer) Öregedés egy dolog, itt nem arról van szó. Huh

Olvass utána egy kicsit, hogy mi történt vele!

Fraserrel vagy Kilmerrel?

Fraserre gondoltam, hisz őt kérdezted. De akár Kilmernek is utánaolvashatsz, elég csúnya betegsége van.

Fraserről elhamarkodottam írtam. Csak a filmbéli karaktere volt... picit más.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Ugye, milyen jól megvoltunk a közösségi oldalak nélkül (azt már nem mondom, hogy az internet nélkül is)?

Tudom, tudom, ha nem tetszenek, nyugodtan kiléphetsz végérvényesen. Sajnos, ha csak én teszem, és emelt fővel járok/utazok, csak azt fogom látni, hogy mindenki a telefonját bújja körülöttem (és bizony nem csak a fiatalok).

Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Thumbs Up 
Persze ne feledkezzùnk meg a fėlig-meddig magyar sikerről sem.  Shy

https://index.hu/fomo/2023/03/13/oscar-d...l-enekles/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
https://index.hu/kulfold/2023/03/17/habo...tobirosag/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol


Csak nekem jut eszembe erről a Vagdalthús-hadművelet WWII idejéből?

Gyengébbek kedvéért: A britek el akarták érni, hogy a németek azt higgyék, Görögországban fognak partra szállni, nem Szicíliában. A megoldás? Fogtak egy hajléktalan holttestét és őrnagyot faragtak belőle.
A walesi Glyndwr Michael a tudtán kívül, halála után tett nagy szolgálatot a hazájának. Michael 1943 januárjában, patkányméreggel öngyilkos lett, a londoni King's Cross egy elhagyatott raktárépületében találtak rá. Temetés helyett a testét három hónapon át jegelték, majd nagy titokban Dél-Spanyolország partjaihoz szállították, ahol kínos aprólékossággal William Martin őrnagyot faragtak belőle – egy fiktív tisztet, akinek hónapokon át szövögették a háttértörténetét.
Michael-Martint ellátták igazolvánnyal, pár személyes holmival, és még egy fiktív menyasszony fényképével is. Na meg egy csuklóhoz láncolt aktatáskával, benne egy szupertitkos levéllel a görögországi partraszállás tervéről. Végül a testet bedobták a tengerbe, és vártak, hogy a nácik ráharapjanak a csalira. Amikor a spanyol hatóságok kihalászták a hullát Huelva közelében, valóban azt feltételezték, hogy egy repülőgép-balesetet szenvedett brit hírnököt találtak meg. A szupertitkos akció színhelyének azért Spanyolországot választották, mert bár hivatalosan független volt, nyüzsögtek a területén a náci kémek. Egyikőjük, Adolf Clauss annak rendje és módja szerint be is kapta a horgot. A britek akkoriban lépéselőnyben voltak, mert az Enigmát feltörő kódfejtőiknek köszönhetően már olvasni tudták a németek titkos levelezését. Így már elöljáróban a jól ismert német kémek személyiségéhez szabhatták a tervüket, és menet közben is követni tudták az akció alakulását. Volt is egy héten át nagy izgalom, mert a németek nehezen jutottak el a nekik előkészített kamu iratokig, de végül “sikerrel” jártak, így a brit hadművelet is betalált. A hamisított dokumentumokról készített fotók egészen Hitler asztaláig jutottak, aki be is dőlt a trükknek, és 90 ezer katonát vezényelt át a görög partokhoz.
A szövetségesek júliusban érték el Szicília partjait, a partraszállás pedig jóval simábban és kevesebb áldozattal folyt le, mint arra a britek számítottak. A váratlan akció a javukra billentette az addig viszonylag kiegyenlített háborút: Mussolini hamarosan megbukott, Hitler pedig a déli front kiéleződése miatt kénytelen volt lefújni a szovjetek ellen tervezett német offenzívát.


És még miben segített talán mindez? Egy évvel később, mikor a szövetségesek hamarosan megkezdték a partraszállást a francia partoknál, a soraikban lévő német kémek nyilván ellátták Hitleréket a kellő információkkal, miszerint Normandia lesz a színhely, nem Calais. De a német nagykutyák azt híhették, hogy ez is egy újabb blöff, és miután 1944 június 6-án végül megkezdődött a normandiai partraszállás, az első órákban Hitler továbbra is kötötte az ebet a karóhoz, miszerint ez csak elterelő hadművelet, és nem fogja a Calais-ban állomásozó katonákat átcsoportosítani Normandiába, mert Calais-nél lesz az igazi partraszállás. 

A többi, mint mondani szokták, történelem... Angel
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
Főellenség...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Blackpanther hozzászólását:
  • l.a.c.y.
Válaszol
Válaszol
BARTHALAS ZSUZSA: Csak három éves volt. Ennyi jutott neki ebből a földi létezésből...


Idézet:Adott egy 17 éves ilki, szerencsétlen sorsú, hátrányos helyzetű, feltehetően kisebbségi szegregációban felnövő lányanya, aki már 14 évesen, kiskorúként, gyerekként életet adott első gyermekének, tehát már 13 évesen valószínűleg szexuális bűncselekmény áldozata lett, játékszerévé vált valakinek, aki rajta, a gyermeken, élte/élhette ki perverz vágyait ..
Olvasom, hogy ez a személy nem más, mint a lányanya "nevelőapja", s a teherbe ejtés a lány 13 éves kora óta folyamatos.
A lányanya eddig 4 gyermeknek adott életet, ami arra enged következtetni, hogy talán már 12 évesen is volt egy várandóssága. Mára a 4 gyermekből már csak 2 él...
Válaszol
[Kép: FukoWJBWYAEXKIU?format=png]
[Kép: FukpQwaXwAgs4Tu?format=jpg&name=900x900]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Válaszol
Válaszol
sziasztok!

nem találtam ehhez specifikus topikot, ezért írom ide. 
amit írok, amúgy is totál közérdekű, sőt, közkincs! Smile

végre valahára elérhető a klasszikus Dallas sorozat HD (web-dl) minőségben. 
erre lehetne sok sok munkával ráilleszteni a magyar szinkront. 
FPS 25 --> 23,976 ez a könnyű része, viszont a egyes részeken belül a reklámok kivágása miatt további munka adódik vele...
(ezt azt infót nem első kézből mondom, jó lenne ha meg tudná nézni egy hozzáértő.)

ami még rossz hír, hogy a 4:3 képarány megmaradt, ezt nem tudom (de fetételezem, hogy igen) hogy átkonvertálható-e 16:9-re.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Stone hozzászólását:
  • Romeoo
Válaszol
Válaszol
Thumbs Down 
Van még egy ilyen szinvonalas torrent oldal? Sad

[Kép: 6plWZCH.png]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2023-06-01, 09:54:28)George Bailey Írta: Van még egy ilyen szinvonalas torrent oldal? Sad

[Kép: 6plWZCH.png]

Jelenleg nincs és egy darabig biztos nem is lesz.
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég