This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Technikai problémák
(2023-10-18, 22:20:16)Mor Tuadh Írta:
(2023-10-18, 13:26:04)remi Írta:
(2023-10-17, 20:57:08)Mor Tuadh Írta:
(2023-10-17, 16:48:39)sorozatplus Írta: @Ranma

...


Minden epizód ilyen hibákkal van tele - légyszi javítsd át őket!

.ass formátumú feliratokat készít, az elméletileg tudja kezelni, hogy több táblának ugyanaz az időzítése, és a képen különböző helyekre kerülnek ki egyszerre. Animéknél ez eléggé bevett dolog tudtommal.

Nem lehet, hogy az nem kezeli jól, amivel lejátszanád?

Én már srt feliratban is láttam ilyet (alul-felül egyszerre felirat), más kérdés, hogy a Kodi csak a legutolsó frissítés óta kezeli az ilyesmit, addig fentre (asszem an8) se rakott ki feliratot. VLC sztem kezeli már régen.
De a berakott részlet srt-ből van és hiányoznak a formázó kódok, szal nem lehet, hogy konvertálva lett a .ass és a konverziókor elvesztek a formázó-kódok?

De, igazad van, valószínűleg ez történt, csak nem értem, minek lett srt-re konvertálva az .ass felirat. Az srt egyébként sem arra való, hogy ennyi egyszerre lévő táblával szórakozzunk (még ha kódokkal meg is lehet erőszakolni), és nem is minden lejátszó kezeli a felülre helyezős srt-kódokat. A tévém például tutira nem.

Igen, igazatok van, konvertáltam srt-be, mert a netu playert használom és az csak a srt-t ismeri fel. Ezek szerint nekem használhatatlan a sok ass felirat, sajnos Sad
Válaszol
(2023-10-21, 09:54:42)sorozatplus Írta: Igen, igazatok van, konvertáltam srt-be, mert a netu playert használom és az csak a srt-t ismeri fel. Ezek szerint nekem használhatatlan a sok ass felirat, sajnos Sad

Nemtom mijaza a netu player, talán online nézed a waaw.tv-n vagy min keresztül?
Ha ez a helyzet akkor több megoldás is van. Pl. a waaw izé helyett más linkeket használni (voe.sx. vidoza) ezeket simán le lehet tölteni egy jdownloaderrel (kivéve ha a feltöltő letiltotta) a waaw izé linkeket megy cococut vagy streamrecorder bővítménnyel (ezek talán csak chromera vannak jelenleg) lehet leszedni és utána VLC-vel vagy egyéb lejátszóval lejátszani. (Vagy használj ezek helyett az agyonbutított izék helyett eredeti releaseket.)

Másik kérdés, hogy talán az se mindegy mivel konvertálsz.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli remi hozzászólását:
  • sorozatplus
Válaszol
(2023-10-21, 10:54:05)remi Írta:
(2023-10-21, 09:54:42)sorozatplus Írta: Igen, igazatok van, konvertáltam srt-be, mert a netu playert használom és az csak a srt-t ismeri fel. Ezek szerint nekem használhatatlan a sok ass felirat, sajnos Sad

Nemtom mijaza a netu player, talán online nézed a waaw.tv-n vagy min keresztül?
Ha ez a helyzet akkor több megoldás is van. Pl. a waaw izé helyett más linkeket használni (voe.sx. vidoza) ezeket simán le lehet tölteni egy jdownloaderrel (kivéve ha a feltöltő letiltotta) a waaw izé linkeket megy cococut vagy streamrecorder bővítménnyel (ezek talán csak chromera vannak jelenleg) lehet leszedni és utána VLC-vel vagy egyéb lejátszóval lejátszani. (Vagy használj ezek helyett az agyonbutított izék helyett eredeti releaseket.)

Másik kérdés, hogy talán az se mindegy mivel konvertálsz.

Nem online nézni akarom, hanem feltenni a weboldalamra, ahol sokan örülnének neki, ha nézhetnék ezt az anime sorozatot. Az oldalon exkluzív netu (waaw) playert használok, sok okból kifolyólag - többek közt hogy soha nem törlik a videóimat: jelenleg 52.415 videó van az oldalon, és mind működik. Ezért nem komplikálom magam vidoza és egyéb playerekkel.

Ezzel konvertáltam: https://subtitletools.com/convert-to-srt-online/

Valószínűleg nem megoldható, hogy feltegyem ezeket az ass feliratokat, de azért mindenkinek köszönöm a segítséget! Smile
Válaszol
(2023-10-23, 11:16:24)sorozatplus Írta: Nem online nézem, hanem felteszem az online weboldalamra, ahol exkluzív netu (waaw) playert használok, sok okból kifolyólag - többek közt hogy soha nem törlik a videóimat: jelenleg 52.415 videó van az oldalon, és mind működik. Ezért nem komplikálom magam vidoza és egyéb playerekkel.

Ezzel konvertáltam: https://subtitletools.com/convert-to-srt-online/

Valószínűleg nem megoldható, hogy feltegyem ezeket az ass feliratokat, de azért mindenkinek köszönöm a segítséget! Smile

Próbáld meg a konverziót az online konvertáló helyett ezzel:
https://szofthub.hu/subtitle-edit-portable/
az online konvertáló valószínűleg le van butítva. Ezzel annyi bizonyos, hogy a TWDDD "tag" feliratot .ass-ba mentve majd vissza srt-be az \an8 tagok megmaradnak. Persze ez még nem jelenti azt, hogy az online player hajlandó ezeket kezelni, tenni kell vele egy próbát.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli remi hozzászólását:
  • sorozatplus
Válaszol
(2023-10-23, 11:39:45)remi Írta:
(2023-10-23, 11:16:24)sorozatplus Írta: Nem online nézem, hanem felteszem az online weboldalamra, ahol exkluzív netu (waaw) playert használok, sok okból kifolyólag - többek közt hogy soha nem törlik a videóimat: jelenleg 52.415 videó van az oldalon, és mind működik. Ezért nem komplikálom magam vidoza és egyéb playerekkel.

Ezzel konvertáltam: https://subtitletools.com/convert-to-srt-online/

Valószínűleg nem megoldható, hogy feltegyem ezeket az ass feliratokat, de azért mindenkinek köszönöm a segítséget! Smile

Próbáld meg a konverziót az online konvertáló helyett ezzel:
https://szofthub.hu/subtitle-edit-portable/
az online konvertáló valószínűleg le van butítva. Ezzel annyi bizonyos, hogy a TWDDD "tag" feliratot .ass-ba mentve majd vissza srt-be az \an8 tagok megmaradnak. Persze ez még nem jelenti azt, hogy az online player hajlandó ezeket kezelni, tenni kell vele egy próbát.

Nagyon köszönöm! Csak ezt nem értem: "a TWDDD "tag" feliratot .ass-ba mentve majd vissza srt-be" - mi az a TWDDD tag felirat?

Nekem az ass feliratot kellene srt-be konvertálni, meg tudja ezt a szofthub csinálni?
Válaszol
(2023-10-23, 11:46:06)sorozatplus Írta: Nagyon köszönöm! Csak ezt nem értem: "a TWDDD "tag" feliratot .ass-ba mentve majd vissza srt-be" - mi az a TWDDD tag felirat?

Nekem az ass feliratot kellene srt-be konvertálni, meg tudja ezt a szofthub csinálni?

A Daryl Dixon feliratok voltak két formátumban (tag/notag) kiadva, azzal tettem egy próbát, a tag-os verziót .ass-ba majd vissza .srt-be mentve megmaradtak a tag-ok. 
Amit linkeltem azon egy telepítést nem igénylő (de van olyan változat is) felirat-szerkesztő programot tudsz letölteni a saját gépedre, onnantól kezdve nálad fut és az elérhető összes beállítás a te kezedben van, nem úgy mint az online formában ahol nem tudsz beállítani szinte semmit.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli remi hozzászólását:
  • sorozatplus
Válaszol
(2023-10-23, 13:33:00)remi Írta:
(2023-10-23, 11:46:06)sorozatplus Írta: Nagyon köszönöm! Csak ezt nem értem: "a TWDDD "tag" feliratot .ass-ba mentve majd vissza srt-be" - mi az a TWDDD tag felirat?

Nekem az ass feliratot kellene srt-be konvertálni, meg tudja ezt a szofthub csinálni?

A Daryl Dixon feliratok voltak két formátumban (tag/notag) kiadva, azzal tettem egy próbát, a tag-os verziót .ass-ba majd vissza .srt-be mentve megmaradtak a tag-ok. 
Amit linkeltem azon egy telepítést nem igénylő (de van olyan változat is) felirat-szerkesztő programot tudsz letölteni a saját gépedre, onnantól kezdve nálad fut és az elérhető összes beállítás a te kezedben van, nem úgy mint az online formában ahol nem tudsz beállítani szinte semmit.

Ok, most már értem, köszi szépen! Letöltöttem, és ki fogom próbálni, nagyon köszönöm a segítséget!
Válaszol
Sad 
Más megoldást nem tudtok a youtube reklámok megkerülésére, mint YouTube Premium fizetése?
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2023-10-29, 13:00:26)George Bailey Írta: Más megoldást nem tudtok a youtube reklámok megkerülésére, mint YouTube Premium fizetése?

Androidra ott a Youtube Revanced vagy a NewPipe, Android alapú tévére a SmartTubeNext, gépen Mozillában nekem az ublock origin továbbra sem enged át reklámot.
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli J1GG4 hozzászólását:
  • Ralome
Válaszol
(2023-10-29, 14:24:29)J1GG4 Írta:
(2023-10-29, 13:00:26)George Bailey Írta: Más megoldást nem tudtok a youtube reklámok megkerülésére, mint YouTube Premium fizetése?

Androidra ott a Youtube Revanced vagy a NewPipe, Android alapú tévére a SmartTubeNext, gépen Mozillában nekem az ublock origin továbbra sem enged át reklámot.

Nem hittem volna, hogy a Mozillát megkímélték. Bár Operát használok leginkább, de lehet, átköltözöm mindenestől. Kösz. Cool
Tomas Masaryk, Brezsnyev nem szarik.

Fuck you, Michael Masi!
Válaszol
(2023-10-30, 14:26:38)George Bailey Írta:
(2023-10-29, 14:24:29)J1GG4 Írta:
(2023-10-29, 13:00:26)George Bailey Írta: Más megoldást nem tudtok a youtube reklámok megkerülésére, mint YouTube Premium fizetése?

Androidra ott a Youtube Revanced vagy a NewPipe, Android alapú tévére a SmartTubeNext, gépen Mozillában nekem az ublock origin továbbra sem enged át reklámot.

Nem hittem volna, hogy a Mozillát megkímélték. Bár Operát használok leginkább, de lehet, átköltözöm mindenestől. Kösz. Cool

Szerintem semmi köze a Firefoxhoz, csak a reklámblokkoló kiegészítő teszi a dolgát, Operához is van: https://addons.opera.com/en/extensions/details/ublock/
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli J1GG4 hozzászólását:
  • gricsi
Válaszol
Photo 
A tgx-en mostanában általában ebbe ütközök ha valamire rá akarok keresni:
[Kép: tgxerr.png]
Ez csak nálam ilyen, vagy másoknál is? Megoldást esetleg tud valaki?
Simán böngészni tudok, csak keresni nem. Mikor előjön 2-3 napig nem megyek a tájékukra se, utána általában megint működik.
Válaszol
(2023-11-08, 15:00:32)remi Írta: A tgx-en mostanában általában ebbe ütközök ha valamire rá akarok keresni:
[Kép: tgxerr.png]
Ez csak nálam ilyen, vagy másoknál is? Megoldást esetleg tud valaki?
Simán böngészni tudok, csak keresni nem. Mikor előjön 2-3 napig nem megyek a tájékukra se, utána általában megint működik.
Sajnálják, de: "A gyorskereső épp szunyókál"
[Kép: kzoper76.png]
Használd a "normális" keresőt... Amit annak mondanak, vagyis belinkelnek, nem vezet sehova.
Válaszol
(2023-11-08, 15:42:17)laci Írta:
(2023-11-08, 15:00:32)remi Írta: A tgx-en mostanában általában ebbe ütközök ha valamire rá akarok keresni:
[Kép: tgxerr.png]
Ez csak nálam ilyen, vagy másoknál is? Megoldást esetleg tud valaki?
Simán böngészni tudok, csak keresni nem. Mikor előjön 2-3 napig nem megyek a tájékukra se, utána általában megint működik.
Sajnálják, de: "A gyorskereső épp szunyókál"
[Kép: kzoper76.png]
Használd a "normális" keresőt... Amit annak mondanak, vagyis belinkelnek, nem vezet sehova.

Én mindig azt használom..... Az akad fel a "kerítés"-ben.
Viszont a gyorskereső meg nálam működik most éppen és a kerítésen se akad fel.
Valami össze van ezeknél kavarodva, de nagyon.
Válaszol
(2023-11-08, 15:52:25)remi Írta:
(2023-11-08, 15:42:17)laci Írta:
(2023-11-08, 15:00:32)remi Írta: A tgx-en mostanában általában ebbe ütközök ha valamire rá akarok keresni:
[Kép: tgxerr.png]
Ez csak nálam ilyen, vagy másoknál is? Megoldást esetleg tud valaki?
Simán böngészni tudok, csak keresni nem. Mikor előjön 2-3 napig nem megyek a tájékukra se, utána általában megint működik.
Sajnálják, de: "A gyorskereső épp szunyókál"
[Kép: kzoper76.png]
Használd a "normális" keresőt... Amit annak mondanak, vagyis belinkelnek, nem vezet sehova.

Én mindig azt használom..... Az akad fel a "kerítés"-ben.
Viszont a gyorskereső meg nálam működik most éppen és a kerítésen se akad fel.
Valami össze van ezeknél kavarodva, de nagyon.
El tudom képzelni, hogy folytonos túlterhelésnek vannak kitéve. Ezt kell szeretni.
Válaszol
(2023-10-29, 14:24:29)J1GG4 Írta:
(2023-10-29, 13:00:26)George Bailey Írta: Más megoldást nem tudtok a youtube reklámok megkerülésére, mint YouTube Premium fizetése?

Androidra ott a Youtube Revanced vagy a NewPipe, Android alapú tévére a SmartTubeNext, gépen Mozillában nekem az ublock origin továbbra sem enged át reklámot.

PC-n Brave böngésző
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli ugk hozzászólását:
  • Ralome
Válaszol
(2023-10-18, 22:20:16)Mor Tuadh Írta:
(2023-10-18, 13:26:04)remi Írta:
(2023-10-17, 20:57:08)Mor Tuadh Írta:
(2023-10-17, 16:48:39)sorozatplus Írta: @Ranma

...


Minden epizód ilyen hibákkal van tele - légyszi javítsd át őket!

.ass formátumú feliratokat készít, az elméletileg tudja kezelni, hogy több táblának ugyanaz az időzítése, és a képen különböző helyekre kerülnek ki egyszerre. Animéknél ez eléggé bevett dolog tudtommal.

Nem lehet, hogy az nem kezeli jól, amivel lejátszanád?

Én már srt feliratban is láttam ilyet (alul-felül egyszerre felirat), más kérdés, hogy a Kodi csak a legutolsó frissítés óta kezeli az ilyesmit, addig fentre (asszem an8) se rakott ki feliratot. VLC sztem kezeli már régen.
De a berakott részlet srt-ből van és hiányoznak a formázó kódok, szal nem lehet, hogy konvertálva lett a .ass és a konverziókor elvesztek a formázó-kódok?

De, igazad van, valószínűleg ez történt, csak nem értem, minek lett srt-re konvertálva az .ass felirat. Az srt egyébként sem arra való, hogy ennyi egyszerre lévő táblával szórakozzunk (még ha kódokkal meg is lehet erőszakolni), és nem is minden lejátszó kezeli a felülre helyezős srt-kódokat. A tévém például tutira nem.

Most vettem csak észre nekem címzett HSZ-t. Akkor válaszolok:
- Igen, az ass átkonvertálása srt-re nem ajánlott. Mert nem fogja/tudja kezelni szép formázott feliratokat.
- Ráadásul nincs értelme egy szép háttérbe illesztett feliratot visszadegradálni srt-re, csak azért mert nem tudod hogyan kell égetni az ass feliratot videókra. + A formázó munkáját is semmibe veszed/nem tiszteled, ha visszaalakítod feliratot. 
- Ezért javaslom nézz utána hogyan kell ass-t égetni videókra. (Senki sem született úgy, hogy mindent tud, de kis időráfordítással könnyedén megugrod majd ezt a problémát. Ez nem beszólás akart lenni, csak már indáshuszároknál is, akik lopták feliratomat visszatérő probléma) 

Mutatok egy példát, hogy néz ki egy szép égetett felirat, ha jól csinálod, és döntsd el ragaszkodsz-e még az idejétmúlt srt-hez.

https://imgur.com/F49MFvw

https://imgur.com/6iPK7DQ

De ha így sem megy, az oldalamra felkerül az égetet mp4 és letölthető mkv verzió is. Max leszeded az égetettet és azt rakod gyűjtögetős oldaladra. Mondjuk nem vagyok híve a mások tollával ékeskedni oldalaknak, nem esik jól, hogy mindenki engedélyem nélkül pakolgat fel mindent, de már megbékéltem vele. Csak annyi a kérésem eredeti forráson ne változtassanak (mert vannak parasztok, akik kiszedik pl. készítőket és saját projektként adják el, hogy e-péniszüket növesszék, közben egy percet sem töltöttek a fordítással.)
https://imgur.com/6iPK7DQ
https://imgur.com/6iPK7DQ
Válaszol
Sziasztok,

Ezek sajnos angol feliratok, akár a magyar változatot töltöm le, akár az angolt, mindkettő ugyanaz:

American Horror Stories (2. évad) (SubRip)
American Horror Stories (Season 2) (PROPER.WEBRip-ION10, WEBRip-ION265, WEB.720p-CAKES, WEB.720p-GGEZ, WEB.720p-GLHF, WEB.720p-KOGi, WEB.1080p-CAKES, WEB.1080p-GGEZ, WEB.1080p-GLHF, WEB.1080p-KOGi, WEBRip.1080p-RARBG)

Feltenné valaki a magyar feliratokat, kérlek?
Válaszol
(2023-12-01, 12:01:51)sorozatplus Írta: Sziasztok,

Ezek sajnos angol feliratok, akár a magyar változatot töltöm le, akár az angolt, mindkettő ugyanaz:

American Horror Stories (2. évad) (SubRip)
American Horror Stories (Season 2) (PROPER.WEBRip-ION10, WEBRip-ION265, WEB.720p-CAKES, WEB.720p-GGEZ, WEB.720p-GLHF, WEB.720p-KOGi, WEB.1080p-CAKES, WEB.1080p-GGEZ, WEB.1080p-GLHF, WEB.1080p-KOGi, WEBRip.1080p-RARBG)

Feltenné valaki a magyar feliratokat, kérlek?

Javítva, kösz a jelzést!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli J1GG4 hozzászólását:
  • sorozatplus
Válaszol
(2023-12-01, 17:41:13)J1GG4 Írta:
(2023-12-01, 12:01:51)sorozatplus Írta: Sziasztok,

Ezek sajnos angol feliratok, akár a magyar változatot töltöm le, akár az angolt, mindkettő ugyanaz:

American Horror Stories (2. évad) (SubRip)
American Horror Stories (Season 2) (PROPER.WEBRip-ION10, WEBRip-ION265, WEB.720p-CAKES, WEB.720p-GGEZ, WEB.720p-GLHF, WEB.720p-KOGi, WEB.1080p-CAKES, WEB.1080p-GGEZ, WEB.1080p-GLHF, WEB.1080p-KOGi, WEBRip.1080p-RARBG)

Feltenné valaki a magyar feliratokat, kérlek?

Javítva, kösz a jelzést!

Köszönöm szépen!
[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli sorozatplus hozzászólását:
  • J1GG4
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég