This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Technikai problémák
(2021-05-11, 10:56:23)Mor Tuadh Írta:
(2021-05-11, 00:52:08)laci Írta:
(2021-05-10, 23:20:47)Mor Tuadh Írta: Egyébként vele is érdemes próbálkozni, elég jónak tűnő online editor, ami 120 perces videóig free elméletileg.

Még beta fázisban tart, nem tudom, pontosan mennyire megbízható, csak benézegettem, de a hangfelismerője pl. egész jónak tűnik, jó létrehozta nulláról is a feliratokat, alapnak szuper volt.

https://beta.matesub.com/

Elkezdtem neki feltölteni a 3,5 Gb-os videót, közben néztem volna, hogy mire is jó, hát nem elfelejtette a feltöltést?
Nem szabad elhagyni az oldalt egy pillanatra se, mert kezdheted elölről...
De 1 órával később már/még analizálja a videót.
További 1 óra múlva elalélt 30 percnél, úgy látszik fárasztó a német nyelv.

Kisebb fájlokkal és gyors nettel nekem szuperül ment a dolog.
Órák alatt csak végigment a másfél órás filmen, elmenteni sem lehetett azt a zagyva-nyelvet, amit kihallott a hangból és leírt.
A nyelvfelismerése sérti az intelligenciámat.
Válaszol
(2021-05-11, 08:38:10)Mor Tuadh Írta:
(2021-05-11, 00:37:32)laci Írta:
(2021-05-10, 20:42:15)Mor Tuadh Írta:
(2021-05-10, 20:30:15)laci Írta: Az a baj, hogy valahogy sikerült telepíteni futtatni (mert az oldalról letölthető a hordozható), a legújabb Wine van, de a progi nem kóser ebben a környezetben:
A videó csak a nem látható részben van (a képernyőtől jobbra - teljes képernyőn látható, viszont hang sincs).
Ráadásul rögtön lelövi a rádiólejátszót is.
Azt hiszem neked volt egyszer egy leírásod, az alapján a kodekeket is telepítettem, illetve frissítettem, semmi.
Rosszabb ez egy ikea bútornál, és lehet, hogy több kárt teszek a rendszerben, mint amennyi haszonnal kecsegtet.
Szóval progi van, kép és hang nincsenek...

Sokéves fórumtapasztalataim alapján, amikor valaki nem windowsos gépen akar feliratozni, hosszas kínlódás következik, aminek a vége elég ritkán happy end... Sad
De csak, ha az sw-re, vagy egyéb win progira van kihegyezve a világ. A fent említett Subtitle Composer az sw-hez képest olyannak tűnik (legalábbis Linux Mint környezetben), mint egy Ferrari a Trabanthoz képest. Csak némi testreszabás kéne neki, és kész.

Feltelepítettem a programot, pár perc alatt megőrültem tőle, és többet látni sem akarom. Big Grin
Kinek a pap, kinek a papné. Ha a Mint környezetben működne az SW, vagy akármelyik másik, nem keresnék tovább. Nekem ez volt az első, ami ígéretesen indult, a hanghullám szuper, ha nulláról hozod létre a feliratot (bár jó lenne, ha áthelyezhetném az aljára), bejelölés után nem kell külön a szerkesztőmezőbe klikkelni, hogy írhass bele, hibák keresésében házilag benne van néhány, amit az SW-be beépítettetek, tulajdonképpen egy modern alkalmazás rengeteg kényelmi és hasznos funkcióval - elképzelni nem tudom, mi őrjít meg benne...
Válaszol
Sziasztok, csak kíváncsi lennék, hogy az angol feliratok világában mennyire szokásos vagy elfogadott az I (nagy i) és az l (kis l) keverése? Eddig nem tűnt fel nekem a dolog, de most belefutottam egy sorozatba, ahol ezt nagy mennyiségben látom. Köszi.
Válaszol
(2021-07-27, 17:19:43)kevin21 Írta: Sziasztok, csak kíváncsi lennék, hogy az angol feliratok világában mennyire szokásos vagy elfogadott az I (nagy i) és az l (kis l) keverése? Eddig nem tűnt fel nekem a dolog, de most belefutottam egy sorozatba, ahol ezt nagy mennyiségben látom. Köszi.

Hibás rippelés... az OCR progi nem tudta megkülönböztetni a kettőt. Akad ilyen.
Nem véletlen, hogy a Subripben is beépített funkció a "try to correct I and l (use if they are confused)"... csak használni kell.
Persze mindent az sem tud, de a nagyját jól javítja... a maradékot meg mondjuk egy angol nyelvi ellenőrzéssel lehet kijavítani, pl. Word...

Ereszd rá a feliratra a subrip javítóját.

Ps.: ha nincs angol nyelvi ellenőrződ, megoldható sima jegyzettömbben is a maradék javítása, csak manuálisan.
Először rákeresel a nagy I-re (beállítva hogy csak nagybetűket keressen) és végig nyomkodod az entert, ha jó, ami nem, azt javítod.
Majd ugyanígy a kis l-re keresel rá (csak kisbetűk keresése) és javítod kézzel, ami nem jó.
Kicsit macerásabb, de hamar megy azért.

@kevin21
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.

[-] Az alábbi 1 felhasználó kedveli Maci Laci hozzászólását:
  • laci
Válaszol
(2021-07-27, 17:29:52)Maci Laci Írta:
(2021-07-27, 17:19:43)kevin21 Írta: Sziasztok, csak kíváncsi lennék, hogy az angol feliratok világában mennyire szokásos vagy elfogadott az I (nagy i) és az l (kis l) keverése? Eddig nem tűnt fel nekem a dolog, de most belefutottam egy sorozatba, ahol ezt nagy mennyiségben látom. Köszi.

Nem véletlen, hogy a Subripben is beépített funkció a "try to correct I and l (use if they are confused)"... csak használni kell.
Persze mindent az sem tud, de a nagyját jól javítja... a maradékot meg mondjuk egy angol nyelvi ellenőrzéssel lehet kijavítani, pl. Word...

Ereszd rá a feliratra...

@kevin21

Vagy valaki véletlenül rátolta a magyar feliratra az angol OCR javítást. Elég gyakori benézés... Big Grin
Válaszol
(2021-07-27, 20:05:36)Mor Tuadh Írta:

Ereszd rá a feliratra...

@kevin21

Vagy valaki véletlenül rátolta a magyar feliratra az angol OCR javítást. Elég gyakori benézés... Big Grin

Khmmm...

kíváncsi lennék, hogy az angol feliratok világában...

[Kép: pl.gif]
Meguntam, hogy néma embereknek fordítok, sosem szól senki semmit a fórumon, ahova felrakom. © Mammut
A legtöbb user úgy viselkedik, mintha a havi fizetését ideutalná, hogy felirat készüljön. © Mx.
A felirat nem jog, hanem a fordítója által biztosított lehetőség. © quinnell.

Válaszol
(2021-07-27, 20:13:04)Maci Laci Írta:
(2021-07-27, 20:05:36)Mor Tuadh Írta:

Ereszd rá a feliratra...

@kevin21

Khmmm...

kíváncsi lennék, hogy az angol feliratok világában...

[Kép: pl.gif]

Khmm, ezt valahogy nem szúrtam ki, köszi... Big Grin
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég