This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Technikai problémák
Üdv mindenkinek, és köszi az eddigi sok jó feliratot a feliratok.eu-nak! Felraktatok egy olyan filmet, hogy The Daughter (La Hija). Javítsátok légyszí át The Lost Daughter-re! Engem aztán nem zavar, de másoknak gond lesz, ha beüti a címet a keresőbe. Nem tudom, a jó topikba írtam-e be ezt, vagy sem, de remélem, segítettem vele.
Válaszol
(2022-06-11, 01:02:40)Apu Írta: Üdv mindenkinek, és köszi az eddigi sok jó feliratot a feliratok.eu-nak! Felraktatok egy olyan filmet, hogy The Daughter (La Hija). Javítsátok légyszí át The Lost Daughter-re! Engem aztán nem zavar, de másoknak gond lesz, ha beüti a címet a keresőbe. Nem tudom, a jó topikba írtam-e be ezt, vagy sem, de remélem, segítettem vele.

Helló! Szerintem te kevered a kettőt, ez a The Daughter (La Hija): https://www.imdb.com/title/tt11270054/
Ez pedig a The Lost Daughter: https://www.imdb.com/title/tt9100054/
Semmi közük egymáshoz, az előbbi spanyol film, az utóbbi pedig brit.

Nálunk mindkettő fent van, külön-külön: https://feliratok.eu/index.php?fid=591055 és https://feliratok.eu/index.php?fid=592292
Válaszol
(2022-06-11, 07:06:44)J1GG4 Írta:
(2022-06-11, 01:02:40)Apu Írta: Üdv mindenkinek, és köszi az eddigi sok jó feliratot a feliratok.eu-nak! Felraktatok egy olyan filmet, hogy The Daughter (La Hija). Javítsátok légyszí át The Lost Daughter-re! Engem aztán nem zavar, de másoknak gond lesz, ha beüti a címet a keresőbe. Nem tudom, a jó topikba írtam-e be ezt, vagy sem, de remélem, segítettem vele.

Helló! Szerintem te kevered a kettőt, ez a The Daughter (La Hija): https://www.imdb.com/title/tt11270054/
Ez pedig a The Lost Daughter: https://www.imdb.com/title/tt9100054/
Semmi közük egymáshoz, az előbbi spanyol film, az utóbbi pedig brit.

Nálunk mindkettő fent van, külön-külön: https://feliratok.eu/index.php?fid=591055 és https://feliratok.eu/index.php?fid=592292

jogos, bocsi.
Válaszol
Photo 
Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. 
Nemrég újratelepítették az oprendszeremet. Azelőtt is Win 10 volt a gépemen, de most egy jogtiszta eredeti példányt toltak fel.
Azóta csak most próbáltam újra feliratot igazgatni - egy időzítést szerettem volna megcsinálni, és szomorúan tapasztaltam, hogy a megszokott SW-m sajnos nem úgy működik, ahogy kellene: nem ismeri fel a videókat. Mindegyik formátumra ez a hibaüzenet jelentkezik: "****.mkv is not a valid video file" (lásd a képet). Blush
Amint említettem, eddig is Win10-et használtam SW 6.0d-vel. Nem működött, így frissítettem SW 6.1.2-re, de ugyanaz a helyzet.
Valami codec-gondra gyanakodnék, csak az a fura, hogy a kipróbált videókat ugyanezen a pc-n a Vlc gond nélkül lejátssza. Azt gondolnám, hogyha codec hiány a gond, akkor semmilyen videós alkalmazás nem működne. Vagy tévedek?
Kérem, segítsetek, mit csináljak? Vár egy csomó igazgatni korrigálnivaló film, és nem tudom csinálni.
Kérem a segítségeteket, mit tegyek? Huh


[Kép: 52143389844_9fd5a6de1f_b.jpg]
Válaszol
(2022-06-13, 14:58:19)eve58 Írta: ...

A 6.1.2 SW már tud VLC-t használni a lejátszáshoz. 32 bites VLC kell neki, és a beállításokban betallózni neki, hogy azt használja. Utána pedig a Movie/Video renderer menüpontban VLC-re kell állítani lejátszásnál.

Ha ezzel sem jó, akkor egy K-Lite Codec Packet kell telepíteni, és a Video renderernél visszaállítain az alapra.

Vagy alternetíva az SW helyett a Subtitle Edit.
Válaszol
(2022-06-13, 14:58:19)eve58 Írta: Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. 
Nemrég újratelepítették az oprendszeremet. Azelőtt is Win 10 volt a gépemen, de most egy jogtiszta eredeti példányt toltak fel.
Azóta csak most próbáltam újra feliratot igazgatni - egy időzítést szerettem volna megcsinálni, és szomorúan tapasztaltam, hogy a megszokott SW-m sajnos nem úgy működik, ahogy kellene: nem ismeri fel a videókat. Mindegyik formátumra ez a hibaüzenet jelentkezik: "****.mkv is not a valid video file" (lásd a képet). Blush
Amint említettem, eddig is Win10-et használtam SW 6.0d-vel. Nem működött, így frissítettem SW 6.1.2-re, de ugyanaz a helyzet.
Valami codec-gondra gyanakodnék, csak az a fura, hogy a kipróbált videókat ugyanezen a pc-n a Vlc gond nélkül lejátssza. Azt gondolnám, hogyha codec hiány a gond, akkor semmilyen videós alkalmazás nem működne. Vagy tévedek?
Kérem, segítsetek, mit csináljak? Vár egy csomó igazgatni korrigálnivaló film, és nem tudom csinálni.
Kérem a segítségeteket, mit tegyek? Huh

Mint az köztudott, a SW-ben nincsenek kodekek tehát nem fog alapban lejátszani semmit... ez mindig is így volt...
Megoldás, amit már írtak: K-Lite kodek csomag feltelepítése, vagy ha nem kell a több kilónyi cucc, amit felrak, akkor elég ez is:
https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters
A videorenderelőt SW-ben VMR9-re állítani, ha nem ott van.
System trayben lesz 3 LAV ikon (ha nem, akkor startmenüből el indítani mindhármat és a beállítópaneleiken engedélyezni a system tray ikonjaikat): video, audio és splitter (piros, kék, fehér), mindháromnál a formátum fülek alatt legyen minden kipipálva...
Aztán hajrá...
Vagy a szintén említett Subtitle edit, abban benne van minden, ami kell...

VLC-be gyárilag be van építve minden szükséges kodek... mióta világ a világ...
Amúgy ezt is hozzá lehet adni a SW beállításaiban, ahogy írták, hogy a VLC legyen a lejátszó, de igazából nem 100-as megoldás ha időzítgetni kell a feliratot... jobb a saját beépített playert használni a megfelelő kodekekkel...
[-] Az alábbi 2 felhasználó kedveli csiri bá hozzászólását:
  • eve58, laci
Válaszol
(2022-06-13, 16:53:46)csiri bá Írta:
(2022-06-13, 14:58:19)eve58 Írta: Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. 
Nemrég újratelepítették az oprendszeremet. Azelőtt is Win 10 volt a gépemen, de most egy jogtiszta eredeti példányt toltak fel.
Azóta csak most próbáltam újra feliratot igazgatni - egy időzítést szerettem volna megcsinálni, és szomorúan tapasztaltam, hogy a megszokott SW-m sajnos nem úgy működik, ahogy kellene: nem ismeri fel a videókat. Mindegyik formátumra ez a hibaüzenet jelentkezik: "****.mkv is not a valid video file" (lásd a képet). Blush
Amint említettem, eddig is Win10-et használtam SW 6.0d-vel. Nem működött, így frissítettem SW 6.1.2-re, de ugyanaz a helyzet.
Valami codec-gondra gyanakodnék, csak az a fura, hogy a kipróbált videókat ugyanezen a pc-n a Vlc gond nélkül lejátssza. Azt gondolnám, hogyha codec hiány a gond, akkor semmilyen videós alkalmazás nem működne. Vagy tévedek?
Kérem, segítsetek, mit csináljak? Vár egy csomó igazgatni korrigálnivaló film, és nem tudom csinálni.
Kérem a segítségeteket, mit tegyek? Huh

Mint az köztudott, a SW-ben nincsenek kodekek tehát nem fog alapban lejátszani semmit... ez mindig is így volt...
Megoldás, amit már írtak: K-Lite kodek csomag feltelepítése, vagy ha nem kell a több kilónyi cucc, amit felrak, akkor elég ez is:
https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters
A videorenderelőt SW-ben VMR9-re állítani, ha nem ott van.
System trayben lesz 3 LAV ikon (ha nem, akkor startmenüből el indítani mindhármat és a beállítópaneleiken engedélyezni a system tray ikonjaikat): video, audio és splitter (piros, kék, fehér), mindháromnál a formátum fülek alatt legyen minden kipipálva...
Aztán hajrá...
Vagy a szintén említett Subtitle edit, abban benne van minden, ami kell...

VLC-be gyárilag be van építve minden szükséges kodek... mióta világ a világ...
Amúgy ezt is hozzá lehet adni a SW beállításaiban, ahogy írták, hogy a VLC legyen a lejátszó, de igazából nem 100-as megoldás ha időzítgetni kell a feliratot... jobb a saját beépített playert használni a megfelelő kodekekkel...
Hálásan köszönöm - a LAW Filters megoldotta a problémát az SW-nél. A Subtitle Edit változatlanul nem megy, de sebaj Smile
Mégegyszer nagyon köszönöm!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli eve58 hozzászólását:
  • csiri bá
Válaszol
Sziasztok,

MKVToolNix-szal szoktam az .mvk-t és az .srt-t "összefűzni" hogy az adott sorozat rész/film egyből magyar felirattal induljon.

Kérdésem a következő:

ha van egy évad pl.: 6 rész, az megoltható a MKVToolNix-szal, hogy mind a 6 mkv-t és srt-t hozzáadom egyszerre, de nem egybe fűzi össze, hanem részenként?

köszi
Válaszol
(2022-06-24, 15:24:53)ugk Írta: Sziasztok,

MKVToolNix-szal szoktam az .mvk-t és az .srt-t "összefűzni" hogy az adott sorozat rész/film egyből magyar felirattal induljon.

Kérdésem a következő:

ha van egy évad pl.: 6 rész, az megoltható a MKVToolNix-szal, hogy mind a 6 mkv-t és srt-t hozzáadom egyszerre, de nem egybe fűzi össze, hanem részenként?

köszi

Szia!

Olyan van, hogy beállítod az egyiket, majd a másikat, és így tovább, majd indítod a munkát.
A beállításokat megőrzi a munkamenet alatt, vagyis nem kell minden résznél újra csinálni.
Olyanról még nem hallottam, hogy beömleszted az anyagot, majd magától eldönti, melyik srt melyik mkv-hoz tartozik.

Kiegészítés:
Kód:
https://www.libhunt.com/r/mkvbatchmultiplex
[-] Az alábbi 3 felhasználó kedveli laci hozzászólását:
  • Mor Tuadh, Romeoo, ugk
Válaszol
(2022-06-24, 15:57:50)laci Írta:
(2022-06-24, 15:24:53)ugk Írta: Sziasztok,

MKVToolNix-szal szoktam az .mvk-t és az .srt-t "összefűzni" hogy az adott sorozat rész/film egyből magyar felirattal induljon.

Kérdésem a következő:

ha van egy évad pl.: 6 rész, az megoltható a MKVToolNix-szal, hogy mind a 6 mkv-t és srt-t hozzáadom egyszerre, de nem egybe fűzi össze, hanem részenként?

köszi

Szia!

Olyan van, hogy beállítod az egyiket, majd a másikat, és így tovább, majd indítod a munkát.
A beállításokat megőrzi a munkamenet alatt, vagyis nem kell minden résznél újra csinálni.
Olyanról még nem hallottam, hogy beömleszted az anyagot, majd magától eldönti, melyik srt melyik mkv-hoz tartozik.

Kiegészítés:
Kód:
https://www.libhunt.com/r/mkvbatchmultiplex
Köszönöm
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli ugk hozzászólását:
  • laci
Válaszol
Hellótok, van itt esetleg valaki aki járatos az mkvtoolnix lelkivilágában?
Olyat tapasztaltam, hogy az alábbi mp4-ekhez:
Klangor.S01E01.PL.720p.WEB-DL.x264-KROP.mp4
hozzáteszek egy plusz hangsávot, ami 50-60 megabyte, aztán a végeredmény .mkv meg 50-100 megabyteal kisebb, mint az mp4 volt.
Egyelőre csak szúrópróbaszerűen ellenőriztem VLC-ben, látszólag semmi baja a kimeneti fájlnak csak nem értem ezt a nagyon nagy méretbeli különbséget, azt már megszoktam, hogy az ION10 mp4-eiből készített mkv ~1 megabyte-al kisebb, de az valahogy sántának tűnik, hogy egy 8-900 megabyte fájlhoz melléteszek még 50-60-at és a végeredmény meg 50 megabyteal kevesebb mint az egy hangsávos mp4-é.
Válaszol
(2022-09-03, 10:27:35)remi Írta: Hellótok, van itt esetleg valaki aki járatos az mkvtoolnix lelkivilágában?
Olyat tapasztaltam, hogy az alábbi mp4-ekhez:
Klangor.S01E01.PL.720p.WEB-DL.x264-KROP.mp4
hozzáteszek egy plusz hangsávot, ami 50-60 megabyte, aztán a végeredmény .mkv meg 50-100 megabyteal kisebb, mint az mp4 volt.
Egyelőre csak szúrópróbaszerűen ellenőriztem VLC-ben, látszólag semmi baja a kimeneti fájlnak csak nem értem ezt a nagyon nagy méretbeli különbséget, azt már megszoktam, hogy az ION10 mp4-eiből készített mkv ~1 megabyte-al kisebb, de az valahogy sántának tűnik, hogy egy 8-900 megabyte fájlhoz melléteszek még 50-60-at és a végeredmény meg 50 megabyteal kevesebb mint az egy hangsávos mp4-é.

Megkérdeztem pcrolandot, idézem:
"gondolom, kisebb a muxing overhead
ha m2ts-t muxolsz mkv-ra
kb. 10%-kal kisebb lesz
ha le tudja játszani (főleg a végét) és megvan minden track, nem kell foglalkozni vele, hogy kisebb"
Válaszol
(2022-09-03, 21:56:46)J1GG4 Írta: Megkérdeztem pcrolandot, idézem:
"gondolom, kisebb a muxing overhead
ha m2ts-t muxolsz mkv-ra
kb. 10%-kal kisebb lesz
ha le tudja játszani (főleg a végét) és megvan minden track, nem kell foglalkozni vele, hogy kisebb"

Köszi!
Látszólag jó, VLC lejátssza végig. Majd megnézem kodival is, ha az is végigviszi akkor tényleg jó lehet.
Csak azért nyavalygok rajta mert a végeredményt, ha már kiment az évad, meg is akarom osztani és nem szeretném ha esetleg egyes usereknél vagy sokaknál lejátszhatatlan eredmény miatt joggal köpködnének rám.
Köszi még1X!
Válaszol
Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!
Válaszol
(2022-09-14, 19:04:53)Maminti Írta: Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!

Szia,

el nem tudom képzelni, mi lehet a hiba oka, PM-ben küldök csomagolatlan letöltési lehetőséget, csupán az "olvasd el" jegyzet miatt lett tömörítve.
elnézést ezért.

Üdv,
laci
Válaszol
(2022-09-14, 19:20:24)laci Írta:
(2022-09-14, 19:04:53)Maminti Írta: Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!

Szia,

el nem tudom képzelni, mi lehet a hiba oka, PM-ben küldök csomagolatlan letöltési lehetőséget, csupán az "olvasd el" jegyzet miatt lett tömörítve.
elnézést ezért.

Üdv,
laci

Nagyon köszi! Smile
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Maminti hozzászólását:
  • laci
Válaszol
(2022-09-14, 19:25:41)Maminti Írta:
(2022-09-14, 19:20:24)laci Írta:
(2022-09-14, 19:04:53)Maminti Írta: Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!

Szia,

el nem tudom képzelni, mi lehet a hiba oka, PM-ben küldök csomagolatlan letöltési lehetőséget, csupán az "olvasd el" jegyzet miatt lett tömörítve.
elnézést ezért.

Üdv,
laci

Nagyon köszi! Smile
Nincs mit, szívesen. Más eddig nem jelzett hasonló hibát - igaz, rétegfilm. Mindenesetre nálam nem akadékoskodik.
Válaszol
(2022-09-14, 19:04:53)Maminti Írta: Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!

Próbáltad újra letölteni?
Válaszol
(2022-09-15, 12:05:57)Mor Tuadh Írta:
(2022-09-14, 19:04:53)Maminti Írta: Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

laci készített feliratot a Vortex c. filmhez (2022)
Vortex (2021) [1080p] [WEBRip] [YTS.MX].rar

Viszont nem tudom kicsomagolni, "hibás a csomagolt fájl" az üzenet.
Köszönettel kérem a segítségeteket!

Próbáltad újra letölteni?
Többször is. Smile
De laci elküldte pm-ben külön a fájlokat, így megoldódott.
Válaszol
Sziasztok,

Köszönöm a Crazy Love subripet! De sajnos valami hiba van a feliratokkal, minden sor elején megjelenik egy kérdőjel, így:


00:01:28,129 --> 00:01:30,673
?Legutóbb elmaradt a nagy tömeg miatt.

16
00:01:30,757 --> 00:01:31,841
?Így volt.

17
00:01:31,925 --> 00:01:34,803
?Erdei gombát hoztam neki.

18
00:01:35,428 --> 00:01:37,764
?Kérem!

19
00:01:37,847 --> 00:01:38,890
- ?-Mi?
- Mit mûvel?


Kijavítanátok, kérlek?
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég