This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Könyvmoly
#21
Photo 
Ezt látatlanban vettem meg, de a két közreműködő neve ott fenn, nálam garancia a minőségre...

[Kép: 2gua5iq.jpg]
Válaszol
#22
(2018-01-07, 18:49:11)hockeyapu Írta:
(2018-01-07, 18:37:35)George Bailey Írta: Én az elmúlt másfél-két hónapban Kondor Vilmos "budapesti" könyveit

Szemezgettem már vele. Milyen ? Hasonlítható valakihez ?

Nekem nem jott be. Az elsot olvastam. Untam. 

Ha jo krimit akarsz, olvasd el Angela Marsons: Kim Stone sorozatat. Smile
Válaszol
#23
Vagy olvassatok Berkesit !
Válaszol
#24
(2018-02-06, 19:19:40)hockeyapu Írta: Vagy olvassatok Berkesit !

Az egyik kedvenc konyvem: Ha az igazsagra eskudtel. Smile
Válaszol
#25
(2018-02-06, 23:36:01)Rainee Írta:
(2018-02-06, 19:19:40)hockeyapu Írta: Vagy olvassatok Berkesit !

Az egyik kedvenc konyvem: Ha az igazsagra eskudtel. Smile

Ja lehet elolvasom megint a sok trágya után !
Belekezdtem a most futó újonc sorozat (altered carbon ) 1. könyvébe a "Valós halálba " , egész jó !
Válaszol
#26
Könyvajánló könyvmolyoknak: Lengyel Dávid, Kuba Richárd - Holtak Világa

Jó pár éve volt már, hogy elolvastam a könyvet. Az utóbbi időben erősen gondolkozom rajta, hogy ismét kézbe vegyem. A történet egy Mo-n játszódó apokaliptikus világot mutat be. Személy szerint én nagyon kedveltem. Mellesleg ez egy könyvtrilógia első darabja. A srácok már dolgoznak a következő részen Smile
Fordított sorik/filmek/etc: End of the F***ing World S01, Constantine: City of Demons // Twitter
Válaszol
#27
Csak most olvastam szomorúan, hogy január 23-án elhunyt Ursula K. Le Guin ! Cry
Nagy rajongója vagyok a könyveinek !
Az egyik kedvencem minden scifi közül a Sötétség balkeze c. regénye. 
A szigetvilág varázslója trilógiát pedig imádom !
Már kezdem is  a Sötétség Balkezével Ursula tiszteletére ! Heart
Válaszol
#28
Nincs meg valakinek a Sue Klebold - Napsugaram c. könyv?

[Kép: covers_411920.jpg?1474539398]
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#29
(2018-04-17, 01:23:17)George Bailey Írta: Nincs meg valakinek a Sue Klebold - Napsugaram c. könyv?

[Kép: covers_411920.jpg?1474539398]

Ne őrjíts meg, hogy ez létezik magyarul is...brutál egy sztori.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli vyland hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol
#30
(2018-04-21, 22:05:08)vyland Írta:
(2018-04-17, 01:23:17)George Bailey Írta: Nincs meg valakinek a Sue Klebold - Napsugaram c. könyv?

Ne őrjíts meg, hogy ez létezik magyarul is...brutál egy sztori.


Écce olvastad? Huh    Nagy Columbine tanulmányozó vagyok, épp tegnap volt a 19. évfordulója. Sok dokumentumot láttam róla.

Csak megjelenik előbb-utóbb az nCore-on.

Bár nem csacsiság megvenni, hisz a könyvből származó szerzői jogdíjbevételek jótékony célokat szolgálnak: kutatásra és mentális problémákkal foglalkozó szervezetek támogatására fordítják.
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#31
(2018-04-21, 22:10:33)George Bailey Írta:
(2018-04-21, 22:05:08)vyland Írta:
(2018-04-17, 01:23:17)George Bailey Írta: Nincs meg valakinek a Sue Klebold - Napsugaram c. könyv?

Ne őrjíts meg, hogy ez létezik magyarul is...brutál egy sztori.


Écce olvastad? Huh    Nagy Columbine tanulmányozó vagyok, épp tegnap volt a 19. évfordulója. Sok dokumentumot láttam róla.

Csak megjelenik előbb-utóbb az nCore-on.

Bár nem csacsiság megvenni, hisz a könyvből származó szerzői jogdíjbevételek jótékony célokat szolgálnak: kutatásra és mentális problémákkal foglalkozó szervezetek támogatására fordítják.

Van elég sok könyv a témában, mondjuk angolul, de pl. Rachel's Tears vagy a Columbine Pilgrim.

Amúgy Klebold könyve inkábbb pszichológiai oldalról közelít, kevésbé a tényekre koncentrál.
Válaszol
#32
(2018-04-22, 07:50:14)vyland Írta: Van elég sok könyv a témában, mondjuk angolul, de pl. Rachel's Tears vagy a Columbine Pilgrim.

Van egy ilyen is:  Elliot Aronson Columbine után – Az iskolai erőszak szociálpszichológiája 

Meg még valamilyen filmet is készítettek az esetről - nem tudok az ilyesmit megérteni. Huh  Aztán csodálkoznak, hogy más iskolákban is ugyanez lesz.

Pénteken (az évforduló alkalmával) egy amerikai iskolában megint volt egy ilyen eset (fogadni merek, hogy ezeknek a tiszteletére választotta a lövöldöző
pont ezt a napot), amit szerencsére csirájában elfojtottak, Csak egy diák sérült meg, de az se komolyan. Itt gyorsan reagált a rendörség,
Ellenben Columbine-ban, ahol álltak az iskola előtt, és csak miután a 2 lövöldöző magával is végzett, tették be a lábukat. Huh Huh Huh Huh Huh Huh
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#33
Tud valaki (természetesen priviben) jó FB-os könyvcsoportot ajánlani? (értsd nem évente frissül a tartalom) Az eddig legjobbamat törölték. Sad
Válaszol
#34
Olvasta valaki Günter Grass Danzing trilógiáját?  Milyen volt? Huh
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#35
@vyland  komám, végül (én is?) megvettem Sue Klebold Napsugaram c. könyvét (és már a végére is értem). Shy

Show Contentspoiler:


Röviden és tömören: tehát Dylan meg akart halni, és nem érdekelte, ha másokat is magával "visz", míg Eric ölni akart és nem zavarta, ha végül ő is meghal.  Sad
És Eric még pszichiáterhez is járt, és az sem vette észre a jeleket. Cry Mindennek 13 áldozat és azok mai napig gyászoló családjuk itta meg a levét (na jó, 15).

Ha valaki érdekel az eset, íme egy 40 perces dokumentum.

Show Contentspoiler:
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#36
(2018-07-25, 22:03:41)George Bailey Írta: @vyland  komám, végül (én is?) megvettem Sue Klebold Napsugaram c. könyvét (és már a végére is értem). Shy

Show Contentspoiler:


Röviden és tömören: tehát Dylan meg akart halni, és nem érdekelte, ha másokat is magával "visz", míg Eric ölni akart és nem zavarta, ha végül ő is meghal.  Sad
És Eric még pszichiáterhez is járt, és az sem vette észre a jeleket. Cry Mindennek 13 áldozat és azok mai napig gyászoló családjuk itta meg a levét (na jó, 15).

Ha valaki érdekel az eset, íme egy 40 perces dokumentum.

Show Contentspoiler:

Akkor folytasd ezzel tovább: https://archive.org/stream/pdfy-pC_WzWbO...n_djvu.txt

Ez a srác volt barátjuk végig a suliban és neki szóltak, hogy menjen inkább haza aznap...
Válaszol
#37
(2018-07-28, 19:17:36)vyland Írta: Akkor folytasd ezzel tovább: https://archive.org/stream/pdfy-pC_WzWbO...n_djvu.txt

Ez a srác volt barátjuk végig a suliban és neki szóltak, hogy menjen inkább haza aznap...

Inkább tartok egy kis szünetet. Oszt bedilizek a sok Columbine-tól. Confused Angel 

Megnéztem ezt a filmet is: https://www.imdb.com/title/tt4950110/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli George Bailey hozzászólását:
  • vyland
Válaszol
#38
(2018-07-28, 20:30:33)George Bailey Írta:
(2018-07-28, 19:17:36)vyland Írta: Akkor folytasd ezzel tovább: https://archive.org/stream/pdfy-pC_WzWbO...n_djvu.txt

Ez a srác volt barátjuk végig a suliban és neki szóltak, hogy menjen inkább haza aznap...

Inkább tartok egy kis szünetet. Oszt bedilizek a sok Columbine-tól. Confused Angel 

Megnéztem ezt a filmet is: https://www.imdb.com/title/tt4950110/

Na akkor még Brooks könyve és sok mindent megértesz.
Válaszol
#39
(2018-07-28, 22:22:11)vyland Írta: Na akkor még Brooks könyve és sok mindent megértesz.

Az az, amit fentebb írtál, vagy valami más?

Van még ez a film (vagy inkább dokumentum?) is: https://www.imdb.com/title/tt0310793/
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
#40
(2018-07-28, 22:28:13)George Bailey Írta:
(2018-07-28, 22:22:11)vyland Írta: Na akkor még Brooks könyve és sok mindent megértesz.

Az az, amit fentebb írtál, vagy valami más?

Van még ez a film (vagy inkább dokumentum?) is: https://www.imdb.com/title/tt0310793/

Amit fentebb írtam, az maga a könyv linkje, lehet is már olvasni, gyerek még az idő  Big Grin Big Grin Big Grin

Michael Moore filmje csak részben szól a Columbineról, alapvetően a fegyverhasználat szabadságáról elmélkedik az öreg. Ha van időd, inkább merülj alá Gus Van Sant világában és nézd meg az Elefántot...
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli vyland hozzászólását:
  • George Bailey
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég